Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

A teraz to w ogóle życie listowe powoli przenosi się gdzie indziej... Coraz ważniejsze staje się to czy ktoś zorganizuje jakąś akcję na fejsie.
Dziś np. byłem w letkim szoku jak zobaczyłem że ostatnie wyniki Voo Voo to nie przypadek... po tej formacji (czy jej fanach) chyba bym się tego nie spodziewał...

Ale nie chcę żeby wyszło że tylko marudzę. Nadal LPP3 jest dla mnie najlepszą listą przebojów na świecie, choć pewnie wolałbym żeby była jeszcze lepsza, albo chociaż taka jak dawniej... Ale cóż, takie czasy i chyba trzeba do tego przywyknąć...
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: seblit »

To może trzeba jakoś opracować strategię odsiewania głosów z fejsa. Może się to wydać trudne, ale jakoś Tresa B. odsiali.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Teoretycznie istnieje jeszcze opcja (i nie taka nieprawdopodobna), że fejs fejsem, a ktoś głosował wielokrotnie i go na tym przyłapano.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

Tres B. to raczej inna kwestia - prawdopodobnie oszustwa polegającego na zakładaniu przez użytkownika wieku kont (przynajmniej tak to wyglądało).
Tutaj oszustwa nie ma, ale pewien absmak może być...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

nie wierzę, że Voo Voo ma taką rzeszę fanów. Ale wierzę, że taką rzeszę mają Strachy, Kult czy Hey, które niemal regularnie omijają poczekalnię. A Voo Voo po prostu często jest grane na antenie co ma swój wpływ na wyniki.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

No cóż... mam podać linka do tej akcji na fb?
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

Neo01 pisze:No cóż... mam podać linka do tej akcji na fb?
Tak.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

chodzi mi o to, że wymienione przeze mnie grupy fanów + Lao, Coma i inne robili to regularnie. A przynajmniej kiedyś tak bywało.

EDIT: wszedłem na profil Voo Voo i bez żartów. Oni mają tak mało znajomych, że jeszcze nie mają założonego fanpejdżu. :lol:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

Może nie mają, ale trochę jednak działają :P
proszę - https://www.facebook.com/events/451586924896804/

Edit: ja wiem czy to tak mało znajomych... to raczej sami "prawdziwi" znajomi zespołu, a nie fani :)
Ostatnio zmieniony pt sty 25, 2013 7:40 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Aro
Posty: 6077
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Aro »

Dokładnie tak jak napisał Gary. Większość polskich wykonawców, którzy trafiają do zestawu linkują co tydzień na buku LP3 i zdecydowana większość z nich przepada w czeluściach zestawu, więc to słaby argument.
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: mefiu »

z moich obserwacji wynika, że najlepiej zorganizowaną grupę ma Luxtorpeda
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: adameria »

Nawet mają swojego agenta na Forum LP3. :mrgreen: To się nazywa siatka wywiadowcza!

Zauważ tylko, że to, że fani są tacy jacy są, jest w jakiś sposób wynagrodzone wynikiem.
W latach 80 też były grupy fanów, a była znacznie większa rotacja.
Dlaczego?
Nie wiem jakim problemem jest dodawania nawet i po 4 singli z danej płyty byle co 8-10 tygodni...
Wtedy jak utwór jest dobry, to mu ten nowy nie zagrozi.
Przykładem obecnym niech będzie Kim Nowak.
Wiecie co mam na myśli?
Staram się nie narzekać na zestaw, tylko nim cieszyć, ale taka rotacja uzdrowiłaby trochę sytuację moim zdaniem.
Głosowanie fanów samo w sobie nie jest złe - odwrotnie - jest bardzo dobre moim zdaniem.
Boję się jednak, że nie zostanę zrozumiany...

Czepianie się Voo Voo to jest gruba przesada. Czy nie widzicie, że w Trójce pracują Red. Waglewscy? I chwała Im za to!
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

no włąśnie, boję się że niedługo zostaną podciągnięci pod Andrusa i LP3 oskarżona o kumoterstwo.

Zgadzając się z Tobą w kwestii promowania, uderzyłbym najpierw w agencje promujące albumy polskich wykonawców. No cienko jest z tymi singlami jeśli nie drugim, to z 3 i 4 już zwykle tak. Od dawna na Wyspy ich wysyłam po korepetycje jak to się robi.

Z drugiej strony już nie z naszego podwórka, ale Anathema czy wcześniej Blackield i zespoły tego nurtu. One z założenia nie promują się singlami, więc kwestia dodania kolejnych utworów to jest kwestia ta czy redaktor zna album czy nie. Bo poznawać nie musi. W nawale różnych albumów to na prawdę nie są w stanie znać wszystkich albumów.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: jollyroger72 »

Gary pisze: W nawale różnych albumów to na prawdę nie są w stanie znać wszystkich albumów.
Dlatego głos "ludu" :arrow: forowiczów :arrow: powinien służyć pomocą.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

NIE.
Na forum odnośnie tego co powinno być dodane z albumu Anathemy były wymienione chyba wszystkie pozostałe utwory poza Untouchable, więc co to za pomoc, skoro tak czy siak redaktor musi sięgać po album, który go nie interesuje, nie ma na niego czasu, bo musi poznawać inne znajdujące się w proilu jego audycji autorskich.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Grycek »

Gary pisze:NIE.
Na forum odnośnie tego co powinno być dodane z albumu Anathemy były wymienione chyba wszystkie pozostałe utwory poza Untouchable, więc co to za pomoc, skoro tak czy siak redaktor musi sięgać po album, który go nie interesuje, nie ma na niego czasu, bo musi poznawać inne znajdujące się w proilu jego audycji autorskich.
Akurat Untouchable jest oficjalnym singlem.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

to ja wiedziałem, chodziło mi o następne, których nie było :-)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4955
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Artur »

W latach 80' czerpało się wiedzę o muzyce głównie z radia, a w szczególności z LP3. Czerpanie to polegało na siedzeniu przy magnetofonie nad czerwonym przyciskiem i odpowiedniej reakcji zaraz po tym jak Pan Marek zapowiedział piosenkę. Każdemu zależało na tym aby piosenka szła do góry bo wtedy była w całości. Jak najwięcej nowości to jak najwięcej nowych nagranych piosenek. Teraz wszystko jest w internecie więc głosuje się nie na piosenkę ale na wykonawcę. Powstaje jakaś niezdrowa rywalizacja. Pod względem statystyczny wieje nudą. Pierwsza dziesiątka beton jak w PZPN. Raz w górę raz w dół. A liczba nowości - norma to dwie. To tak jakbym w latach 80' nagrywał 8 nowych piosenek na miesiąc, niecałe 100 na rok. Lista staje się nudna - nie pod względem muzycznym ale statystycznym. Nawet w poczekalni wieje nudą. Piosenki znam dzięki internetowi więc słuchając listy oczekuję ciekawych na niej ruchów, nieoczekiwanych spadków, skoków. A tu nic raz oczko w dół raz w górę i 3 razy na tym samym miejscu - nuda, nic się nie dzieje jak na polskim filmie.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: pbd2 »

Od jakiegoś czasu jest jakaś dziwna tendencja na Liście. Po pierwsze - wspomniana stagnacja, przy czym te utwory dzielą się na dwie grupy: piosenek, które błyskawicznie wskakują do dziesiątki i siedzą tam bez ruchu miesiącami i piosenek, ktore tam nie wskakują i siedzą miesiącami w środku. Jedne i drugie blokują drogę trzeciej grupie, czyli utworom, które szybko wchodzą do trzydziestki i od razu spadają (jest ich dużo więcej niż kiedyś). A dodatkowo mamy stagnację w poczekalni - ale to już problem ciągnący się od początku stulecia. Jedyna rzecz ciekawsza, niż kiedyś, to spora ilość debiutów "z pominięciem". Niestety, to zabetonowanie Listy powoduje, że wiele dobrych utworów, które jeszcze 15 lat temu weszłyby do notowań, na zawsze pozostanie w Otchłani... A co do wpływu pomysłu z Radą Starszych na LP3: no cóż, "baronlista" to już był XXI wiek, internet itp., a było ciekawiej i ruchliwiej.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

pbd2 pisze:utworom, które szybko wchodzą do trzydziestki i od razu spadają (jest ich dużo więcej niż kiedyś).
No więc niekoniecznie. Z moich obserwacji wynika coś takiego, że ilość utworów nie wchodzących do top20 (i najczęściej szybko wypadających) jest w dużym stopniu uzależniona od ilości nowości. Im więcej nowości tym więcej utworów nie dochodzi do miejsc punktowanych w podsumowaniu wszechczasów. Był taki okres (nie tak znowu dawno), kiedy było bardzo mało nowości i zdecydowanie większy procent utworów dochodził do pierwszej dwudziechy.
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

gżegoż pisze: to "dużo" nie powinno stanowić więcej, niż kilka procent. Jeżeli jakiś utwór w ten sposób zyska powiedzmy 20 głosów, to czasem może dzięki temu podskoczyć o kilka pozycji (zwłaszcza w poczekalni).
No nie żartuj. Teraz żeby wejść do TOP 30 trzeba mieć ponad tysiąc punktów. Myślisz, że jakieś 20 głosów (na potencjalnie kilka tysięcy głosujących) zrobi różnicę o kilka miejsc? OK, wiadomo że nawet na poziomie ponad dwóch tysięcy punktów może się zdarzyć, że jakieś dwa kawałki są na styku, ale to raczej bardzo mało prawdopodobne, nawet na poziomie kilkuset punktów.
Artur pisze:Wyobraźcie sobie, że spaliście 10 lat i budzicie się w piątek 14 stycznia roku 2013 o godzinie 22:05.
Ja bym zajrzał do internetu, prawdpodobnie po krótkim czasie bym się zorientował, że EURO 2012 było w Polsce i bym się skupiał na niedowierzaniu, że to prawda i na żalu, że to przespałem, a nie na słuchaniu Trójki :D
adameria pisze: Nie wiem jakim problemem jest dodawania nawet i po 4 singli z danej płyty byle co 8-10 tygodni...
Wtedy jak utwór jest dobry, to mu ten nowy nie zagrozi.
Wydaje mi się, że właśnie bardziej tego się boją - że po 2-3 utwory tego samego wykonawcy będą na raz w czołówce, więc chcą zaczekać aż się ten pierwszy wyszaleje i tak przepadają kolejne single. Tylko tutaj znowu głupota i brak konsekwencji, albo zabawa w prywatny folwark, bo jedni dostają nową propozycję do zestawu mimo, że poprzednia wciąż radzi sobie świetnie, a inni nie, ci "lepsi" dostają. Taki KNŻ nie miał nowej propozycji i tłumaczono to między innymi tym, że pierwszy utwór jeszcze świetnie sobie radzi. Tymczasem teraz np. starszy Knopfler "przeżył" nowszego Knopflea. A moim zdaniem powinna być na to jasna zasada: jest singiel - wchodzi do zestawu, trudno. I tak z jednej płyty max 3-4 single są wypuszczane na przestrzeni kilkunastu miesięcy. 10 utworów jednego wykonawcy na raz w zestawie nie będzie.
A tak w ogóle to nie wiem dlaczego się czepiać fanów np. Voo Voo. Jeżeli każdy z nich ma jedno konto i uczciwie głosuje to chyba ma do tego prawo. Jeżeli zespół ma zdyscyplinowaną grupę fanów i chce im się głosować regularnie to czemu nie mają mieć nagrody w postaci swojego ulubionego wykonawcy w czołówce?
pbd2 pisze: A co do wpływu pomysłu z Radą Starszych na LP3: no cóż, "baronlista" to już był XXI wiek, internet itp., a było ciekawiej i ruchliwiej.
Nie powiedziałbym, pamiętam dobrze czasy Barona i Listy w sobotę, co więcej w tamtych latach regularnie śledziłem nowości w notowaniu (teraz nie śledze, bo poszerzyłem się do całego zestawu) i wcale nie było ich tak dużo, nawet jeśli więcej niż teraz, to niewiele (może jedynie szybkich wypadków z trzydziestki było mniej). Co więcej, w ramach uzupełniania wiedzy muzycznej i odświeżania wspomnień z początku lat 90-tych obserwuję, że liczba nowości w notowaniach z tamtych czasów też jest porównywalna do tej z lat 2008-09 i do dzisiejszych raczej też. Diametralna różnica polega na tym, że wtedy utwory były dodawane na znacznie normalniejszych zasadach. A przynajmniej tak to wygląda z mojej perspektywy.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: pbd2 »

Za "późnego Niedźwiedzia" problemem była blokada na pograniczu poczekalnia/top, dziś chyba bardziej zabetonowanie top 20 (coraz więcej utworów kręci się po 8 - 10 tygodni w obrębie np. 3 sąsiednich miejsc) i nadaktywność gilotyny. Co do czasów Barona to przypominam, że wtedy bywało regularnie po 3 lub 4 nowości, a ruchliwość wewnątrz topu była dużo większa. Na pewno wpływ na kształt Listy ma to, że dziś głosuje się bardziej na wykonawców, niż na utwory. Ludzie głosują na aktualny utwór ulubionego artysty do oporu i w podobnej liczbie osób. To powoduje zastój na Liście i słabe wyniki mniej popularnych wykonawców - nawet z dobrymi utworami.
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

BeautifulDay pisze:
gżegoż pisze:Jeżeli jakiś utwór w ten sposób zyska powiedzmy 20 głosów, to czasem może dzięki temu podskoczyć o kilka pozycji (zwłaszcza w poczekalni).
No nie żartuj. Teraz żeby wejść do TOP 30 trzeba mieć ponad tysiąc punktów. Myślisz, że jakieś 20 głosów (na potencjalnie kilka tysięcy głosujących) zrobi różnicę o kilka miejsc?
Nie żartuję, tylko opieram się na wielomiesięcznych obserwacjach tematu Nieszczęśliwa Siódemka (a w zasadzie od jakiegoś czasu dwudziestka :wink: ) oraz śledzeniu losów piosenek, które są promowane na forum.

Ostatnie przykłady:
Kasia Stankiewicz: 62. miejsce, po promocji (46 głosów z forum) awans na 42.
Band of Horses: 63. miejsce + 41 głosów z forum = awans na 53.
Soulsavers feat. Dave Gahan: 67. + 46 głosów = awans na 52.
Imany: 58. + 46 gł. = awans na 47.
P.O.D.: 61. + 43 gł. = awans na 44.

A z trochę dawniejszych:
promowana przeze mnie w marcu ub. roku Vypsana Fixa: 61. + 47 gł. = awans na 37.
Neo Retros - BATTLES AND WASTELANDS: poza N20 (umownie 71.) + 44 gł. = awans na 51. (a po tygodniu znowu poza N20).

Poza tym było bardzo dużo utworów, które nie łapały się do N20, w tygodniu promocyjnym jednorazowo wchodziły do szóstej bądź siódmej dziesiątki, a po zakończeniu promocji znowu wypadały poza 70. miejsce. Oczywiście były też bardzo rzadkie przypadki, gdy coś mimo promocji ani drgnęło, ale to naprawdę nieliczne wyjątki.

Wniosek jest taki, że tych ok. 40 (bo kilkoro Forumowiczów i tak wcześniej głosowało na te konkretne piosenki) dodatkowych głosów zwykle przekłada się na awans o kilkanaście (a czasem nawet ponad 20) pozycji. Jeżeli zatem w uproszczeniu przyjmiemy, że w poczekalni i poniżej niej ok. 50 głosów różnicy = 20 miejsc wyżej/niżej, to wychodziłoby na to, że jak jakiś utwór z powodów "alfabetycznych" zyska kilkadziesiąt głosów, to może bardzo wymiernie na tym zyskać. W Top 30 na pewno mniej, ale trochę pewnie też.
Zresztą o tym wpływie alfabetu pisał także Neo01 w temacie dotyczącym XIX Topu Wszech Czasów :)

A, wracając do wcześniejszego wątku, dziękuję wszystkim osobom, które odpowiedziały na pytanie o częstotliwość grania na antenie Trójki przykładowych utworów, które wcześniej wymieniłem. :) Najbardziej kluczowe wydają się być te informacje:
Neo01 pisze:Jak na moje oko i ucho, to ogrywanych jest jakieś max. 30-40 piosenek będących w zestawie w danym tygodniu, a więc nie więcej niż 25%. Jest jeszcze trochę utworów grywanych w audycjach autorskich, pewnie nie więcej niż kolejne 30 na tydzień. Tak więc zostaje co najmniej połowa nie grana w ogóle, albo raz w LP Trójce, ewentualnie w porze "piosenki dnia".
Artur pisze:Czy słuchając trójki przez ten tydzień można by wywnioskować, że np. Adele jest drugą pod względem popularności piosenką w trójce wg słuchaczy (nie słyszałem ją przez ten tydzień ani razu a słucham trójki 8 godzin w pracy)(
Tak więc dla mnie wydaje się oczywiste, że należałoby przestać używać argumentacji w stylu nie powinno się dodawać do zestawu piosenek, które w ogóle nie będą grane na antenie, bo w praktyce
1) i tak więcej niż połowa utworów z zestawu w ogóle nie jest puszczana w radiu (a regularnie tylko ok. 20%)
2) nawet jak coś nie jest grane w Trójce, to i tak może osiągać świetne wyniki na LP3 (vide Adele).
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Neo01 »

Akurat z Adelą to chybiony przykład, bo na początku swojej bytności w zestawie była grana i to bardzo dużo - z tego co pamiętam, słyszałem ją w 1. tygodniu 4 razy, słuchając Trójki nie więcej niż 3-4 godz. dziennie, także można założyć że z 10 razy w tamten tydzień była grana ( :shock: ).
No i tak to jest, że przez pierwsze parę tygodni "ogrywane" są te znane - dzięki wykonawcom - i ew. inne co ciekawsze nowości, potem przychodzi czas na następne - i tak to się kręci... Widać niestety nie ma czasu na granie większości tego, co znajduje się w zestawie do głosowania (chociaż nierzadko stety, patrząc na poziom niektórych propozycji). Ale o tym chyba już gdzieś pisałem... :)
BeautifulDay
Posty: 67
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 4:33 pm

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: BeautifulDay »

Ale z Was mędrcy, normalnie socjologowie listowi się znaleźli.
gżegoż pisze: było bardzo dużo utworów, które nie łapały się do N20, w tygodniu promocyjnym jednorazowo wchodziły do szóstej bądź siódmej dziesiątki, a po zakończeniu promocji znowu wypadały poza 70. miejsce. Oczywiście były też bardzo rzadkie przypadki, gdy coś mimo promocji ani drgnęło, ale to naprawdę nieliczne wyjątki.
Nie przekonuje mnie to. Cokolwiek nie powiesz w tej kwestii to zawsze będzie wróżenie z fusów, bo nie masz wglądu do tego jak się zmienia sytuacja utworów po doliczaniu głosów i ile ostatecznie głosów po całym tygodniu konkretne utwory otrzymują.
Tak w ogóle to od jak dawna jest publikowana nieszczęśliwa? Bo na stronie pod notowaniem to chyba jakoś od kilkunastu tygodni. Wcześniej była gdzieś tu na forum? (oczywiście nie mówię o aż tak dawnych czasach, jak te kiedyś kiedy Lista zaczynała się o 18:00 i nieszczęśliwa była nawet grana).
Zresztą tak czy inaczej to o czym napisałeś dowodzi co najwyżej, że promocje odnoszą jakiś mizerny ale wymierny skutek. Nie masz żadnych danych odnośnie tego ile osób (choćby szacunkowo) i czy ktoś w ogóle głosuje alfabetycznie (jak już to w Topie Wszech Czasów prędzej). Możesz sobie jedynie zgadywać i wybacz, ale usprawiedliwianie tym sukcesów Zamachowskiego czy Adele jest dla mnie śmieszne. I na dokładkę śmieszny kontrargument na zapas, że nie wszystkie utwory na "A" robią karierę, bo jak utwór jest słaby to nawet alfabetyczne głosowanie mu nie pomoże.
Proponuję zostawić ten wątek bo utwory w zestawie tak czy inaczej muszą być i będą jakoś uporządkowane. Zawsze będzie można sobie wynaleźć jakiś powód do narzekania, np. "teraz to utwory z tytułami na A robią większą karierę".

A tak na koniec jeszcze słówko ode mnie odnośnie wielkości zestawu. Piszecie, że za duży i ze ludziom się nie chce przekopywać przez tyle propozycji. W ostatnim tygodniu zrobiłem eksperyment. Głosując przeczytałem cały zestaw, wszystko: wykonawcy i tytuły w międzyczasie oczywiście klikając swoje piosenki. Jak mi się wyczerpał limit i poniżej widziałem coś na co bardziej chcę zagłosować to jeszcze się kilka razy wracałem. Wiecie ile mi całe głosowanie zajęło? 7 minut. Czy to naprawdę tak dużo?
ODPOWIEDZ