LemON

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

LemON

Post autor: piotreklp3 »

Przy LemON śmiało można postawić symbol "PL", chociaż według wikipedii jest to polsko-łemkowsko-ukraińska grupa muzyczna, a "Litaj Ptaszko" jest właśnie śpiewana po łemkowsku.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: LemON

Post autor: JaceK »

Chętnie... tylko czy 100% polska? 50/50? bardziej PL/ZG czy ZG/PL — zadawszy w podobnej kwestii pytanie na forum puryści LP3 milczą. Ale w stosownej chwili na pewno się odezwą: jakkolwiek by nie zapisać, zawsze wskażą błędną interpretację.

Dla mnie nie ma problemu przypisanie takiej czy innej wartości. Chciałbym tylko poznać jednoznaczne kryteria kwalifikacji: co PL? a co ZG?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LemON

Post autor: bobby-x »

Hej Puryści, gdzie podzialiście się...
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6535
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: LemON

Post autor: Sundrajta »

Dla mnie jest to bardzo proste... :)
Bowiem wszystkie piosenki, które mają choćby ślad polskości oznaczam sobie PL tak dla uproszczenia. I dlatego nawet taka Katy Carr była określona tym symbolem (PL). Wolę sobie wszystkiego nie komplikować, bo to jest tylko kwestia umowna, wszak liczy się przede wszystkim muzyka.
A więc i LemON ma oznaczenie PL. :wink:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19442
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: LemON

Post autor: jollyroger72 »

piotreklp3 pisze:Przy LemON śmiało można postawić symbol "PL", chociaż według wikipedii jest to polsko-łemkowsko-ukraińska grupa muzyczna, a "Litaj Ptaszko" jest właśnie śpiewana po łemkowsku.
Przymrużcie oko na zapisy w wiki :wink:
LemON pochodzi z Przemkowa, a więc z miasteczka oddalonego od mojego miejsca zamieszkania o ok. 30 km. Mogę Wam wytłumaczyć te zawiłości. Otóż w okolicach Przemkowa mieszka spora liczba Łemków i niby-Ukraińców (niby, gdyż to są ludzie przesiedleni z obszaru obecnej Ukrainy, które kiedyś należały do Polski). Zarówno Łemków, jak i Ukraińców, przesiedlono na Ziemie Odzyskane w latach 1946 - 1947. Wszyscy Oni są obywatelami polskimi, tak więc bez żadnych zawiłości - jest to zespół POLSKI.
ODPOWIEDZ