November Rain-Guns N' Roses

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Krzysztof Pietrzak
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 13, 2006 4:11 pm

November Rain-Guns N' Roses

Post autor: Krzysztof Pietrzak »

Witam,według moich wyliczeń utwór November Rain zespołu Guns N' Roses powinien mieć wpis następujący - 566 pkt. 38 tyg. 1m.5 tyg. ponieważ ostatnie notowanie gdy piosenka przebywała na liście było podwójne. z poważaniem Krzysztof Pietrzak.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Zdaje się, że zająłeś się kwestią wielokrotnie już tu wałkowaną. Wprawdzie było to podwójne notowanie, ale przed tym notowaniem utwór był poza 20-tką i dlatego traktowany w tym notowaniu jest jak nowości, które otrzymywały punkty tylko za 1 notowanie.
Aczkolwiek ja prywatnie podzielam twój punkt widzenia.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ta regula lapie sie jak dla mnie do Topu Wszech Czasow najglupszych zasad na LP3. Walczylaby o zwyciestwo.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Aczkolwiek mogę być tendencyjny, bo "November Rain" to moja piosenka wszechczasów.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

u mnie ma piate miejsce, co nie zmienia faktu, ze zasada jest idiotyczna
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

A kto powiedzial, ze to wymysl regulaminu LP3. A czy ktos pomyslal o tym, ze kiedys jak utwor wypadl po miejsce 20 to wypadal z listy? I wlasnie taki czy inny GN'R sa w sytuacji uprzywilejowanej w odniesieniu to utworow z notowan 1-88?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Kubo zasada może jest dla Ciebie idiotyczna, dla mnie może też przy powrotach do podstawowego zestawienia lub skokach spoza 20 gdy liczymy top 20 w notowaniach podwójnych. Co do nowości dziwne byłoby gdyby nowość byłaby liczona podwójnie bo wtedy zapis musiałby być następujący:

msc 15 -- 2 (tyg) - to chyba jakoś dziwnie wygląda, prawda ??? 2 tygodnie jako nowość na liście a nie jeden ???
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Piotr pisze:A kto powiedzial, ze to wymysl regulaminu LP3. A czy ktos pomyslal o tym, ze kiedys jak utwor wypadl po miejsce 20 to wypadal z listy? I wlasnie taki czy inny GN'R sa w sytuacji uprzywilejowanej w odniesieniu to utworow z notowan 1-88?
Wiadomo, że od 84 roku wszystkie utwory są uprzywilejowane lub jak kto woli wszystkie które wypadły z listy z top 20 do 88 notowania są pokrzywdzone. Żeby było poprawnie należałoby od 90 notowania wywalić wszystkie utwory które chociaż na tydzień obsuwały się poza 20-stkę a wszystkie pozostałe poprzesuwać w górę. Czyli w top 30 byłoby może czasami 22, może 29 utworów.

Bardziej pomyślałbym w podsumowaniach nad unowocześnieniem oficjalnego systemu przyznawania pozycji przy tej samej ilości punktów, bo na dalszych pozycjach robi sie strasznie ciasno.

1. czy rozszerzyć punkt - ilość tygodni na pierszym miejscu do ilość tygodni na najwyższym miejscu
2. czy jak ilość punktów, miejsce, ilość na pierwszym miejscu, tygodnie nie dają rozstrzygnięcia to kombinować dalej w odrębie top 20 czy zerknąć jak utwór radził sobie dalej:

2 a) kombinowanie w obrębie top 20 to rozpisanie poszczególnie zajmowanych miejsc:
utwór x - 1, 1, 1, 2, 2, 2, 3, 5, 7 .... oraz
utwór y - 1, 1, 1, 2, 2, 3, 3, 4, 8 ....

Utwór x jest wyzej bo był trzy razy na miejscu drugim a nie dwa razy.

2 b) czy zerknięcie na to ile dany utwór zdobył punktów w top 30 - jak więcej to wyżej w podsumowaniu.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Do tego by trzeba dodać, że obecnie piosenka ma 5-ciokrotnie większe szanse uzyskania głosu słuchacza, gdyż ma on do dyspozycji 10 głosów a na początku miał ich chyba 2, potem 3, chyba 5 i 10. Czy ktoś wyobraża sobie jak wyglądałaby dzisiejsza lista, gdyby można było głosować tylko na 2 piosenki?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Nie na dwie Gary tylko na jedną polską i jedną zagraniczną a to jest róznica !!! od pierwszego notowania do końca 83 roku.

Głosy ważne były kiedy:

1. tylko jeden głos na utwór polski

2. tylko jeden głos na utwór zagraniczny

3. - jeden głos na utwór polski
- jeden głos na utwór zagraniczny

****************** POD SPODEM GŁOSY NIEWAŻNE ***********

4. kartka z dwoma głosami na utwory polskie była nieważna !

5. kartka z dwoma głosami na utwory zagraniczne była nieważna !

6. inne kombinacje też były nieważne
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Zastanowiłem się Jacku dlaczego kolega Krzysztof Pietrzak zadał takie pytanie i zdałem sobie sprawę, że nadal nie ma na stronach archiwum pliczku pod tytułem "Ja liczyć statystyki" - ten tekst o gumce "myszce", ołówku, kalkulatorku. Czy kojarzysz Jacku ? Odpowiedziałem Ci na niego 9 lipca 2006r. Czy masz zamiar umieścić go dopiero w nowej odsłonie strony. Nie odbierz mnie źle, że coś Ci zarzucam, bo sam wiem ile trzeba energii, samokrytyki, zorganizowania własnego czasu aby w dzisiejszych czasach mieć pasje i to szczególnie te z których nie ma ani grosika. Tylko pytam czy nie można by tego tekstu wstawić jeszcze w starej bazie ??

Nie wiem czy tu na górze byłoby najodpowiedniejsze miejsce ???
http://power2.uci.agh.edu.pl/~jk/lp3/lp3stat.phtml

a może tu gdzieś na dole ??
http://power2.uci.agh.edu.pl/~jk/lp3/lp3.phtml?

A swoją drogą to fajnie, że są nowi kronikarze którzy bawią sie w punkciki.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

bobby-x pisze:Nie na dwie Gary tylko na jedną polską i jedną zagraniczną a to jest róznica !!! od pierwszego notowania do końca 83 roku.
Oczywiście masz rację.
A czy są dokładne dane dot. ilości piosenek na które można było głosować, tzn. chodzi mi o numer notowania, od którego ta liczba się zmieniała?
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Piotr pisze:A kto powiedzial, ze to wymysl regulaminu LP3. A czy ktos pomyslal o tym, ze kiedys jak utwor wypadl po miejsce 20 to wypadal z listy? I wlasnie taki czy inny GN'R sa w sytuacji uprzywilejowanej w odniesieniu to utworow z notowan 1-88?
Pomyslal. Czasy sie zmienily, zasady sie zmienily. Trudno karac za to piosenki, ktore powstaly po 88. notowaniu. A "czyj" to wymysl jesli nie regulaminu LP3? Skad sie wziela taka regula? Zostala skopiowana z innej listy? Nie wiem czy to wymyslil sam Marek, czy ktos inny. Moim zdaniem zasada jest idiotyczna. Howgh.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze:Kubo zasada może jest dla Ciebie idiotyczna, dla mnie może też przy powrotach do podstawowego zestawienia lub skokach spoza 20 gdy liczymy top 20 w notowaniach podwójnych. Co do nowości dziwne byłoby gdyby nowość byłaby liczona podwójnie bo wtedy zapis musiałby być następujący:

msc 15 -- 2 (tyg) - to chyba jakoś dziwnie wygląda, prawda ??? 2 tygodnie jako nowość na liście a nie jeden ???
To z nowosciami to przypadek bardzo podobny, ale jednak juz minimalnie bardziej dla mnie racjonalny. Inna sprawa, ze tez to dla mnie bez sensu. Piosenka walczy z innymi w danym tygodniu, radzi sobie doskonale, wchodzi na Liste jako nowosc i co? Dostaje punkty bez mnoznika, a inni koledzy z danego notowania maja punkty razy 2. Czyli jest po prostu pokrzywdzona. A jaki mialby byc zapis tygodni? A czemu nie "2", mimo ze to nowosc. Skoro notowanie podwojne to dla mnie nie jest niczym niezrozumialym, zeby wlasnie tak bylo.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Gary pisze:Do tego by trzeba dodać, że obecnie piosenka ma 5-ciokrotnie większe szanse uzyskania głosu słuchacza, gdyż ma on do dyspozycji 10 głosów a na początku miał ich chyba 2, potem 3, chyba 5 i 10.
No i co, przeciez nie liczy sie ile piosenka zdobyla glosow, tylko ilu przeciwnikow pokonala.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

ku3a pisze: No i co, przeciez nie liczy sie ile piosenka zdobyla glosow, tylko ilu przeciwnikow pokonala.
W sumie racja. Tylko teraz może pokonać ją 9 innych, a i tak otrzymuje głos a wtedy nie mógł pokonać jej nikt.
ODPOWIEDZ