Nowa odsłona www Listy

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: tadzio3 »

Dopiero ją badam, ale wygląda to wspaniale :D
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: JaceK »

Kod: Zaznacz cały

O JacKu też, ale bez zdjęcia.
,,Co ja tutaj robię, wiedzieć bym bardzo chciał...'' — ktoś to już śpiewał? Więc tylko zacytuję.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: Miszon »

No to tak:
Stronka super, wreszcie tak jak od paru lat powinno być. Ale archiwum lipa. Mogli chociaż na tej nowej książce się oprzeć, byłoby mniej błędów. A ten z błędem (dwa notowania z rzędu) NA BARDZO WYSOKICH POZYCJACH, jest po prostu karygodny! To była pierwsza rzecz, jaką sprawdziłem, po tym co bobby na Zlocie powiedział. Zajrzałem do tego notowania i oczywiście się nie zawiodłem - byk jak nie wiem co.

Dlatego też gdybym był Jackiem to bym protestował, że jestem podpisany jako "twórca archiwum", w którym są takie błędy. Owszem, jakby było sprecyzowane, KTÓREGO Archiwum to tak. Ale na pewno nie chciałbym sygnować swoim nazwiskiem tego na stronie.
kkk
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 02, 2009 11:48 pm

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: kkk »

Wizualnie bardzo ładna, możliwość słuchania utworów- najlepsza :-)
Małe ALE: Zamiast zespołu PUSTKI można, niestety usłyszeć Afrokolektyw......
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: JaceK »

Miszon pisze:(...)
Dlatego też gdybym był Jackiem to bym protestował, że jestem podpisany jako "twórca archiwum", w którym są takie błędy. Owszem, jakby było sprecyzowane, KTÓREGO Archiwum to tak. Ale na pewno nie chciałbym sygnować swoim nazwiskiem tego na stronie.
Powiedzmy: oprotestowałem na tyle delikatnie, żeby nie urazić Helen (to jedyna osoba, której tak naprawdę zależy na tym wizerunku Listy). Jak widać, inercja jest zauważalna...

Zamiast zachwycać się możliwością odsłuchiwania ok. 30 sek. nagrania (nareszcie! to było naprawdę potrzebne!), szukajcie tego, co jest niepoprawne... a jest tego sporo!
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: stavanger »

Pisałem o tym w wątku z bieżącym głosowaniem:
Było w zestawie Nosowska - teraz jest Kasia Nosowska, zdaje się, że pierwotna wersja była prawidłowa.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze:Zamiast zachwycać się możliwością odsłuchiwania ok. 30 sek. nagrania (nareszcie! to było naprawdę potrzebne!), szukajcie tego, co jest niepoprawne... a jest tego sporo!
Dlaczego chcesz abyśmy szukali tego co jest niepoprawne w "nowych szatach". Nie bądźmy frajerami, dane o liście niektórzy z nas zbierają od 1982 roku, inni od 1983 lub 1984 czyli od czasów ołówka i gumki "myszki". W komputer (ja przynajmniej) wklepywałem listy od 1995 roku, to jest 13-14 lat ciężkiej pracy. Przelicz Jacku ile w tym czasie można było np opanować w dobrym stopniu języków, 2-3 ? Dlaczego forowicze mają poświęcać czas i gratisowo szukać błędów (w ponad 73000 wierszach) skoro ktoś inny zgarnął pożądną kasę za bazę w nowych szatach?? Jeśli już ktoś z Was chciałby się bawić to proponuję nieopisywać tego na forum tylko zgłaszać do Jacka na PW lub maila.
Jacku! tak jak mówiłem Ci na zlocie, nie bądź delikatny, tylko ustal konkretną cenę za swoją (naszą? forową) pracę-bazę. Nie przekazuj nic za frajer. A "konkretnie" to przynajmniej aby po odliczeniu 19% podatku wyszło Ci z 5000 zł do kieszeni.
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2009 8:53 am przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: bobby-x »

kilka groszy o zakładce "ludzie listy" jaka waszym zdaniem powinna być kolejność osób związanych z listą? Czy według zasług czy według stażu na liście? Czy nie ma to znaczenia? Nie rozumiem czemu Helen jest na samym dole?

1. Baron
2. czy jednak tu prowadzący Agnieszka i Mario
3. realizatorzy listy
4. Helen
5. Śmigaś
6. Pakośka
7. Bartosz
8. Ku3a
9. Jacek

a może
1. Baron
2. tu zdecydowanie Helen (ponad 20 lat z listą)
3/4. czy realizatorzy - czy prowadzący
5. Śmigaś
6. Pakośka
7. Bartosz
8. Ku3a
9. Jacek
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:(...) Jacku! tak jak mówiłem Ci na zlocie, nie bądź delikatny, tylko ustal konkretną cenę za swoją (naszą? forową) pracę-bazę. Nie przekazuj nic za frajer. A "konkretnie" to przynajmniej aby po odliczeniu 19% podatku wyszło Ci z 5000 zł do kieszeni.
Nie wiedziałem, że jesteś taki materialista...

Nie sugeruję wypisywania listy błędów na Forum. Zwłaszcza listy błędów w tzw. ,,archiwum'', do którego jak dotychczas nie przyłożyłem ręki. Lub inaczej: nie skorzystano z mojej pomocy. Wypisywanie na wyścigi, kto jakie ma uwagi nie nauczy pokory i rzetelnego podejścia do swojej pracy ludzi odpowiedzialnych za ,,nowe szaty''. Gdyby IM zależało na swojej pracy, przed oficjalnym uruchomieniem poprosili by pewną grupę ludzi, tzw. beta-testerów, do przeprowadzenia stosownych testów i oceny użyteczności. Czy mam pisać, gdzie najszybciej zlaleźli by właściwych ludzi? Ale po co? Cieszmy się, że mamy możliwość odsłuchania sobie 30 sek. sampla.

Na pierwszy rzut oka (i ucha) jest świetnie. Wchodząc głębiej... no comments!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze: Nie wiedziałem, że jesteś taki materialista...
Nie wiem czy pamiętasz jak zaczęły się prace nad drugą książką to ani słówkiem nie wspomniałem Markowi o kasiorce "za napisanie" książki ani nikt z 8 forowiczów które nad nią pracowały ale tylko dlatego że nikt poza Niedźwiedziem i wydaFcą na tym nie zarobił. Prószyński dostał ode mnie gotowca do wklejenia do InDesigna czy Page Makera. Teraz masz konkretną firmę, która na tym zarobiła więc pytam dlaczego mam nie wspominać o kasiorce?
JaceK pisze: Czy mam pisać, gdzie najszybciej zlaleźli by właściwych ludzi?
Ja tam nie wiem gdzie... :mrgreen:

Przy okazji, ciekaw jestem czy w końcu pojawią się wszelakie dodatkowe audycje LP3. Do 1400 notowania wyszło mi ich około 50-53? jakoś tak czyli podsumowania półroczne, roczne, podsumowania okolicznościowe... "100" ... "500" ... "1200" ... listy zwykłe-niezwykłe, muzyki ciszy, kilka topów wykonawców, audycje Balonikowe: 22 lata lub Dookoła listy... :mrgreen:

Ciekawe czemu "numerowane listy okolicznościowe" mają po 3 kolumny przed tytułem i wykonawcą zamiast 5?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:Nie wiem czy pamiętasz jak zaczęły się prace nad drugą książką to ani słówkiem nie wspomniałem Markowi o kasiorce "za napisanie" książki ani nikt z 8 forowiczów które nad nią pracowały ale tylko dlatego że nikt poza Niedźwiedziem i wydaFcą na tym nie zarobił. Prószyński dostał ode mnie gotowca do wklejenia do InDesigna czy Page Makera.
Oj, widzę, że masz jednak żal...
Ja tam nie wiem gdzie... :mrgreen:
Jak to? Tutaj! na Forum... czy to nie jest oczywiste?
(...) Ciekawe czemu "numerowane listy okolicznościowe" mają po 3 kolumny przed tytułem i wykonawcą zamiast 5?
No i sam sobie zaprzeczasz -- zalecałeś uwagi wysyłać na PW... Czy tylko tyle znalazłeś? zamieszanie z podsumowaniami? Są większe niewypały...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: Piotr »

To czy bedziecie wypisywac na forum swoje uwagi i znalezione bledy (mozna je znalezc prawie na kazdym kroku) nie ma zadnego znaczenia. Nikt z tych osob, ktore zmajstrowaly te nowe szaty nie bedzie tu tego czytal, nie przejmie sie uwagami, nie bedzie wprowadzal poprawek. Robota zostala wykonana, nowe szaty powieszone, szum medialny byl znaczy, ludziom sie wizualnie podoba. To czy tam sa dane poprawne czy tez z bledami to juz nie ma zadnego znaczenia. Takich - tu przepraszam wszystkich z gory, ktorzy poczuja sie obrazeni, ze uzylem tego wyrazenia - "dupkow" co to sie znaja, co tydzien notuja, uzupelniaja, poprawiaja etc jest w Polsce garstka, wiec po co sie nimi przejmowac? No przeciez sami przyznacie, ze zwykly Kowalski, wejdzie na te strone, powie "wow" albo "zajebiscie", pooglada, poszuka i stwierdzi git. Czy on na ten przyklad wie, ze ma byc Nosowska zamiast Kasia Nosowska, Fashiøn zamiast Fashion, Sigur Rós zamiast Sigur Ros? Nie. dla niego to nie ma zadnego znaczenia.

Jesli wiec uwazacie, ze taki stan rzeczy nie moze dluzej trwac, ze trzeba to maksymalnie wyprostowac, to pozostaje wam tylko slac maile, jeden za drugim do prowadzacego liste. Wylewajcie tam swoje zale, ze forma graficzna to nie wszystko, ze liczy sie tak naprawde zawartosc merytoryczna, a ta jest fatalna, ze blad na bledzie jest, ze polskich liter nie ma etc. Nie podawajcie przykladow, ale uzasadniajcie potrzebe rychlej zmiany stanu rzeczy. Jezeli i prowadzacemi i calej redakcji muzycznej wraz z ludzmi z Nowych Mediow zalezy na sluchaczach to moze wreszcie podejma kroki, aby zmienic ten niekorzystny wizerunek trojkowego archiwum i bedzie mozna w miare szybko zobaczyc pierwsze efekty zachodzacych zmian.

Im wiecej takich maili na "nie" nowemu archiwum z domaganiem sie zmian tym lepiej, no chyba, ze Trojka ma to, a wlasciwie ma sluchaczy, sympatykow, forowiczow i wspomniana grupe fanatykow-statystykow w bardzo glebokim poszanowaniu. Pilka lezy po waszej stronie Panie i Panowie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: JaceK »

(...) jaka waszym zdaniem powinna być kolejność osób związanych z listą? (...) Nie rozumiem czemu Helen jest na samym dole?
To jest racja! Moim skromnym zdaniem, to kolejność pierszych pozycji powinna być taka:

1. Helen
2. Baron

... reszta wedle uznania. Helen najdłużej i najwytrwalej współpracuje z Listą! Jeszcze od czasów Niedźwiedzia! Zwróćcie uwagę również i to w listach do redakcji muzycznej na Myśliwieckiej. Było 1400 listów na 1400 wydanie, to niech teraz będzie tylko 100, ale niech będą! I to niekoniecznie papierowe.

Wszelkie dostępne adresy macie na stronie Trójki.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: bobby-x »

Właśnie... na PW... przepraszam...
Ładnie Piotrze to wszystko napisałeś.
Helen na pierwszym?, ja bym zdecydowanie przesunął Ją z miejsca ostatniego !!! gdzieś na podium.
Co do prowadzących to z okresu Balonikowego brakuje jeszcze realizatorów Satelitarnych oraz Anny Regulskiej i Zofii Kruszewskiej, czemu jest tylko Michalo i Pani Cukier.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: ku3a »

to sama Helen ustaliła taką kolejność osób.
więc znając ją, chyba rozumienie czemu jest na końcu listy...
grzes

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: grzes »

Piotr pisze:no chyba, ze Trojka ma to, a wlasciwie ma sluchaczy, sympatykow, forowiczow i wspomniana grupe fanatykow-statystykow w bardzo glebokim poszanowaniu. Pilka lezy po waszej stronie Panie i Panowie.
To nic nie pomoże rozmawialiśmy m.in. w tym temacie i wyszło, że pan Piotr ma wszystko w nosie. Prowadzi listę bo prowadzi. Nie ma własnej inicjatywy. Co mu dyrekcja każe to zrobi. A najlepszym przykładem jest brak oficjalnego zapytania ze strony trójki do Jacka o możliwość udostępnienia archiwum. A tak nawiasem mówiąc oglądałem z Jackiem stronę bardzo podobną do trójkowej, tylko że tamta jest w sieci od kilku lat (i ciekawie czy właściciele tamtej strony, będą domagać się praw autorskich :?: ).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: JaceK »

grzesost pisze:(...) A najlepszym przykładem jest brak oficjalnego zapytania ze strony trójki do Jacka o możliwość udostępnienia archiwum. A tak nawiasem mówiąc oglądałem z Jackiem stronę bardzo podobną do trójkowej, tylko że tamta jest w sieci od kilku lat (i ciekawie czy właściciele tamtej strony, będą domagać się praw autorskich :?: ).
Jeśli uznać zapytanie p. Piotra, o możliwość wykorzystania Archiwum LP3 na potrzeby nowotworzonej trony o Liście -- to było takowe, jeszcze na zlocie w Mucznem. Szkopuł w tym, że od tamtej pory nie było z kim partnersko rozmawiać. Nawet w kwestiach technicznych... wynikiem czego, nawet wysłanej próbki danch nie wykorzystali, ani nie skomentowali czy są dla nich użyteczne. I to jest dobijające! A naźwisko mi powiesili...

Co do czerpania wzorców -- inspiracji można szukać wszędzie. To że jest podobna wizualnie... cóż! Michał Anioł też korzystał z modeli i modelek... zwłaszcza modelek o pięknych, jędrnych kształtach. Rubens też...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: Piotr »

grzesost pisze:To nic nie pomoże rozmawialiśmy m.in. w tym temacie i wyszło, że pan Piotr ma wszystko w nosie. Prowadzi listę bo prowadzi. Nie ma własnej inicjatywy. Co mu dyrekcja każe to zrobi. A najlepszym przykładem jest brak oficjalnego zapytania ze strony trójki do Jacka o możliwość udostępnienia archiwum. A tak nawiasem mówiąc oglądałem z Jackiem stronę bardzo podobną do trójkowej, tylko że tamta jest w sieci od kilku lat (i ciekawie czy właściciele tamtej strony, będą domagać się praw autorskich :?: ).
No toz nie tylko do pana P.B. nalezy pisac, ale tak jak wskazalem ten sam list nalezy wyslac do kilku osob. Zauwaz, ze wymienilem tam rowniez pana Skowronskiego. Jest szansa, aby to wszystko mialo rece i nogi (mam na mysli to archwum bez szat). Wlasnie chodzi o to, aby Skowronski spowodowal, zeby sie komus nagle zachcialo.

Tak, masz racje. Tylko, ze tamta strona ma barwy zolto-niebieskie, a ta tylko niebieskie ;)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: Piotr »

JaceK pisze:Rubens też...
Tak, ten to dopiero ksztaltne dobieral...
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: Grycek »

A ja mam pytanie do linuksiarzy. Czy działa wam odsłuchiwanie utworów?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: abd3mz »

Nie. I jeszcze nie miałem czasu, żeby sprawdzić dlaczego.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: bobby-x »

jeszcze trzeba powrócić do tej wspaniałej strony, jak tam u Was z logowaniem i głosowaniem. Ja nie mogę sie zalogować.
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: mefiu »

bobby-x pisze:jeszcze trzeba powrócić do tej wspaniałej strony, jak tam u Was z logowaniem i głosowaniem. Ja nie mogę sie zalogować.
ja też miałem ten problem :(
zarejestrowałem sie jeszcze raz :wink:
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: ku3a »

ja nie miałem żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Kaczy1993
Posty: 1123
Rejestracja: sob sty 17, 2009 8:01 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nowa odsłona www Listy

Post autor: Kaczy1993 »

mefiu pisze:
bobby-x pisze:jeszcze trzeba powrócić do tej wspaniałej strony, jak tam u Was z logowaniem i głosowaniem. Ja nie mogę sie zalogować.
ja też miałem ten problem :(
zarejestrowałem sie jeszcze raz :wink:
Ja miałem drobny problem, bo się zawsze przez maila logowałem i musiałem sobie przypomnieć login, ale w końcu się zalogowałem :wink:
ODPOWIEDZ