Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: miszony »

A skąd ty wiesz czego słuchają słuchacze Trójki oprócz samej Trójki? Może w gronie tej " elity" są także osoby słuchające: radio eska, rmf classic i innych popularnych stacji. Określanie trójki jako stacji elitarnej jest dla mnie śmieszne i nie adekwatne w stosunku do tego co trójka proponuje. Zgodziłbym bym się ze słowami że "elitarni "to jest ta Rada Starszych..

Mam jeszcze jedno wrażenie , które towarzyszy mi od dawna słuchając trójki.
Próba " zagłuszenia " artystów , którzy byli na liście w latach 90 - tych i w następnej dekadzie i również wcześniej.
Bo jaki to wstyd teraz że na liście była kiedyś Jenifer Lopez, Natalia Kukulska i Ricky Martin. Dlatego obecnie , co by nie nagrał Ricky, czy Christina Agileura , to w Trójce już ich na pewno nie usłyszymy bo oni kojarzą się jedynie z popowym obciachem.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

BeautifulDay pisze:0. Co do Zakopowera miałem taką teorię (wiem, że może wydać się naciągana) że zaskarbił sobie łaskę odkąd Karpiela-Bułeckę zaprosił do duetu Grzegorz Turnau.
1. Chyba nie zrozumiałeś w jakim kontekście użyłem słowa przekrój. Idealnym przekrojem wszystkiego Trójka nigdy nie była i nie będzie bo to byłaby wręcz utopia. Ale był to jednak ogólny przekrój tego co się w kraju muzycznie działo.
2. Są też słuchacze, a części z nich pewnych utworów brakuje w zestawie. Stąd mój pomysł żeby mogli je gdzieś zgłosić, podkreślam ZGŁOSIĆ.
3. LP - podałem Ci linka w jednym z poprzednich postów. Jak coś to wpisz na youtube Lady Pank - Chłopak z mokrą głową.
4. O! I widzisz, właśnie o to mi chodzi.
5. No ze mną to konkretnie było tak - około 20 utworów lubię w ogóle, chociaż trochę. Takich, które bardzo lubię z 12, a takich super ekstra to tak naprawdę chyba tylko jeden. Gdybym miał na szybko sklecić mój subiektywny top roku 2012 to w pierwszej piątce byłby tylko jeden utwór z top 30 podsumowania Trójki (za to z czołówki) 3 które zatrzymały się na poczekalni i jeden, który nawet do niej nie wszedł. w dziesiątce znalazłyby się może ze dwa utwory, których nawet nie było w zestawie.
6. Ja myślę, że nigdy nie będzie, bo słuchacze na to nie pozwolą. Dla mnie to nierealne żeby klientela komercyjnych stacji przerzuciła się na Trójkę, bo nagle jeden z drugim hicior trafił do zestawu do głosowania na LP3.
0. Sporo wcześniej na liście było Kiebyś ty, potem jeszcze coś w zestawie się pojawiło (chyba pierwsza wersja Boga). Dla mnie to ciekawy zespół, który przez fakt wylansowania jednego przeboju w innych rozgłośniach stał się supergwiazdą.
1. Teraz też w Trójce pojawia się mnóstwo gatunków z pominięciem większości disco i rapu. Nie wiem, ilu brakowało wykonawców w l. 90-tych, bo nie śledziłem muzyki komercyjnej, ale z tego co znam, to jednak sporo z tych najpopularniejszych brakowało.
2. Myślę, że każdy mógłby coś dodać. A zestaw i tak jest zbyt obszerny.
Gdyby na forum stworzyć taki zestaw propozycji to pewnie w nim jakieś 1000 utworów by się znalazło i nikt by tego nie ogarnął, a już przeciętny słuchacz nie miałby chęci i czasu, żeby przeglądać i wybierać co mu pasuje.
A potem co? 50 głosów poparcia i przesyłamy do Trójki z powyższą informacją?
3. Nie uznaję jutiuby, więc nie będę tam szukał. Ale jak będę miał nieco czasu na słuchanie to może sobie poszukam. Teraz jestem w totalnym niedoczasie.
4. Dla mnie nie ma kompletnie żadnego sensu. Uważam, że takie wrzucanie, to tylko wyraz niezadowolenia, a nie niczego konstruktywnego i niczemu nie służy.
5. Jeżeli chodzi o mnie to w top10 ubiegłego roku z zestawu (i akurat tym razem listy) to załapałby się chyba Bukartyk (Siódma rano) i Miśkiewicz z Andrusem. Poza tym utwory w Trójce nie grane w tym na pewno 1 i 3 z utworów podanych powyżej i być może także drugi.
6. Ale nie chodzi o LP3. Jeżeli by dorzucono komercyjne utwory do zestawu to pewnie byłyby grane także w innych audycjach, a nie wiem jak inni, ale ja bym takiej Trójki nie chciał.
miszony pisze:1. A skąd ty wiesz czego słuchają słuchacze Trójki oprócz samej Trójki? Może w gronie tej " elity" są także osoby słuchające: radio eska, rmf classic i innych popularnych stacji.
2. Zgodziłbym bym się ze słowami że "elitarni "to jest ta Rada Starszych..
3. Dlatego obecnie , co by nie nagrał Ricky, czy Christina Agileura , to w Trójce już ich na pewno nie usłyszymy bo oni kojarzą się jedynie z popowym obciachem.
1. Z tego co wiem (z rozmów z ludźmi), to ludzie słuchają w większości albo Trójki albo komercyjnych rozgłośni. Ja po dziesięciu minutach słuchania innych rozgłośni czuję potrzebę opuszczenia pomieszczenia, w którym leci. Pewnie są przypadki słuchania i tego i tego, ale z tego co wiem, to zdecydowana mniejszość.
2. Jak dla mnie to wielki komplement. Zgadzam się z nim w znacznym stopniu i niech tacy pozostaną.
3. Bo w większości przypadków jest to popowy obciach. Są trzy opcje: albo wykonawcy rozwijają się, albo utrzymują poziom albo (co niestety zdarza się najczęściej) obniżają tenże. I nie widzę powodów, żeby promować ich tylko dla dawnych zasług. Uwielbiam stare książki Chmielewskiej, ale nowych (po kilku próbach) już nie czytam i nie uważam, że z powodu dawnych zasług powinienem.
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

A ja słucham i RMF i Trójki i znam kilka osób, które mają tak samo. Nie widzę tu żadnej sprzeczności. A co do trzymania poziomu, to niech słuchacze mają okazję to ocenić. Jak uznają, że dany utwór jest słaby to na listę się nie dostanie, mimo pobytu w zestawie. Tylko, że nie ma jak dokonać takiej oceny.
A jeśli już mowa o obniżaniu tego poziomu to najbardziej charakterystycznym tego przykładem jest produkcja nędznych coverów, wyglądająca na typowe chałturzenie i próbę zarobienia kasy jak najniższym wysiłkiem. Po co tworzyć coś nowego - nagrajmy któryś raz taki Fragile, trochę grosza wpadnie. To jest dopiero komercja! I o dziwo Trójka to toleruje, a nawet wspiera, grając takie coś.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

seblit pisze:Po co tworzyć coś nowego - nagrajmy któryś raz taki Fragile, trochę grosza wpadnie. To jest dopiero komercja! I o dziwo Trójka to toleruje, a nawet wspiera, grając takie coś.
To ja chcę "In The Army Now" w wykonaniu Sabatonu w zestawie do głosowania :twisted:
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

seblit pisze:A ja słucham i RMF i Trójki i znam kilka osób, które mają tak samo. Nie widzę tu żadnej sprzeczności.
A jeśli już mowa o obniżaniu tego poziomu to najbardziej charakterystycznym tego przykładem jest produkcja nędznych coverów, wyglądająca na typowe chałturzenie i próbę zarobienia kasy jak najniższym wysiłkiem. Po co tworzyć coś nowego - nagrajmy któryś raz taki Fragile, trochę grosza wpadnie. To jest dopiero komercja! I o dziwo Trójka to toleruje, a nawet wspiera, grając takie coś.
Krótko, ja nie mam nic przeciwko wrzucaniu Gagi, Rihanny, Bijącej, nowego Linkinga i wielu jeszcze słabiutkich utworów pod warunkiem, że poza LP3 (jeżeli się tam dostaną) nie będą grane. Jak kogoś interesuje tylko trójkowa muzyka top słucha tylko Trójki, jak kogoś jeszcze inna, to słucha i Trójki i innych rozgłośni, ale niech da spokój Trójce i nie żąda, żeby nadawali w niej muzykę, która Trójce nie przystoi. Jeżeli Trójka będzie nadawać muzykę jak wszystkie komercyjne stacje, to jej istnienie nie będzie miało sensu.
Masz rację, że niektóre covery w Trójce (np. Anastacia czy L Stadt, w pewnym sensie Birdy) są nędzne, ale wiele jest na bardzo dobrym poziomie i jak najbardziej do Trójki pasują. Co do Fragile to nie jest to nagranie komercyjne, lecz utwór wykonywany na koncercie z okazji urodzin wybitnego muzyka, jakim niewątpliwie Sting. I na pewno muzycznie ciekawszym niż nowe nagrania z płyt Muse czy Greena Daya.
Hodor
Posty: 270
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Hodor »

Yacy pisze: Dyskografia Modern Talking:
1985 The 1st Album
1985 Let's Talk About Love
1986 Ready for Romance
1986 In the Middle of Nowhere
1987 Romantic Warriors
1987 In the Garden of Venus

i potem dopiero w 1998 czyli jak się skończyła kasa :-P

masakra! Trzy lata = 6 płyt!!!
;-)
To ciut lepiej od Neny, trzy lata = 5 płyt :P :wink:
1983: Nena
1984: ? (Fragezeichen)
1984: 99 Luftballons
1985: Feuer und Flamme
1985: It's All in the Game
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

kajman pisze:nie mam nic przeciwko wrzucaniu Gagi, Rihanny, Bijącej, nowego Linkinga i wielu jeszcze słabiutkich utworów pod warunkiem, że poza LP3 (jeżeli się tam dostaną) nie będą grane.
To jest nierealne.
kajman pisze:Jak kogoś interesuje tylko trójkowa muzyka top słucha tylko Trójki, jak kogoś jeszcze inna, to słucha i Trójki i innych rozgłośni, ale niech da spokój Trójce i nie żąda, żeby nadawali w niej muzykę, która Trójce nie przystoi. Jeżeli Trójka będzie nadawać muzykę jak wszystkie komercyjne stacje, to jej istnienie nie będzie miało sensu.
Ja się czasem zastanawiam, jak Ty wytrzymałeś lata 80. i 90. z LP3. Wtedy było dużo rzeczy, których granie obecnie "nie przystoi". A przechodząc do konkretów: nikt nie chce robić z LP3 kolejnej POPlisty. Chodzi tylko o powrót do formy w jakiej LP3 powstała i trwała latami, czyli trochę przebojów i trochę rzeczy do usłyszenia tylko w Trójce. Taki model został zaburzony po 2000 r. gdy tworzący zestaw uznali, że są od słuchaczy mądrzejsi i to oni będą decydować czego wolno na liście słuchać a czego nie. A ja nie lubię takich ograniczeń. Było dobrze i po co było to psuć. Pominięcie BSB (skądinąd zrozumiałe bo to gniotoroby) czy MT to jedno, a pominięcie praktycznie całego segmentu muzyki, jak teraz, to co innego.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: miszony »

Zgadzam się z Selbitem że z listy nikt nie chcę robić Poplisty. Przypomnę jeszcze raz że w latach 80 -tych Madonna "ścigała" się z KSU obok Ozzy Ozoborna i Cyndi Lauper. Był Shakin Stevens , Depeche Mode i Metalica i wszyscy byli szczęśliwi, glosowali... Ja wiem że muzyka poszła daleko do przodu i lp 3 musi się dostosować ale mimo wszystko na liście czegoś mi brakuje ... może właśnie takiej rywalizacji jak była kiedyś...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19624
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

miszony pisze:Zgadzam się z Selbitem że z listy nikt nie chcę robić Poplisty. Przypomnę jeszcze raz że w latach 80 -tych Madonna "ścigała" się z KSU obok Ozzy Ozoborna i Cyndi Lauper. Był Shakin Stevens , Depeche Mode i Metalica i wszyscy byli szczęśliwi, glosowali... Ja wiem że muzyka poszła daleko do przodu i lp 3 musi się dostosować ale mimo wszystko na liście czegoś mi brakuje ... może właśnie takiej rywalizacji jak była kiedyś...
Z tą Metallicą to trochę się zagalopowałeś :wink: W latach 80-ych na listę Trójki nikt ich nie wpuścił, bo wówczas za ciężko grali :lol:
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

Gary pisze:Przecież 'Again' było w zestawie, tyle że blisko pół roku bez żadnego efektu. I na tym polega ta nasza zabawa - na wyciąganiu utworów zalegających w zestawie bez żadnego efektu.
A to przepraszam, mój błąd. Ja w tamtym czasie kompletnie nie znałem zestawu. No ale tak czy inaczej zaistniał na LP3 dzięki słuchaczom. Swoja drogą jakim prawem był w zestawie prawie pół roku? No może przepisy były inne.
miszony pisze:A skąd ty wiesz czego słuchają słuchacze Trójki oprócz samej Trójki? Może w gronie tej " elity" są także osoby słuchające: radio eska, rmf classic i innych popularnych stacji. (...) Zgodziłbym bym się ze słowami że "elitarni "to jest ta Rada Starszych..
No właśnie, np. ja tak na codzień regularnie nie słucham żadnej stacji radiowej. Od czasu do czasu słucham różnych stacji, żeby wyrobić sobie pogląd. Bo jak się coś krytykuje to trzeba wiedzieć co to jest. W Trójce słucham w zasadzie tylko LP3 ("Offensywa" się nie liczy bo jak już słucham to głównie dlatego, że jest po LP3 ;) ) to moja ulubiona lista przebojów po pierwsze dlatego, że jak już pisałem, jest białym krukiem w dzisiejszych czasach, bo to jedyna taka pełnoformatowa lista, bez dżingli, wkurzających DJ-ów i z tym fajnym szkieletem, że co idzie do góry to w całości itd. Po drugie ze względu na muzykę, bo większość utworów (mniej lub bardziej) mi się podoba i jest dużo kawałków, których nie można usłyszeć nigdzie indziej. I to super! I niech tak koniecznie zostanie! Ale niech będzie konsekwencja w tworzeniu zestawu i niech słuchacze mają coś realnie do powiedzenia w tej kwestii. A mogę się załozyć, że jeden z drugim popowy utwór wiosny na Liście nie uczyni.
No i właśnie, w takim razie gdzie mnie stawia fakt, że w Trójce słucham tylko LP3? W gronie "elity" czy też nie? Na ile plasuje mnie to w kryteriach przeciętnego słuchacza Trójki jeżeli lubię Metallicę, Lao Che, Hey, Strachy, ale od czasu do czasu zdarzy się, że spodoba mi się utwór Farny czy (uwaga, tak, tak - przyznaję się) Feela?
To mnie właśnie wkurza - takie szufladkowanie ludzi. Jak ktoś na siłę chce wiedzieć lepiej ode mnie co lubię a co nie.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w dużej mierze jest to zasadne, bo ja jestem jeden a słuchaczy wielu, ale właśnie dlatego mówię żeby dać każdemu możliwość powiedzenia co by chciał widzieć w zestawie.
miszony pisze: Bo jaki to wstyd teraz że na liście była kiedyś Jenifer Lopez, Natalia Kukulska i Ricky Martin. Dlatego obecnie , co by nie nagrał Ricky, czy Christina Agileura , to w Trójce już ich na pewno nie usłyszymy bo oni kojarzą się jedynie z popowym obciachem.
A już najbardziej mnie rozwaliło jak w cyklu "Tysiąc notowań Temu" zbliżało się wydanie, w którym New Kids On The Block byli na pierwszym i Marek Niedźwiecki powiedział, że ma nadzieję, że to trafi na notowanie, które będzie prowadził Piotr Baron, pewnie mając na myśli, że Baron nigdy chyba nie gra numerów 1 sprzed tysiąca notowań tylko coś dla siebie z notowania, albo jakąś nowość z zestawu, też dla siebie. No i uniknęłoby się tego obciachu zagrania NKOTB. Jezus Maria, bez przesady! No było sobie na Liście i co z tego? Skoro się ludziom podobało... Co? Umarł ktoś od tego?
kajman pisze:1. Sporo wcześniej na liście było Kiebyś ty, potem jeszcze coś w zestawie się pojawiło (chyba pierwsza wersja Boga).
2. Myślę, że każdy mógłby coś dodać. A zestaw i tak jest zbyt obszerny.
Gdyby na forum stworzyć taki zestaw propozycji to pewnie w nim jakieś 1000 utworów by się znalazło i nikt by tego nie ogarnął, a już przeciętny słuchacz nie miałby chęci i czasu, żeby przeglądać i wybierać co mu pasuje.
A potem co? 50 głosów poparcia i przesyłamy do Trójki z powyższą informacją?
3. Dla mnie nie ma kompletnie żadnego sensu. Uważam, że takie wrzucanie, to tylko wyraz niezadowolenia, a nie niczego konstruktywnego i niczemu nie służy.
4. Ale nie chodzi o LP3. Jeżeli by dorzucono komercyjne utwory do zestawu to pewnie byłyby grane także w innych audycjach, a nie wiem jak inni, ale ja bym takiej Trójki nie chciał.
5. Jak dla mnie to wielki komplement. Zgadzam się z nim w znacznym stopniu i niech tacy pozostaną.
6. Bo w większości przypadków jest to popowy obciach.
7. Uwielbiam stare książki Chmielewskiej, ale nowych (po kilku próbach) już nie czytam i nie uważam, że z powodu dawnych zasług powinienem.
1. Tylko że "sporo wcześniej" to były jeszcze normalniejsze czasy (tak bym to subiektywnie określił) w których Nelly Furtado z Timbalandem, czy nawet Feel byli w zestawie. Zresztą właśnie - "Kiebyś Ty" to kolejny festiwalowy hicior. To skoro ten, to czemu nie inne? Tylko nie pisz, że dlatego że są gorsze, bo czyim zdaniem są gorsze? Twoim? Bez urazy, ale jesteś jeden. Mnie np. nie podoba się Skubas, albo Ania Rusowicz i uważam, że są tandetniejsi niż np. jakiś tam Pectus, czy PIN. Ale nie będę mówił, że ma ich nie być w zestawie, ani nie będę nikomu odmawiał prawa do głosowania na nich. Powiesz, że gorsze zdaniem redaktorów? To i tak za mało, bo redaktorzy nie mają monopolu na mądrość co jest dobre a co nie i dlatego słuchacze też powinni mieć swój głos w kwestii tworzenia zestawu. A redaktorzy powinni starać się być obiektywni i być konsekwentni, więc jak jeden festiwalowy hicior to inne też.
2. Jakie 1000? Nie przesadzaj. Myślisz, że nagle każdy użytkownik by się rzucił i dodał po kilkadziesiąt utworów? Weźmiesz 10 płyt i z każdej dodasz połowę? Bez sensu. Nie wiem czy w ogóle dałoby się na raz dodać do takiego tematu kilkadziesiąt utworów. No chyba, że byś szperał po muzycznych propozycjach z całego świata - bez przesady (jak masz czas to gratuluję ;) ). Zresztą nie ma problemu - wystarczy to uregulować zasadami. Przykładowo - każdy może dodać max 5 nowych propozycji w tygodniu, max jeden utwór danego wykonawcy w miesiącu. Do tego można by było w nieograniczonej ilości powtarzać propozycje poprzedników, bo chodzi o to żeby redaktorzy wiedzieli na co jest wielu chętnych. W każdym razie coś w tym stylu.
Bez urazy, ale Twoje ostatnie zdanie jakie zacytowałem w tym podpunkcie to moim zdaniem kompletna głupota. Po co takie udziwnienia? Tu chodzi tylko o to żeby był temat, w którym użytkownicy wypisywaliby swoje propozycje do zestawu. Tyle, że tutaj najważniejsza jest dobra wola redaktorów - żeby chcieli taki temat obserwować i dodawali do zestawu to na co jest kilkoro chętnych (plus ewentualnie to co sami uznają za stosowne).
3. Czemu nic konstruktywnego? Czemu niczemu nie służy? Służy temu, aby do zestawu do głosowania Listy Przebojów, która jest przecież dla słuchaczy dodać propozycje, których tym słuchaczom w tymże zestawie brakuje.
4. Terefere. Mało to jest w zestawie utworów, których Trójka w ogóle nie gra? I nie raz pojawiają się na Liście. Jak dla mnie wystarczy raz zagrać. W ogóle fajnie by było gdyby (a przecież jest LP Trójka) raz w tygodniu w jedym programie prezentowali wszystkie nowe propozycje do zestawu. Wtedy taką ewentualną komerchę możnaby zagrać raz a potem niech słuchacze decydują. Będą chcieli to będzie w LP3, nigdzie indziej nie musi.
5 i 6. Mam nieodparte wrażenie (już n-ty raz) że ubóstwiasz tych trójkowych redaktorów i wręcz ślepo ich popierasz. Ciągle ich tłumaczysz jak ludzie coś krytykują, jakby to byli jacyś super mędrcy. Cóż, Twoje prawo, niemniej jednak dziwę się tak mocno jednoznacznej postawie.
7. I to jest bardzo ZŁY przykład. Bo tutaj odnosisz się do swoich prywatnych odczuć. Prywatnie nie czytaj, ale gdybyś dajmy na to prowadził program o literaturze i wiedziałbyś, że kiedyś (choćby to było nie wiadomo jak dawno) miała czytelników wśród widzów/słuchaczy to uważam, że miałbyś obowiązek odnotować i zaproponować nowe publikacje. Nie musiałbyś ich polecać, ale poinformować o ich istnieniu tak.
seblit pisze:A ja słucham i RMF i Trójki i znam kilka osób, które mają tak samo. Nie widzę tu żadnej sprzeczności.
Otóż to.
seblit pisze: A jeśli już mowa o obniżaniu tego poziomu to najbardziej charakterystycznym tego przykładem jest produkcja nędznych coverów, wyglądająca na typowe chałturzenie i próbę zarobienia kasy jak najniższym wysiłkiem. Po co tworzyć coś nowego - nagrajmy któryś raz taki Fragile, trochę grosza wpadnie. To jest dopiero komercja! I o dziwo Trójka to toleruje, a nawet wspiera, grając takie coś.
Albo np. były w zestawie 3 covery "Hot'n'Cold" (albo nawet 4 już nie pamiętam) z których tylko jeden rzeczywiście promował jakąś płytę. Po co to? Nie muszę chyba dodawać, że oryginału "Hot'n'Cold" wcale nie było w propozycjach.
No i "I Follow River" w wersji "Trójka ma swój świat" co tydzień tak chwalone przez prowadzących.
seblit pisze:
kajman pisze:nie mam nic przeciwko wrzucaniu Gagi, Rihanny, Bijącej, nowego Linkinga i wielu jeszcze słabiutkich utworów pod warunkiem, że poza LP3 (jeżeli się tam dostaną) nie będą grane.
To jest nierealne.
A jak to nie? Przecież to sie zdarza. I na odwrót - Trójka coś gra a w zestawie tego nie ma.
seblit pisze: nikt nie chce robić z LP3 kolejnej POPlisty. Chodzi tylko o powrót do formy w jakiej LP3 powstała i trwała latami, czyli trochę przebojów i trochę rzeczy do usłyszenia tylko w Trójce. Taki model został zaburzony po 2000 r. gdy tworzący zestaw uznali, że są od słuchaczy mądrzejsi i to oni będą decydować czego wolno na liście słuchać a czego nie. A ja nie lubię takich ograniczeń. Było dobrze i po co było to psuć. Pominięcie BSB (skądinąd zrozumiałe bo to gniotoroby) czy MT to jedno, a pominięcie praktycznie całego segmentu muzyki, jak teraz, to co innego.
W pełni się zgadzam. Tylko że to chyba się zaczęło nie zaraz po roku 2000 a kilka lat później. Choć z drugiej strony gdzieś do 2005 roku kompletnie nie znałem zestawu i sądząc po czasach kiedy zaczynałem słuchać uznawałem, że jak czegoś nie ma w LP3 to poprostu nie weszło a nie, że nie można głosować. Ale ja tam większych braków nie widziałem. Zresztą uważam, że jeszcze z 5 lat temu było całkiem normalnie (a znałem dobrze zestaw). Dopiero od jakichś 4 lat się tak porobiło. Zresztą jak nie było czegoś czego i tak nie lubiłem to mi to nie przeszkadzało. Ale przeszkadza mi np. brak Lady Pank czy Linkin Park i to moim zdaniem Trójce nie przystoi.
Dodam jeszcze, że tych Backstreetów i MT pomijali przynajmniej konsekwentnie.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Zacznę od tego, że faktycznie powinno być wydzielone pół godziny dziennie (może nawet mniej), gdzie prezentowano by wszystkie nowości z tygodnia (może nawet dwa razy, jeżeli jest ich mało), a przy nadwyżce czasu część tych sprzed tygodnia, które nie zaistniały na liście. Można też dorzucić jakieś informacje o wykonawcach. Tylko że z tym to trzeba by do dyrekcji.
Część z Was uważa, że lista była bardziej przekrojowa w l. 80-tych i 90-tych, a ja należę do tych, którzy uważają że to nieprawda (a części z nich pewnie nie chce się pisać). Kiedyś była Madonna, teraz Madonna także się pojawia (i jest coraz mocniej olewana przez słuchaczy) i jest Adele. Mogę rzucać przykładami na uzasadnienie swoich tez, Wy argumentami na temat swoich. Do niczego to nie doprowadzi.
Tak przeglądam sobie zestaw: Adele, Alicia Keys, Anastacia, Birdy, Brodka, Bruno Mars, Celine Dion, Ed Sheeran, Gary Barlow, Jessie Ware, Joss Stone, Killers, Emeli Sande, Lana del Rey, Paloma Faith, P!nk, Rebecca Ferguson, Robbie Williams, Ronan Keating, Stereophonics, Ultravox, Wilki (niedawno jeszcze było PSB i No Doubt). Jak dla mnie wystarczająca ilość przedstawicieli muzyki komercyjnej, a kilku innych nie wymieniłem, bo nie mam pewności co do ich komercyjności. Sporo z nich kiedyś bywało na LP3, a teraz jakoś mają problemy z wejściem nawet do nieszczęśliwej.
Z drugiej strony ilu wykonawców jeszcze trzeba wymieniać, żeby pokazać, że kiedyś też muzyka była dobierana strasznie wybiórczo.
Ja uważam, że Trójka powinna mieć swój profil, różny od innych rozgłośni i że go ma. Uważam też, że granie w audycjach muzyki nie pasującej do obecnego profilu Trójki z różnych powodów mija się z sensem. Zgadzam się natomiast z tym, że większy procent utworów będących w zestawie do głosowania (najlepiej wszystkie) powinno się pojawiać na antenie, ale to nie jest akurat zarzut do twórców zestawu.
A co do listy to faktycznie uważam, że muzycznie jest zdecydowanie na wyższym poziomie niż w XX wieku, ale też i muzyka stoi obecnie (moim zdaniem) na wiele wyższym poziomie, porównywalnym nawet z początkiem l. 70-tych.
Jakie tysiąc? Istnieją dwa fora (przynajmniej o tylu wiem), na których użytkownicy prezentują swoje listy przebojów (w sumie chyba jakieś 50kilka). W samych top40 pojawia się tam co tydzień ponad 1200 utworów. Więc spokojnie tutaj tysiąc by się uzbierało przy jakimś sensownym zainteresowaniu.
I teraz redaktorzy mają przeglądać co tydzień na forum te kilkaset utworów, patrzeć, co ma najwięcej głosów. A przedtem ktoś na forum musiałby to porządkować. Zrzucimy się na etat dla takiej osoby?
Cenię redaktorów Trójki, ale wielokrotnie pisałem, że nie wszystko, co robią, w pełni mnie przekonuje. Popieram natomiast to co robią jako twórcy zestawu i zgadzam się z ogólną linią wybierania utworów.
Co do przykładu literackiego, to uważam, że w audycjach literackich powinno się prezentować literaturę wartościową, a nie ludzi ze znanymi nazwiskami.
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

kajman pisze: 1. Ja uważam, że Trójka powinna mieć swój profil, różny od innych rozgłośni i że go ma.
2. Jakie tysiąc? Istnieją dwa fora (przynajmniej o tylu wiem), na których użytkownicy prezentują swoje listy przebojów (w sumie chyba jakieś 50kilka). W samych top40 pojawia się tam co tydzień ponad 1200 utworów. Więc spokojnie tutaj tysiąc by się uzbierało przy jakimś sensownym zainteresowaniu.
I teraz redaktorzy mają przeglądać co tydzień na forum te kilkaset utworów, patrzeć, co ma najwięcej głosów. A przedtem ktoś na forum musiałby to porządkować. Zrzucimy się na etat dla takiej osoby?
0. Co do tego co piszesz o komercyjnych wykonawcach w zestawie, już na starcie możnaby zacząć dyskusję o gustach, bo ja np. wątpię w komercyjność kilku z nich, ba tak naprawdę większości z nich nie można usłyszeć w polskich komercyjnych stacjach radiowych, to jacy oni komercyjni? I tu plus dla Trójki, ale znów pytanie: dlaczego oni a inni nie? Argument "bo tak zdecydowali redaktorzy" (niestety to najpewniej prawda) mnie nie przekonuje, bo powtarzam, że powinni być obiektywni w tworzeniu zestawu. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale wydawało mi się, że redaktorzy w Trójce są po to żeby umilić słuchaczom słuchanie muzyki i coś od siebie zaproponować a LP3 jest dla wszystkich, żeby mogli pokazać co lubią. A jeśli Ty Kajmanie ciągle odpowiadasz, że ten czy inny utwór był słabszy, czy że tak zdecydowali redaktorzy to wygląda na to jakby to słuchacze byli dla redaktorów, po to żeby owi redaktorzy mieli pracę i mogli się realizować, a zestaw trzeba kontrolować żeby przypadkiem nie było na LP3 zbyt dużo utworów, których redaktorzy nie lubią.
1. Ja uważam, że Trójka nie ma swojego profilu, bo niby jaki to profil? Chyba ten mój pomysł "Rada Starszych cenzoruje, typuje i proponuje." Zresztą dobra, może i Trójka ogólnie jakiś tam profil ma, ale LP3 na pewno nie. Dla mnie żeby był profil dwie zasady są niezbędne: logika i konsekwencja. A tego właśnie mi brakuje w tworzeniu zestawu. Nie wiem gdzie Ty te cechy widzisz, cóż, tu się nie dogadamy.
2. Przecież napisałem - wprowadzić ograniczenie np. max 5 propozycji na tydzień i po sprawie. Każdy wypowiada się raz w tygodniu. Nie przesadzajmy, ile by było tych postów? 30? 50? (na pewno nie aż tyle). Porządkować nie będzie trzeba, jeżeli ludzie będą się trzymali ścisłych zasad. A posty niezgodne z regulaminem byłyby kasowane przez administrację. Przecież teraz też jest administracja, która czuwa jeżeli ktoś łamie regulamin. I co, płaci im ktoś?
A redaktorzy - nie chodzi o tworzenie drugiej listy przebojów i jakieś podliczanie jak głosy. Chodzi o przejrzenie raz w tygodniu i wyłapanie tych kawałków, które się powtarzają. Już nie przesadzaj, że redaktorzy, oczytani i inteligentni ludzie, nie byliby w stanie ogarnąć takiego tematu. A przecież tworzene zestawu to część ich pracy.
Daniel84
Posty: 300
Rejestracja: pt paź 26, 2012 9:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Daniel84 »

Absolutnie zgadzam się z opiniami o zbyt małej konkurencji w zestawie do głosowania i zbyt daleko idącym i zbyt tendencyjnym ręcznym sterowaniu pochodzącym od bliżej nieokreślonej "Rady Starszych" (przepraszam, ale nie siedzę zbyt głęboko w trójkowych sprawach i nie wiem, kto zasiada w tym zaszczytnym, zapewne wirtualnym, gremium).

Dla mnie swoistym wzorem dla funkcjonowania LP3 jest pierwsza połowa lat 90-tych. Z tego, co pamiętam, po poczekalni tułały się wówczas spokojnie utwory z tak znienawidzonego tu gatunku dicho czy soft pop i nikomu to nie przeszkadzało - może po prostu nie były to wcale takie złe piosenki? Przykład New Kids On The Block jest bardzo dobry. Ta piosenka (If You Go Away) zrobiła całkiem niezłą karierę na liście i dla mnie nie było dowodem jej sparszywienia, tylko raczej tego, że nawet w repertuarze New Kids On The Block można znaleźć coś być może ciekawego i LP3 to ładnie wykazała. Co do rzekomej elitarności PR3 - skoro tak, to jakim cudem If You Go Away czy wiele innych kawałków, które dziś nawet nie powąchałyby zestawu do głosowania, zrobiły taki wynik na liście, skoro wówczas nie wystarczyło parę razy kliknąć, ale jeszcze trzeba było napisać swoje propozycje na pocztówce, kupić i nakleić znaczek i pójść na pocztę aby ją wysłać. Całkiem duże poświęcenie w porównaniu do tego komfortu, jaki mamy teraz.

Wycinanie nowych kawałków Lady Pank (choć nie jestem fanem tego zespołu), podczas gdy w latach 80/90 ten zespół jej jednym z najbardziej popularnych wykonawców na LP3, jest bardzo głupie. To igranie z całą tradycją i dorobkiem LP3, która rzeczywiście kiedyś była dość rzetelnym przekrojem tego, co się działo w sferze muzyki rozrywkowej, z delikatnym odchyłem w stronę rocka. Dzisiaj coraz częściej zaś stanowi przekrój tego, co się dzieje w sferze muzyki kabaretowo-aktorskiej (Andrus, Halama, Peszek, itd.).

Reasumując: zdecydowanie warto ten stan zmienić poprzez:

1) przywrócenie możliwości głosowania na każdy utwór usłyszany w trójce - można je przecież wpisać ręcznie z klawiatury trzymając się szablonu - tak jak głosuje się na forumową. Zestaw do głosowania może wówczas zostać jako ściągawka, ale nie powinien stanowić ograniczenia. Jest to wariant ewolucyjny.

2) Wariant rewolucyjny to po prostu powiększenie zestawu do głosowania do ok. 1000 piosenek i tyle. W dobie internetu spokojnie można na tym zapanować. A że ludziom nie będzie się chciało tego czytać? Cóż - kiedyś ludziom się chciało wysyłać kartki i iść przez niepogodę na pocztę, to raczej nie powinno być problemu z ogarnięciem takiego zestawu w cieple domowego ogniska.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

1. Ja uważam, że Trójka nie ma swojego profilu, bo niby jaki to profil? Chyba ten mój pomysł "Rada Starszych cenzoruje, typuje i proponuje." Zresztą dobra, może i Trójka ogólnie jakiś tam profil ma, ale LP3 na pewno nie. Dla mnie żeby był profil dwie zasady są niezbędne: logika i konsekwencja. A tego właśnie mi brakuje w tworzeniu zestawu. Nie wiem gdzie Ty te cechy widzisz, cóż, tu się nie dogadamy.
ale jaka rada starszych? Większość audycji to są audycje autorskie (muzyczne wszystkie) I jeśli ktoś uważa, że LP3 jest reprezentatywna dla całego repertuaru programu trzeciego to chyba wcale go nie słucha. Nie, lista wcale nie jest reprezentatywna i nie dlatego, że nie ma tutaj wykonawców o których gardłujecie, tylko brak tu większości wykonawców niszowych.

EDIT: a ja uważam, że zestaw powinien być bardziej okrojony lub szybciej powinno wypadać coś co się nie przebiło. Zwiększenie zestawu do większej ilości propozycji to w dłuższej perspektywie większa stagnacja. To już wolałbym zmniejszenie liczby głosów do 5 jak było kiedyś. Wtedy ta fluktuacja będzie większa.

EDIT 2: i gdzie Wy wszyscy do cholery byliście, gdy urządzano pogrzeby trójki nazywając ją TrUjką 10 lat temu? Tą "trUjkę" z muzyką jakiej Wy się tutaj domagacie słuchało w porywach 3-4 % słuchaczy, tę na którą narzekacie ponad 8% (a wtedy lista była w dużo większym stopniu odbiciem anteny) :)
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

Daniel84 pisze: 1. Wycinanie nowych kawałków Lady Pank (choć nie jestem fanem tego zespołu), podczas gdy w latach 80/90 ten zespół jej jednym z najbardziej popularnych wykonawców na LP3, jest bardzo głupie. To igranie z całą tradycją i dorobkiem LP3, która rzeczywiście kiedyś była dość rzetelnym przekrojem tego, co się działo w sferze muzyki rozrywkowej, z delikatnym odchyłem w stronę rocka.
2. przywrócenie możliwości głosowania na każdy utwór usłyszany w trójce - można je przecież wpisać ręcznie z klawiatury trzymając się szablonu - tak jak głosuje się na forumową. Zestaw do głosowania może wówczas zostać jako ściągawka, ale nie powinien stanowić ograniczenia.
3. powiększenie zestawu do głosowania do ok. 1000 piosenek i tyle.
1. Dokładnie.
2. A co szkodzi dodawać regularnie do zestawu wszystkie nowości grane w Trójce? Przecież chyba pracują tam ludzie. Dla mnie to się rozumie samo przez się, że jak jest stacja radiowa to w propozycjach do listy przebojów owej stacji są wszystkie nowe utwory, które ta stacja gra. No ale patrząc na zestaw ostatnimi czasy można się zdziwić.
3. No już nie przesadzajmy. Ja tam uważam, że jeśli już, to skrócenie czasu siedzenia w zestawie do 10 tygodni (jeśli dany utwór nie wszedł nawet do nieszczęśliwej). A dorzucać tygodniowo po 3-4 utwory spoza kręgu zainteresowań Rady Starszych sugerowane przez forowiczów i nawet ze dwa stricte popowe by się jeszcze wślizgnęły (serio - przeglądając np. propozycje POPListy RMF FM tam są max 4 nowe propozycje na tydzień, w Zetce jest jeszcze gorzej, no i zawsze można się ograniczyć tylko do OLIS-u). To by poszerzyło zestaw o jakieś 30, może max 50 utworów. A o ile by przedłużyło czas poświęcony na zagłosowanie? O minutę?
Gary pisze: ale jaka rada starszych? Większość audycji to są audycje autorskie (muzyczne wszystkie) I jeśli ktoś uważa, że LP3 jest reprezentatywna dla całego repertuaru programu trzeciego to chyba wcale go nie słucha. Nie, lista wcale nie jest reprezentatywna i nie dlatego, że nie ma tutaj wykonawców o których gardłujecie, tylko brak tu większości wykonawców niszowych.
Używam terminu "Rada Starszych" bo Piotr Baron takiego używa(ł) czyli grupa ludzi (nie wiem kto w niej jest, zakładam że wszyscy redaktorzy muzyczni Trójki) która decyduje o tym co znajdzie się w zestawie. A ja uważam, że Lista Przebojów powinna być reprezentatywna dla muzycznego repertuaru (wiadomo że z muzyki rozrywkowej) danej stacji, ale też powinna być odbiciem tego czego chcą słuchać słuchacze LIsty Przebojów, a to nie zawsze musi się idealnie zazębiać z muzycznym repertuarem stacji. A wykonawcy niszowi? Niech będą w zestawie, czemu nie? Zobaczymy jak sobie poradzą.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: pbd2 »

To ja krótko i na temat. Najlepsze rozwiązania wbrew pozorom są najprostsze - i takowe wymyślono na samym początku LP3: niech słuchacz sam wpisuje w maila tytuły i wykonawców, tak jak kiedyś wpisywał ich na kartce pocztowej, i niech ma swobodę decydowania (z zastrzeżeniem, że dany utwór przynajmniej raz był wyemitowany w Trójce - jeśli 30 lat temu można było to sprawdzić, to teraz tym bardziej można). Taki sposób głosowania dawał największą zmienność pozycji, największą różnorodność poszczególnych notowań itp. Póki zaś zestaw istnieje - może warto byłoby wrócić do układu tytułowego? Ten, który jest, mocno premiuje niektórych wykonawców kosztem innych.
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: lady »

Daniel84 pisze:1) przywrócenie możliwości głosowania na każdy utwór usłyszany w trójce - można je przecież wpisać ręcznie z klawiatury trzymając się szablonu - tak jak głosuje się na forumową.
pbd2 pisze:To ja krótko i na temat. Najlepsze rozwiązania wbrew pozorom są najprostsze - i takowe wymyślono na samym początku LP3: niech słuchacz sam wpisuje w maila tytuły i wykonawców, tak jak kiedyś wpisywał ich na kartce pocztowej, i niech ma swobodę decydowania (z zastrzeżeniem, że dany utwór przynajmniej raz był wyemitowany w Trójce
i to by mi podpasowało :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: tadzio3 »

Ja w tej dyskusji nie biorę udziału bo dla mnie jest bezsensowna. Zawsze będzie czegoś brakować, a jak mi czegoś brakuje to częściej czegoś jeszcze bardziej niszowego niż oczekiwanie na to, co wszędzie grają. Dla takich osób są inne listy przebojów. Poza tym i tak dla mnie LP3 jest bardzo różnorodna tak jak i całe radio - wiele osób mi to mówiło i często właśnie to niektórym przeszkadza, więc jej nie słuchają.
Jak zwykle w takich dyskusjach proponuję tworzenie własnej listy przebojów, gdzie wrzucamy i gramy sobie wszystko to na co mamy ochotę. :wink:
Gary pisze: EDIT 2: i gdzie Wy wszyscy do cholery byliście, gdy urządzano pogrzeby trójki nazywając ją TrUjką 10 lat temu? Tą "trUjkę" z muzyką jakiej Wy się tutaj domagacie słuchało w porywach 3-4 % słuchaczy, tę na którą narzekacie ponad 8% (a wtedy lista była w dużo większym stopniu odbiciem anteny) :)
Otóż to, najgorsze czasy tego radia. Ja, jako wierny słuchacz, wtedy powoli odchodziłem od Trójki. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło i teraz co najmniej 8 godzin dziennie słucham bez żadnego znużenia. :)
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: bear »

Gary pisze:EDIT 2: i gdzie Wy wszyscy do cholery byliście, gdy urządzano pogrzeby trójki nazywając ją TrUjką 10 lat temu? Tą "trUjkę" z muzyką jakiej Wy się tutaj domagacie słuchało w porywach 3-4 % słuchaczy, tę na którą narzekacie ponad 8% (a wtedy lista była w dużo większym stopniu odbiciem anteny)
heh, wtedy przypadek sprawił, że akurat byłem wtedy w Warszawie, i nawet mam pamiątkowe zdjęcie przy transparencie "chcemy Trójki, nie Ich Troje!".
dziwnie to życie się toczy. Wtedy stałem tam gdzie wy staliście, teraz stoję tam gdzie stało ówczesne Zomo - parafrazując wiadomego klasyka. (wiem, nawiązanie do Zomo jest mocno średnie, z drugiej strony teraz mądrzejsi ode mnie ludzie teraz wysnuwają analogie do czasów stalinowskich...).
ale tak, wtedy nienawidziłem Pawła Kostrzewy za jego słowa "jeśli nie podoba się wam Trójka, to zmieńcie stację" - to był chyba jego początek końca w Trójce. A dziś chętnie podałbym mu rękę... Bo teraz wiem, że miał rację.
A wtedy przecież czasy były inne, internet dopiero raczkował, nie było tylu alternatyw co dziś. Dziś są, nie trzeba słuchac Trójki, nie trzeba słuchac listy jeśli się nie podoba... czy jednak trzeba?
dziwne to wszystko cholernie...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

Cieszę się że ktoś to jasno wyartykułował (ja chyba nie miałem chęci odpowiadać na niektóre brednie tu zawarte).
Brawo, bear! Gary i tadzio, tak samo, pełna zgoda.
Oj, chyba dołożyłem się do wsadzenia kija... a tam, trudno.

A co do innego zapisu zestawu do głosowania (co do tego że zestaw powinien być, nie mam żadnych wątpliwości), jestem ZA (np. co drugi raz od Z do A). Ale raczej nie - najpierw tytuł, potem wykonawca, bo to wprowadziłoby niepotrzebny chaos. Ewentualnie jeszcze mogłyby być głosy ujemne (ale ze mnie rewolucjonista :lol: ).
I to tyle zmian chciałbym.
Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Kubak25 »

Mógłby ktos przytoczyć w skrócie o co chodziło w "akcji" przypomnianej przez beara i Garego
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

Jak się niektóre posty tutaj czyta to można odnieść wrażenie, że 10 lat temu na LP3 panowały czasy największego popowego stalinizmu a podium listy składało się wówczas z Shakiry, Ich Troje i Łez z opcją wymiany na Britney i Sarę Connor albo coś z superpopularnego wtedy polskiego hip-hopu. Trzeba było zatem odstawić Rejtana w obronie Trójki, żeby nie była przez U tylko przez Ó. Wzruszające, choć muszę przyznać, że większość tamtejszych hiciorów była faktycznie do d.. (na czele z polskim hh) więc może dobrze, że je oprotestowano.
A poważnie, to wystarczy spojrzeć w archiwum, żeby stwierdzić, że już wtedy sytuacja prawie niczym nie różniła się od obecnej. Weźmy przykładowo pierwsze notowanie z 2003 czyli nr 1092. Za komercyjne można uznać utwory Robbiego Williamsa, Madonny, Pink, RHCP, Avril, Wilków, Shanii Twain czy Kowalskiej. Żeby było ciekawiej wszyscy oni są tolerowani na LP3 do dziś. Jedyną rzeczą, która na pewno by się teraz tu nie pojawiła to "Dilemma" - Nelly & Kelly Rowland (chociaż jak Duck Sauce był, to kto wie). Przyglądając się dalej: jest Karp, jest Perfect z Orkiestrą Radiową (czyli odgrzewany kotlet), do tego U2, Turnau, AMJ, Bjork, Raz Dwa Trzy i inni "trójkowi". Praktycznie nic się nie zmieniło, więc co do cholery ma wspólnego ówczesna marna słuchalność Trójki z graniem lub niegraniem w niej muzyki komercyjnej?
Poza tym czy 8% to jest dobry wynik? Może porównajmy to nie z absolutnym dnem tylko z latami 80. i 90. Zresztą stacja o takiej marce jak Trójka powinna celować w 20% a nie zadowalać się marnymi 8%, ale jak się chce brnąć w niszę to będzie się mieć niszową słuchalność. Nigdy nie wiadomo czy te 4% nie wróci. Oczywiście nie życzę Trójce tego.
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

Też chciałem się dowiedzieć o co chodziło z tą TrUjką, wpisałem "trujka" do googli i... znalazłem ciekawy komentarz jakiegoś blogera, który najwidoczniej ma niektóre poglądy zbliżone do naszych (tzn. części aktywnych użytkowników forum, których drażni zawłaszcza "Andrusomania"): "Trujka", czyli jak pożreć swój własny ogon.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: ADDY »

Jeśli to odpowiedni wątek, to napiszę czego mi brakuje na LP3:

1. The XX - Fiction
2. Röyksopp - Running To The Sea
3. IAMX - Quiet The Mind
4. Dowolny utwór Sigur Rós z nowej płyty

+Tysiąc pięćset sto dziewiećset innych utworów, których brak mogę przeboleć
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

@seblit - bo zjawisko pod tytułem Trujka raczej nie dotknęło Listy, tylko tyczyło się ogółu profilu stacji.
ODPOWIEDZ