Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Jest faktycznie sporo starszych wykonawców, ale na brak młodych polskich (no przynajmniej albo nic mi nie mówiących, albo mówiących dzięki Trójce) narzekać też nie można.
Sorry, ale gdzie Ty widzisz repertuar typowo trójkowy? Na liście jest w zdecydowanej mniejszości (przynajmniej w moim odczuciu, bo nie wiem, czy inne radia grają DM czy Bowiego), a przeważają faktycznie znane nazwiska, ale na LP3, bo w zestawie niekoniecznie. Widać głosujący najbardziej lubią weteranów. Może reprezentują wyższy poziom?
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

kajman pisze:
gżegoż pisze:Teraz jest inaczej: jak pierwszy utwór niespecjalnie cenionego przez nich wykonawcy odnosi sukces
Jeśli nagra jakiś utwór godny ich uwagi, to się pojawi w zestawie
A, rozumiem. To lista jest dla nich, a nie dla słuchaczy i może się znaleźć na niej tylko to, co jest godne ich uwagi. Ale w takim układzie trudno zrozumieć, do czego w ogóle są potrzebni ci słuchacze :know:
adameria pisze:KNŻ - i to jest bardzo klasyczny przypadek!!!
Zespół wydał specjalnego singla, nagrał znakomity teledysk, jednakże okazało się, że Polska jest ważna dla Trójki, również Listy Trójki, taka ważna nie jest.
No to teraz już wiemy, dlaczego tego utworu nie było na liście. Widocznie nie był godny uwagi redaktorów! Ich uwagi. A to, że prawdopodobnie byłby godzien uwagi wielu słuchaczy i fanów Kazika, widocznie nie miało dla nich żadnego znaczenia :nie:
Rozumiem zatem, że np. ostatnie dokonania zespołu Sigur Rós też nie są godne ich uwagi, a więc nie ma ich w zestawie. A to, że bez wątpienia są godne uwagi przynajmniej części słuchaczy (patrz topic o gabinecie cieni), nic a nic ich nie obchodzi. Bo to jest ich radio i dla nich, a nie dla radiosłuchaczy. Smutne to :(
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Akurat uważam, że bardzo dobrze czują gust słuchaczy Trójki i szczególnie LP3, są w stanie przewidzieć, co się będzie podobać, a co nie. Oczywiście jak wszyscy ludzie są omylni i nie wrzucić czegoś co się podoba, albo wrzucić coś, co się nie podoba. Jakieś kryteria doboru muszą być i wolę jak jest to wyczucie ludzi do tego, co może się spodobać słuchaczom niż dyktat wytwórni płytowych.
No i jak się okazuje, to często utwory, na których brak pomstuje się tutaj na forum pojawiają się w zestawie. Chociażby Kult, na którego brak wcześniej sporo ponarzekano.
Pamiętam, że były głosy, że jedna Luxtorpeda i więcej nie będzie. A potem jak się pojawiły Wilki 2, że na pewno nie będzie kolejnego utworu z płyty.
Sam chciałbym widzieć wiele utworów w zestawie, ale skoro ich nie ma, to nie uważam, żeby coś złego się działo. Chociaż czasem faktycznie brak pewnych rzeczy mnie dziwi, jak choćby Sigurów z poprzedniej płyty czy swego czasu bardzo mocno Kowalskiej z płyty z Ciechowskim.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: pbd2 »

Myślę, że inne stacje raczej nie grają Dead Can Dance, Riverside. Anathemy, Dyjaka, a DM i Bowiego raczej stare niż nowe piosenki. A co do tej popularności weteranów to zapewne wynika ona po pierwsze z tego, że dzisiejszy target Trójki jest dużo starszy, niż kiedyś, po drugie z ich większej rozpoznawalności. A ta z kolei to efekt obecnej polityki stacji: nagminnego braku zapowiedzi utworów, coraz większa wybiórczość zestawu do głosowania oraz brak audycji typu dawnego Brumu czy KSM, która "produkowałaby" nowe przeboje, również na miarę czołówki LP3.
trial555
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 8:22 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: trial555 »

Mam pewne przemyślenia na temat piątkowej LP Trójki. Bardzo często zdarza się, że nowości które wchodzą do TOP 30 bardzo szybko kończą swój żywot. Myślę że dobrze byłoby gdyby harmonogram LP Trójki wyglądał następująco:

9:10 – 9:15 – Piosenka dnia (np. Dave Matthews Band – BROKEN THINGS)
9:10 - 9:20 – Numer 1 sprzed tygodnia (np. Depeche Mode – HEAVEN)
9:20 – 9:30 – Utwory z Nieszczęśliwej 13 (np. Jessie Ware – RUNNING; Hugh Laurie - WILD HONEY)
9:30 – 9:35 – Taśmociąg I
9:35 – 9:45 – Archiwum LP3
9:45 – 9:55 – Utwory poniżej 63 miejsca (np. Eels - PEACH BLOSSOM; Vaccines, The - BAD MOOD)
9:55 – 10:00 – Nowość w TOP 30 (np. Skubas – NIE PYTAJ)
10:05 – 10:15 – Nowości z zestawu do głosowania zeszłopiątkowego (np. Voo Voo - TRĄBKA, POMPKA, LEWAREK; Fismoll - LET'S PLAY BIRDS)
10:15 – 10:20 – Archiwum LP3
10:20 – 10:30 – Dobrze rokujące utwory z poczekalni (np. Zaz – ON IRA; Alison Moyet - WHEN I WAS YOUR GIRL; Stereophonics - INDIAN SUMMER)
10:30 - 10:35 – Taśmociąg II
10:35 – 10:45 – Archiwum LP3
10:45 – 10:55 – Utwory spoza poczekalni (np. Of Monsters And Men - KING AND LIONHEART; Yo La Tengo - IS THAT ENOUGH)
10:55 – 11:00 - Dobrze rokujący utwór z TOP 30 (np. Nick Cave & The Bad Seeds – JUBILEE STREET)
11:05 – 11:10 – Archiwum LP3
11:10 – 11:20 – “Początkujące” utwory z TOP 30 (np.Mikromusic – TAKIEGO CHŁOPAKA; Ania – JESZCZE TEN JEDEN RAZ)
11:20 – 11:30 – Utworu z zestawu do głosowania (np. Sarah Blasko - GOD-FEARING; Karo Glazer - THE MAGIC OF LIFE)
11:30 – 11:35 – Taśmociąg III
11:35 – 11:45 – Archiwum LP3
Ostatnio zmieniony ndz kwie 21, 2013 8:55 pm przez trial555, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

trial555 - wszystko fajnie, ale tak się składa że to nie ty prowadzisz tę audycję ;-) .
trial555
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 8:22 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: trial555 »

Może trzeba napisać petycję ;)
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: pbd2 »

A to bardzo ciekawy pomysł z tą LP Trójką - może to powinno pójść w formie maila do Redaktorów.
Ale w sumie najwięcej zła czyni istnienie możliwości głosowania tylko przez zestaw. Jeszcze 20 lat temu jeśli ktokolwiek w Trójce puścił piosenkę, która się nie podobała Niedźwiedziowi, a słuchacze uparli się na nią głosować, to pan Marek mógł co najwyżej postękać na antenie, że np. znów to straszne NKOTB jest w czołówce, ale Lista to był głos ludu i piosenka szła. Dziś, jeśli nawet coś poleci na antenie, a Wysokiej Radzie się nie podoba, to nie wpuszcza się tego do zestawu i koniec, a słuchacz, choćby pękł, takiego utworu na Liście nie usłyszy. To jest chyba najbardziej niekorzystna z punktu widzenia słuchacza różnica w porównaniu z epoką przedinternetową.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze:trial555 - wszystko fajnie, ale tak się składa że to nie ty prowadzisz tę audycję ;-) .
Miszon, dlaczego od razu "gasisz" gościa takim tekstem? Może trzeba o tym głośno mówić i często pisać...

Na marginesie: słówko "Ty" wypadałoby napisać wielką literą, z szacunku dla drugiej osoby :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

Gaszę, bo to głupota dyktować prowadzącym, jak mają prowadzić audycję. Jak to było? Mrówka chce być większa od słonia?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

trial 555 - a gdzie promocja forumowa? :know: :o
:wink:
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

Posty z tematu TOPnowości - notowanie 065 (1670 LP3):
seblit pisze:Zestaw taki sobie, choć lepszy od poprzedniego. Wkurza jedynie totalna niekonsekwencja w dodawaniu utworów. Pierwszy i najlepszy singiel Newmana oczywiście na LP3 nie miał szans trafić, bo się państwu redaktorstwu nie spodobał. Tu nie da się nawet dorobić jakiejkolwiek teorii na obronę tego postępowania. A ponoć lista jest dla słuchaczy.
kajman pisze:Poprzednie single Newmana nie nadawały się do słuchania i bardzo dobrze, że Trójka tego badziewia nie wpuściła.
Lista jest dla słuchaczy Trójki, a nie Eski, Zetki czy RFFM.
miszony pisze:
kajman pisze:Poprzednie single Newmana nie nadawały się do słuchania i bardzo dobrze, że Trójka tego badziewia nie wpuściła.
Lista jest dla słuchaczy Trójki, a nie Eski, Zetki czy RFFM.
Lista jest dla Wszystkich Kajmanie czy chcesz tego czy nie
kajman pisze:Ale Trójka jest stacją wyjątkową i straci swoją indywidualność upodobniając się do rozgłośni komercyjnych. Jeżeli komuś się nie podoba muzyka w niej grana to niech słucha innych stacji.
miszony pisze:Kajman, no proszę Cię ...ja nie widzę w niczym jej wyjątkowości. Jest to dobra stacja i na pewno wybija się na tle innych rozgłośni. Natomiast według mnie słowo " wyjątkowa" jest nadużyciem.
"Wyjątkowa" może jest rmf classic ale też to za duże słowo- szczegolnie ostatnio... No ale cóż , jeżeli uważasz że Trójka jest wyjątkowa to dobrze .
Neo01 pisze:
miszony pisze:Kajman, no proszę Cię ...ja nie widzę w niczym jej wyjątkowości.
Proponuję eksperyment: włączyć na 5 min. RMF, Zetkę, Pr. Trzeci, Eskę, powtórzyć czynność 3 razy, zanotować wnioski.
miszony pisze:To może ciut inaczej ale idąc twoim tropem Neo-
Proponuję włączyć na 5 min. Trójkę, Roxy Fm, Pin, Eska Rock oraz Radio Ram , powtórzyć czynność 3 razy i zanotować wnioski

ps. szkoda że do swojego zestawiku nie dodałeś Vox Fm :D
Neo01 pisze:
miszony pisze:To może ciut inaczej ale idąc twoim tropem Neo-
Proponuję włączyć na 5 min. Trójkę, Roxy Fm, Pin, Eska Rock oraz Radio Ram, powtórzyć czynność 3 razy i zanotować wnioski

ps. szkoda że do swojego zestawiku nie dodałeś Vox Fm :D
Podałem jedynie najpopularniejsze stacje w naszym kraju. Można by jeszcze dodać Pr. 1, ale tam jest stosunkowo mało muzyki.
Niestety nie wszyscy mają dostęp do podanych przez Ciebie stacji. Musiałbym być Warszawiakiem, żeby móc ich wszystkich słuchać, gdyż Eska Rock zdaje się tylko tam teraz nadaje. Do Roxy, Pin nie mam dostępu, o Radio Ram nawet nie słyszałem, Vox Fm mam nadzieję że jest na tyle mało popularne, że nie ma swojej częstotliwości w płn. części podkarpacia. Do zestawu można jeszcze dodać za to radio Wawa które jest popularne i szeroko dostępne, ale tam grają obecnie ten sam chłam co w RMF, tylko po polsku. Tzn. jedno i to samo. Dodać jeszcze publicystykę i słowo mówione w Trójce, a dystansuje najpopularniejsze stacje o lata świetlne (z wyjątkiem Pr. 1, który zresztą jest do innego profilu odbiorcy skierowany).
seblit pisze:
kajman pisze:Poprzednie single Newmana nie nadawały się do słuchania i bardzo dobrze, że Trójka tego badziewia nie wpuściła.
Lista jest dla słuchaczy Trójki, a nie Eski, Zetki czy RFFM.
Wpuszcza tyle badziewia, że nic jej już nie zaszkodzi. A dla kogo jest lista, to nie Ty decydujesz. Dziwne, że rozmaitych głupich i niekonsekwentnych zachowań usilnie broni ktoś, kto nie może nawet w głosowaniu sklecić pełnej dziesiątki z tych ponoć wspaniałych i ambitnych propozycji dodawanych do zestawu.
Neo01 pisze:Widać masz inny gust niż ten do którego adresowana jest Lista.
seblit pisze:Nie pisałem o sobie. Ja nie mam problemów z ułożeniem dziesiątki.
gżegoż pisze:
seblit pisze:Wpuszcza tyle badziewia, że nic jej już nie zaszkodzi.
Tak się świetnie złożyło, że przeczytałem to zdanie tuż po tym, jak na liście najpierw leciała Lipnicka, a tuż po niej Bartosiewicz. Stało się ono zatem świetnym podsumowaniem tego fragmentu listy (zresztą nie tylko tego :( ).
seblit pisze:
kajman pisze:Lista jest dla słuchaczy Trójki, a nie Eski, Zetki czy RFFM.
A dla kogo jest lista, to nie Ty decydujesz. Dziwne, że rozmaitych głupich i niekonsekwentnych zachowań usilnie broni ktoś, kto nie może nawet w głosowaniu sklecić pełnej dziesiątki z tych ponoć wspaniałych i ambitnych propozycji dodawanych do zestawu.
Brawo! :mrgreen: Świetnie to ująłeś! :twisted:

Ale generalnie to chyba znowu mamy do czynienia z kolejną odsłoną serii my swoje, a kajman ciągle swoje. Nauczony już jestem, że wtedy lepiej gryźć się w język, bo ani my nie przekonamy kajmana do swoich racji, ani tym bardziej kajman nie przekona nas :nie: Nas, którzy pamiętają czasy, w których na liście byli min. Scatman John, Ace of Base, Bloodhound Gang czy Bomfunk MC's i chyba mało komu to przeszkadzało, a lista dzięki swojej różnorodności na pewno prezentowała wyższy poziom muzyczny, niż obecnie.
Neo01 pisze:Może i będę czyimś adwokatem, ale muszę trochę obronić kajmana.
On głosuje na Listę tylko na utwory, którym daje 10/10 (i jeszcze 9,5/10 chyba). Ciekawe czy któryś z was tak robi.
seblit pisze:Nie pisałem o sobie. Ja nie mam problemów z ułożeniem dziesiątki.
sorry, źle przeczytałem.
gżegoż pisze:
Neo01 pisze:On głosuje na Listę tylko na utwory, którym daje 10/10 (i jeszcze 9,5/10 chyba). Ciekawe czy któryś z was tak robi
Ja jeszcze nigdy nikomu nie dałem dziesiątki, a 9,5 tylko raz (bo nie szastam skrajnymi notami na prawo i lewo, również na drugim biegunie). Gdybym więc miał robić tak, jak on, to od dawna nie mógłbym na nic głosować :lol:
Sundrajta pisze:
Neo01 pisze:Może i będę czyimś adwokatem, ale muszę trochę obronić kajmana.
On głosuje na Listę tylko na utwory, którym daje 10/10 (i jeszcze 9,5/10 chyba). Ciekawe czy któryś z was tak robi.
(...)
Małe sprostowanie żeby nie było przekłamań. Kajman ma taką zasadę, że nie głosuje na piosenki, które akurat nie znajdują się w jego prywatnym podsumowaniu. I stąd często brak pełnej dziesiątki w jego typach. A nie dlatego, że zestaw jest słaby.
Przecież dla każdego z nas muzyka nie kończy się na trójkowym zestawie, poza nim jest wszak wiele znakomitych piosenek! :lol:
Dlatego mnie taki sposób głosowania w ogóle nie dziwi.
kajman pisze:
seblit pisze:A dla kogo jest lista, to nie Ty decydujesz. Dziwne, że rozmaitych głupich i niekonsekwentnych zachowań usilnie broni ktoś, kto nie może nawet w głosowaniu sklecić pełnej dziesiątki z tych ponoć wspaniałych i ambitnych propozycji dodawanych do zestawu.
Oczywiście, że nie ja. Ale jeżeli mam chęć posłuchać komercyjnego shitu, to mogę go posłuchać w wielu innych miejscach, a w Trójcę wolałbym posłuchać tego, czego gdzie indziej nie znajdę. A sklecić całej dziesiątki nie mogę po pierwsze dlatego, że jak napisał Sundrajta głosuję tylko na utwory które są lub były na mojej prywatnej liście, a po drugie bo niestety Trójka powoli staje się dla mnie zdecydowanie zbyt mało ambitna. A tak w ogóle wielkie dzięki dla Neo01 i Sundrajty.
seblit pisze:Nie pisałem o sobie. Ja nie mam problemów z ułożeniem dziesiątki.
I to akurat nic dziwnego, bo coraz więcej jest utworów, które w Trójce kiedyś jeżeli miały rację bytu to na zasadzie ciekawostki przyrodniczej.
gżegoż pisze:my swoje, a kajman ciągle swoje
Problem polega także na tym, że dawni fani Trójki odsuwają się coraz mocniej od tego forum. Znam wiele osób, które zdecydowanie wolały Trójkę nie zapchaną komercyjnymi hitami tak jak teraz (część z nich przestała się udzielać aktywnie tak jak kiedyś).
gżegoż pisze:Nas, którzy pamiętają czasy, w których na liście byli min. Scatman John, Ace of Base, Bloodhound Gang czy Bomfunk MC's i chyba mało komu to przeszkadzało
Tylko że wtedy to były wyjątki, teraz to powoli zaczyna dominować w Trójce, chociaż lista jeszcze się przed tym (chociaż coraz słabiej) broni.
temik3 pisze:
kajman pisze: Oczywiście, że nie ja. Ale jeżeli mam chęć posłuchać komercyjnego shitu, to mogę go posłuchać w wielu innych miejscach, a w Trójcę wolałbym posłuchać tego, czego gdzie indziej nie znajdę. A sklecić całej dziesiątki nie mogę po pierwsze dlatego, że jak napisał Sundrajta głosuję tylko na utwory które są lub były na mojej prywatnej liście, a po drugie bo niestety Trójka powoli staje się dla mnie zdecydowanie zbyt mało ambitna. A tak w ogóle wielkie dzięki dla Neo01 i Sundrajty.
No i na pewno nie ja. Nie słucham Zerek, Remefóf, i innych stacji od pewnie około 10 lat i nie za bardzo potrafię ocenić muzykę tam graną. Ja też w swej 10 głosuję na utwory z notami powyżej 7,5, choć są wyjątki czego wyrazem np. Grażka, lub (nie głosowałem) Sheeran, którego oceniłem źle, ale z tygodnia na tydzień zyskuje.
kajman pisze: I to akurat nic dziwnego, bo coraz więcej jest utworów, które w Trójce kiedyś jeżeli miały rację bytu to na zasadzie ciekawostki przyrodniczej.
A dawniej nie było PSB, Kim Wilde, NKOTB i innych ciekawostek przyrodniczych? Akurat ostatnio u mnie Trójka sporo zyskała. Pewnie, że dawniej proponowana muzyka w Trójce miała swą nieporównywalność, ale też dawniej była Trójka, nie było zetek itp.
kajman pisze: Problem polega także na tym, że dawni fani Trójki odsuwają się coraz mocniej od tego forum. Znam wiele osób, które zdecydowanie wolały Trójkę nie zapchaną komercyjnymi hitami tak jak teraz (część z nich przestała się udzielać aktywnie tak jak kiedyś).
Tutaj tylko częściowo się zgodzę, bo ja znam spore grono osób, które kiedyś siedziało z Trójką, listą i innymi audycjami od rana do rana, a teraz słucha jej rzadko, ale nie z powodu chłamu tam granego tylko po prostu z braku czasu, nawału obowiązków, rodziny itp. Ale jeśli już ją czasem słuchają i porównują do innych stacji to nadal twierdzą, że rywalizacja innych z Trójką wypada wciąż na korzyść Trójki.
gżegoż pisze:Nas, którzy pamiętają czasy, w których na liście byli min. Scatman John, Ace of Base, Bloodhound Gang czy Bomfunk MC's i chyba mało komu to przeszkadzało
.
kajman pisze: Tylko że wtedy to były wyjątki, teraz to powoli zaczyna dominować w Trójce, chociaż lista jeszcze się przed tym (chociaż coraz słabiej) broni.
No porównanie, AoB, BMC's BG, do dzisiejszej muzy proponowanej w Trójce zdecydowanie wypada na korzyść obecnej. dziś gdybym usłyszał te utwory to na pewno nazwałbym je strasznym chłamem, no ale to tylko moje odczucie. Najgorszy okres Listy dla mnie to okres jakiś rok, dwa przed służbą MN w beretach i początki PB, który podnosił z tygodnia na tydzień słuchalność listy.
seblit pisze:Akurat tematu grania czy niegrania komercji nie poruszałem (dość już było na ten temat napisane). Wkurzyła mnie tylko niekonsekwencja - niedodanie debiutanckich singli Newmana i Lorde, a dodanie dużo słabszych następnych. To tak jakby z ostatnich Depeszów nie dodać Heaven, a dodać dwa kolejne single. Czysty idiotyzm. A w zasadzie pokazanie, że w zestawie będzie tylko to, co nam redaktorom się podoba, a was drodzy słuchacze mamy w... poważaniu.
ADDY pisze:
seblit pisze:Akurat tematu grania czy niegrania komercji nie poruszałem (dość już było na ten temat napisane). Wkurzyła mnie tylko niekonsekwencja - niedodanie debiutanckich singli Newmana i Lorde, a dodanie dużo słabszych następnych. To tak jakby z ostatnich Depeszów nie dodać Heaven, a dodać dwa kolejne single. Czysty idiotyzm. A w zasadzie pokazanie, że w zestawie będzie tylko to, co nam redaktorom się podoba, a was drodzy słuchacze mamy w... poważaniu.
Zgadzam się, chociaż nie do końca. Bo gdzie jest jakaś granica? Dlaczego niby mamy dodawać komercyjnego Newmana, a nie elektroniczny Moderat, skoro Moderat jest bardziej "trójkowy".
Po prostu Trójka stara się dotrzeć do jak największej liczby słuchaczy. A nie oszukujmy się, WIĘKSZOŚĆ woli proste kawałki "Ja cię kocham, a ty mnie nie, co to będzie, co to będzie".

PS. Taki Podsiadło albo Andrus są dla Trójki zbawieniem i będą promowani bez końca. Są i "trójkowi" i docierają do bardzo wielu odbiorców. Same korzyści
4989341 pisze:
ADDY pisze:Dlaczego niby mamy dodawać komercyjnego Newmana, a nie elektroniczny Moderat, skoro Moderat jest bardziej "trójkowy".
a dlaczego mamy wybierać? dlaczego obie propozycje nie mogłyby zagościć?
przecież tak czy siak to słuchacze sami zadecydują co im bardziej się podoba i co chętniej widzieliby na liście.
trochę zaufania i dać wolny wybór swoim słuchaczom
kajman pisze:Zatrzymujemy się na zestawie ale nie patrzymy w kontekście ogólnym. Nie mam nic przeciwko wpychaniu do zestawu chłamu obojętnie jakiego (z Gagą, Feelem i Andrzejewicz na czele - no bo skoro jest metronomy, a byli Metalowcy to tamto też może być), ale wstawianie do zestawu bez grania w Trójce to niekoniecznie ma cel (chociaż i tak jest praktykowane), a z kolei ja na pewno (a i z tego co wiem wielu innych starych miłośników Trójki) nie chciałbym, żeby takie rzeczy bywały w Trójce grywane.
4989341 pisze:ale przecież w trójce każdy grywa w swojej audycji co chce :P nie ma żadnego przymusu.
trojka ma stałych i wiernych długoletnich słuchaczy, którzy są wychowani na takiej a nie innej muzyce. ich gusta są ukształtowane przez takich redaktorów, dziennikarzy czy radiowców a nie innych, więc skąd nagle ten strach, że na liście nagle zagoszczą gaga i andrzejewicz?
niech trójka nadal pełni misję muzycznego wychowania, ale niech nie ogranicza słuchaczy

o tym, że średnio podoba mi się "wybiórcze" dodawanie propozycji zaznaczyłem nawet w pierwszym poście na tym forum :P
to o czym napisał seblit dokładnie obrazuje dziwny stan
trudno mi zrozumieć dlaczego niektórzy wykonawcy są zawsze i wszędzie promowani, a niektórzy z dziwnych powodów są na "czarnej liście"
Gary pisze:ja się w pełni zgadzam z kajmanem. Jeśli jakiś redaktor gra utwory wykonawcy X, nie ważne jaki on poziom reprezentuje to niech sobie w zestawie będzie, wszak przed zestawem można było głosować na wszystkie utwory grane w Trójce. Oczywiście ograniczone do jakiejś cezury czasowej.
Natomiast umieszczanie utworów nie granych na antenie mija się z celem. Tzn. wykonawcy ze zorganizowanym fan-clubem sobie poradzą, reszta nie bardzo.
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

kajman pisze:
4989341 pisze:na liście nagle zagoszczą gaga i andrzejewicz
Ale ja się kompletnie tego nie boję, zresztą już znacznie gorsze rzeczy na liście gościły i goszczą (np Dopa LG jest lepsza od co najmniej trzeciej części utworów na liście). To nie kwestia strachu tylko tożsamości rozgłośni.
4989341 pisze:o czym napisał seblit dokładnie obrazuje dziwny stan
Widać to kwestia punktu widzenia, bo ja uważam, że redaktorzy powinni prowadzić selekcję jakościową utworów zakwalifikowanych do grania. I uważam, że ta selekcja jest zdecydowanie zbyt łagodna i zbyt wiele rzeczy dostaje się do Trójki (a z drugiej strony brakuje mi tutaj ambitniejszej muzyki).
4989341 pisze:trudno mi zrozumieć dlaczego niektórzy wykonawcy są zawsze i wszędzie promowani
A z tym się akurat zgodzę, bo wielu wykonawców zeszło na psy, a Trójka ciągle ich gra.
4989341 pisze:niech trójka nadal pełni misję muzycznego wychowania
Tylko że nie będzie jej pełniła, jeżeli 2/3 playlisty będzie stanowił komercyjny szajs, którego tak pełno na innych listach.
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

kajman pisze:wstawianie do zestawu bez grania w Trójce to niekoniecznie ma cel (chociaż i tak jest praktykowane)
Gary pisze:Natomiast umieszczanie utworów nie granych na antenie mija się z celem
Niewiele ponad rok temu pisałem w tym wątku na ten temat:
gżegoż pisze:
kajman pisze:moim zdaniem dokładanie utworu z założeniem, że nie będzie w Trójce grany mija się z celem.
Zawsze, gdy widzę argumentację, że w zestawie do głosowania na LP3 powinno być tylko to, co jest grane w Trójce, to się zastanawiam, czy to jest w ogóle możliwe, by w ciągu tygodnia każdy utwór z zestawu został choćby raz puszczony na antenie? :know: Moim zdaniem to nierealne, bo przecież w Trójce nie jest puszczana tylko non stop muzyka, ale też są nadawane inne audycje, a ponadto grane są starocie, utwory spoza zestawu itp. Obecnie w zestawie jest 170 utworów. Czy naprawdę każdy z nich został wyemitowany na antenie w przeciągu kilku ostatnich dni? Zwyczajnie w to nie wierzę (a przecież wcale nie chodzi o to, by coś było puszczane raz w tyg. o jakiejś porze o niskiej słuchalności tylko po to, by mogło zostać dodane do zestawu - by powiedzieć, że coś "jest grane w Trójce", to musiałoby lecieć przynajmniej 2-3 razy dziennie, co jest niemożliwe przy 170 piosenkach). Nie oszukujmy się więc: na pewno w zestawie są utwory, które nie są w ogóle grane na antenie (a pewnie i znalazłyby się takie, które są puszczane tylko raz w tygodniu we fragmencie - w trakcie... piątkowej emisji listy). Przestańcie więc nadużywać tego argumentu w celu usprawiedliwiania niedodawania do zestawu utworów, których nie lubicie lub które uważacie za "zbytnią komerchę". Sądzę, że wiele spośród głosujących osób poza listą prawie w ogóle nie słucha Trójki, a z utworami z zestawu zapoznaje się głównie za pośrednictwem Internetu - i dla nich w ogóle nie ma znaczenia, czy piosenka jest puszczana na antenie, czy nie, tylko czy im się podoba, czy nie.

Jeżeli wśród forumowiczów jest ktoś, kto codziennie słucha Trójki przynajmniej przez kilka godzin, to niech napisze, jak to wygląda w rzeczywistości i mniej więcej ile % utworów z dość obszernego zestawu do głos. na LP3 w praktyce jest grane w Trójce. :)
Minęło sporo czasu, a prawie wszystko, co wtedy napisałem, jest nadal aktualne (tylko że teraz w zestawie nie ma 170 utworów, tylko - o ile dobrze policzyłem - 143). Jakby nie było, to nie wierzę, by każdy z nich był przynajmniej 2-3 razy w tygodniu grany na antenie. Tak więc to, co na ten temat piszecie, nijak ma się do rzeczywistości.

Z tego, co widzę, to np. Black Sabbath - LONER ostatnio było w Trójce grane tylko podczas listy: http://www.odsluchane.eu/utwor/190353/b ... th_-_loner, a losowo wybrany utwór z zestawu: Biffy Clyro - SOUNDS LIKE BALLOONS - w ogóle: http://www.odsluchane.eu/utwor/138538/b ... e_balloons

Ciekawe więc, jakby musiał cały zestaw wyglądać, gdyby rzeczywiście mogłoby w nim być tylko to, co jest regularnie (w sensie: nie tylko w piątki w trakcie listy, ale także przynajmniej kilka razy w inne dni tygodnia) grane w Trójce? :know:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

zatem uściślam.
mi nie chodzi, żeby był grany każdy utwór z zestawu na antenie co tydzień, ale żeby W OGÓLE kiedykolwiek był zagrany. Podam przyklad utworu, którego nigdy nie bylo w zestawie do glosowania, czyli "Leszek Żukowski" Comy. Był grany regularnie w przynajmniej 2 audycjach, w jednym czasie. W Trójkowym Expresie Kostrzewy i w 3maj z nami, gdy prowadził go Żąda.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

W minimaxie też zdaje się słyszałem ze 2 razy.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6592
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: 4989341 »

bo taki już urok trójki
bywają utwory grane, a których nie było na LP3
a były i są piosenki w propozycjach których na antenie nie dane słuchaczom będzie usłyszeć

Gary aby każda z nowych propozycji była prezentowana musiała by istnieć w ramówce specjalna audycja temu poświęcona :P
kajman pisze: I uważam, że ta selekcja jest zdecydowanie zbyt łagodna i zbyt wiele rzeczy dostaje się do Trójki (a z drugiej strony brakuje mi tutaj ambitniejszej muzyki)
ambitniejszej muzyki?
czy coś jest ambitne to chyba rzecz gustu. dla każdego z nas co innego będzie ambitnego
kajman pisze:A z tym się akurat zgodzę, bo wielu wykonawców zeszło na psy, a Trójka ciągle ich gra.
gra, bo widać poszczególni dziennikarze/redaktorzy mają taki widzimisię. maja ochotę to grają.
trojka w większości to programy autorskie wiec słuchaczom nic do tego.
kajman pisze:Tylko że nie będzie jej pełniła, jeżeli 2/3 playlisty będzie stanowił komercyjny szajs, którego tak pełno na innych listach.
ale takiej sytuacji przecież nie ma i raczej nie będzie.
playlista trojki znacznie odbiega od tego co mamy w komercyjnych radiostacjach jak rmf zet czy eska
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

4989341 pisze:Gary aby każda z nowych propozycji była prezentowana musiała by istnieć w ramówce specjalna audycja temu poświęcona :P
Myślałem że jest i nazywa się LPTrójka...
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

Sorry za moją "wredność", ale z ciekawości sprawdziłem, jak często w Trójce są grani kajmanowi faworyci:

Santana feat. Juanes - LA FLACA - ani razu: http://www.odsluchane.eu/wyszukaj.php?q=La+Flaca

Cuba de Zoo - DOM - kiedyś częściej, ale ostatnio poza listą tylko raz: http://www.odsluchane.eu/utwor/198109/cuba_de_zoo_-_dom

Kings Of Leon - BEAUTIFUL WAR - tylko w trakcie listy: http://www.odsluchane.eu/utwor/182312/k ... utiful_war

Juice - OBSESSION - ostatni raz 18.10: http://www.odsluchane.eu/utwor/186481/juice_-_obssesion
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

A utwory, na które ostatnio głosował Gary:

Arktyczne Małpy starsze - tylko w trakcie listy: http://www.odsluchane.eu/utwor/161598/a ... wanna_know
Goldfrapp - jak wyżej: http://www.odsluchane.eu/utwor/180971/g ... _-_annabel
Deep Purple - jak wyżej: http://www.odsluchane.eu/utwor/208764/d ... imple_song
Madness - tylko raz, jeszcze w grudniu: http://www.odsluchane.eu/utwor/204838/madness_-_la_luna
ELO - tylko podczas LP-Trójki oraz listy: http://www.odsluchane.eu/utwor/211523/e ... black_road
Arktyczne Małpy nowsze - ani razu?! :shock: http://www.odsluchane.eu/utwor/181895/a ... r_the_road
Agnes Obel - tylko raz w trakcie listy: http://www.odsluchane.eu/utwor/200383/a ... -_aventine

Pablopavo i Ludziki, Johnny Cash i Beck - częściej.

Tak więc jeżeli dane z tej strony są prawdziwe (a nie mam podstaw, by w to wątpić, gdyż już nieraz wcześniej ktoś ją polecał na forum), to... mam nadzieję, że już nie będziecie używać argumentów w stylu wstawianie do zestawu bez grania w Trójce to niekoniecznie ma cel czy Natomiast umieszczanie utworów nie granych na antenie mija się z celem (no chyba, że będziecie za tym, aby stosować te zasady do bólu konsekwentnie - ale o hipokryzję Was nie posądzam :wink: )

(musiałem rozbić na dwa posty, bo w jednym można umieścić max. 10 odnośników).
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6592
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: 4989341 »

co z tego skoro w piątek przez 3h z 10 propozycji zagrali aż/tylko 7
przydałaby się oprócz tego dodatkowa promocja...

puszczenie utworu raz na antenie o 9 rano naprawdę nie załatwia wszystkiego
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

ARctic Monkeys starsze na pewno dawniej grano poza Listą i to całkiem często. Teraz to po prostu za stary numer, by go grać na antenie.
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

Miszon pisze:ARctic Monkeys starsze na pewno dawniej grano poza Listą i to całkiem często. Teraz to po prostu za stary numer, by go grać na antenie.
No więc gdyby konsekwentnie trzymać się tego, co postulują kajman oraz Gary, to byłyby tylko dwa wyjścia:
1) wyrzucić utwór z listy, mimo że ciągle otrzymuje wystarczającą liczbę głosów (bo przecież "trzymanie w zestawie czegoś, co nie jest grane na antenie, mija się z celem")
2) grać go kilka razy w tygodniu tak długo, aż wyleci z listy.
Jak widać, oba rozwiązania są absurdalne (pierwsze to horrendum - choć przykłady Tresa.b i "Vincent Price'a" świadczą o tym, że wszystko jest możliwe; a drugie też nie ma zbyt wielkiego sensu). Skoro więc konsekwencje tego rozumowania byłyby absurdalne, to znaczy, że... cała ta teoria jest absurdalna :wink:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

Czy ja pisałem, że ja tak głosuje? Chyba raczej 99% słuchaczy listy nie prowadzi swojej listy przebojów. Ja nigdzie nie pisałem, że ja głosuje tylko na to co usłyszę, tylko na to co znam. Sądzisz, że 99, no niech nawet będzie 80% głosujących zadaje sobie trudu, by dotrzeć do wszystkich utworów? Może, ale tego nie jestem pewien korzystają z tych fragmentów, ale to też pod znakiem zapytania :)

"Do I Wanna know?" słyszałem często w Trójce, gdy było dodane. Potem to logiczne, że gdy się pojawił kolejny singiel to Do I wanna know z playlisty spadła. Agnes była grana w audycjach autorskich podejrzewam, których spisu czasami nie ma nawet na trójkowej stronie.
ELO, Deep Purple, Madness to uznane marki i ja przecież o tym pisałem, że jeśli to są znane utwory to ok, bo one sobie poradzą, a pozostałe nie. Nawet zakładam, że w przypadku Deep Purple to w pierwszym tygodniu to około 50% w ciemno.

Kiedyś, gdy lista trwała 4 godziny był kącik nowości w zestawie i wtedy taki "no-name-artysta mial duo większe szanse"
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

Gary pisze:Czy ja pisałem, że ja tak głosuje? Chyba raczej 99% słuchaczy listy nie prowadzi swojej listy przebojów. Ja nigdzie nie pisałem, że ja głosuje tylko na to co usłyszę, tylko na to co znam
Zakładam, że głosujesz na to samo, co na forumowej liście. Ale chodziło o to, że gdyby rzeczywiście miało być tak, że jak coś nie jest grane na antenie, to nie ma prawa trafić do zestawu (a więc i na listę), to nie mógłbyś głosować na sporo utworów, które znasz i lubisz (podobnie jak kajman). Tak więc stawiając takie postulaty, poniekąd działasz wbrew samemu sobie. Bo gdyby rzeczywiście zestaw był ograniczony tylko do tego, co jest regularnie grane na antenie, to byłby bardzo skromny i przypuszczam, że miałbyś problem ze skompletowaniem dziesiątki do głosowania (zresztą nie tylko Ty, ale chyba większość z nas). Tylko redaktorzy nie mieliby takiego problemu, bo przecież sami puszczają to, co im się podoba :P
Ostatnio zmieniony ndz lut 02, 2014 8:13 pm przez gżegoż, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ