Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
Carlit
Posty: 530
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:30 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: marzec 1983
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: Carlit »

Nie wiem czy w stosownym wątku to wklejam... jeśli w złym to proszę o można to przekleić do stosownego wątku.

Takie coś w internetach krąży:

Szanowny Panie,
w związku z usunięciem z 'Listy Przebojów Programu Trzeciego' utworu 'Serce Wolności' autorstwa Witka Muzyka Ulicy, zwracam się do Pana z zapytaniem o przyczynę tej decyzji. Chciałem zauważyć, że piosenka znajdowała się na liście do głosowania. W poprzednich notowaniach znalazła się bardzo wysoko, jak na utwór ignorowany przez komercyjne stacje radiowe, a także samą Trójkę. Sądząc po samych informacjach w mediach społecznościowych, liczba osób głosujących na utwór była na tyle duża, że nie mógł on zniknąć z powodu braku zainteresowania słuchaczy. W związku z tym, jako słuchacz Listy Przebojów oraz obywatel bądź co bądź demokratycznego Państwa, zwracam się z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Ponieważ list ten podziela opinię wielu osób, traktuję go jako list otwarty i zostanie on opublikowany w mediach społecznościowych.
Liczę na szybką odpowiedź.
Z poważaniem
Piotr Czerwiński


Jak sądzicie? Piosenka mogła zostać usunięta czy też usunęła się sama?
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: kajman »

Dla mnie w ogóle dziwne było, że tak żenujący zarówno pod względem muzycznym jak i szczegolnie textowym utwór w ogóle pojawił się na LP3. I kompletnie mnie nie dziwi, że wypadł. Raczej podejrzewałbym jakąś manipulację związaną z pojawieniem się utworu niż z jego wypadnięciem.
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: LLucky »

Bywały takie przypadki, że utwór wykonawcy, który powinien cieszyć się dużym wsparciem fanów, debiutowały w trzydziestce i wylatywały zaraz potem - żeby wspomnieć choćby "Hollow" Alice In Chains ( http://lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=7891 ). Oczywiście każdy może to interpretować na swój sposób, aczkolwiek treść tego listu stawia w nieco niezręcznej sytuacji... no właśnie - kogo? Niedźwiedzia? Barona? Dyrektora Trójki?
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: FOXD »

Carlit pisze:Jak sądzicie? Piosenka mogła zostać usunięta czy też usunęła się sama?
Raczej to drugie, a autor listu próbuje snuć spiskową teorię. Sam fakt, że tutaj temat zostaje poruszany odrębnie oznacza, że autor listu zyskał już zamierzony efekt, a więc że temat żyje w mediach społecznościowych ;)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: kajman »

Carlit pisze:Sądząc po samych informacjach w mediach społecznościowych, liczba osób głosujących na utwór była na tyle duża, że nie mógł on zniknąć z powodu braku zainteresowania słuchaczy.
Nie mam zaufania do informacji w mediach społecznościowych. I jestem ciekaw czy pojawiły się przed wypadkiem utworu czy po.
Ogólnie to można było jej nie wrzucać do zestawu do głosowania, a jeżeli to uczyniono to nie po to, żeby wyrzucać ją z listy. Zadebiutowała zaskakująco wysoko, ale już tydzień później okazało się, że jej potencjał nie był tak wielki i nie utrzymała pozycji, w kolejnym tygodniu naturalnie wypadła i robi się z tego aferę. Swoją drogę zastanawiam, w kogo jest ona skierowana - w dziennikarzy trójkowych czy zarząd, a tym samym partię rządzącą?
LLucky pisze:utwór wykonawcy, który powinien cieszyć się dużym wsparciem fanów
Tylko że ten akurat do takich nie należy, bo i muzycznie raczej nie jest w stylu, który słuchaczom Trójki pasuje, textowo nie prezentuje sobą nic ciekawego, a do tego nie wykonuje jej żaden z hołubionych przez słuchaczy wykonawców.
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: temik3 »

Według mnie to nagadywanie samego autora i wykonawcy do oddawania głosów w zamian za jakąś tam nagrodę już była strasznym nietaktem i teraz, albo potencjalni głosujący po czyms takim mieli to w d... i nie głosowali, a może ktoś to "proszenie" zauważył i usunął utwór choć w to nie wierzę, albo sam Marek zainteresował się tym i dokładnie przypatrzył się spływającym głosom i "dziwne" głosy po prostu usunął i z tego powodu nagranie wyleciało z hukiem z listy. Jestem w stanie zrozumieć jakąś informację o głosowaniu na listę w jakimś fejsbuku czy stronie wykonawcy, ale już takie "jojczenie" o głosy to mnie denerwuje.
A odpowiadając na pytanie Carlit to jedyną słuszną decyzją było usunięcie utworu z zestawu ponieważ zdobył zbyt małą liczbę głosów by w nim pozostać i tyle w temacie, żadnej spiskowej teorii tu nie ma i nie było.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: JC »

Przecież wiadomo, że ten pan Witek - świetny artysta - to promowany przez skrajnie obiektywną Telewizję Republika ultraprawicowy twór współczesnych czasów, śpiewający o Polsce w runie, wstawaniu z kolan, i o Żydach co rządzą mamoną - rzeczywiście dziwne, że nie ma go na 1 miejscu LP3. Myślę, że następny singiel - jakikolwiek by nie był - będzie już niebywałym sukcesem i przebojem numer jeden.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: JC »

A propos dziwnego liczenia głosów. Obserwuję już od kilku tygodni ciekawą sytuację. Z informacji po 12.00 (po zakończeniu głosowania) od niemalże czterech tygodni wyskakuje informacja, że debiutuje na liście utwór "Kolęda dla tęczowego Boga" - nieco niepopularny obecnie społecznie temat, nieco kontrowersyjny tekst, kolęda śpiewana przez "artystów wyklętych" przez dzisiejszą władzę.... i co w notowaniu okazuje się, że ta piosenka nie debiutuje. Z moich obserwacji wynika, że:
1) w notowaniu 1821 według informacji z godz. 12.00 debiutuje "Kolęda...", a nie debiutuje LP - w notowaniu jednak debiutuje LP;
2) w notowaniu 1822 według informacji z godz. 12.00 debiutuje "Kolęda ...", a nie debiutuje ABC - w notowaniu jednak debiutuje ABC;
3) w notowaniu 1823 według informacji z godz. 12.00 debiutuje "Kolęda....", a nie debiutuje Prince - w notowaniu jednak debiutuje Prince;
4) w dzisiejszym notowaniu 1824 według informacji z godz. 12.00 debiutuje "Kolęda...", a nie debiutuje The XX i Brodka - z informacji z obecnej chwili jednak Brodka i The XX dziś zadebiutują.
Dla mnie to jednak jakaś dziwna sytuacja.
Tomekk
Posty: 10725
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: Tomekk »

a skąd Ty wiesz co zadebiutuje.
Może liczą głosy po 12:00 i okazuje się, że nie zadebiutuje ta pseudokolęda.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: dannar »

Tomekk pisze:pseudokolęda.
A może lepiej nibykolęda? Trochę mniej ofensywnie. 8)

Też jestem ciekaw skąd masz takie informacje. Jeśli dziś zadebiutuje The XX, to będę jeszcze bardziej ciekaw.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: JC »

Z tego co wiem to jakiś system do głosowania automatycznie zlicza głosy, ale jak się okazuje jest jeszcze jakiś następczy, wtórny nie za bardzo oczywisty dla mnie mechanizm zliczania/dodawania/odejmowania głosów.... Niewiele trzeba zrobić żeby wiedzieć że dziś zadebiutuje 6 nowych piosenek.
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: temik3 »

Dość ciekawe spostrzeżenie zauważyłeś. Ja kiedyś podobne zauważyłem, ale nie przyłożyłem do tego żadnej wagi, dziś sprawdziłem (przed chwilą) i jesli jest jak pokazuje "wydruk" to powinien debiutować XX, Brodka, Łona, Happysad, Ania. Mogłem czegoś nie zauważyć bo wszystkiego nie chciało mi się sprawdzać tylko te mozliwe do awansu, do tego jeszcze może coś powrócić a tego chyba nie da się sprawdzić. Zobaczymy wieczorem. Co do kolędy to nie wiem jak było po 12 teraz jest że nie debiutuje.
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: temik3 »

No udało mi się wychwycić 5 szóstej nie wiem, Amy, żaden Dropkick nie wszedł. A jest znalazłem Holak - masakra.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: dannar »

Słuchacz głosuje, a prowadzący głosy nosi :?:
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6592
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: 4989341 »

dobra zmiana w trójce...
AmigoVulnerable
Posty: 124
Rejestracja: sob wrz 17, 2016 6:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: AmigoVulnerable »

Jeżeli rzeczywiście jest tak z tą "Kolędą...", to są 2 opcje:
1. Albo używają tego systemu, o którym mówił kiedyś Marek N. do wyłapywania nieuczciwych głosów, i akurat ta kolęda ma takich wiele (jedno IP ?), i odejmują.
2. Prowadzący układają listę jak chcą, a wyniki głosowania ludzi nie mają znaczenia.

Dla mnie bardziej prawdopodobna wersja 2, co od zawsze podejrzewam. Takich dziwnych rzeczy dzieje się więcej, choćby brak Prince'a w nawet szczęśliwej 13, a jeszcze tydzień temu miejsce 49. Itd itd.
Jak głosuję to chcę mieć przekonanie, że moje głosy maja jakiekolwiek znaczenie, a niestety wierzę w to coraz mniej...
lady
Posty: 17704
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: lady »

AmigoVulnerable pisze:Takich dziwnych rzeczy dzieje się więcej, choćby brak Prince'a w nawet szczęśliwej 13, a jeszcze tydzień temu miejsce 49. Itd itd.
A to akurat nic dziwnego - nigdy nie ma w Szczęśliwej wypadków z Poczekalni zaraz po wypadnięciu. Pojawiają się w następnym tygodniu, o ile nie wypadną poza Szczęśliwą albo nie usuną ich z zestawu :wink:
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: kajman »

Jeżeli sam pan Marek narzeka na rosnącą stagnację to miałby sam układać stagnacyjną listę? To się nie trzyma kupy. No i na pewno nie układają listy według własnego gustu bo wtedy ta lista na pewno by tak nie wyglądała.
A co do tego co napisała lady to dwa tygodnie temu Miecz na 47, tydzień temu nie było go nigdzie, a teraz na 51.
AmigoVulnerable
Posty: 124
Rejestracja: sob wrz 17, 2016 6:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: AmigoVulnerable »

lady - aaa, o tym zapomniałem, sorry.
Na pewno coś robią. I tu i w topach. Jak - nie wiem.
Swoją drogą ciekawi mnie jak to się dzieje, że np Brodka była na 49, a dodali do zestawu w piątek rano, ile głosów trzeba było.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: kajman »

Niedźwiedź zawsze mówił, że najwięcej osób głosuje w piątek rano. Więc nie ma w tym nic dziwnego, że piosenka debiutuje w poczekalni.
AmigoVulnerable pisze:Na pewno coś robią.
A dlaczego by mieli coś robić? Przecież to niczemu nie służy. I gdyby sami układali to akcje fanklubów nie przynosiłyby takich efektów.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: mikrobi »

Ten utwór mi się nie podoba (nie mam nic przeciw naturszczykom) , podobnie jak ten drugi autorstwa publicysty Wiodącego Tytułu Prasowego, no ale pomijając to, że mam poglądy jakie mam (zdecydowanie tradycyjne), to od dawna mam uraz do p. Magdy Umer, choć przez szacunek dla jej sędziwego wieku nie będę rozwijał tematu.
Natomiast teza o układaniu listy przez prezenterów LP3 jest bzdurna właśnie dlatego, że lista ta wygląda jak wygląda - czyli średnio 2-3 nowości w podstawowym zestawie, utwory pałętające się po pół roku w poczekalni, zmiany pozycji o 1-2 oczka i o\dość ograniczony zestaw wykonawców o ustalonej z góry hierarchii.
To raczej świadczy o tym, że głosy są uczciwie liczone i niestety stagnacja jest dziełem słuchaczy. To zresztą temat na osobny wątek.
A druga rzecz, że piosenki okołoświąteczne na ogół znikają najpóźniej w połowie stycznia a już na pewno wtedy nie debiutują.
W tym roku były chyba 4 takie utwory - Przyjaciele Karpia, Kołsyanka S. Celińskiej, Pusty talerzyk Kayah i Odwołano narodzenie A. Rusowicz. Wszystkich już nie ma w 50.
O ile ubiegłoroczna kolęda Preisnera i Balcara pomimo lekko sugestywnego tekstu i wsamplowanego fragmentu serwisu o uchodźcach jakoś się broniła, o tyle utwór Mikołajewskiego i Turnaua jest zbyt nachalny ideologicznie.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: JC »

W tym tygodniu taka sama sytuacja jak w ostatnich 5 tygodniach. Jeszcze o 12.33 była informacja na stronie że "Kolęda..." debiutuje, a nie debiutuje Renata P. Teraz już zmieniono, że "Kolęda..." nie debiutuje, a Renata tak.... hmmm. WTF.
AmigoVulnerable
Posty: 124
Rejestracja: sob wrz 17, 2016 6:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: AmigoVulnerable »

Też dziś na to patrzałem specjalnie i tak rzeczywiście było... Przydałoby się żeby ktoś napisał im maila z zapytaniem o co chodzi z tym. Z pewnością nie odpowiedzieliby ale chociaż wiedzieliby, że ktoś patrzy na ich czyny...
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: adameria »

JC pisze:Jeszcze o 12.33 była informacja na stronie że "Kolęda..." debiutuje, a nie debiutuje Renata P. Teraz już zmieniono, że "Kolęda..." nie debiutuje, a Renata tak.... hmmm. WTF.
Na jakiej stronie? Nie wiem, skąd Ty to wszystko wiesz.
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Witek Muzyk Ulicy - Serce Wolności

Post autor: LLucky »

Wypowiem się nie w temacie, ale chciałem zwrócić się do adminów/moderatorów w sprawie technicznej: sugeruję, żeby wydzielić z pierwotnego wątku "Serca wolności" wątek dotyczący "Kolędy..." razem z wynikającą z niego ogólniejszą dyskusją, bo obecny tytuł jest mylący.
Zablokowany