Czy będzie kiedyś więcej nowości na liście?

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Czy będzie kiedyś więcej nowości na liście?

Post autor: szakal35 »

Od jakiegos już czasu zastanawiam się nad liczbą nowości w kolejnych notowaniach LP3.Dlaczego zawsze(prawie)mamy tylko dwie debiutujące piosenki w pierwszej 30-tce?Czy jest to jakos odgórnie narzucane przez kogoś np.p.Marka czy dyrekcję?Trochę przesadzam,ale często mam naprawdę wrażenie,że zostało to już wczesniej ustalone.Bo czyż to nie dziwne,że tych nowości jest tak mało,podczas gdy często tyle piosenek w poczekalni tygodniami oczekuje nz swoje wejście?Bardzo nienaturalnie wygląda też ,co często się zdarza, nowość w poczekalni na 31.miejscu bądż spory awans na tę pozycję(p.ostatnie notowanie tj.1252 i skok Maanamu (+18)z 49.),jakby ktoś usilnie nie pozwalał na debiut w trzydziestce.Może to rezultat dużej różnicy w liczbie głosów między 30-tką a poczekalnią,jednak nie chce mi się w to wierzyć.W każdym razie z rozrzewnieniem wspominam notowania jeszcze z 1999 czy 2000 roku,gdy nawet co tydzień z podstawowym notowaniem witało się po 5 piosenek(a najczęściej 4).Lista miała wtedy zdecydowanie większy urok i była mniej stagnacyjna.Hmm...
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Uważam, ze jednak jest duza różnica między top 30 a poczekalnia.

Niedawno przebiegła mi taka mysl. Pan Marek stara się promowac nowe piosenki. Stąd pomysł tzw. "Szczęśliwej 7", w której granych jest zazwyczaj 7 nowych utworów w pierwszej godzinie Listy (18.00-19.00). Jednak często jest ich więcej i niestety nowe utwory są czesto niezauważalne w zestawie do głosowania.

Moze zaproponowac Niedzwiedziowi załozenie specjalnej zakładki na stronie www gdzie zamieszczał by listę nowych utworów dodawanych do głosowania. Np. pod nazwą "Szczęśliwa 7"?

Co Sznowne Forum na to? Moze podrzucimy Niedzwiedziowi kilka E-maili w tej sprawie? Moze to być niezła promocja nowych utworów z Listy, które bardzo czesto nie trafiaja na trójkową "playlistę"

Przecież nieraz zapewne Wam sie zdarzyło przeoczyć jakąs piosenke, na którą można głosowac, a której Trójka nie gra na playliście.
Gość

Post autor: Gość »

Coś w tym jest - zdecydowany spadek ilości nowych piosenek zaczął się jakoś tak dziwnie od momentu, w którym wprowadzono głosowanie internetowe. Kiedyś słuchacz wybierał sobie dowolną piosenkę i na nią głosował, teraz jest skazany na to, co mu redakcja wrzuci do formularza w internecie. Strach pomyśleć, co to by było, gdyby internet istniał 20 lat temu! Nie byłoby na liście takich piosenek jak choćby "Mniej niż zero" - cenzura zakazałaby umieszczać tego w zestawie do głosowania, i już! A tak piosenka była i denerwowała tzw. czynniki...
Pan Marek często się spóźnia z piosenkami, czasem z kolei zaczyna grać utwór za wcześnie, np. przed promocją telewizyjną (wobec czego piosenka szybko wypada, i to na zawsze - patrz ostatnie Bon Jovi, które Trójka grała znacznie wcześniej, niż zaczęło się pojawiać w MTV, Vh1 itp. stacjach telewizyjnych). Gdy w piątek p. Dragan poinformowała, że w Szwecji na pierwszym miejscu listy singli jest "Goodbye My Lover" Jamesa Blunta, p. Marek westchnął "aaach, jak pięknie", ale piosenki wcześniej do zestawu nie wprowadził, ba, nawet w sxzczęśliwych i innych siódemkach jej nie było. Nie wiem, jak jest teraz, bo jeszcze w tym tygodniu nie głosowałem.
A taka zakładka to chyba nie byłby zły pomysł.
pzdr.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Głosować można również na utwory spoza zestawu internetowego na dwa sposoby:

- drogą E-mailową na adres lp3@polskieradio.pl

- drogą tradycyjną (poczta) na adres
Lista Przebojów
Trójki
ul. Myśliwiecka 3/5/7
00-977 Warszawa

Inna sprawa to to, ze głosowanie tradycyjne, jak mowił jakieś 2-3 lata temu Niedzwiedz - to raptem niecałe 10 % głosów :-(((
Sam czasem jeszcze wyśle, ale ja generalnie taki niemodny jestem (hihi)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Co do zakładki z nowościami na stronie Trojki. Pisałem już do pana Niedźwieckiego w tej sprawie 2 E-maile. Póki co, bez odzewu.

Moze gdybyśmy w kilka osób napisali w tej sprawie. Moze byłby większy skótek. Moze...
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Post autor: szakal35 »

zbyszu pisze:

Inna sprawa to to, ze głosowanie tradycyjne, jak mowił jakieś 2-3 lata temu Niedzwiedz - to raptem niecałe 10 % głosów :-(((
Sam czasem jeszcze wyśle, ale ja generalnie taki niemodny jestem (hihi)
Oj,chyba nawet mniej niż 3%...A propos e-maili do p.Marka,to nie wiem,czy w ogóle na nie odpowiada,wysłałem 3,w każdym z nich była jakaś sugestia bądż pytanie,no i ...brak odzewu.Ale możemy spróbować w tej sprawie.W najbliższych dniach wysyłam.
ODPOWIEDZ