Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: temik3 »

I Bolter.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

To ja pójdę w inne klimaty muzyczne.
Otóż gdyby nadal obowiązywała zasada, że głosujemy na dowolny utwór usłyszany w Pr. 3 PR to dziś bez problemu mógłbym głosować na Testament :D (prezentował ich i Baron, i Mann!) Dragonsfire :) (prezentował Mann) i inne kapele metalowe. Zebrałoby się tego troszkę. A tak? Mamy to co mamy :(
Opcję z wpisem własnej propozycji można stworzyć bez większego problemu (choć informatykiem nie jestem). Wówczas głosy rozłożyłyby się na większą ilość utworów i może mielibyście większą rotację w zestawieniu Top50. Celowo piszę "mielibyście", gdyż mi obecny stan zastojów na liście wcale nie przeszkadza :P
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

temik3 pisze:I Bolter.
Daj mi ten koc :!: :wink:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Koc może być, byle tylko ten kac zniknął (tak naprawdę to katza nie mam i dawno nie miałem).
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

kajman pisze:
seblit pisze:I uważam, że pomijanie obecnych gwiazd takich jak np. Rihanna i Lady Gaga to tak jakby w latach 80. olać Madonnę i Jacksona.
Nie, to tak jak w latach 80-tych olać Modern Talking i Sabrinę.
Nie, właśnie można to porównać do Madonny i Jacksona. Chyba, że uważasz, że Modern Talking a już szczególnie Sabrina wydawali płyty co roku, z każdej płyty szło po kilka singli, z których praktycznie wszystkie stawały się hitami.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: konwicki1980 »

Sabrina to w zasadzie wydała w latach 80. ino 2 albumy zasadnicze, ale MT wydali w ciągu 3 lat początkowego istnienia 6 longplejów oraz 9 singli. Akurat i Sabrinę, i MT grano w innych miejscach, także ich brak akurat w Trójce nie był chyba nazbyt dokuczliwy. Z tych wszystkich 6 gwiazd zresztą Rihanna i Lady Gaga wydają się mi najmniej ciekawe.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

A mi siè wydaje, ze w ostatnich latach wielokrotnie na Liscie byly rzeczy, ktorych poza nià na antenie nie mozna bylo uslyszec.
Owszem, tez odwrotnie - grano czèsto rzeczy, ktorych nie bylo w zestawie (np. przez lata brak korelacji tzw.plyt tygodnia i piosenek dnia, z ich obecnoscia w zestawie).
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: krzysiek83 »

seblit pisze:
kajman pisze:
seblit pisze:I uważam, że pomijanie obecnych gwiazd takich jak np. Rihanna i Lady Gaga to tak jakby w latach 80. olać Madonnę i Jacksona.
Nie, to tak jak w latach 80-tych olać Modern Talking i Sabrinę.
Nie, właśnie można to porównać do Madonny i Jacksona. Chyba, że uważasz, że Modern Talking a już szczególnie Sabrina wydawali płyty co roku, z każdej płyty szło po kilka singli, z których praktycznie wszystkie stawały się hitami.
Na szczęście jest wybór, w tym kilka ogólnopolskich stacji, które oferują taką muzykę. Dzięki temu, że na lp3 jej nie ma część słuchaczy może znaleźć coś innego dla siebie i chyba wszyscy są zadowoleni. A niezadowoleni idą do konkurencji.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

seblit pisze:
kajman pisze:
seblit pisze:I uważam, że pomijanie obecnych gwiazd takich jak np. Rihanna i Lady Gaga to tak jakby w latach 80. olać Madonnę i Jacksona.
Nie, to tak jak w latach 80-tych olać Modern Talking i Sabrinę.
Nie, właśnie można to porównać do Madonny i Jacksona. Chyba, że uważasz, że Modern Talking a już szczególnie Sabrina wydawali płyty co roku, z każdej płyty szło po kilka singli, z których praktycznie wszystkie stawały się hitami.
Tu nie chodzi o ilość płyt tylko o poziom. Madonna (wtedy) i Jackson to coś na poziomie Coldplaya czy Adele obecnie. A ci wykonawcy są w Trójce jak najbardziej grani.
krzysiek83 pisze:Na szczęście jest wybór, w tym kilka ogólnopolskich stacji, które oferują taką muzykę. Dzięki temu, że na lp3 jej nie ma część słuchaczy może znaleźć coś innego dla siebie i chyba wszyscy są zadowoleni. A niezadowoleni idą do konkurencji.
Dokładnie tak, z jednym dodatkiem: Niezadowoleni (przynajmniej ich część) rejestrują się na forum.lp3.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Yacy »

seblit pisze:Chyba, że uważasz, że Modern Talking a już szczególnie Sabrina wydawali płyty co roku
tak trochę obok głównego tematu, ale coś mi zaświtało i sprawdziłem:
Dyskografia Modern Talking:
1985 The 1st Album
1985 Let's Talk About Love
1986 Ready for Romance
1986 In the Middle of Nowhere
1987 Romantic Warriors
1987 In the Garden of Venus

i potem dopiero w 1998 czyli jak się skończyła kasa :-P

masakra! Trzy lata = 6 płyt!!!
;-)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: konwicki1980 »

Yacy pisze:i potem dopiero w 1998 czyli jak się skończyła kasa :-P
No nie do końca kasa się skończyła, gdyż akurat w 1998 roku Bohlen zawiesił Blue System i postanowił reaktywować MT. Trochę tych albumów z BS natłukł - konkretnie 13!!!). A że Thomas na karierze solowej raczej kokosów nie zarobił, przystał na to. Poza tym pod koniec lat 90. była moda na powroty do lat 80. A kasa? Dieter jest z zawodu ekonomistą, więc wie, gdzie pachnie kapustą. Majątek jego to podobno 100 mln euro, do tego jest megaskąpy, nawet do swoich rezydencji nie zatrudniał sprzątaczek. :wink:
Jakby jeszcze były jakieś info potrzebne nt. tego wielce szacownego bandu, służę pomocą. :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

Yacy pisze:masakra! Trzy lata = 6 płyt!!!
to tak jak Bitelsi. :lol:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Yacy »

nie znam. jakiś boys-band?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

ta, 4 gostków z miasta niedaleko Manchesteru ;-)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

Gary pisze:ta, 4 gostków z miasta niedaleko Manchesteru ;-)
Z wioski zwanej Lewe Lewe Pull :wink:
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

Po pierwsze, nie sądzę aby dołączenie do zestawu większej ilości singli ogólnie popularnych spowodowało diametralne zmiany na Liście. A już w ogóle nie wierzę w to, że nagle słuchacze komercyjnych stacji przerzucą się na Trójkę, bo oto na ich Liście Przebojów jest np Rihanna, nie przesadzajmy.

Zresztą temat o czołowych popowych singlach poruszyłem gdyż wydaje mi się, że tak by było poprostu sprawiedliwie. Przede wszystkim chodzi mi jednak o stworzenie sposobu (temat na tym forum byłby moim zdaniem najlepszym sposobem) w którym krótko i na temat słuchacze mogliby proponować swoje utwory do zestawu.
seblit pisze: Ale LP3 właśnie zasłynęła jako lista, na której można było usłyszeć i przeboje i coś bardziej wyszukanego. Tak było w latach 80. i 90. a później nastąpił ten beznadziejny zwrot w stronę tego co lubią panowie redaktorzy (i byleby za bardzo nie łupiło).
I uważam, że pomijanie obecnych gwiazd takich jak np. Rihanna i Lady Gaga to tak jakby w latach 80. olać Madonnę i Jacksona.
Otóż to! A przynajmniej w latach 90-tych. Chociaż zacząłem słuchać dopiero pod koniec tamtej dekady, to muzyką się interesowałem bardzo żywo prawie od początku 90's i oglądając archiwum mam porównanie. Pewnych hitów wyraźnie brakuje, ale jednak stosunek w jakim Trójka jest przekrojem tego co się gra w Polsce teraz w stosunku do lat 90-tych to dzień do nocy. Tak jak ktoś napisał o "Endless Summer" Oceany. Za kilkadziesiąt lat młodzież przeglądając archiwum LP3 (wiemy doskonale, że w przypadku LP3 to brzmi całkiem prawdopodobnie) nawet nie zauważy kiedy było w Polsce EURO (czy w ogóle ;) ). Z drugiej strony tak jak wcześniej pisałem i w latach 90-tych były przykłady topowych wykonawców omijanych przez Trójkę. I albo gusta redaktórów się zmieniły, albo poprostu wskutek tego że wybór stał się tak duży w porównaniu z tym co było jeszcze 10-kilkanaście lat temu trójkowi redaktorzy dokonują takich ostrych cięć wstawiając "swoich" wykonawców kosztem hitów. Przecież jeszcze kilka lat temu Nelly Furtado z Timbalandem nikomu nie przeszkadzała, a zeszłorocznego utworu nie było. Ot kolejny przykład z całej litanii.
kajman pisze: 1. Widzę, że traktujesz LP3 jako coś samoistnego, a ja traktuję ją jako integralną część Trójki. Zestaw to nie tylko zbiór kandydatów do Listy, ale także utwory, które tworzą podstawę tego, co w Trójce jest grane poza audycjami autorskimi. I jeżeli w zestawie pojawi się komercja, to ta komercja pojawi się także na antenie. A tego moim zdaniem należy uniknąć, bo inaczej Trójka zatraci swą muzyczną osobowość.
2. Ale Rada Starszych istnieje dopiero kilka lat, a osobowość muzyczna radia kształtowała się przez lat kilkadziesiąt i do tego jest dopasowywana muzyka.
3. Nie jestem fachowcem w sprawach technicznych, ale problemy zaczną się przy zapisach. Ten sam utwór może pojawić się w kilku formach zapisu, a jak jeszcze pojawią się błędy... Musiałaby być zatrudniona osoba, która by to analizowała i korygowała.
1 i 2. A moim zdaniem Trójka w dużej mierze zatraciła swoją muzyczną osobowość sprzed 10 czy kilkunastu lat. Kiedyś naprawdę był przekrój wszystkiego, teraz (jak pisałem, zapewne dlatego że wybór jest o wiele większy) jest to co podoba się redaktorom + jakieś konkretne wyjątki nielogicznie i niekonsekwentnie dodawane, a czasem to mam nawet wrażenie, że robią łaskę słuchaczom, że coś dodadzą do zestawu. Piszesz, że muzyka jest dopasowywana do osobowości muzycznej radia? Raczej do osobowości muzycznej Rady Starszych. Moim zdaniem powinni oni traktować tworzenie zestawu jako przywilej a coraz częściej mam wrażenie, że traktują go jako władzę.
3. A kto mówi, że dodanie własnej propozycji do zestawu to jednocześnie głos? To byłaby tylko dodatkowa wiadomość dla redaktorów czego słuchaczom brakuje w zestawie. Zresztą umieszczenie tematu tu na forum eliminuje wszelkie techniczne problemy. Moim zdaniem jedyna kwestia to dobra wola redaktorów.
Miszon pisze:A mi siè wydaje, ze w ostatnich latach wielokrotnie na Liscie byly rzeczy, ktorych poza nià na antenie nie mozna bylo uslyszec.
Owszem, tez odwrotnie - grano czèsto rzeczy, ktorych nie bylo w zestawie (np. przez lata brak korelacji tzw.plyt tygodnia i piosenek dnia, z ich obecnoscia w zestawie).
Dokładnie. Niekonsekwencja i brak logiki.
krzysiek83 pisze: Na szczęście jest wybór, w tym kilka ogólnopolskich stacji, które oferują taką muzykę. Dzięki temu, że na lp3 jej nie ma część słuchaczy może znaleźć coś innego dla siebie i chyba wszyscy są zadowoleni. A niezadowoleni idą do konkurencji.
Niby tak, tylko problem w tym, że zestaw jest tworzony niekonsekwentnie. Pierwsze lepsze przykłady: gdzie nowe Green Day'e czy Lady Pank?
Zresztą chociażby półtora roku temu. Ja np. Zakopowera nie chciałem słyszeć, a był. Moim zdaniem następny zwycięzca premier opolskich nie różni się znacznie poziomowo, choć oczywiście to subiektywna opinia. Ale skoro już przy premierach jesteśmy. Jest sobie Olek Klepacz, który miał dwie propozycje z nowej płyty w zestawie do LP3. A dlaczego nie było "Tu i tam". Opcja pierwsza: redaktorom się nie podobało. Jeśli tak, to moim zdaniem kompletnie bez sensu. Opcja druga (taką obstawiam): został przeoczony, ponieważ ludzie tworzący zestaw to tylko ludzie i mają prawo coś przeoczyć. I właśnie dlatego jestem za stworzeniem miejsca, w którym słuchacze mogliby proponować swoje utwory do zestawu.
kajman pisze: Niezadowoleni (przynajmniej ich część) rejestrują się na forum.lp3.
Do mnie pijesz? ;)
Wiesz, ja np. lubię większość utworów, które są na LP3. Tak naprawdę głównie dla muzyki jej słucham. Jak sobie podliczyłem, to z TOP 30 podsumowania zeszłego roku podobało mi się około 20 utworów. To chyba dużo. W dzisiejszych czasach LP3 jest białym krukiem, bo to jedyna taka "pełnoformatowa" lista. Dlatego jej słucham, dlatego mi zależy, dlatego się zarejestrowałem i piszę.
Tak naprawdę wątek popowych wykonawców poruszyłem, ponieważ uważam, że ich pomijanie jest poprostu niesprawiedliwe. Kiedyś tak nie było, a przynajmniej nie aż tak jak teraz.
Przede wszystkim jednak chodzi mi o to, (i tu się powtórzę) żeby stworzyć słuchaczom miejsce, gdzie mogliby dodawać swoje propozycje do zestawu. I żeby ich zdanie było brane od uwagę. Nigdy w takim miejscu Rihanny ani Lady Gagi nie zaproponuję, ponieważ ich nie cierpię i nigdy na nie nie zagłosuję. Ale zaproponowałbym sobie ten mój Green Day, czy Lady Pank, których mi brakuje w zestawie. Ale zaproponowałbym też jakiś singiel np. Ewy Farny jak jej wyjdzie raz na płytę (choć może w tym konkretnym przypadku miałbym akurat obiekcje, bo teksty zawsze ma fatalne ;) ) i byłbym zaproponował tą nieszczęsną Oceanę. Sądząc po tym forum nie tylko ja i nawet jakby sobie weszła do zestawu (dodajmy na życzenie słuchaczy) to co by się takiego stało?
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: VILKI »

BeautifulDay pisze:Tak naprawdę wątek popowych wykonawców poruszyłem, ponieważ uważam, że ich pomijanie jest poprostu niesprawiedliwe. Kiedyś tak nie było, a przynajmniej nie aż tak jak teraz.
tu akurat sprawa jest prosta. wszystko się zmieniło odkąd niedźwiedź odszedł z trójki. od tego czasu balonik zaczął grać pierwsze skrzypce. i tak jest najwyraźniej do dzisiaj niestety ... :(
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: miszony »

VILKI pisze:
BeautifulDay pisze:Tak naprawdę wątek popowych wykonawców poruszyłem, ponieważ uważam, że ich pomijanie jest poprostu niesprawiedliwe. Kiedyś tak nie było, a przynajmniej nie aż tak jak teraz.
tu akurat sprawa jest prosta. wszystko się zmieniło odkąd niedźwiedź odszedł z trójki. od tego czasu balonik zaczął grać pierwsze skrzypce. i tak jest najwyraźniej do dzisiaj niestety ... :(
POD TYMI SŁOWAMI PODPISUJĘ SIĘ OBIEMA RĘKAMI I NOGAMI...
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

Całe to gadanie o jakimś profilu Trójki to banialuki i usprawiedliwianie widzimisię tworzących zestaw. Żaden profil nie istnieje, mało tego - nie istnieje najmniejsza nawet konsekwencja. Bo np. superkomercyjna Adele jest jakoś tu tolerowana, Lana również, półtora roku temu był Zakopower. Więc jednak można dodać przeboje jak się chce, mało tego: one odnoszą na LP3 sukces. I taki sam sukces odniosłoby jeszcze wiele utworów, którym nie dano nawet na to szansy. Ze starszych przykładów: Timbaland & One Republic (2007) - 1. miejsce. Więc to, że słuchacze by nie zagłosowali nawet jak by mieli wybór, to bzdura. Zresztą najlepszym sposobem, żeby się o tym przekonać jest dodać do zestawu.
I ciekawe, czy te wszystkie Zamachowskie i Nohavice robiłyby takie wyniki, gdyby przyszło im stanąć do walki z silniejszą konkurencją. Bo pomijanie wielu, bądź co bądź, liczących się we współczesnej muzyce wykonawców, to poniekąd wypaczanie wyników. Przypomina zawody, w których zdyskwalifikowano kilku największych faworytów. Zwycięstwo w takich zawodach nie jest w pełni wartościowe.
Ciekawe kiedy zdyskwalifikują Adelę. Ona jest już zbyt komercyjna przecież.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

BeautifulDay pisze:1. Otóż to! A przynajmniej w latach 90-tych. Pewnych hitów wyraźnie brakuje, ale jednak stosunek w jakim Trójka jest przekrojem tego co się gra w Polsce teraz w stosunku do lat 90-tych to dzień do nocy.
A moim zdaniem Trójka w dużej mierze zatraciła swoją muzyczną osobowość sprzed 10 czy kilkunastu lat. Kiedyś naprawdę był przekrój wszystkiego
2. Piszesz, że muzyka jest dopasowywana do osobowości muzycznej radia? Raczej do osobowości muzycznej Rady Starszych.
3. Niby tak, tylko problem w tym, że zestaw jest tworzony niekonsekwentnie. Pierwsze lepsze przykłady: gdzie nowe Green Day'e czy Lady Pank?
4. Do mnie pijesz? ;)
5. Wiesz, ja np. lubię większość utworów, które są na LP3. Tak naprawdę głównie dla muzyki jej słucham. Jak sobie podliczyłem, to z TOP 30 podsumowania zeszłego roku podobało mi się około 20 utworów.
1. Nigdy to nie był przekrój wszystkiego. Trójka była i jest radiem elitarnym.
Co do lat 90-tych to czy w Trójce grano Kelly Family, Backstreet Boys i Bad Boys Blue? Kylie grano tylko chyba z Cavem, była jeszcze taka muzycznie podobna do niej, której nazwiska nie pomnę. A teraz mamy Adelę, Coldplaya, niedawno była Nelly i Duffy, ale ostatnio grają coraz większy chłam.
2. Ale przecież jest dyrekcja, są inni redaktorzy. Widocznie im pasuje muzyka wybierana przez RS.
3. Z poprzedniej płyty LP minimum 3 single były w zestawie, czemu nie ma z tej? Nie znam utworu, więc się nie wypowiem. Pierwszy singiel GD radził sobie marnie, drugi to jakiś okrutny żart z muzyki i nie dziwię się, czemu go nie było.
4. Nie do Ciebie. Nie zgadzam się z tym co proponujesz, ale prowadzisz rozsądną dyskusję, a sporo osób w zasadzie tylko narzeka, czego brak w zestawie. Ja bym chętnie w nim zobaczył:
BEZ HAJE - 032
FRRUUU - Blade Loki (może być też AFGAN, CIEMNE MIASTO, JA STOJĘ)
DANCING WITH THE MOONLIT KNIGHT - Steve Hackett
THE PARADE - Antimatter
POŻEGNANIE - Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
ALL YOU NEED IS LOVE - LemON
POZNAJMY SIĘ - Romantycy Lekkich Obyczajow
TACITURN - Stone Sour
CROWS, VULTURES, BULLS - Land Lines
21ST CENTURY SCHIZOID MAN - Von Hertzen Brothers
THE MALKIN JEWEL - The Mars Volta (lub cokolwiek z ostatniej płyty)
TEMPER TEMPER - Bullet for My Valentine
HOLLOW - Alice in Chains
REFUGIUM - Lacrimosa
BLOOD ON THE RADIO - Thank You Scientist
ABBY ABBY! - Olivia Anna Livki
IDZIE WIATR - Lao Che (wiem, że jest ZOMBI!, ale pewnie tego nie dodadzą, a to jest utwór wyjątkowy)
CARRY ON - Avenged Sevenfold
THE DAY BEFORE - NOKO
THE STORM - Kompendium
LUCKY MAN - Marillion
CO TO ZA FILM - Piotr Bukartyk (text rewelacyjny, muzycznie świetne)
HOW WE ROCK - Crippled Black Phoenix
PRANKSTER - Stolen Babies
JO CHCA - Oberschlesien
SUGAR - Josh Berman & His Gang
IN THE DEAD OF NIGHT - Carla Kihlstedt & Matthias Bossi
COMING FOR YOU - Twelve Foot Ninja
PAPER PRISON - Carla Kihlstedt & Matthias Bossi
TODAY'S SUPERNATURAL - Animal Collective
CONTROL - Garbage (najlepszy utwór z płyty, a zarazem singiel)
SLEEPWALKING - Land Lines
GRACE - Devin Townsend Project
KEVLAR SWEETHEARTS - Diablo Swing Orchestra
THE GATHERING OF THE CLOUDS - Anathema
VALTARI - Sigur Rós (kolejna świetna płyta zespołu z dużymi zasługami na LP3)
DEAD LETTERS - Katatonia
SIDING WITHE THE TITANS - Craddle of Filth
LIBATION FOR MR BROWN: BID EM IN - Matana Roberts
i mógłbym taką porcję co tydzień wrzucać tylko jaki by to miało sens?
5. A ja pewnie jakieś 20 utworów z podsumowania uznałbym za słuchalne. Za bardzo dobre uważam 8 (i to jest więcej niż w poprzednich latach).
VILKI pisze:
BeautifulDay pisze:Tak naprawdę wątek popowych wykonawców poruszyłem, ponieważ uważam, że ich pomijanie jest poprostu niesprawiedliwe. Kiedyś tak nie było, a przynajmniej nie aż tak jak teraz.
tu akurat sprawa jest prosta. wszystko się zmieniło odkąd niedźwiedź odszedł z trójki. od tego czasu balonik zaczął grać pierwsze skrzypce. i tak jest najwyraźniej do dzisiaj niestety ... :(
Tylko że wygląda na to, że w RS to Balonik ma najmniej do gadania i dlatego jest tak mało rocka i dlatego w większości jest on stonowany.
Do ostatniej wypowiedzi, to ja po prostu nie chcę, żeby Trójka była kolejną kopią eSki, Zetki, RFMu czy czegoś w tym stylu. I mimo że dla mnie Adele jest zbyt komercyjna to czuję różnicę poziomów między nią a Gagą i między Coldplayem bez Rihanny i Rihanną bez Coldplaya. Adele zdyskwalifikują, kiedy zejdzie na psy tak jak Nelly F. I będzie to bardzo słuszne.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kamil_snk »

jollyroger72 pisze:To ja pójdę w inne klimaty muzyczne.
Otóż gdyby nadal obowiązywała zasada, że głosujemy na dowolny utwór usłyszany w Pr. 3 PR to dziś bez problemu mógłbym głosować na Testament :D (prezentował ich i Baron, i Mann!) Dragonsfire :) (prezentował Mann) i inne kapele metalowe. Zebrałoby się tego troszkę. A tak? Mamy to co mamy :(
Troszkę odnośnie tego, a także przy okazji paru innych spraw, głównie na jednym przykładzie (Rammstein - Fruhling In Paris - będzie więc wybiórczo i nieobiektywnie).
- a ja bym głosował na utwory ze Strefy rokendrola wolnej od angola ;)
- utwór niesinglowy czasem bywa lepszy od singla i dodanie go może być z korzyścią, Pussy się do Trójki wg mnie nie nadawało, Fruhling In Paris sobie dobrze poradziło
- wykonawca mający ostatni utwór w top 15 (lub 20, a nawet 30 - do dyskusji) powinien "z automatu" dostawać możliwość dodania kolejnego utworu, jeśli takowy wydał. Vide Rammstein - może to nie były jakieś wielkie hity na liście, ale raczej się podobało. Były chyba nawet obietnice, ale spełzło na niczym. Bądź Sabaton - ktoś słyszał w Trójce ich nową płytę? Chyba aż tak bardzo muzycznie nie odbiega od poprzedniej, a przecież Uprising był trzykrotnym zwycięzcą LP3
- skrócenie czasu przebywania utworów w zestawieniu, jeśli okupują doły; niedodawnie kolejnego (hmm, z pewnymi wyjątkami) utworu z tej samej płyty, jeśli poprzedni się nie podobał
- szeroko pojęty pop - o ile jest grany w Trójce, to dodać do zestawu. Niech słuchacze zadecydują. Jeśli nie jest grany - ciężka sprawa. Tak samo z cięższą muzyką (trochę wg mnie niedocenianą, zwłaszcza jeśli chodzi o mniej znane zespoły).
- ogólnie byłbym za większą różnorodnością w zestawie, lecz skróconym czasem pobytu utworów oraz pewnym zautomatyzowaniem - jasne, "matematyczne" zasady (w sensie automatyczny wstęp na listę dla tych, którzy coś już na niej osiągnęli). Oczywiście to będzie dotyczyć tylko części utworów, wszak pojawia się sporo nowych, ciekawych zespołów.
- "trójkowi" wykonawcy - cóż, w większości są dość wysoko, skoro się podoba, niech więc zostaną.
- grono osób decydujących o wrzucaniu kawałków do zestawu jest jak najbardziej "trójkowe" i zgodne z głównym "profilem" stacji, jednak hmm, troszkę zbyt monotematyczne? Wybór utworów jest w rękach kilku (poprawcie jeśli się mylę) osób, w Trójce pracuje ich znacznie więcej. I myślę, że to również jest siłą tej stacji. W Trójce przecież dość sporą popularnością cieszy się również np. ww. Strefa rokendrola wolna od angola
- pewnie dla większości to szarganie świętości i legendy, ale jeśli eksperyment z bardziej komercyjną muzyką się nie uda, i będziemy mieć tutaj gorącą 20 znaną z innej stacji, zawsze można wrócić do starych zasad i ograniczenia muzyki. Chyba...

W skrócie - opieram się na subiektywnym odczuciu i na tym jaką listę chciałbym usłyszeć. Lub może inaczej - na co chciałbym móc zagłosować. A chciałbym troszeczkę więcej cięższej muzyki, jednak dla równowagi również należałoby rozszerzyć zakres muzyki "od tej drugiej strony". Choć może mój głos jest jedynym takim z wielu tysięcy słuchaczy, a lepsze jest wrogiem (bardzo) dobrego. Ale podyskutować można ;)
kajman pisze:Ja bym chętnie w nim zobaczył: ...
Ja również bym wiele z tych utworów wsparł moim głosem, a nawet przypuszczam że kilka miałoby szanse bez problemu wejść do TOP 30. Co obrazuje pewną niedoskonałość obecnego zestawu.
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: miszony »

Kajman o czym ty piszesz?
Trójka radiem elitarnym?? a gdzie jest ta elita?
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Słuchacze są tą elitą (przynajmniej moim zdaniem). I pod ich kątem przygotowywana jest i muzyka i audycje niemuzyczne.
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

seblit pisze:Całe to gadanie o jakimś profilu Trójki to banialuki i usprawiedliwianie widzimisię tworzących zestaw. Żaden profil nie istnieje, mało tego - nie istnieje najmniejsza nawet konsekwencja. Bo np. superkomercyjna Adele jest jakoś tu tolerowana, Lana również, półtora roku temu był Zakopower. Więc jednak można dodać przeboje jak się chce,
To co pogrubiłem to fragment, z którym ze smutkiem zgadzam się w stu procentach. Najgorszy jest brak konsekwencji. Co do Adele i Lany wydaje mi się że to Trójka wypromowała te artystki w Polsce (tak samo zresztą jak Gotye) i nie sądzę, żeby popadły w niełaskę. Co do Zakopowera miałem taką teorię (wiem, że może wydać się naciągana) że zaskarbił sobie łaskę odkąd Karpiela-Bułeckę zaprosił do duetu Grzegorz Turnau. Wniosek nasuwa się smutny - w zestawie może się pojawić każdy wykonawca z każdego gatunku muzyki o ile się spodoba, lub co najmniej spełni kryteria Rady Starszych. Z kolei przykład Hurts jest dowodem na to, że Trójka może jakiegoś wykonawcę komercyjnie wypromować a potem go odrzucić. Nie wiem czy pamiętacie, ale jak Hurts było na Liście to ciągle było wymieniane nazwisko redaktora, który "się będzie cieszył" zupełnie jakby się tłumaczyli, że taka tandeta jest na Liście i wskazywali winowajcę. Że już nie wspomnę jak Piotr Baron wrócił kiedyś z urlopu i dał subtelną burę za dodanie Pezeta do zestawu ;)
kajman pisze:1. Nigdy to nie był przekrój wszystkiego. Trójka była i jest radiem elitarnym.
Co do lat 90-tych to czy w Trójce grano Kelly Family, Backstreet Boys i Bad Boys Blue? Kylie grano tylko chyba z Cavem
2. Ale przecież jest dyrekcja, są inni redaktorzy. Widocznie im pasuje muzyka wybierana przez RS.
3. Z poprzedniej płyty LP minimum 3 single były w zestawie, czemu nie ma z tej? Nie znam utworu, więc się nie wypowiem. Pierwszy singiel GD radził sobie marnie, drugi to jakiś okrutny żart z muzyki i nie dziwię się, czemu go nie było.
4. Ja bym chętnie w nim zobaczył:
(...)
i mógłbym taką porcję co tydzień wrzucać tylko jaki by to miało sens?
5. A ja pewnie jakieś 20 utworów z podsumowania uznałbym za słuchalne. Za bardzo dobre uważam 8 (i to jest więcej niż w poprzednich latach).
6. ja po prostu nie chcę, żeby Trójka była kolejną kopią eSki, Zetki, RFMu czy czegoś w tym stylu.
1. Chyba nie zrozumiałeś w jakim kontekście użyłem słowa przekrój. Idealnym przekrojem wszystkiego Trójka nigdy nie była i nie będzie bo to byłaby wręcz utopia. Ale był to jednak ogólny przekrój tego co się w kraju muzycznie działo. Może z wyjątkiem utworów stricte dyskotekowych, ale było to wiadome i raczej się tego trzymano (sądząc po archiwum). W latach 90-tych brakowało paru wykonawców, ale jednak granice wydają mi się znacznie luźniejsze (no weź teraz taką Jennifer Lopez albo Christinę Aquilerę - ciekawe...). I co najważniejsze - sądzę, że trzymano się konsekwentnie wyznaczonych (dość luźnych) granic.
2. Są też słuchacze, a części z nich pewnych utworów brakuje w zestawie. Stąd mój pomysł żeby mogli je gdzieś zgłosić, podkreślam ZGŁOSIĆ. Pojawienie się utworu w zestawie nie oznacza przecież, że zaraz zrobi karierę, zostanie jedynie poddany weryfukacji słuchaczy.
3. LP - podałem Ci linka w jednym z poprzednich postów. Jak coś to wpisz na youtube Lady Pank - Chłopak z mokrą głową.
GD (time out na małą dyskusję o gustach ;) ) - pierwszy singiel kariery nie zrobił, ale jednak sporo tygodni był w poczekalni i można spokojnie dać szanse następnym. Kto wie, może gdyby wpuszczono kolejny singiel o czasie to wykurzyłby "Oh Love" wcześniej. Dajmy sobie już spokój czy by zrobił karierę czy nie - w czwartej dziesiątce też coś być musi a i fragment w poczekalni cieszy fanów danej piosenki. Drugi singiel faktycznie na upartego możnaby zdyskwalifikować za przekleństwa w refrenie, chociaż możnaby też emitować jakąś wersję ocenzurowaną. A trzeci singiel (już z drugiej płyty zdaje się) jest moim zdaniem świetny i właśnie jego brakuje mi w zestawie.
4. O! I widzisz, właśnie o to mi chodzi. Tak by wyglądał taki temat z propozycjami. Ty podajesz choćby i taką długą listę utworów. Inni użytkownicy to czytają, powiedzmy, że podchwytują częsć z tego i wpisują też jako propozycje od siebie. Jak się zbierze kilkoro chętnych na dany utwór to redaktorzy dodają go do zestawu i zobaczymy jak sobie poradzi. A może by się zdarzyło, że zwróciłbyś uwagę na coś co redaktorzy sami lubią a przeoczyli i weszłoby w zestaw od ręki. Może weszłoby na Listę i byłbyś zadowolony. (swoją drogą skąd brałbyś aż tyle propozycji tygodniowo? :D).
Pytasz jaki by to miało sens i póki co niestety masz rację. I w tym cały ambaras, żeby Trójkowi redaktorzy chcieli śledzić taki temat na forum i brać sobie do serca propozycje użytkowników.
A to przecież na tym forum jest temat coś w stylu "Nasze propozycje do zestawu, następcy "Again". Czy to znaczy, że "Again" pojawiło się w LP3 dzięki apelom słuchaczy? Pamiętam tamte czasy i jedno jest pewne "Again" na LP3 był grubo przeterminowany. Czyżby został przeoczony gdyby nie słuchacze? I co? Nie szkoda by było? Paradoksalnie subiektywnie mogę dodać, że nie przepadam za tym utworem.
5. No ze mną to konkretnie było tak - około 20 utworów lubię w ogóle, chociaż trochę. Takich, które bardzo lubię z 12, a takich super ekstra to tak naprawdę chyba tylko jeden. Gdybym miał na szybko sklecić mój subiektywny top roku 2012 to w pierwszej piątce byłby tylko jeden utwór z top 30 podsumowania Trójki (za to z czołówki) 3 które zatrzymały się na poczekalni i jeden, który nawet do niej nie wszedł. w dziesiątce znalazłyby się może ze dwa utwory, których nawet nie było w zestawie.
6. Ja myślę, że nigdy nie będzie, bo słuchacze na to nie pozwolą. Dla mnie to nierealne żeby klientela komercyjnych stacji przerzuciła się na Trójkę, bo nagle jeden z drugim hicior trafił do zestawu do głosowania na LP3. Moim zdaniem wprowadziłoby to pewne zmiany na poziomie poczekalni i raz na x czasu jakiś hit, który akurat by prypadł do gustu trójkowej publiczności.
kajman pisze:Słuchacze są tą elitą (przynajmniej moim zdaniem). I pod ich kątem przygotowywana jest i muzyka i audycje niemuzyczne.
No na pewno nie zestaw do głosowania na LP3.
I ze smutkiem stwierdzam, że tą elitą to chyba raczej jest rada starszych.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

Przecież 'Again' było w zestawie, tyle że blisko pół roku bez żadnego efektu. I na tym polega ta nasza zabawa - na wyciąganiu utworów zalegających w zestawie bez żadnego efektu.
ODPOWIEDZ