Usuwanie piosenek z Poczekalni

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: Sundrajta »

Witam serdecznie :D
Postanowiłem założyć nowy temat gdyż zdecydowanie nie zgadzam się z nową polityką Trójki, według której usuwa się z zestawu do głosowania także te piosenki, które wypadły z Poczekalni i to nawet zaledwie po jednym tygodniu obecności w niej! :shock:

Ostatnimi przykładami takiego postępowania są:
Stereophonics - BEEN CAUGHT CHEATING
Wilki - SPŁONĄĆ I ODEJŚĆ
Gogol Bordello - WE RISE AGAIN


I choć akurat wszystkie wyżej wymienione utwory mniej lub więcej mi się podobały (na jeden nawet głosowałem) to nie w tym tkwi sedno sprawy. Bo choćby były według mnie gniotami, nie jestem w stanie pogodzić się z takim ich traktowaniem! :STOP:

Moim zdaniem wszystkie piosenki w zestawie powinny mieć przynajmniej podobne szanse na odniesienie sukcesu. A tymczasem taki Stereophonics po dwóch tygodniach obecności w zestawie został z niego usunięty! W nagrodę za to że zdołał już za pierwszym razem załapać się do Poczekalni. :cwany:
A przecież sama nazwa "poczekalnia" znaczy tyle co miejsce, w którym czekamy na dalszy rozwój akcji... Niestety panowie redaktorzy chyba dla uproszczenia sobie pracy postanowili wyrównać zasady z czołową trzydziestką gdzie jak już jakaś piosenka wypada stamtąd, to nie ma powrotu! I jeśli chodzi o tę zasadę, to ją rozumiem i w pełni popieram! Jednakże w przypadku Poczekalni nie powinniśmy stosować tych samych kryteriów, bo przyjdzie nam zmienić jej nazwę na "umieralnia" dla nowości, które jakieś tam minimalne uznanie wśród słuchaczy Trójki zdobywają.

Na mój gust te zasady powinny być jednak poprawione, bowiem taki przeciętny utwór, który niekiedy nie ma szans wejść nawet do Szczęśliwej Trzynastki ma zagwarantowane w większości przypadków 15 tygodni pobytu w zestawie. A piosenki, którym jednak udało się wejść do Poczekalni muszą wypadać po kilku! :?
Dlatego proponuję, by te wypadające z Poczekalni piosenki miały szansę na powrót, o ile są w zestawie poniżej 15 tygodni. Bo jeżeli taka piosenka jest tam 15 tygodni i więcej, to oczywiście powinna od razu wypadać!
A w przypadku gdyby piosenka wróciła do Poczekalni i wypadła z niej po raz drugi, to wtedy nawet jeśli nie ma wymaganych 15 tygodni pobytu w zestawie powinna być także z niego usunięta.

Czekam na Wasze opinie na temat mojej propozycji odnośnie pozostawiania w zestawie do głosowania piosenek, które są zbyt szybko z niego usuwane po odniesieniu jednak minimalnego sukcesu w porównaniu z wejściem do pierwszej trzydziestki. 8)
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: temik3 »

Ja te 15 tygodni ograniczyłbym do 12. Co do wypadku podanych przykładów to oczywiście w całości się z Tobą zgadzam, Ja bym dawał w takich przypadkach 2-3 tygodnie na powrót, jeśli nie to dziękujemy. Gdyby np. usunęli Fismola po wypadku z poczekalni to nie byłoby go dziś tam gdzie jest (byŁ). Takich przykładów można mnożyć tylko po co? Jezeli zasady wprowadzone przez redaktorów od 3 tygodni będą stosowane do wszystkich utworów to z żalem bo z żalem ale się z tym zgodzę.
PS. Kolejne tragiczne nieporozumienia serwuje nam dziś w LP3 Piotr Baron, najpierw zapowiada Wilki, a za chwilę zapowiada, Gogol Borgello że są w zestawie do głosowania.
gżegoż

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: gżegoż »

W pełni zgadzam się z Sundrajtą. Nieraz już o tym pisałem (choćby tu), więc nie bardzo mam ochotę znów szczegółowo analizować całą tę sytuację. Mogę tylko jeszcze raz spytać retorycznie: czy to nie absurd, że utwory, które prawie w ogóle nie dostają głosów, i tak zazwyczaj są trzymane przez 15 tygodni w zestawie, a te, które od razu po dodaniu wejdą do poczekalni, by po tygodniu się "potknąć" i wylecieć tuż poza pięćdziesiątkę, natychmiast są "unicestwiane"? :STOP:
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: ADDY »

Jak dla mnie - póki dotyczy to wszystkich nowości - to jest sprawiedliwie. Nie oczekujmy nagle od "majstrujących" przy liście jakiś wymyślnych zasad. Ważne, żeby dotyczyły wszystkich piosenek, a nie np. - dajemy szansę Adelce w drugiej wersji - live.

Z drugiej strony zastanowiłbym się nad sensem naszego promowania. Bo jeśli dzięki naszej akcji piosenka znajdzie się na 47 miejscu, a potem, bez naszych głosów, wypadnie... to my ją wyrzucamy z zestawu naszymi dobrymi zamiarami.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: kajman »

O ile pamiętam było kilka takich utworów, które debiutowały z pominięciem poczekalni w pierwszym tygodniu pobytu w zestawie i wypadały po tygodniu. Czy też powinny nadal być w zestawie? Sytuacja jest identyczna. Różnica taka, że powrót do podstawowego nigdy nie był praktykowany, a do poczekalni tak.
Nie zachwyca mnie to rozwiązanie, bo jednak chciałbym, żeby niektóre utwory tak nie znikały, ale nie uważam tego za złe rozwiązanie. Jest przynajmniej konsekwentne.
A jeżeli już by pozostawiano utwory w zestawie po wypadku z poczekalni to ja jednak widziałbym dosyć ostre zasady. Po pierwsze ograniczyłbym utrzymanie utworu w zestawie po spadku z poczekalni to tylko wtedy, kiedy był w nim góra 5 tygodni. Po drugie jeżeli za tydzień nie uda mu się wrócić to znaczy, że nie wykorzystał szansy i won z zestawu.
Dwie uwagi.
1. Fismoll i Dave Matthews wrócili do poczekalni przed wprowadzeniem nowych zasad, więc wyrzucanie go z listy byłoby paranoją.
2. Wilki wypadły po dwóch tygodniach pobytu w poczekalni (to tylko zwrócenie uwagi na nieścisłość).
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: kajman »

gżegoż pisze:Mogę tylko jeszcze raz spytać retorycznie: czy to nie absurd, że utwory, które prawie w ogóle nie dostają głosów, i tak zazwyczaj są trzymane przez 15 tygodni w zestawie
Ale to jest zupełnie inna sprawa i z tym akurat się zgadzam. Piętnaście tygodni może być dla utworów, które łapią się do nieszczęśliwej siódemki (bądź nawet piątki), dla innych znacznie mniej. Jeżeli utwór w ciągu 5 tygodni nie łapie się do top100 to won z nim. Jeżeli w ciągu 8 do top70 to takoż.
ADDY pisze:Bo jeśli dzięki naszej akcji piosenka znajdzie się na 47 miejscu, a potem, bez naszych głosów, wypadnie... to my ją wyrzucamy z zestawu naszymi dobrymi zamiarami.
Skoro pojawiła się na liście i słuchający ją słyszeli, a nie znalazła uznania to i tak furory nie zrobi. A bez promocji będzie się kisić poza top50 zupełnie bez sensu.
A co do Adeli była to inna wersja i w zasadzie nie widzę w tym nic specjalnie złego. Metallica też wracała, Kult nawet w 2 utworach i jakoś protestów zbytnich nie było.
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: Rostov »

Też się zgadzam z ideą tego wątku.
Ale - jak napisał o tym niedawno ku3a - w tej sprawie trzeba raczej pisać bezpośrednio do Pana Marka, bo wątpię, by czytał On to forum na bieżąco; tutaj możemy jedynie ponarzekać i nic to nie da.
Ja w weekend zamierzam naskrobać bezpośredniego maila i dobrze by było, gdyby zrobiło to jak najwięcej osób.
gżegoż

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: gżegoż »

kajman pisze:Po drugie jeżeli za tydzień nie uda mu się wrócić to znaczy, że nie wykorzystał szansy i won z zestawu.
A porównajmy tę sytuację choćby z utworem, który jest przez Ciebie bardzo ceniony ("Oh, well"). Przez 15 tygodni nie potrafił się przebić do poczekalni i też można byłoby powiedzieć trudno - skoro przez 15 tyg. nie udało mu sie wejść do Top50, to znaczy, że nie wykorzystał szansy i won z zestawu. Ale ponieważ po tych 15 tygodniach był na 55. czy na 53. miejscu i wciąż niewiele brakowało mu do 50., to pewnie uznano, że byłoby nie fair usuwać go właśnie wtedy, gdy ma realną szansę na awans i go zostawiono, mimo że wcześniej takich wyjątków nie czyniono. Gdyby wtedy postąpiono z pełną surowością i wyrzucono go niezależnie od miejsca, które zajmował, to pewnie byłbyś zły, że "podcięto mu skrzydła" akurat wtedy, gdy był na fali wznoszącej i awans do poczekalni był coraz bardziej realny. Ostatecznie skończyło to się tak, że ta piosenka w końcu weszła do poczekalni, po (zdaje się) 22 tygodniach od momentu dodania.

Dlaczego więc - wedle Twojego postulatu - piosenki wypadające z pocz. mają mieć co najwyżej tydzień na powrót (a skoro nie wykorzystają szansy, to won z zestawu), a co innego może nie wykorzystywać szansy nawet przez 20 tygodni, a mimo to dostawać kolejne szanse (aż do skutku)?
Można powiedzieć, że Eltonowi i spółce opłacało się nie awansować wcześniej do poczekalni, bo gdyby szybko weszli i od razu wypadli, to już dawno by w ich zestawie nie było - a tak, po ponad 20 tygodniach kiszenia się poza Top50, ciągle w nim są i odnoszą najlepsze wyniki z dotychczasowych.
kajman pisze:
ADDY pisze:Bo jeśli dzięki naszej akcji piosenka znajdzie się na 47 miejscu, a potem, bez naszych głosów, wypadnie... to my ją wyrzucamy z zestawu naszymi dobrymi zamiarami.
Skoro pojawiła się na liście i słuchający ją słyszeli, a nie znalazła uznania to i tak furory nie zrobi. A bez promocji będzie się kisić poza top50 zupełnie bez sensu.
2 Cellos & Elton John też byli promowani, ale wówczas nie przyniosło to efektu. Też można było wtedy powiedzieć, że skoro mimo promocji nie dali rady wejść, to bez niej będą się kisić poza top50 zupełnie bez sensu. No i rzeczywiście się długo kisili, ale nie tak zupełnie bez sensu, skoro w końcu awansowali.

Tak więc widzisz, że to wszystko nie jest takie oczywiste i można na to zagadnienie spoglądać z bardzo różnych stron.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: Sundrajta »

Rostov pisze:Też się zgadzam z ideą tego wątku.
Ale - jak napisał o tym niedawno ku3a - w tej sprawie trzeba raczej pisać bezpośrednio do Pana Marka, bo wątpię, by czytał On to forum na bieżąco; tutaj możemy jedynie ponarzekać i nic to nie da.
Ja w weekend zamierzam naskrobać bezpośredniego maila i dobrze by było, gdyby zrobiło to jak najwięcej osób.
Też mam taki zamiar :o bo wiem, że samym skrobaniem na forum niczego nie wskóramy ale chciałem również poznać Wasze opinie na ten temat.
kajman pisze:(...)
2. Wilki wypadły po dwóch tygodniach pobytu w poczekalni (to tylko zwrócenie uwagi na nieścisłość).
Ale dla mnie nie chodzi tylko o te utwory, które wypadają po tygodniu z Poczekalni! Także te co wypadają po dwóch, trzech czy pięciu... Chodzi o zasadę 15-tygodniowego pobytu w zestawie do głosowania! Jeżeli inne piosenki mogą być tak długo, to tak samo te które były krótko, a z powodu wypadnięcia z Poczekalni od razu są usuwane z zestawu! :shock: Gdyż według mnie to nie jest sprawiedliwe.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: temik3 »

kajman pisze: Dwie uwagi.
1. Fismoll i Dave Matthews wrócili do poczekalni przed wprowadzeniem nowych zasad, więc wyrzucanie go z listy byłoby paranoją.
No i bardzo dobrze, że nie wyrzucili dlatego teraz są na tych miejscach, utwór się w miarę przyjął i ludziska głosują, więc dziwne, żeby ta nowa zasada ich miała obowiązywać.
kajman pisze:2. Wilki wypadły po dwóch tygodniach pobytu w poczekalni (to tylko zwrócenie uwagi na nieścisłość).

Czy to po dwóch czy jednych to mniej ważne, ale usunęli bez żadnego powodu, nie dając już szans na powrót, tym bardziej, że nie były to miejsca 50 tylko 31 i 41 bodajże. Wcześniej chyba happysad dwa razy wypadał i wchodził i nie wyrzucono go, więc trochę to dziwne. Ale oczywiście jeżeli takie zasady będą stosowane bez wyjątku to nie mam nic przeciwko.[/quote]
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: kajman »

gżegoż pisze:Gdyby wtedy postąpiono z pełną surowością i wyrzucono go niezależnie od miejsca, które zajmował, to pewnie byłbyś zły, że "podcięto mu skrzydła" akurat wtedy, gdy był na fali wznoszącej i awans do poczekalni był coraz bardziej realny.
Cieszę się, że jest w poczekalni, ale moim zdaniem powinien wylecieć z zestawu jakieś 12 tygodni temu.
gżegoż pisze:Dlaczego więc - wedle Twojego postulatu - piosenki wypadające z pocz. mają mieć co najwyżej tydzień na powrót
Bo wypadły z poczekalni czyli ludzie usłyszeli i ich to nie przekonało wystarczająco. Powiem więcej, uważam, że taką szansę powinny mieć wypadki z top30 z krótkim stażem w zestawie.
gżegoż pisze:No i rzeczywiście się długo kisili, ale nie tak zupełnie bez sensu, skoro w końcu awansowali.
Są wyjątki, a poza tym moim zdaniem (patrz wyżej).
Sundrajta pisze:Chodzi o zasadę 15-tygodniowego pobytu w zestawie do głosowania!
Ta zasada nie obowiązuje wypadków z top30 to czemu ma obowiązywać wypadki z poczekalni? Natomiast jeżeli chodzi o Wilki to chodziło mi tylko o to, że ze zdania wyżej wynika, że były tylko tydzień w poczekalni. Ot, takie moje czepialstwo.
temik3 pisze:Ale oczywiście jeżeli takie zasady będą stosowane bez wyjątku to nie mam nic przeciwko.
Od czterech tygodni (+-1) są stosowane bez wyjątku. Jeżeli będą stosowane niekonsekwentnie sam będę najgłośniej protestował.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:Bo wypadły z poczekalni czyli ludzie usłyszeli i ich to nie przekonało wystarczająco. Powiem więcej, uważam, że taką szansę powinny mieć wypadki z top30 z krótkim stażem w zestawie.
W żadnym wypadku! Zero wyjątków.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: adameria »

Różne opowiastki można sobie tutaj snuć, ale kajman proszę, nie kombinuj:
wylot z 30 = wylot z LP3
Amen.
To jest święta świecka tradycja tej listy i gdyby to się zmieniło, to załamka...
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: kajman »

Wiem, że to tradycja, ale gdyby od początku mogły być powroty... No ale to były inne czasy i inny sposób głosowania.
No i powinni być wtedy konsekwentni i nie dopuszczać powrotów także do poczekalni.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: temik3 »

kajman pisze: Od czterech tygodni (+-1) są stosowane bez wyjątku. Jeżeli będą stosowane niekonsekwentnie sam będę najgłośniej protestował.
No i o to mi chodzi, że jak tak będzie to będzie sprawiedliwie, gorzej, gdy zasada będzie łamana. I wcale nie mam nic przeciwko wyrzuceniu Wilków czy innych wg. tej zasady, jesli ktoś postanowił, że od tego tygodnia i trafiło na Wilki to nie ma problemu. I ja też będę protestował, ale co to da?
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: temik3 »

kajman pisze:Wiem, że to tradycja, ale gdyby od początku mogły być powroty... No ale to były inne czasy i inny sposób głosowania.
No i powinni być wtedy konsekwentni i nie dopuszczać powrotów także do poczekalni.
Nie byli nawet konsekwentni wokół podstawowego zestawienia, bo takowe powroty na główną listę się zdarzały, ale jak piszesz inne czasy inne głosowanie inni prezenterzy niekoniecznie znający zasady. Ale po drugie czym byłaby lista, gdyby takich dziwnych posunięć na niej nie było, nie byłoby o czym teraz pisać. :wink:
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: kajman »

No ale widocznie ktoś uznał, że teraz też trzeba mieć o czym pisać i były wielkie jaja z Purplami. To najbardziej spektakularny wyczyn od czasów Iron Maiden (i chyba bardziej efektowny).
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: temik3 »

kajman pisze:No ale widocznie ktoś uznał, że teraz też trzeba mieć o czym pisać i były wielkie jaja z Purplami. To najbardziej spektakularny wyczyn od czasów Iron Maiden (i chyba bardziej efektowny).
Trochę tych jaj ostatnio było, Purple to zdecydowany hit, ale podium spokojnie Nationale i Sting mogą też zajmować ze swoimi usuwanymi i dodawanymi numerami. Pewnie jeszcze sie czegoś doczekamy. :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: Sundrajta »

(...)
Troszkę się tu za bardzo zapętliłem więc musiałem usunąć treść posta... :nie:
Ostatnio zmieniony pt lip 12, 2013 8:57 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze:
Sundrajta pisze:Chodzi o zasadę 15-tygodniowego pobytu w zestawie do głosowania!
Ta zasada nie obowiązuje wypadków z top30 to czemu ma obowiązywać wypadki z poczekalni? Natomiast jeżeli chodzi o Wilki to chodziło mi tylko o to, że ze zdania wyżej wynika, że były tylko tydzień w poczekalni. Ot, takie moje czepialstwo.
Sundrajta pisze:Witam serdecznie :D
Postanowiłem założyć nowy temat gdyż zdecydowanie nie zgadzam się z nową polityką Trójki, według której usuwa się z zestawu do głosowania także te piosenki, które wypadły z Poczekalni i to nawet zaledwie po jednym tygodniu obecności w niej! :shock:
Proszę czytać ze zrozumieniem! :shock:

A jeśli chodzi o pierwszą trzydziestkę, to już zupełnie inna kwestia! Bo to jest ścisła czołówka i tę grupę obowiązują odmienne zasady od pozostałego grona utworów! I tylko w tej mierze rozpatrywałem rozgraniczenie zasad obowiązujących cały zestaw!
Poczekalnia to jednak inny skład piosenek! :shock:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: Neo01 »

Witam w tym wątku. Trochę nie chcę mi się teraz wszystkiego czytać, ale chciałem napisać że ostatnio usłyszałem Gogol Bordello i jest to taki fajny, energetyczny i przebojowy kawałek, że ehh, no żal straszny (pozostałe 2 przykłady akurat też bardzo fajne były).
A takie Foals kisi się np. od nie wiadomo kiedy. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie :(
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze:Proszę czytać ze zrozumieniem! :shock:
Czytam, ale może dajmy temu spokój, bo to drobiazg niewart tak długiej dyskusji.
Sundrajta pisze:Poczekalnia to jednak inny skład piosenek!
I mają je obowiązywać inne zasady? Dlaczego? Teraz probuje się wprowadzić konsekwentne zasady dla całej listy i jest to całkiem logiczne.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze:
Sundrajta pisze:Proszę czytać ze zrozumieniem! :shock:
Czytam, ale może dajmy temu spokój, bo to drobiazg niewart tak długiej dyskusji.
Sundrajta pisze:Poczekalnia to jednak inny skład piosenek!
I mają je obowiązywać inne zasady? Dlaczego? Teraz probuje się wprowadzić konsekwentne zasady dla całej listy i jest to całkiem logiczne.
1) jasna sprawa :D
2) inny, ponieważ Poczekalnia to jeszcze nie Top 30 i wydaje mi się że od początku listy była pomyślana jako miejsce, dzięki któremu dopiero zapoznajemy się z piosenkami, które zdobywają ledwie umiarkowane powodzenie. A tu rach ciach i po kilku tygodniach nie ma ich w zestawie! Zresztą do tej pory takie piosenki miały szanse powrotu do Poczekalni, a tu taka radykalna zmiana po kilkudziesięciu latach tradycji... :shock:
Nie wszystkie zmiany muszą oznaczać coś dobrego.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: kajman »

Możliwe, że została tak pomyślana, ale teraz to średnio pełni taką rolę. Piosenki poczekują kilkanaście, czasami kilkadziesiąt tygodni z efektami lub bez. A do tego teraz coraz częściej zapoznajemy się z piosenkami od razu w zestawieniu podstawowym.
Pomijam już fakt, że przez prawie dwa lata poczekalni w ogóle nie było i też było dobrze. Poza tym pojawiają się też w utwory (Zimne kraje, Wpuść mnie, Hollow), z którymi poznać się zbyt dobrze nie możemy, bo po dwóch tygodniach w zestawie i jednym na liście znikają.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Usuwanie piosenek z Poczekalni

Post autor: Geephard »

kajman pisze:Teraz probuje się wprowadzić konsekwentne zasady dla całej listy i jest to całkiem logiczne.
Ja w tym nie widzę, żadnej logiki. Jeżeli faktycznie próbuje się wprowadzić konsekwentne zasady dla całej listy to oznacza to zamianę dotychczasowego modelu TOP 30 + Poczekalnia na TOP 50. Ani to logiczne, ani nie logiczne. Po prostu przejście z jednego na drugie. Tyle tylko, że aby to było naprawdę konsekwentne należałoby jeszcze usunąć miejsca podwójne i oficjalnie liczyć czas pobytu piosenek na miejscach od 31 do 50 (bo o poczekalni nie byłoby już mowy ). No i jednak w tym momencie pojawiłby się pewien niedostatek logiki w postaci nienaturalnej przepaści pomiędzy miejscem 30 a 31, w której w niewyjaśnionych okolicznościach ginęłyby utwory, które wcześniej tę granicę minęły i się za nią cofnęły :wink:
ODPOWIEDZ