Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

seblit pisze:A ja myślę, że między innymi właśnie dlatego, a także by nie zaśmiecać wątku z głosowaniem.
Ale to wątek z dyskusją a nie z koncertem życzeń.
jollyroger72 pisze:To dlaczego nic nie proponujesz?
Przecież
kajman pisze:proponuję, żeby niczego nie proponować. :wink:
a zestaw 37 utworów, które mógłbym zaproponować jest na stronie 3 tego wątku. A myślę, że bez problemu mógłbym wrzucić ponad 100 tylko czemu to by miało służyć?
A tak ogólnie stwierdziłem, że redaktorzy wiedzą co robią. Z pięciu poznanych przeze mnie utworów GD z ostatniego czasu do słuchania nadają się tylko dwa i cieszę się, że w zestawie osczędzono nam takich koszmarów jak Kill The DJ, Amy, Stray Heart.
ariadna3012
Posty: 189
Rejestracja: wt lut 12, 2013 1:50 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1560

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: ariadna3012 »

W piątek najprawdobniej pojawi się utwór zespołu Helloween.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

Skąd wiesz? Balonik coś mówił?
Byłoby super :D
I ciekawe czy... :P
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Neo01 pisze:Skąd wiesz? Balonik coś mówił?
Jeżeli Balonik coś w tym temacie mówił to nic nie oznacza. Tyle już rzeczy obiecywał i mało co z tego się pojawiało.
trial555
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 8:22 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: trial555 »

Tak, pamiętam chyba we wtorkowych Trzech Wymiarach mówił o Helloween. A w przeciągu dwóch tygodni ma pojawić się Anathema.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

Super :D
Niedźwiedzia nie ma, to łatwiej przepchnąć coś mocniejszego :P
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze:Niedźwiedzia nie ma, to łatwiej przepchnąć coś mocniejszego :P
To niech jeszcze przepchnie Testament :mrgreen:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: adameria »

jollyroger72 pisze:To niech jeszcze przepchnie Testament :mrgreen:
Z całym szacunkiem dla Ciebie i tego, czego słuchasz, ale wtedy to równie dobrze mógłby chyba napisać testament odnośnie swojej pracy w Trójce...
Przepraszam, tak mi się skojarzyło to słowo.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

adameria pisze:Z całym szacunkiem dla Ciebie i tego, czego słuchasz, ale wtedy to równie dobrze mógłby chyba napisać testament odnośnie swojej pracy w T
"Powerslave" Ironów w wykonaniu Testament nie jest aż tak straszny, by nie można go było dodać do zestawu :P
adameria pisze:Przepraszam, tak mi się skojarzyło to słowo.
A przepraszać nie masz za co - polemika jest OK :wink:

Ale... zadowolę się ewentualnie Helloween-em.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: adameria »

No, ja jak dodali P.O.D. to skakałem z radości.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: krzysiek83 »

Osobiście za Heloween nie przepadam, ale Testament gdyby był w zestawie to byłby hit :)
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: ADDY »

Ja dopiero teraz zauważyłem, że wypadli Alice In Chains. A myślałem, że spokojnie będą za 2, 3 tygodnie na pudle. Ale masakra! :D
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

Jako, że w innym wątku poruszono temat Asafa Avidana, ja rozwinę ten temat, ale w miejscu do tego przeznaczonym. Mam pytanie, czy ktoś może wie z jakiej racji utwór Different Pulses został po raz drugi dodany do zestawu w tej samej wersji (to się chyba jeszcze nigdy nie zdarzyło)? Poprzednio był w zestawie określoną liczbę tygodni i nie poradził sobie, teraz nie wiedzieć czemu dano mu drugą szansę, zaczęto grać i na liście się znalazł.

To może czas dać drugą szansę I follow rivers w wykonaniu Lykke Li? Dziś byłaby pierwsza dycha.
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

seblit pisze:Mam pytanie, czy ktoś może wie z jakiej racji utwór Different Pulses został po raz drugi dodany do zestawu w tej samej wersji?
Oczywiście nie mam stuprocentowej pewności, że tak było na pewno, ale wiele wskazuje na to (zresztą chyba nawet były już na forum komentarze, które to sugerowały), iż po prostu nagle Niedźwiedziowi (lub/i komuś innemu a Trójki) ten utwór bardzo zaczął się podobać i zapragnęli, by pojawił się na liście. Wcześniej przez 15 tygodni sobie w ogóle nie radził prawdopodobnie dlatego, bo nie był w ogóle grany na antenie i słuchacze go nie kojarzyli (a sam Asaf nie był jeszcze na tyle rozpoznawalny, by mógł dostawać głosy za samo nazwisko). Gdy po tych 15 tygodniach nagle ktoś w Trójce zapałał miłością do tego kawałka, to zapewne nie mógł się pogodzić z tym, że tej piosenki już nie ma w zestawie i postanowiono złamać zasady poprzez przywrócenie jej do zestawu (z mocnym postanowieniem, iż teraz będą ją często puszczać na antenie i promować, jak tylko się da). Sam artysta chyba też zaczął być bardziej kojarzony przez słuchaczy, niż był wcześniej, no i efekty były łatwe do przewidzenia. Ja sam do tego utworu nic nie mam, ale nie podoba mi się takie naginanie zasad. Głównie właśnie z tego powodu, że samo narzuca się pytanie: skoro utwór Asafa mógł, to dlaczego inne nie mogą? Dlaczego podobnych wyjątków nie robi się w innych przypadkach?
seblit pisze:To może czas dać drugą szansę I follow rivers w wykonaniu Lykke Li? Dziś byłaby pierwsza dycha.
Nie wiem, czy pierwsza dycha (bo wielu ludziom zapewne już się osłuchała wersja "gwizdaniowa", więc pewnie nie głosowano by na nią tak licznie, jak na Triggerfinger), ale na listę prawie na pewno by weszła. Za to jestem przekonany, że teraz dużą karierę mógłby zrobić "Spadochron" Meli Koteluk. Gdy w 2011 roku był w zestawie, to Mela była jeszcze całkowicie anonimowa (a sam utwór z niewiadomych przyczyn znalazł się w zestawie na długo przed ukazaniem się jej debiutanckiej płyty), więc ludzie nie głosowali na ten utwór, bo nie znali ani jego (podejrzewam, że na antenie nie był prawie w ogóle puszczany), ani jego autorki. Natomiast dopiero potem, gdy po "Spadochronie" w zestawie nie było już ani śladu, fani dowiedzieli się, kim jest Mela Koteluk, jej płyta (zresztą pod tym samym tytułem) została uznana za jeden z lepszych debiutów na polskiej scenie muzycznej, a w Trójce zostały wypromowane jej następne utwory. Gdyby zatem teraz skorzystał z casusu Asafa i znowu się pojawił w zestawie, to już nie byłby jakimś nieznanym utworem anonimowej piosenkarki, tylko tytułowym przebojem dobrze przyjętej płyty jednej z nadziei polskich muzyki. A gdyby był jeszcze często grany na antenie, to sukces byłby prawie pewny (tym bardziej, że chyba jest bardziej chwytliwy i przebojowy, niż "Wolna" czy "Działać bez działania"). Zresztą podobny przykład już mieliśmy. "Bóg wie gdzie" Zakopowera kiedyś bez sukcesów było w zestawie, ale gdy zostało dodane ponownie (choć podobno w trochę innej wersji) tuż po tym, jak zespół osiągnął sukces z "Boso", to od razu pojawiło się na liście.

PS
Wiem, że kajman bardzo nie lubi "Spadochronu" (bo pisał o tym już wiele razy) i jego ewentualne ponowne pojawienie się w zestawie byłoby dla niego tragedią - ale nie musisz o tym kolejny raz przypominać, bo już o tym dobrze wiemy :wink: A to przecież był tylko przykład na zobrazowanie zjawiska :)
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: piotreklp3 »

To nagłe zainteresowanie Avidanem nastąpiło po bardzo udanym (podobno) akustycznym koncercie we Wrocławiu, na którym był Michał Nogaś. I to on zaczął grać "Different Pulses" w paśmie przedpołudniowym. Niedźwiedź musiał go podłapać trochę wcześniej, bo ten utwór pojawił się na Markowej liście jeszcze przed koncertem.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

seblit pisze:1. Jako, że w innym wątku poruszono temat Asafa Avidana, ja rozwinę ten temat, ale w miejscu do tego przeznaczonym. Mam pytanie, czy ktoś może wie z jakiej racji utwór Different Pulses został po raz drugi dodany do zestawu w tej samej wersji
2. (to się chyba jeszcze nigdy nie zdarzyło)?
1. Moje odczucie jest takie, że dlatego, że panu redaktorowi nagle bardzo się spodobało (to jest fakt przez niego samego potwierdzony), ale może był inny powód.
2. Zdarzało się niejeden raz. I to czasami po znacznie dłuższej przerwie. Gdzieś mam to zanotowane (przynajmniej część), ale muszę znaleźć, co nie jest proste, bo nie pamiętam nazwy pliku. Jak znajdę to podam.
EDIT: Znalazłem co nieco, ale dane są niedokładne, tzn nie wiem, kiedy nastąpiła przerwa. Podaję tytuł, wykonawcę, datę dodania do zestawu (odjąć dwa dni, bo u mnie jest od poniedziałku) z rokiem, datę usunięcia (bez roku) i ilość tygodni (pomijając przerwę, gwiazdki nie wyrzucam, bo jestem leniwy; dodawałem ją za przerwę, żeby zwracała uwagę):
Spoko Indianie Jacek Caba 4.06 2001 1.02 *14
Little L Jamiroquai 30.07 2001 28.09 *7
Opętanie Patrycja Markowska 8.10 2001 22.02 *17
Love you lately Daniel Powter 18.09 2006 15.12 *12
Better Regina Spector 27.11 2006 17.11 41*
You don't make a memory Bon Jovi 9.04 2007 5.10 22*
Two fugitives Malia 30.04 2007 14.09 16*
Another day Jamie Lidell 10.03 2008 13.06 12*
A tu mam nawet dokładnie:
High James Blunt 10.01 2004 28.01 3
High James Blunt 6.02 2006 26.05 16
Wydaje mi się, że podobna sytuacja jak z Bluntem była z jakimś White Lies, ale to było po tym, jak ze względu na zmianę kolejności zapisu w zestawie odpuściłem sobie spisywanie wszystkich nowości.
Ostatnio zmieniony sob kwie 20, 2013 11:27 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: mefiu »

Co do Different Pulses, to tutaj wypowiedź Marka Niedźwieckiego, ale jak dokładnie było to nie wiem
http://www.marekniedzwiecki.pl/ba63d000 ... entry.html
wcześniej pamiętam taką sytuację z jakimś utworem takiej nowozelandzkiej piosenkarki Bic Rungi (Yacy chyba lubi, więc może pamięta), piosenka wyleciała z zestawu, potem był koncert w studiu Osieckiej i Marek stwierdził, że warto dać druga szansę
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: piotreklp3 »

Chodzi o "Say After Me", nie ma wątpliwości bo to jedyny utwór Nowozelandki na LP3. Pamiętam, że często był puszczany na antenie w końcówce lata '06
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

Widzę, że moje podejrzenia, których celowo tu nie zawarłem, żeby nic nie sugerować, potwierdzają się. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że LP3 coraz bardziej jest listą dla redaktorów a nie dla słuchaczy - bo to, że Markowi się spodobało to nie jest powód do naginania zasad. A co do Spadochronu to znakomity przykład, też o nim wcześniej myślałem ale akurat wyleciał mi z głowy.
Teraz tylko patrzeć kiedy zaczną się powroty do TOP30, bo znów się coś za szybko wywali a przecież komuś z redaktorów się tak podoba.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

seblit pisze:Widzę, że moje podejrzenia, których celowo tu nie zawarłem, żeby nic nie sugerować, potwierdzają się. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że LP3 coraz bardziej jest listą dla redaktorów a nie dla słuchaczy - bo to, że Markowi się spodobało to nie jest powód do naginania zasad. A co do Spadochronu to znakomity przykład, też o nim wcześniej myślałem ale akurat wyleciał mi z głowy.
Teraz tylko patrzeć kiedy zaczną się powroty do TOP30, bo znów się coś za szybko wywali a przecież komuś z redaktorów się tak podoba.
Trójka zawsze puszczała utwory przynajmniej częściowo inne niż w pozostałych rozgłośniach i dzięki temu ma takich słuchaczy jak ma. Można rzec, że zawsze była radiem redaktorów. A na LP3 były zawsze tylko utwory w Trójce grane. A przy okazji czy Eska, Zetka, RMF nie są rozgłośniami dla słuchaczy, bo nie grają Metallici czy Marsalisa?
A co do zasad, to proszę o podanie mi linku, w którym mógłbym te zasady poznać. Nigdzie nikt nigdy nie napisał, że nie ma powrotów do zestawu czy po tygodniu czy po kilku latach. Natomiast co do top30 to i owszem, takie informacje były podawane.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: prz_rulez »

Taaak, ale: 1) kiedyś można było chociaż kartki wysyłać z własnymi głosami 2) Ci redaktorzy zgadzali się kiedyś na Spice Girls, Christinę Aguilerę i Cher (tę Cher w stylu Believe oczywiście mam na myśli), a nawet na pierwszy singiel Britney Spears (i prawdopodobnie gdyby odniósł sukces, to mielibyśmy kolejny utwór Britney w zestawie).
kajman pisze: A przy okazji czy Eska, Zetka, RMF nie są rozgłośniami dla słuchaczy, bo nie grają Metallici czy Marsalisa?
Tylko jest jeszcze coś takiego jak "bezpieczna playlista". Tak więc, jeśli utwór w badaniach rynku przez 50% ludzi będzie kochany, a przez 50% nienawidzony, to nie ma szans, by się tam pojawić.
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

prz_rulez pisze: a nawet na pierwszy singiel Britney Spears (i prawdopodobnie gdyby odniósł sukces, to mielibyśmy kolejny utwór Britney w zestawie).
Wtedy pewnie tak, bo podejście redaktorów było trochę inne. Teraz jest inaczej: jak pierwszy utwór niespecjalnie cenionego przez nich wykonawcy odnosi sukces, to zamiast po jakimś czasie dodawać kolejny, omijają go szerokim łukiem (bo zapewne obawiają się, że mógłby poradzić sobie równie dobrze, czego oni zapewne by nie zdzierżyli). Najlepsze przykłady: Sabaton i Hurts (a także przez bardzo długi czas Luxtorpeda, może w pewnym sensie również Kazik Na Żywo). :?
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze:1) kiedyś można było chociaż kartki wysyłać z własnymi głosami
Ale tylko na utwory prezentowane w Trójce.
Spice Girls to dla mnie fenomen trójkowy - pewnie jakiś ich wielbiciel był w Trójce redaktorem. Britney była kiedyś, teraz była Kaczka, Hurts i sporo innych komercyjnych utworów jak choćby ostatnio Sutek mej duszy.
gżegoż pisze:Teraz jest inaczej: jak pierwszy utwór niespecjalnie cenionego przez nich wykonawcy odnosi sukces
Jeśli nagra jakiś utwór godny ich uwagi, to się pojawi w zestawie. Ale nie chcą robić z Trójki rozgłośni na obraz i podobieństwo innych (chociaż moim zdaniem i tak są zbyt komercyjni). Co do LuxT, to ile wydała singli z pierwszej płyty? Sabaton pojawił się w zestawie ze względu na temat utworu, więc akurat pod ten przyklad nie do końca pasuje.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: adameria »

kajman pisze:Co do LuxT, to ile wydała singli z pierwszej płyty?
Fizycznie? Ani jednego.
Natomiast utworów promujących były 3 sztuki, z czego jeden przed Autystycznym, a jeden po Autystycznym.
Obecnie, czyli od półtora miesiąca mniej więcej, też jest trzeci utwór (na marginesie - przez Ciebie raczej znienawidzony, ale np. moja Córka go uwielbia!) z Robaków, choć i tak pewnie będzie z tego guzik z pętelką, a nie tajne znaki.

KNŻ - i to jest bardzo klasyczny przypadek!!!
Zespół wydał specjalnego singla, nagrał znakomity teledysk, jednakże okazało się, że Polska jest ważna dla Trójki, również Listy Trójki, taka ważna nie jest.
Dzięki temu Plamy na słońcu zapiszą się w kartach historii jako utwór, który był lepszy od Brothers in Arms. :know:
Ostatnio zmieniony ndz kwie 21, 2013 5:26 pm przez adameria, łącznie zmieniany 1 raz.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: pbd2 »

Mam wrażenie, że w Trójce istniała kiedyś większa równowaga pomiędzy tym, co typowo "trójkowe", i co oczywiście promowano w pierwszej kolejności, a ambitniejszym nurtem całej reszty. Później ktoś wymyślił, że Trójka ma grać "całą resztę", tak jak inne stacje, a z rzeczami niekomercyjnymi dać sobie spokój. Skończyło się to protestami słuchaczy, zmianą filozofii radia i... przechyłem w drugą stronę, czyli graniem i promocją tylko repertuaru typowo trójkowego przy coraz większej ślepocie na "całą resztę" i jakimś takim zabobonnym strachu przed prawdziwą lub domniemaną komercją.
I jeszcze jedna różnica - kiedyś Trójka dużo bardziej planowo promowała nowych, młodych wykonawców, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, co znajdowało odbicie na LP3. Dziś coraz częściej mam wrażenie, że Trójka idzie w kierunku Jedynki z lat 80. czy 90. - radia dla coraz starszych słuchaczy, grającego starszych wykonawców, nawet do zestawu chętniej dodającego ich utwory, z autocoverami włącznie, niż utwory młodych wykonawców dla młodych słuchaczy...
ODPOWIEDZ