Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

gżegoż pisze:
Miszon pisze:ARctic Monkeys starsze na pewno dawniej grano poza Listą i to całkiem często. Teraz to po prostu za stary numer, by go grać na antenie.
No więc gdyby konsekwentnie trzymać się tego, co postulują kajman oraz Gary, to byłyby tylko dwa wyjścia:
1) wyrzucić utwór z listy, mimo że ciągle otrzymuje wystarczającą liczbę głosów (bo przecież "trzymanie w zestawie czegoś, co nie jest grane na antenie, mija się z celem")
2) grać go kilka razy w tygodniu tak długo, aż wyleci z listy.
Jak widać, oba rozwiązania są absurdalne (pierwsze to horrendum - choć przykłady Tresa.b i "Vincent Price'a" świadczą o tym, że wszystko jest możliwe; a drugie też nie ma zbyt wielkiego sensu). Skoro więc konsekwencje tego rozumowania byłyby absurdalne, to znaczy, że... cała ta teoria jest absurdalna :wink:
sorry, ale to Ty absurdalne rozumowanie przeprowadziłeś, nie ja ani kajman. Jeżeli utwór jest chociażby na 50 miejscu listy, to już jest chyba znany z racji tego, że został zagrany w trakcie listy, choćby we fragmencie. To chyba po to prowadzimy promocję na tym forum. Czy jednak nie po to? A przynajmniej takie były intencje twórców tej zabawy. :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

gżegoż pisze:
Gary pisze:Czy ja pisałem, że ja tak głosuje? Chyba raczej 99% słuchaczy listy nie prowadzi swojej listy przebojów. Ja nigdzie nie pisałem, że ja głosuje tylko na to co usłyszę, tylko na to co znam
Zakładam, że głosujesz na to samo, co na forumowej liście. Ale chodziło o to, że gdyby rzeczywiście miało być tak, że jak coś nie jest grane na antenie, to nie ma prawa trafić do zestawu (a więc i na listę), to nie mógłbyś głosować na sporo utworów, które znasz i lubisz (podobnie jak kajman). Tak więc stawiając takie postulaty, poniekąd działasz wbrew samemu sobie. Bo gdybyś rzeczywiście zestaw był ograniczony tylko do tego, co jest regularnie grane na antenie, to byłby bardzo skromny i przypuszczam, że miałbyś problem ze skompletowaniem dziesiątki do głosowania (zresztą nie tylko Ty, ale chyba większość z nas). Tylko redaktorzy nie mieliby takiego problemu, bo przecież sami puszczają to, co im się podoba :P
ja uważam, że zestaw nie powinien być oderwany od anteny. Kiedyś wszystko było łatwiejsze, bo słuchacze glosowali na to co słyszeli. To se nevrati/ ;-)

Ale przyznasz mi rację, że jeśli utwór takiego mniej znanego wykonawcy:

a/ nie jest grany w ogóle
b/ nie jest poparty akcją Fejsbukową ;-)


EDIT: ale generalnie chyba po to jest LP3 w piątek, by te utwory grać. Bo IMO kolejny Deep Purple nie potrzebuje promocji, bo i tak się dostanie. :wink:
ma bardzo małe szanse na przebicie się na listę? :)
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

Gary pisze:sorry, ale to Ty absurdalne rozumowanie przeprowadziłeś, nie ja ani kajman
Najpierw twierdzisz: umieszczanie utworów nie granych na antenie mija się z celem. A jak Ci pokazuję na wybranych przykładach, jak to w praktyce jest z tym graniem na antenie i udowadniam, że gdyby Twój postulat został w praktyce wprowadzony, to sam za bardzo nie miałbyś na co głosować, a wielu swoich faworytów nie mógłbyś usłyszeć na liście, to odbijasz piłeczkę i twierdzisz, że to ja absurdalnie rozumuję. Niezbyt mi się to podoba, no ale w żadnym wypadku nie mam ochoty się kłócić! :)
Gary pisze:Jeżeli utwór jest chociażby na 50 miejscu listy, to już jest chyba znany z racji tego, że został zagrany w trakcie listy, choćby we fragmencie.
Oj, zdecydowanie nie byłbym takim optymistą. Wielu ludzi zaczyna słuchać listę dopiero od 20.00, wielu słuchaczy ze względu na "siły wyższe" czasem się spóźnia na część poczekalni, więc nie ma możliwości usłyszeć wszystkiego choćby we fragmencie, wreszcie wiele osób nie ma aż tak dobrej pamięci i jak coś usłyszy tylko raz (i to nie w całości), to nie jest w stanie tego zapamiętać. Nie przesadzajmy więc z tym, że jak coś raz dostało się do poczekalni, to już jest znane. Zresztą bywają też skrajne przypadki, jak choćby z Natalią Sikorą, ale to temat na inne opowiadanie.
Gary pisze:To chyba po to prowadzimy promocję na tym forum. Czy jednak nie po to? A przynajmniej takie były intencje twórców tej zabawy. :)
Forumowej promocji chyba nie ma co do tego mieszać. Nie mam teraz za bardzo czasu na rozwijanie tego. Może kiedyś, jeżeli ktoś będzie chciał (ale raczej nie będzie chciał :wink: ).
Gary pisze:Ale przyznasz mi rację, że jeśli utwór takiego mniej znanego wykonawcy:
a/ nie jest grany w ogóle
b/ nie jest poparty akcją Fejsbukową ;-)
ma bardzo małe szanse na przebicie się na listę? :)
Dużo racji w tym jest, ale prosta zależność byłaby tylko wtedy, gdyby na listę głosowały wyłącznie te osoby, które słuchają Trójki przynajmniej przez kilka godzin w tygodniu i nie mają możliwości poznawania utworów z zestawu w inny sposób (przez internet, słuchając innych stacji etc.). Tak było 20 lat temu, ale teraz już trochę czasy się zmieniły :wink: Jak ktoś poza listą w ogóle nie słucha radia, to dla niego nie ma znaczenia, czy coś jest grane w tygodniu na antenie, czy nie. A takich osób na pewno jest bardzo dużo (zresztą sam się do niech zaliczam). Zresztą nie ma ścisłych reguł, bo czasem nawet ci bardziej znani, którzy nie są grani (np. wspomniani Madness i Santana) się nie przebijają, podobnie jak mniej znani, którzy są grani często. A co do akcji Facebookowych, to problem polega na tym, że... najwięcej korzystają na nich znani wykonawcy, którzy i tak ze względu na nazwę/nazwisko od początku są uprzywilejowani, a Facebookowe nabijanie głosów (nierzadko od tych samych osób z kilku kont) tylko sztucznie ich winduje w górę. A jak raz mniej znany wykonawca postanowił zaistnieć dzięki temu na liście (myślę oczywiście o Tresie.B), to ta akcja została ucięta i został wyrzucony z listy. I bardzo dobrze (bo wszelkie nieczyste zagrywki należy tępić), ale strasznie drażni to, że podobne praktyki bardziej znanych wykonawców były tolerowane.

Jeszcze co do tego, że tak często padają określenia typu chłam rodem z Eski, Zetki czy RMF FM, to jako ciekawostkę podam, że w Esce grywani są także niektórzy Wasi listowi ulubieńcy, np. Graffiti On The Train, Do I Wanna Know?, When A Blind Man Cries (Metallica) czy Ordinary Love (a to ostatnie także w Radiu ZET i RMF FM):
http://www.odsluchane.eu/wyszukaj.php?q ... +The+Train
http://www.odsluchane.eu/utwor/197410/u ... inary_love
http://www.odsluchane.eu/wyszukaj.php?q ... wanna+know
http://www.odsluchane.eu/wyszukaj.php?q ... +Man+Cries

Czyli znowu można stwierdzić, że albo wymienione utwory też są chłamem, albo ta Eska jednak nie jest taka zła, nieprawdaż? :lol: :wink:

To na dzisiaj tyle z mojej strony, bo jest już późno, a mam jeszcze sporo rzeczy do zrobienia.
Ostatnio zmieniony ndz lut 02, 2014 10:35 pm przez gżegoż, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

gżegożu, ja po prostu (i kajman) pisaliśmy o momencie dodania do zestawu. Utworów, które już są na liście do tego nie mieszaliśmy. To Ty rozszerzyłeś pojęcie "grania" do wszystkich utworów z listy. Ale już mniejsza o to :-)
Wiem o tym, że często ludzie od 20.00 słuchają, ale jednak spora grupa słucha od 19.00 i ich rolą jest posłuchać, polubić (jeśli na to zasługuje) i przepchnąć do góry utwór z 50 miejsca. Jednak to większe audytorium niż całe nasze forum ;-)
gżegoż

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: gżegoż »

OK, to aby nie mieszać do tego utworów z listy: skoro kajman twierdzi, że wstawianie do zestawu bez grania w Trójce to niekoniecznie ma cel, to tym samym zasugerował, iż obecność w zestawie utworu Santana feat. Juanes - LA FLACA niekoniecznie ma cel. A chyba jednak dla niego ma sens, skoro regularnie na niego głosuje i nawet umieścił go na pierwszym miejscu w plebiscycie Przebój 2013 Roku. Tak więc nie należy gadać tylko teoretycznie, ale czasem spojrzeć także na praktykę :)

A skoro i tak tyle utworów z zestawu nie jest granych na antenie (albo były grane tylko na samym początku, a potem już w ogóle), to co stoi na przeszkodzie, by do zestawu trafiały także te utwory, które według Waszych subiektywnych opinii są komercyjnym chłamem (nie mam na myśli Gagi czy Andrzejewicz, ale choćby wcześniejsze single tych wykonawców, o których pisał seblit)? I tak wszystko zweryfikują słuchacze! Jeżeli nie będą głosowali, to nie będzie ich na liście, a jeżeli będą, to byłyby puszczane tylko raz w tygodniu podczas audycji (jak to obecnie ma miejsce z wieloma utworami), aż w końcu wylecą. Tak byłoby sprawiedliwie, bo to słuchacze mieliby możliwość ocenienia, czy dane utwory zasługują na obecność na liście, czy nie - a granie bądź niegranie na antenie nie miałoby tu nic do rzeczy (jak obecnie nie ma w bardzo wielu przypadkach). A gdy na samym początku, z góry się odbiera im tę możliwość, to nie wydaje się to być w porządku. :|

Już na sam koniec: kolega adrianec wykonuje świetną pracę, prezentując na forum najnowsze single: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=8&t=9348
No i dlaczego tak mało z tych utworów trafia do zestawu? :know: Jeżeli już udowodniliśmy, że częstotliwość grania na antenie nie ma aż tak wielkiego znaczenia, jak to się niektórym wydaje i jak to miało miejsce ponad 20 lat temu, to dlaczego stacja tak się zamyka na to, co jest grane w Polsce i na świecie, tylko w tak dużym stopniu ogranicza się do tego, co się podoba temu czy tamtemu panu redaktorowi? :(
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: Gary »

ja nawet w tamtym pisałem dlaczego w "3" jest grany Podsiadło, a nie jest np. Bednarek
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: kajman »

Pewnie będzie chaotycznie, ale odpowiem na co nieco.
gżegoż pisze:skoro kajman twierdzi, że wstawianie do zestawu bez grania w Trójce to niekoniecznie ma cel, to tym samym zasugerował, iż obecność w zestawie utworu Santana feat. Juanes - LA FLACA niekoniecznie ma cel
Oczywiście i będę twierdził, że w takiej sytuacji celu nie widzę. Ale chodzi o zupełnie co innego, nie o to, żeby nie dodawać utworów, ale o to, żeby po dodaniu były grane. Absolutnie nie przez cały czas pobytu w zestawie, lecz powiedzmy 3 razy w pierwszym tygodniu i raz w drugim, a potem to jak się komuś zachce puścić. I to akurat jest możliwe bez problemów. Nawet przy 15 nowościach to wyjdzie po trzy dziennie rano i po południu i całą piętnastkę w LPTrójce. Da się to zrobić bez problemu.
Kolejna sprawa z tym związana to okres pobytu w zestawie. Wielokrotnie pisałem, że powinien być w przypadku utworów, które nie zaistniały nawet w nieszczęśliwej to góra 10 tygodni. I ten Santana powinien być po tym czasie usunięty. Ale skoro ten Santana jest w zestawie i na razie go nie usunięto to ja będę na niego głosował. Będę to czynił nawet przez powiedzmy trzy lata jeżeli tyle będzie w zestawie. Nie obchodzi mnie jakim absurdem byłoby trzymanie go tak długo, bo skoro mi się podoba to może dostać mój głos. Nota bene była już podobna sytuacja, bo pisałem, że Mumford powinien być już wyrzucony z zestawu i cały czas na niego głosowałem.
gżegoż pisze:Wielu ludzi zaczyna słuchać listę dopiero od 20.00, wielu słuchaczy ze względu na "siły wyższe" czasem się spóźnia na część poczekalni, więc nie ma możliwości usłyszeć wszystkiego choćby we fragmencie, wreszcie wiele osób nie ma aż tak dobrej pamięci i jak coś usłyszy tylko raz (i to nie w całości), to nie jest w stanie tego zapamiętać.
Są także ludzie, którzy przynajmniej co jakiś czas mogą usłyszeć tylko początek listy, bo potem gdzieś wychodzą więc to jest taki sobie argument.
Co dalszej części Twojej wypowiedzi to może zapamiętać to nie, ale stwierdzić, że mu się spodobało i sprawdzić co to jest to już tak. Wiele osób (przynajmniej tak sądzę) słucha tylko listy i głosuje na to, co na niej usłyszało i na pewno szanse na pojawienie się utworu, który był na liście są większe niż tego, który na niej nie był.
gżegoż pisze:padają określenia typu chłam rodem z Eski, Zetki czy RMF FM, to jako ciekawostkę podam
Gotye też był grywany poza Trójką. To że akurat różni wykonawcy są na tyle popularni poza Trójką że są grani w komercyjnych radiach nie świadczy, że są na poziomie skrajnie komercyjnych artystów, których tamte radia preferują.
gżegoż pisze:Dużo racji w tym jest, ale prosta zależność byłaby tylko wtedy, gdyby na listę głosowały wyłącznie te osoby, które słuchają Trójki przynajmniej przez kilka godzin w tygodniu i nie mają możliwości poznawania utworów z zestawu w inny sposób (przez internet, słuchając innych stacji etc.)
Zamiast słowa możliwości użyłbym tutaj wyrazu chęci. I uważam, że większość osób głosujących na LP3 (z pominięciem akcji mordoksiążkowych) to albo osoby, które słuchają Trójki w sporych ilościach albo tylko LP3 i nie mają czasu lub/i ochoty grzebać się w szukanie innej muzyki. Głosują więc na to co słyszeli albo na artystów znanych i lubianych przez nich (często w ciemno).
gżegoż pisze:Ale chodziło o to, że gdyby rzeczywiście miało być tak, że jak coś nie jest grane na antenie, to nie ma prawa trafić do zestawu (a więc i na listę), to nie mógłbyś głosować na sporo utworów, które znasz i lubisz (podobnie jak kajman).
No to nie mógłbym i bym nie głosował. Ale pisałem już powyżej że błąd nie polega na niedodawaniu utworów lecz ich niegraniu. Powinna być selekcja utworów po to, żeby były grane a nie dorzucanie co tydzień tłumu utworów, które by nie miały szans być grane.
gżegoż pisze:Tylko redaktorzy nie mieliby takiego problemu, bo przecież sami puszczają to, co im się podoba :P
A skąd wiesz, że to im się podoba. Gdyby puszczali to, co im się podoba, to zestaw wyglądałby (tak przypuszczam zupełnie inaczej).
gżegoż pisze:A jak raz mniej znany wykonawca postanowił zaistnieć dzięki temu na liście (myślę oczywiście o Tresie.B), to ta akcja została ucięta i został wyrzucony z listy.
Ależ to są tylko przypuszczenia. Jest taka możliwość ale podejrzewam, że kompletnie nierealna. Raczej bardziej prawdopodobna wydaje mi się opcja, że jedna osoba oddała powiedzmy tysiąc głosów na jeden utwór i: a) została przyłapana w kolejnym tygodniu i głosy nie zostały zaliczone, b) zapomniała zagłosować, c) znudziło się jej, d) uznała, że utwór sobie poradzi bez jej głosów. Podejrzewam, że podobna sytuacja mogła mieć miejsce w przypadku Hollow (szkoda, bo wyrządziła szkodę utworowi, który pewnie normalnie dotarłby do top30 i trochę czau tam posiedział).
gżegoż pisze:przykłady Tresa.b i "Vincent Price'a"
Tylko że absolutnie tych rzeczy porównywać nie można, bo każda pochodzi z innej bajki.
4989341 pisze:czy coś jest ambitne to chyba rzecz gustu
Masz rację, ale myślę, że są rzeczy, które chyba nikt nie nazwałby ambitnymi.
4989341 pisze:gra, bo widać poszczególni dziennikarze/redaktorzy mają taki widzimisię. maja ochotę to grają.
Tylko że słuchaczom też się podobają przynajmniej w części przypadków.
4989341 pisze:aby każda z nowych propozycji była prezentowana musiała by istnieć w ramówce specjalna audycja temu poświęcona :P
Ależ absolutnie nie. Wystarczy LPTrojka i zagranie po jednym utworze w każdej godzinie bloku 16-19 i trzy utwory rano/przed południem.
4989341 pisze:ale takiej sytuacji przecież nie ma i raczej nie będzie.
No nie wiem. Procent takich utworów w zestawie jednak powoli rośnie. Już w tej chwili jest ich jakieś trzy razy za dużo.
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Ogólna dyskusja na temat całego zestawu do głosowania

Post autor: temik3 »

gżegoż pisze:
Gary pisze:sorry, ale to Ty absurdalne rozumowanie przeprowadziłeś, nie ja ani kajman
Najpierw twierdzisz: umieszczanie utworów nie granych na antenie mija się z celem. A jak Ci pokazuję na wybranych przykładach, jak to w praktyce jest z tym graniem na antenie i udowadniam, że gdyby Twój postulat został w praktyce wprowadzony, to sam za bardzo nie miałbyś na co głosować, a wielu swoich faworytów nie mógłbyś usłyszeć na liście, to odbijasz piłeczkę i twierdzisz, że to ja absurdalnie rozumuję. Niezbyt mi się to podoba, no ale w żadnym wypadku nie mam ochoty się kłócić! :)
Ja też twierdzę, że umieszczanie utworów w zestawie i potem ich nie granie mija się z celem, ale tylko w wypadku utworów jak to nazywa PB nieoczywistych, bo dodanie PJ (nie słyszałem jeszcze) i go nie granie nie ma wpływu na jego pozycję w LPPT i tutaj o dziwo nie granie innych utworów spoza listy jeszcze takiemu PJ pomaga. Dlaczego? Bo np. od piątku do dziś zostało zagranych spoza 50 tylko 20 utworów (w tym dwa utwory DP i BS, którym wielkiego grania, by weszli nie trzeba) a z całej pięćdziesiątki 21 i ten PJ nie ma za wielkiej konkurencji, aby wejść z pominięciem. A co najśmieszniejsze z 12 nowych nagrań udało mi się usłyszeć dwa czyli DP i BS więc rozumowanie kajmana jest jak najbardziej bardzo prawdopodobne. A co do głosowania to gdyby wyrzucić utwory które nie są grane to trzeba by listę skrócić do dwudziestki, a wtedy słuchanie jej było by bezsensowne bo cement tak by ja zabetonował że żadnym młotem by tego nie rozkuł.
ODPOWIEDZ