Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: tadzio3 »

To jest utwór zespołu Voo Voo a Kasia Nosowska wystąpiła tylko gościnnie. Tutaj w archiwum jest zapisane, jakby tutwór należał do Kasi, a to nie prawda.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Jak zatem powinien wyglądać prawidłowy zapis? Jako równorzędni wykonawcy, czy jako ,,feat. coś-tam''?
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Jako feat cos tam :D
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Feat. albo po prostu "&" ale jak juz to w pierwszej koloejności Voo Voo, bo to ich piosenka. Zawsze grają ją na koncertach. Wiem bo byłem :)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

No to zabralem sie za sprawdzanie i oto co nastepuje. Wpis powinien byc nastepujacy:
Gdy stanie sie tak ja gdyby nigdy nic nie było - Kasia Nosowska
a teraz uzasadnienie dlaczego.
Utwor ten pojawil sie na takim dziwnym albumie "Flota zjednoczonych sil" firmowanym przez Voo Voo, ale utwory na nim zawarte wykonuja inni wykonawcy m.in.: G. Turnau, Kayah, Steczkowska, Sojka, Kazik, Malenczuk i inni. A Voo Voo przyjelo role muzykow sesyjnych.

Natomiast w archiwum jest utwor "Jak gdyby nigdy nic" i tu powinno byc raczej "Gdy stanie sie tak ja gdyby nigdy nic" i Voo Voo
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: słoik »

A ma ktoś może płytę? Ja pamiętam, że wówczas mówiło się, że tytuł jest "Nim stanie się tak jak gdyby nic nie było", bez sówa "nigdy", mimo, że jest ono w tekście, ktoś chyba nawet podkreślal to na antenie (wydaje mi się, że był to Artur Orzech w Radiu Bis). Popularny sklep internetowy podaje też wersję bez "nigdy", ale w formie "Gdy stanie się tak jak gdyby nic nie było". Przyznam, że o wersji z "Gdy" w wykonaniu Nosowskiej słyszę po raz pierwszy.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: JaceK »

Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było -- tak jest w ostatniej wersji wprowadzonych poprawek. Czy nadal źle?
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: adr »

Według strony http://www.archiwumrocka.art.pl tytuł brzmi "Nim stanie się tak jak gdyby nic nie było" - czyli bez "nigdy". Nie upieram się przy tej wersji (bo różne źródła różnie podają), ale lepszego źródła nie znalazłem. Okładki płyty nie widziałem.

Nie podoba mi się wpis w archiwum "Kasia Nosowska feat. Voo Voo". Utwór pochodzi z płyty Voo Voo, na której grają muzycy Voo Voo a tylko wokalnie pomagają goście. Jest to oficjalny album zespołu, podany w ich dyskografii na oficjalnej stronie www. Dlatego na pewno nie "feat. Voo Voo", a raczej "&".
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: słoik »

adr pisze:Według strony http://www.archiwumrocka.art.pl tytuł brzmi "Nim stanie się tak jak gdyby nic nie było" - czyli bez "nigdy". Nie upieram się przy tej wersji
Ja też się nie upieram, ale taką wersję właśnie ja zapamiętałem,tylko że moja pamięć w tym przypadku jest nieweryfikowalna. A jeśli chodzi o udział Voo Voo pamięć mi podpowiada, że wówczas płytę "Flota Zjednoczonych Sił" traktowano jako składankę, rodzaj tribute to, na liście prezenterzy mówili raczej Kasia Nosowska i Grzegorz Turnau, bez Voo Voo. Skoro jednak jest na oficjalnej stronie zespołu...a w ogóle czy to muzycy Voo Voo akompaniowali wokalistom? Bo jeśli nie, sprawę uważam za jasną.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: Piotr »

Odpis z singla promo SCD035
Najlepsi śpiewają Voo Voo
"Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było"
drugi utwor:
"Strategia śrubokręta"
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: adr »

słoik pisze:1. Skoro jednak jest na oficjalnej stronie zespołu...
2. a w ogóle czy to muzycy Voo Voo akompaniowali wokalistom?
1. Jest.
2. Voo Voo grało, zaproszeni goście śpiewali.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: JaceK »

Piotr pisze:Odpis z singla promo SCD035 (...)
I tej wersji się trzymajmy!
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19629
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: jollyroger72 »

Temat stary, ale... Wg Encyklopedii Polskiego Rocka (Warszawa 1997) utwór ten ukazał się na krążku "Zespól gitar elektrycznych"(rok 1991) i nosi tytuł: Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nim stanie sie tak jak gdyby nigdy nic nie było

Post autor: JaceK »

Widzę, że trzeba zamykać stare posty, bo inaczej nigdy nie uznamy że coś uzyskało status wersji ostatecznej.
Zablokowany