40 lat od Notowania nr. 1 LP3... zagłosujmy jeszcze raz?

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

kbc
Posty: 377
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983 r.
Lokalizacja: Kalifornia, USA

40 lat od Notowania nr. 1 LP3... zagłosujmy jeszcze raz?

Post autor: kbc »

Witam,

Do moderatora: jeśli ten post pasuje gdzie indziej, bardzo proszę przenieść, dziękuję!

Tak dla zabawy z okazji 40 urodzin ś.p. LP3 (24 kwietnia) mam taki pomysł, by urządzić jednorazową zabawę. Zagłosujmy raz jeszcze na te piosenki, które były proponowane do pierwszego zestawu (nie tylko te, które się znalazły w trzydziestce)... Ciekaw jestem, jak ta lista nr 1 by wyglądała przez pryzmat naszych dzisiejszych gustów muzycznych!

Aby to zrobić, potrzebuję pomocy:

1) Widziałem gdzieś kiedyś na forum listę wszystkich propozycji do tego notowania, ale nie mogę jej teraz znaleźć, pomocy!

2) Czy wszystkie utwory są na YouTube? Spotify? Czyimś Chomiku (czy to jeszcze jest?) Raczej wątpię... jak to rozwiązać? Pomocy!

3) Głosowanie byłoby w miarę proste: wybierz 10 utworów w kolejności (1 punkt za 10 miejsce, 10 punktów za 1, żadnych ex-aequo; jeśli mniej niż 10 utworów, punkty są liczone +1pkt w górę od najniższego miejsca 1pkt); w przypadku remisu punktowego w końcowych wynikach pierwszy tiebreak to większa liczba głosów, drugi - najwyższa ocena PUNKTOWA - więc warto głosować na 10 piosenek!, trzeci - liczba najwyższych ocen, a jeśli to nie pomoże, to mamy ex-aequo na tym miejscu. Ex-aqeuo nie spycha niżej notowanych utworów w dół (tzn. mogą być dwa miejsca pierwsze, a kolejny utwór będzie na drugim - nie trzecim - więc być może będzie więcej niż 30 utworów!). Chyba jasne i łatwe?

4) Aby nie "wpływać" na wyniki poprzez liczenie punktów przed oddaniem głosów, proponuję *moderowanie* postów z głosami w "półjawny" sposób: pierwszy post opublikowany, następny - tylko kto zagłosował (potwierdzenie głosowania), następny opublikowany, kolejny znowu tylko nick użytkownika. Natychmiast po zakończeniu głosowania: zaakceptowanie and publikowanie tych dotąd niejawnych głosów, następnie podliczenie ich wszystkich i przedstawienie rezultatów kilka godzin później.

Chętnie policzę, dodam, opublikuję wyniki. Ale nie wiem jak moderować posty, i czy ja to nawet mogę zrobić. Jeśli nie, może wszystkie głosy mogłyby być przesłane na PW do mnie? Albo jeśli ktoś z wiekszym stażem lub zaufaniem chciałby to zorganizować, to proszę bardzo!

5) Wasze głosy. Nie będzie listy, jeśli nikt nie zagłosuje. :) Chciałbym dać 2 tygodnie na głosowanie, więc zaczęlibyśmy w tę niedzielę. Może podajcie dalej na innych forach (ale bez spamowania!) Pomocy!

6) Wyniki... jak, gdzie? Można je opublikować na forum oczywiście 24 kwietnia 2022 roku o godzinie 20:00 (niestety niedziela, a nie sobota). Głosować można by do ... to zależy od głosozbieracza :) jeśli będę nim ja, mieszkam w Kalifornii, biorąc pod uwagę różnice czasu może 1:00 w niedzielę mojego czasu = 10:00 w Polsce (potem idę spać), ale jeśli ktoś w Polsce, może później...?

Byłoby fajnie, gdyby ktoś miał stare notowania i mógłby wyciąć zapowiedzi Niedźwiedzia na te piosenki, i ułożył cała wyedytowana playlistę, nawet tylko z fragmentami utworów (prawa autorskie...) na YouTube, ale to już raczej chyba inna bajka!! :)

...

Co o tym myślicie? Widzę około 30 osób głosujących na Listę Forumową. Jeśli uda się przyczepić posta do innych forów, i nawet 20 osób zagłosuje, to już fajnie.

ALE...

Jeśli punkt 2) nie jest do zrealizowania, to cały post może nie miał sensu, i powieniem był od tego zacząć... :(

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za uwagę ;) I za uwagi!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: 40 lat od Notowania nr. 1 LP3... zagłosujmy jeszcze raz?

Post autor: bobby-x »

Chyba nikogo nie zachęciłeś...
No cóż, dziś notowanie nr 1 LPT. Jest sygnał czasu, są reklamy , powtórzył się nawet Serwisant , jest dżingiel Trójki... Jak gdyby nigdy nic, ruszyła lista :?:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 40 lat od Notowania nr. 1 LP3... zagłosujmy jeszcze raz?

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: pt kwie 08, 2022 8:15 pm Chyba nikogo nie zachęciłeś...
Po prostu, niektórzy lubią zastój...
kbc
Posty: 377
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983 r.
Lokalizacja: Kalifornia, USA

Re: 40 lat od Notowania nr. 1 LP3... zagłosujmy jeszcze raz?

Post autor: kbc »

No niestety :0) Sporo osób przeczytało, ale tylko tyle...

Moderator: proszę o zamknięcie tematu!
ODPOWIEDZ