Uwagi do nowej odsłony Listy

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: EVENo »

temik3 pisze: pt sty 17, 2020 11:58 pm No gdybym tak klikał i klikał to może Bon Jovi by w 10 zadebiutowało .... i spadło za tydzień. Heh, jaja.
Ja tak klikałem i klikałem w zeszłym tygodniu i wszystkie moje utwory pospadały :P

Sochacka trafiła na pierwsze i okazuje się, że można w trybie pilnym załadować zdjęcie :P Szkoda, że tylko jedno, ale jakaś jaskółka jest, więc może do wiosny będą wszystkie :D

Co do powracającego znów tematu czy na stronie powinny być fragmenty piosenek czy ich całości... Byłbym za całościami tylko wtedy, gdyby na stronie był solidny odtwarzacz, a nie tylko przycisk pauza/play. W obecnej formie tylko fragmenty mają sens.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: TStudent »

EVENo pisze: sob sty 18, 2020 10:24 am Co do powracającego znów tematu czy na stronie powinny być fragmenty piosenek czy ich całości...
a nawet jak zauważyłem przy przesłuchaniu to nawet jednak nie są całości, tylko większe fragmenty odpowiadające rozpoczęciu od początku tekstu piosenki. ;)
ale faktycznie, jeśli coś takiego ma być, to rzeczywiście ciężko jednoznacznie stwierdzić sens fragmentów bądź całości.
a co jeśli utwór będzie instrumentalem? w takiej formie w ogóle nie będzie można go przesłuchać, czy jak? :|
w tej sytuacji może faktycznie lepiej wrócić do 30-sekundowych fragmentów.
przynajmniej kolega Radzix będzie wiedzieć, na czym stoi. ;)
ralfik
Posty: 938
Rejestracja: czw sie 12, 2010 11:05 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 65/66
Lokalizacja: Kraków

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: ralfik »

Jeszcze jedna rzecz do poprawienia: utwór spadający z poczekalni trafia od razu w następnym notowaniu do Szczęśliwej.
Tak było w 1979 z Adamsem, tak jest w 1981 z Małgorzatą Ostrowską.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: jollyroger72 »

ralfik pisze: sob sty 18, 2020 11:57 am Jeszcze jedna rzecz do poprawienia: utwór spadający z poczekalni trafia od razu w następnym notowaniu do Szczęśliwej.
To akurat, uważam, nic złego. W "poprzednim wcieleniu" wyglądało to tak, że utwór na tydzień wylatywał w kosmos.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: tadzio3 »

Zgadzam się. Też cieszę się, że teraz utwór wypadający z Poczekalni ma swoje miejsce, a nie wypada sztucznie z listy. To mnie akurat denerwowało w poprzednich zasadach pokazywania listy.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: dannar »

6 tygodni zajęło znalezienie w Google Grafika zdjęcie Kaśki Sochackiej i okazało się, że to jednak możliwe. :D
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: tadzio3 »

Ale już np Ozzyego i Alanis Morisette nie dało się znaleźć ;)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: konwicki1980 »

dannar pisze: sob sty 18, 2020 4:50 pm 6 tygodni zajęło znalezienie w Google Grafika zdjęcie Kaśki Sochackiej i okazało się, że to jednak możliwe. :D
Jest coś takiego na świecie jak prawa autorskie, więc nie można brać jak leci, zwłaszcza w publicznej instytucji :lol: No ale skoro wprowadzili te okna, to chyba się z tym tematem liczyli. Oczywiście zdjęć z Wikipedii raczej przy bardziej znanych artystach nie brakuje, ale pewnie za parę lat wszystko zostanie uzupełnione :mrgreen:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: bobby-x »

ralfik pisze: sob sty 18, 2020 11:57 am Jeszcze jedna rzecz do poprawienia: utwór spadający z poczekalni trafia od razu w następnym notowaniu do Szczęśliwej.
Tak ma zostać, że z poczekalni spada do nieszczęśliwej.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: bobby-x »

dannar pisze: sob sty 18, 2020 4:50 pm 6 tygodni zajęło znalezienie w Google Grafika zdjęcie Kaśki Sochackiej i okazało się, że to jednak możliwe. :D
Jeśli zajmuje się tym jedna osoba, to uważam że 6 tygodni do jest dobry wynik a nie pół roku.
temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: temik3 »

bobby-x pisze: ndz sty 19, 2020 10:47 am
ralfik pisze: sob sty 18, 2020 11:57 am Jeszcze jedna rzecz do poprawienia: utwór spadający z poczekalni trafia od razu w następnym notowaniu do Szczęśliwej.
Tak ma zostać, że z poczekalni spada do nieszczęśliwej.
I bardzo dobrze, że trafia do Szczęśliwej, ale oczywiście jeżeli się tam załapie :D , a nie na zasadzie, że musi :D
Jeszcze jedno co do głosowania, żona mi mówiła, że jak głosowała to po zalogowaniu pokazał jej się komunikat "masz jeszcze -1 z 10 głosów i jak kliknęła pierwszy utwór wtedy dopiero było "0 z 10".Dziwny przypadek.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: TStudent »

temik3 pisze: ndz sty 19, 2020 11:29 am Jeszcze jedno co do głosowania, żona mi mówiła, że jak głosowała to po zalogowaniu pokazał jej się komunikat "masz jeszcze -1 z 10 głosów i jak kliknęła pierwszy utwór wtedy dopiero było "0 z 10".Dziwny przypadek.
Co do tego przypadku, to mnie na starej stronie trafiało się coś takiego, że po zaznaczeniu pierwszego głosu od razu wyskakiwało mi, że wszystkie pozostałe utwory na szaro, a na dole że zostało mi -1 głosów. Tak że tego typu psikusy to nic nowego. ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: jollyroger72 »

temik3 pisze: ndz sty 19, 2020 11:29 am Jeszcze jedno co do głosowania, żona mi mówiła, że jak głosowała to po zalogowaniu pokazał jej się komunikat "masz jeszcze -1 z 10 głosów i jak kliknęła pierwszy utwór wtedy dopiero było "0 z 10".Dziwny przypadek.
Może tydzień temu zagłosowała tylko na 9, więc teraz ma bonusa :wink:
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: ku3a »

nie, bo u mnie startuje zawsze od 0, a dziesięciu głosów to ja już dawno nie miałem zużytych.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: dannar »

Dobra wiadomość jest taka, że ktoś się wziął na poważnie za uzupełnianie brakujących zdjęć.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: Miszon »

Czy ma ktoś możliwość sprawdzić, czy Harry Firebirds i Dziewczyna szamana Steczkowskiej są w archiwum na stronie Trójki nadal od pewnego notowania zamienione miejscami?
Akurat nie mam pod ręką ani książki ani notatek.
gżegoż

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: gżegoż »

tadzio3 pisze: sob sty 18, 2020 3:19 pmZgadzam się. Też cieszę się, że teraz utwór wypadający z Poczekalni ma swoje miejsce, a nie wypada sztucznie z listy. To mnie akurat denerwowało w poprzednich zasadach pokazywania listy.
Mnie też to denerwowało i akurat w tym przypadku chciałbym, aby ta zmiana okazała się trwała i nie było powrotu do poprzednich, dziwnych zasad.
bobby-x pisze: ndz sty 19, 2020 10:47 amTak ma zostać, że z poczekalni spada do nieszczęśliwej.
I bardzo dobrze! :)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze: sob sty 18, 2020 3:19 pm Zgadzam się. Też cieszę się, że teraz utwór wypadający z Poczekalni ma swoje miejsce, a nie wypada sztucznie z listy. To mnie akurat denerwowało w poprzednich zasadach pokazywania listy.
Mnie także wkurzało. Uważałem to za bezsensowne. Teraz jest tak jak (w moim odczuciu) być powinno.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: bobby-x »

Miszon pisze: ndz sty 19, 2020 9:59 pm Czy ma ktoś możliwość sprawdzić, czy Harry Firebirds i Dziewczyna szamana Steczkowskiej są w archiwum na stronie Trójki nadal od pewnego notowania zamienione miejscami?
Akurat nie mam pod ręką ani książki ani notatek.
Chyba jednak pomyliłeś utwory bo one nie stykają się notowaniami. Ale było coś takiego chyba z Dziewczyną i ... ?. Źle piszę, jest takie burdello z notowaniami archiwalnymi, że nie da się tego sprawdzić. Np. u mnie wyświetla się że w not 748 jest pozycja 29 nie ma 30 potem jest 31 a poczekalnia zaczyna się od 32 miejsca.

Dzwonił Marcin B. do mnie. Jeszcze lepszy numer jest ponieważ w rozdzielczości 800x600 i innej większej 1000x ??? zmieniają się (przesuwają) pozycje poszczególnych utworów. Nie znam się na informatyce, ale takiej bzdury to nie słyszałem. Może Marcin powinien zmienić okulary? Ale ponoć tak ma na monitorze! Żeby tak prinscreeny zrobił to bym uwierzył. Nie wiem jak to jest możliwe, że przy zmianie rozdzielczości zmieniają się dane? :know: :know: :know:

Natomiast któreś notowanie na stronie Trójki jest z emisją w niedzielę, ale nie pamiętam które.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: Miszon »

A faktyzcnie, to był inna Steczkowska: Grawitacja. Wiem, że w poprzedniej wersji archiwum na stronie Trójki przez kilka (albo i więcej, potem już mi się znudziło sprawdzanie) lat od jednego z notowań, kiedy oba utwory zajmowały miejsca 1 i 2, to potem ich dalsza historia była zamieniona miejscami.
Teraz widzę, że jest tak, jak na lp3.pl, więc chyba poprawili.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: bobby-x »

Dokładnie tak było, jakiś błąd w przypisaniu pozycji, i była to chyba Steczkowska , możliwe że z Firebirds.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: bobby-x »

bobby-x pisze: ndz sty 19, 2020 11:18 pm Dzwonił Marcin B. do mnie. Jeszcze lepszy numer jest ponieważ w rozdzielczości 800x600 i innej większej 1000x ??? zmieniają się (przesuwają) pozycje poszczególnych utworów. Nie znam się na informatyce, ale takiej bzdury to nie słyszałem. Może Marcin powinien zmienić okulary? Ale ponoć tak ma na monitorze! Żeby tak prinscreeny zrobił to bym uwierzył. Nie wiem jak to jest możliwe, że przy zmianie rozdzielczości zmieniają się dane? :know: :know: :know:
Zacytuję sam siebie, Marcin przysłał mi dwa printscreny notowania nr 23. W jednym Angler jest na 33 miejscu a w drugim (printscreenie - dopisał dla jasnośći) na 30, jak to możliwe?
Ostatnio zmieniony wt sty 21, 2020 6:53 am przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: jollyroger72 »

Ja go widzę na 30. Ale w tym samym notowaniu:
Obrazek
Dodam, że pozycja 16 jest podwójna.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: ndz sty 19, 2020 11:18 pm Natomiast któreś notowanie na stronie Trójki jest z emisją w niedzielę, ale nie pamiętam które.
Czy ma to cokolwiek wspólnego z Wielkanocą lub Bożym Narodzeniem?
Bo jak tak, to przypominam sobie z innych wątków dwa takie notowania: to z 3.04.83, o nr. nie pamiętam (Wielkanoc), oraz to z 26.12.2010, o nr. bodajże 1508p (bo chyba emisję miało podsumowanie roku 2010).
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Uwagi do nowej odsłony Listy

Post autor: TStudent »

Sorry za post pod postem, ale odniosę się do jednego z postów na Forumowej:
Poprawiono:
The Beatles - OH! DARLING (2019 MIX) --->>> Beatles, The - OH! DARLING (2019 MIX)
The Ceez - ŚMIERĆ --->>> Ceez, The - ŚMIERĆ
The Cure - IT CAN NEVER BE THE SAME (LIVE) --->>> Cure, The - IT CAN NEVER BE THE SAME (LIVE)
The Pau - Raj --->>> Pau, The - RAJ
The Who - BALL AND CHAIN --->>> Who, The - BALL AND CHAIN
Mimo, że te zapisy występowały już na starej stronie, uważam, że to... błąd. Bo w mojej opinii nie ma wykonawcy Beatles, The, a jest The Beatles. ;)
Rozumiem, że ten zabieg jest w celu uporządkowania w sposób alfabetyczny nazwy wykonawcy.
No ale generalnie szpeci cały zapis.
Dobrze, że w notowaniu jest zapis The Coś, czyli jest tak jak było w starej odsłonie. :)
ODPOWIEDZ