Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

Całą tą stagnację i zabetonowanie, na które tak narzekacie mogło też wywołać wypędzenie z LP3 całkiem pokaźnej liczby wykonawców, uznanych za niegodnych pobytu tutaj. Po prostu nie ma komu zamieszać na liście, w zestawie bardzo dużą część stanowią piosenki wolne i rozwlekłe, bo takie podobają się układającym. Nic dziwnego, że wieje nudą.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

seblit pisze:Całą tą stagnację i zabetonowanie, na które tak narzekacie mogło też wywołać wypędzenie z LP3 całkiem pokaźnej liczby wykonawców, uznanych za niegodnych pobytu tutaj. Po prostu nie ma komu zamieszać na liście (...)
To jest to!
I Like It!
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

BeautifulDay pisze:Ale z Was mędrcy, normalnie socjologowie listowi się znaleźli.
Wydawało mi się, że w tym temacie rzeczowo i w pokojowej atmosferze rozmawiamy o listowych problemach. Po co więc takie ironie? :know:
BeautifulDay pisze:Nie przekonuje mnie to. Cokolwiek nie powiesz w tej kwestii to zawsze będzie wróżenie z fusów, bo nie masz wglądu do tego jak się zmienia sytuacja utworów po doliczaniu głosów i ile ostatecznie głosów po całym tygodniu konkretne utwory otrzymują.
Jeżeli Cię nie przekonuje, to trudno. Nawiasem mówiąc: nawet w pierwszej dziesiątce Topu Wszech Czasów różnice pomiędzy poszczególnymi utworami potrafiły być bardzo niewielkie. A przecież tamto głosowanie trwało o wiele dłużej i zapewne zagłosowało dużo więcej osób, niż na poszczególne notowania listy. A skoro w TWC coś takiego jest możliwe, to chyba tym bardziej jest możliwe na liście.
BeautifulDay pisze:Tak w ogóle to od jak dawna jest publikowana nieszczęśliwa? Bo na stronie pod notowaniem to chyba jakoś od kilkunastu tygodni. Wcześniej była gdzieś tu na forum?
Na forum jest podawana od grudnia 2010 roku. KLIK
Nie pamiętam dokładnie, od kiedy jest podawana na stronie Trójki, ale na pewno znacznie dłużej, niż od kilkunastu tygodni.
BeautifulDay pisze:Nie masz żadnych danych odnośnie tego ile osób (choćby szacunkowo) i czy ktoś w ogóle głosuje alfabetycznie (jak już to w Topie Wszech Czasów prędzej). Możesz sobie jedynie zgadywać i wybacz, ale usprawiedliwianie tym sukcesów Zamachowskiego czy Adele jest dla mnie śmieszne.
Pisałem już wyraźnie, że nie twierdzę, iż tak robi większość słuchaczy, ale jakiś drobny procent na pewno. I pisałem także, że nie sądzę, iż tylko dzięki temu ci wykonawcy odnoszą sukcesy, ale że z tego powodu mogli czasem zajmować troszeczkę wyższe miejsca. Nigdy nie usprawiedliwiałem tym sukcesów wymienionych wykonawców. Po co zresztą po raz kolejny powtarzam oczywistości? :nie: Zresztą pamiętam, że kiedyś w trakcie komentowania listy, gdy jeden z przebojów Adele po ponad 20 tygodniach utrzymywał się w ścisłej czołówce, była na ten temat dyskusja. Sporo mi to zajęło, ale znalazłem tamten wątek. Tak więc to nie jest tylko moje zdanie.
BeautifulDay pisze:I na dokładkę śmieszny kontrargument na zapas, że nie wszystkie utwory na "A" robią karierę, bo jak utwór jest słaby to nawet alfabetyczne głosowanie mu nie pomoże.
Śmieszny? :STOP: A to dlaczego? Według mnie jak najbardziej prawdziwy. I chyba świadczy o tym, że wcale nie usprawiedliwiam sukcesów Adele czynnikiem alfabetycznym, bo przecież innym, słabszym i mniej rozpoznawalnym wykonawcom, on wcale nie pomaga. A Adele i tak jest świetna i odnosiłaby sukcesy niezależnie od tego, w którym miejscu alfabetu zostałaby umieszczona, no ale dzięki temu w poszczególnych tygodniach mogła dostawać kilkanaście lub kilkadziesiąt głosów więcej i dzięki temu być o 2-3 pozycje wyżej. To naprawdę nie jest żadna skomplikowana materia. Ale jak uważasz inaczej, to pozostańmy przy swoich zdaniach i nie bijmy więcej piany, bo to naprawdę błaha sprawa.
BeautifulDay pisze:IProponuję zostawić ten wątek bo utwory w zestawie tak czy inaczej muszą być i będą jakoś uporządkowane. Zawsze będzie można sobie wynaleźć jakiś powód do narzekania, np. "teraz to utwory z tytułami na A robią większą karierę".
Przecież dokładnie to samo pisałem wcześniej: :arrow:
gżegoż pisze:Ale zaznaczam, że nie uważam, by to był jakiś bardzo wielki problem. Napisałem tyle o tym, bo zostałem "wywołany do tablicy" :wink: Zawsze coś będzie musiało być na początku zestawu, a coś na końcu, a jak coś jest słabe i mało rozpoznawalne, to nawet ten czynnik nie umożliwi mu drogi do sukcesów na liście.
Powtarzam, że nie uważam tego za jakąś bardzo istotną sprawę, a wypowiadałem się na ten temat tylko dlatego, bo mnie "wywoływałeś do tablicy". I chyba niepotrzebnie podejmowałem ten temat, bo teraz robił się problem z niczego :nie:
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

seblit pisze:Całą tą stagnację i zabetonowanie, na które tak narzekacie mogło też wywołać wypędzenie z LP3 całkiem pokaźnej liczby wykonawców, uznanych za niegodnych pobytu tutaj. Po prostu nie ma komu zamieszać na liście, w zestawie bardzo dużą część stanowią piosenki wolne i rozwlekłe, bo takie podobają się układającym. Nic dziwnego, że wieje nudą.
Dokładnie tak, zgadzam się z tym w stu procentach :!: :!: :!: :)
A co do piosenek wolnych, rozwlekłych, nudnych i usypiających, to właśnie dodali do zestawu nowe DCD :( A gdyby to był wykonawca, którego redaktorstwo nie lubi, to na pewno by tego nie zrobili. :| Dlaczego oni mogą mieć już trzeci utwór, a na przykład Kazik Na Żywo po wypadku "Plam" już się nie pojawił? :know: A dlaczego np. z DCD czy Knopflerem nie jest tak samo, jak ostatnio z Linkin Park, czyli że raz na jakiś długi czas któryś utwór dodadzą, ale sporo ich ważnych pozycji pomijają? :STOP: Odpowiedź jest oczywista: bo oni mają gdzieś słuchaczy, a sami lubią smęcących wykonawców, więc taka też jest lista :(
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: wwas »

gżegoż pisze:
BeautifulDay pisze:Nie masz żadnych danych odnośnie tego ile osób (choćby szacunkowo) i czy ktoś w ogóle głosuje alfabetycznie
Pisałem już wyraźnie, że nie twierdzę, iż tak robi większość słuchaczy, ale jakiś drobny procent na pewno.
Sądzę, że całkiem sporo (i prawdopodobnie większość spośród tych, którzy ostateczną decyzję, na co głosować, podejmują już po otwarciu formularza), przy czym jest to działanie całkowicie nieuświadomione. Gdyby takiej osobie przedstawić statystyki z kilku lat jej głosowań, mogłaby się mocno zdziwić, że pierwszych dwadzieścia utworów alfabetycznie dostawało statystycznie np. o 5% więcej głosów. Gdyby jednak takich osób było odpowiednio dużo, pięcioprocentowe nadwyżki mogłyby się skumulować i w skrajnych przypadkach odbić się na wynikach w sposób widoczny.
gżegoż pisze:
seblit pisze:Całą tą stagnację i zabetonowanie, na które tak narzekacie mogło też wywołać wypędzenie z LP3 całkiem pokaźnej liczby wykonawców, uznanych za niegodnych pobytu tutaj. Po prostu nie ma komu zamieszać na liście, w zestawie bardzo dużą część stanowią piosenki wolne i rozwlekłe, bo takie podobają się układającym. Nic dziwnego, że wieje nudą.
Dokładnie tak, zgadzam się z tym w stu procentach :!: :!: :!: :)
Jako wielbiciel smętów muszę zaprotestować przeciwko robieniu z nich kozłów ofiarnych i zbyt łatwemu tłumaczeniu nimi niekorzystnych mechanizmów na liście. Przyczyny stagnacji są dużo głębsze i gatunek utworów, których dotyczy, jest naprawdę kwestią trzeciorzędną.
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: temik3 »

wwas pisze:
gżegoż pisze:
BeautifulDay pisze:Nie masz żadnych danych odnośnie tego ile osób (choćby szacunkowo) i czy ktoś w ogóle głosuje alfabetycznie
Pisałem już wyraźnie, że nie twierdzę, iż tak robi większość słuchaczy, ale jakiś drobny procent na pewno.
Sądzę, że całkiem sporo (i prawdopodobnie większość spośród tych, którzy ostateczną decyzję, na co głosować, podejmują już po otwarciu formularza), przy czym jest to działanie całkowicie nieuświadomione. Gdyby takiej osobie przedstawić statystyki z kilku lat jej głosowań, mogłaby się mocno zdziwić, że pierwszych dwadzieścia utworów alfabetycznie dostawało statystycznie np. o 5% więcej głosów. Gdyby jednak takich osób było odpowiednio dużo, pięcioprocentowe nadwyżki mogłyby się skumulować i w skrajnych przypadkach odbić się na wynikach w sposób widoczny.
Rozumując na "chłopski rozum" tak powinno być i może jest. Ale podam Wam mój przykład jak ja głosowałem w czasie w którym przed oddaniem głosów nie miałem 10 utworów (było 5 moze 6) na które bedę głosował (od dłuższego czasu mam, nawet za dużo, ale wcale nie wybieram od "A" tylko wg. tego co mi bardziej odpowiada), resztę dobierałem przeszukując zestaw od końca i z reguły wykonawcy na "A" nie mieli szans. Więc dlaczego nie popatrzycie z tej strony? Być może tak głosujących jak ja też znalazłby się jakiś odsetek?
Każdy ma swój sposób głosowania, jedni się śpieszą i walą od "A" inni mają dziesiątkę i jej nie zmieniają praktycznie wcale, inni zaś jadą od końca. Nigdy nie ustalimy, która zasada przynosi zysk i ma uzasadnienie na liście.
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

Między dwunastym a jedenastym miejscem Niedźwiedź podał bardzo ważną informację, że w tych rejonach listy różnica głosów pomiędzy poszczególnymi miejscami wynosi kilkanaście, góra kilkadziesiąt głosów.

Ma to bardzo ważne znaczenie w kontekście ostatniego wątku dyskusji. Skoro na tak wysokich miejscach różnica wynosi "kilkanaście" lub w najgorszym wypadku "kilkadziesiąt" głosów, to wydaje się oczywiste, że na niższych pozycjach te różnice są jeszcze mniejsze. Jeżeliby zatem przyjąć, że niektóre utwory z początku i końca alfabetu zyskują kilkadziesiąt dodatkowych głosów, to widać wyraźnie, że przekłada się to również na wyższe miejsca na liście. Tak po prostu jest i nie ma się o co wykłócać! :roll:

Ale powtarzam jeszcze raz: zawsze coś będzie na początku, a coś na końcu zestawu, więc tego nie unikniemy i osobiście nie uważam tego za najbardziej palący problem.

Na marginesie: bardzo się cieszę, że w ostatnich tygodniach wreszcie coś się poprawiło, jeśli chodzi o klucz doboru nowości do zestawu. Do ideału jeszcze daleko, ale sam fakt, że w końcu pojawili się Muse, Linkin Park czy Green Day, jest bardzo pozytywny :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

Niby wszystko się zgadza, ale dokładniejsze słowa Niedźwiedzia, to: "teraz to już różnica głosów pomiędzy poszczególnymi miejscami wynosi kilkanaście, góra kilkadziesiąt głosów". Co oznaczałoby, że obecnie, w tym tygodniu tak się ułożyło, że w czołówce jest ścisk. A niżej jest akurat więcej "luzu" :)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8733
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: VILKI »

nie wiem czy to tylko moje złudzenie czy też naprawdę tak jest ale mam wrażenie że od kilku tygodni do zestawu zostają dorzucone utwory o które się tutaj co niektórzy upominają. czyżby cześciej niż nam się wydaje panowie redaktorzy zaglądają na to forum? może rzeczywiście warto by było zakładać osobny wątek z powiedzmy pięcioma utworami najbardziej naszym zdaniem ewidentnymi brakami w zestawie? i co tydzień byłby ten zestaw uaktualniany. mogłoby to być bardzo intersujące. jak sądzicie? :wink:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

Zapytałem już trochę wcześniej o to ku3ę na pw. Myślę że warto by było poznać jego zdanie w tej kwestii. Ale to pewnie dopiero za czas jakiś...
Tomekk
Posty: 10725
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Tomekk »

brakuje przede wszystkim następujących piosenek:

* Tom Odell - ANOTHER LOVE
* Chvrches - THE MOTHER WE SHARE
* Hurts - MIRACLE
* Reptile Youth - SPEEDDANCE
* Amy Macdonald - 4TH OF JULY
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kamil_snk »

A mi brakuje czegoś Sabatonu i Helloween. Przecież utwory z poprzednich płyt były na liście, z mniejszymi bądź większymi sukcesami, a oba zespoły nie zmieniły jakoś stylu grania.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

kamil_snk pisze:A mi brakuje czegoś Sabatonu i Helloween. Przecież utwory z poprzednich płyt były na liście, z mniejszymi bądź większymi sukcesami, a oba zespoły nie zmieniły jakoś stylu grania.
Popieram kolegę :!:
I może Baron wyciąłby coś z ostatniego krążka Testament :cwany: (w końcu ogrywał "Dark Roots Of Earth" w 3 Wymiarach Gitary :wink: )
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że Skubas nie jest z początku alfabetu, jest wykonawcą niemalże anonimowym (dotąd), ma kawałek średnio przebojowy, tak na oko na kilkanaście tygodni na Liście, w tym max. na 8-10 miejsce (to się prawie zgadza. ale tylko to), a mimo to dalej siedzi na Liście, przecząc wszelkim teoriom.

Dobijające jest tylko to, że nie robi się "sprawdzam", wrzucając do zestawu drugiego kawałka.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: piotr1990 »

jollyroger72 pisze: I może Baron wyciąłby coś z ostatniego krążka Testament :cwany: (w końcu ogrywał "Dark Roots Of Earth" w 3 Wymiarach Gitary :wink: )
Popieram :)


Nie wiem czemu nie było drugiego utworu Joe Bonamassy z ostatniej płyty skoro poprzedni sobie dobrze radził
Accept i Lacrimosa - utwory z poprzednich płyt jakoś sobie radziły. Kill The Pain doszło do 1 miejsca, a z ostatniej płyty nic. Lacrimosa trochę gorzej, ale i tak I.L.M.S.I.K. kilka tygodni w top 30 było.
Nie ma nic z nowej płyty Hunter, a z wcześniejszych płyt były...

Nie wiem czemu nie ma Złych Psów. Zespół Andrzeja Nowaka. Jest to trochę inna muzyka niż TSA, ale...

Dziwi mnie też brak Farben Lehre w zestawie...nietrójkowe?? Chyba, że były utwory w zestawie z poprzednich płyt i sobie nie radziły :know: nie pamiętam... :know:
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2013 12:24 am przez piotr1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Miszon »

Były, nie radziły (Farben Lehre).
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

VILKI pisze:nie wiem czy to tylko moje złudzenie czy też naprawdę tak jest ale mam wrażenie że od kilku tygodni do zestawu zostają dorzucone utwory o które się tutaj co niektórzy upominają. czyżby cześciej niż nam się wydaje panowie redaktorzy zaglądają na to forum? może rzeczywiście warto by było zakładać osobny wątek z powiedzmy pięcioma utworami najbardziej naszym zdaniem ewidentnymi brakami w zestawie? i co tydzień byłby ten zestaw uaktualniany. mogłoby to być bardzo intersujące. jak sądzicie? :wink:
Ja sądzę, że jeżeli ku3a coś na ten temat nie napomknął to zbieżność jest przypadkowa.
Castle of glass jest singlem od 1 lutego więc wrzucono go prawie o czasie, co do części innych utworów pewnie takie same zależności można byłoby dostrzec.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8733
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: VILKI »

przecież Farben Lehre naprawdę nagrał bardzo dobrą płytę! Anioły i demony chociażby, no i najnowszy singiel Aura też bardzo udany....
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kamil_snk »

piotr1990 pisze:Nie ma nic z nowej płyty Hunter, a z wcześniejszych płyt były...
A przecież Hunter gościł kiedyś nawet u Barona właśnie z okazji wydania nowej płyty. Choć może poprzedni dodany utwór nie radził sobie najlepiej to jednak dostał się do top30, a nowe nie mają takiej szansy. I to mnie chyba najbardziej razi, utwory z poprzednich płyt zespołu jako tako na liście zaistniały, a z następnej nawet nie są dodawane do zestawu do głosowania. Uważam, że powinno to być robione niemal automatycznie
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Grycek »

Przyszedł mi do głowy niedawno szalony, dość kontrowersyjny pomysł. W jaki sposób zniwelować akcje facebookowe.

Można by każdemu użytkownikowi przypisać wagę. Jeśli głosował przez ostatnie X tygodni (powiedzmy 15), wtedy jego głosy są liczone z wagą 1. Jeśli nie głosował w ogóle, to jego głosy mogłyby być liczone z wagą np. 0.1. Waga wzrastałaby za każdy tydzień, w którym oddano głos.

To tylko takie moje szalone rozważania. Sam byłbym się wprowadzić coś takiego, bo dzieliłoby to użytkowników na lepszych i gorszych, zniechęcałoby do głosowania nowych użytkowników oraz powodowałoby, że system liczenia głosów byłby bardziej skomplikowany.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: ku3a »

poza tym czy takie różnicowanie użytkowników jest fair, jeszcze jest problem taki, że po tych X tygodniach głosy już by się liczyły z wagą 1, więc utwory "facebookowe" już miałyby taką samą siłę jak inne i i tak by się kwasiły, tak jak się teraz kwaszą.
a przez te wcześniejsze X tygodni utwór dostawałby głosy od "normalnych" słuchaczy Listy, więc i tak w zestawieniu by był. a waga pozostałych systematycznie by rosła.
ale czegoś trzeba szukać, coś próbować, bo to samo ot tak nie minie.
choćby zamienić w zapisie tytuł z wykonawcą - już nie byłoby takiej sytuacji, że Strachy zachęcają do głosowania na nową piosenkę, to ludzie się rzucają do głosowania, ale widzą, że jest jeszcze "Mokotów" i bach głosować na "Mokotów" i stary grat idzie 4 do góry.
zasugerowałem to Niedźwiedziowi w piątek. zobaczymy co będzie jak się prześpi z tym pomysłem.
jeśli macie inne pomysły, dawajcie znać.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kamil_snk »

Taki system wymagałby od stałych słuchaczy cotygodniowego głosowania na listę. Wiem że przecież tak jest ;), ale przy jednym opuszczonym głosowaniu 3 miesiące czekania aż odbuduje się waga głosu to moim zdaniem zdecydowanie za długo. Oczywiście doceniam pomysły idące w tym kierunku, ale jakoś mi się to po prostu nie widzi. Swoją drogą - czy to naprawdę aż tak duży problem? Myślę, że w ten sposób mniej lub bardziej chce wypromować się na Liście całkiem spora część polskich wykonawców czy to wprost podając na fb link do głosowania, czy o nim wspominając, czy nawet poprzez wspieranie inicjatyw fanowskich. Na fb jest cała masa różnych, mniej lub bardziej popularnych inicjatyw. Po prostu nie dostrzegam jakiegoś zmasowanego ataku fanów zespołu x, a odsiewanie wszystkich takich akcji jest wg mnie po pierwsze bez sensu, a po drugie bardzo trudne do wykonania (a przynajmniej w tej chwili nie przychodzi mi do głowy żadna sensowna metoda na to).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze:ale czegoś trzeba szukać, coś próbować, bo to samo ot tak nie minie.
Jestem zdecydowanie przeciw. Akceptuję to co jest (i jakie jest) teraz i żadnych zmian nie oczekuję...
ku3a pisze:zasugerowałem to Niedźwiedziowi w piątek. zobaczymy co będzie jak się prześpi z tym pomysłem.
... dlatego Niedźwiedź niech spokojnie śpi i za dużo o zmianach nie myśli :twisted:
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: ku3a »

kamil_snk pisze:przy jednym opuszczonym głosowaniu 3 miesiące czekania aż odbuduje się waga głosu to moim zdaniem zdecydowanie za długo.
Nikt nie mówi, że taki system miałby być, ale nawet jeśli, to przez X tygodni waga byłaby 100%-(100/X)%, więc bardzo duża.
jollyroger72 pisze:
ku3a pisze:ale czegoś trzeba szukać, coś próbować, bo to samo ot tak nie minie.
Jestem zdecydowanie przeciw. Akceptuję to co jest (i jakie jest) teraz i żadnych zmian nie oczekuję...
a betoniarkę już kupiłeś?
ja proponuję, żeby do końca roku pierwsza trzydziestka była w takiej kolejności w jakiej była w ostatni piątek. oszczędzi to wielu kłopotów, typu liczenie podsumowania roku i w ogóle z układaniem cotygodniowej listy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze:a betoniarkę już kupiłeś?
Cierpliwie czekam, aż Metallica dotrze do pierwszego a potem to już można zabetonować na 9 miesięcy :wink:
Tylko to prędko się nie uda, bo...
ku3a pisze:ja proponuję, żeby do końca roku pierwsza trzydziestka była w takiej kolejności w jakiej była w ostatni piątek. oszczędzi to wielu kłopotów, typu liczenie podsumowania roku i w ogóle z układaniem cotygodniowej listy.
... bo do zestawu nowego Heya i Depeszy dodano :(

EDIT: proponuję prześledzić ostatnie notowanie LPRZP. Tam też utwory okupują top20 pokaźną ilość tygodni, a na miejsce 1 wskoczyła (po raz pierwszy w 20 tygodniu pobytu!) Kuby "ulubiony" koszmar "Summertime Sadness" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2013 7:07 pm przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ