George Michael - Like a baby

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

George Michael - Like a baby

Post autor: słoik »

Ja znalazłem ten utwór na płycie Wham - "Make It Big". Jest tam też "Careless whisper", a doczytałem się, że mimo, iż utwór ten pochodził z płyty Wham!, to na singlu podpisany był już tylko Georgem Michaelem. Może też tak było z "Like a baby", z tym że nie znalazłem informacji, aby ten utwór był singlem w ogóle.

http://www.georgemichael.com/index.php? ... iscography
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: JaceK »

No dobrze... ale co proponujesz? jakie mają być zmiany? co jest niepoprawnym zapisem?
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: kajman »

JaceK pisze:No dobrze... ale co proponujesz? jakie mają być zmiany? co jest niepoprawnym zapisem?
Sprawa jest dla mnie oczywista. Ten utwór jest sygnowany przez Wham! i powinien być przypisany tylko i wyłącznie Wham!
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: JaceK »

No i znowu mamy tutaj rozjechanie z tym, co podaje tracklista — i tu już nie o inna wersję tytułu się rozbiega... a o wykonawcę.W tam tym okresie bytności tego utworu na LP3, prowadziło ją trzech prezenterów (Miedźwiecki, Rogowiecki, Mann) — czy wszyscy przepuścili takie niedopatrzenie?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: abd3mz »

jak dla mnie liczy się singiel.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: jotem3 »

Sprawa jest dla mnie oczywista. Ten utwór jest sygnowany przez George'a Michael'a i powinien być przypisany tylko i wyłącznie George'owi Michael'owi... Wszystko
A tutaj jest dowód na to, że to było singlem. Singlem sygnowanym imieniem i nazwiskiem jednego z Panów z grupy Wham!.
Bez dwóch zdań - NIE ZMIENIAĆ!!
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: kajman »

jotem3 pisze:Sprawa jest dla mnie oczywista. Ten utwór jest sygnowany przez George'a Michael'a i powinien być przypisany tylko i wyłącznie George'owi Michael'owi... Wszystko
A tutaj jest dowód na to, że to było singlem. Singlem sygnowanym imieniem i nazwiskiem jednego z Panów z grupy Wham!.
Bez dwóch zdań - NIE ZMIENIAĆ!!
Gdzie jest ten dowód? Bo w tym poście nic nie ma. Poza tym nigdzie nie mogę znaleźć informacji, że było to singlem. Z dodatkowych ciekawostek dodam, że na późniejszym Beście Whamu ten utwór się znajduje, a Careless (które w USA była sygnowane jak wyczytałem jako Wham i GM) nie.
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: emilencja »

Mam wrażenie, że Jacek pomylił "Like A Baby" z "A Different Corner"

pozdrawiam
Emil
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: kajman »

Utwór znajduje się na trzech płytach Wham! i jest B-sidem co najmniej jednego ich singla. Nie można znaleźć żadnej informacji, żeby znajdował się na jakiejkolwiek płycie sygnowanej tylko przez Michaela, więc jeżeli ma być konsekwencja, a podawane są zapisy prawidłowe, a nie listowe to w archiwum winien być pod Wham!
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: JaceK »

No i mamy kolejny spór, którego nie mam zamiaru być arbitrem. Jedni chcą tak, drudzy inaczej — i nie ma mądrego, by wybrnąć z tego. Moja postawa będzie wysoce asekuracyjna: nie ruszam aktualnej wersji. I nie dlatego żeby Kajman czuł się 'olany'. Nie macie ustalonego konsensusu, więc nie mam zamiaru narażać się dodatkowo. 'Czarny-pijar' archiwum i tak stoi na wysokim poziomie.
PAWOKO
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 10, 2011 4:54 pm

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: PAWOKO »

Moim skromnym zdaniem powinny być podane dwie nazwy w archiwum, pierwsza nazwa byłaby George Michael a druga Wham!(pewna jest ta sama długość utworu) i wtedy spór zostałby rozstrzygnięty.:wink:
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: JaceK »

Nie do końca. Są pewne zależności konieczne do rachowania podsumowań, dane muszą być w jednoznacznych relacjach z innymi, inaczej możemy zapomnieć o jakimś zautomatyzowanym rachowaniu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: Yacy »

tracklista jest dowodem, poza pamięcią, że to utwór Georga Michaela był na Liście!
czy w komentarzu w nowej wersji ALP3 może pojawić się komentarz, że utwór ukazał się na oficjalnych wydawnictwach Wham!?

szkoda, że nie można dojść do jednoznacznego porozumienia, że to Archiwum LP3. byłoby dużo prościej...
przeglądam sobie Archiwum. widzę jakiś tytuł, który nie pasuje mi do danego artysty. klikam na komentarz a tam info, że oficjalnie ten utwór nosił tytuł taki a taki. albo że oficjalnie był wydany na takim albumie :-)
fajnie by było... pomarzyć...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: JaceK »

W komentarzu można umieścić dowolną informację. Byle prawdziwą. Ten fragment informacji nie jest relacyjnie związany z innymi -- ale nie mam tutaj zamiaru teoretyzować. Krótko: to już jest w komentarzu! I kiedyś będzie widoczne. Trzeba do tego przerobić interface. Tylko.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8811
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: VILKI »

to jest identyczna sytuacja jak z czerwonymi gitarami "nie jesteś sama" :wink:
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8811
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: VILKI »

like a baby podobnie jak nie jesteś sama jestem solowym dokonaniem GM i GRUPOWYM CZG! tylko są dołączone do płyt NA OPAK! co jest na każdej z tych płyt dokładnie opisane! :wink:
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8811
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: VILKI »

Hodor
Posty: 270
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: Hodor »

Według mojej wiedzy utwór "Like a Baby" został wydany na 7" singlu "Everything She Wants" oraz na 12" singlu "Everything She Wants (Long Version)" grupy Wham! więc...
To prawda George piosenkę napisał, zaaranżował i wyprodukował ale została wydana jako twór grupy Wham! :)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8811
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: VILKI »

być może. ale taką okładką płyty make it big mógł się zasugerować Pan Marek i stąd wyszedł GM a nie Wham :wink:
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: kajman »

Yacy pisze:tracklista jest dowodem, poza pamięcią, że to utwór Georga Michaela był na Liście!
czy w komentarzu w nowej wersji ALP3 może pojawić się komentarz, że utwór ukazał się na oficjalnych wydawnictwach Wham!?
Masz rację, ale także pamięć, książka Marka i podejrzewam, że także tracklista potwierdzają, że trzy utwory, które według archiwum śpiewa Sal Solo na LP3 były zapowiadane jako Classix Noveaux. Z kolei Co się stało z Magdą K. było na LP3 zapowiadane jako utwór Hołdysa, a po raz pierwszy jako nagranie sygnowane przez Perfect pojawiło się na składance przygotowanej przez Hołdysa.
Moim zdaniem powinna być jakaś konsekwencja w tym, jakie zasady panują w archiwum, a tutaj ten konsekwencji nie widzę.
Poza jednym niepotwierdzonym oświadczeniem nikt w tym wątku nie podał jakiś argumentów na przypisanie tego utworu GM, a jak widać co najmniej kilka potwierdzających przynależność tego utworu do twórczości Wham!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze:tracklista jest dowodem, poza pamięcią, że to utwór Georga Michaela był na Liście!
czy w komentarzu w nowej wersji ALP3 może pojawić się komentarz, że utwór ukazał się na oficjalnych wydawnictwach Wham!?

szkoda, że nie można dojść do jednoznacznego porozumienia, że to Archiwum LP3. byłoby dużo prościej...
przeglądam sobie Archiwum. widzę jakiś tytuł, który nie pasuje mi do danego artysty. klikam na komentarz a tam info, że oficjalnie ten utwór nosił tytuł taki a taki. albo że oficjalnie był wydany na takim albumie :-)
fajnie by było... pomarzyć...
Żeby "realizować marzenia" to trzeba posiadać materiał dźwiękowy ze wszystkimi utworami, żeby można było napisać (wersja radiowa - skrócone intro z singla, lub wersja radiowa - wyciszony koniec z wersji albumowej) lub wersja po prostu singlowa (album cut), lub wersja albumowa. To bardzo długa, żmudna i monotonna praca. Bodajże brakuje (rok, dwa lata temu kilkadziesiąt utworów, dziś chyba ze dwadzieścia kilka). Materiał dźwiękowy - nagrane utwory bezpośrednio z listy, obojętnie czy na szpulowca, czy kaseciaka - dotyczy tylko podstawowego zestawienia ponieważ w poczekalni można sobie uznawać wersje dowolne. Z ostatnich rozmów sprzed około miesiąca okazuje się, że w wersjach radiowych (taśmociągach) jest około 12 numerów jeden (do tej pory stwierdzonych), które zostały stworzone na potrzeby listy i nie ma ich na żadnych winylach, CD itp. Foster wiadomo ale Górniak x2, U2 x 2, też jedna z Republik (tytułu nie pamiętam) a Jolka, jolka jeszcze. Praca trwa od 6-8 lat nad tym marzeniem i potrwa jeszcze z 4-6 lat a może dłużej? Tu znowu napiszę oszczerstwo (mam tu upoważnienie ustne), takie dane nie zostaną przekazane do bazy alp3.pl dopóki nie będzie ona przypominała archiwum Listy Przebojów Programu Trzeciego. Nie raz myślałem już nad konkurencyjną bazą ale brak czasu i kasy (trzeba za taką bazę płacić informatykom jak się samemu nie umie :oops:, na start 3 - 4 tysiące złotych) przez najbliższe lata uniemożliwia realizację tego marzenia ale może jak dożyję emerytury...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: konwicki1980 »

bobby-x pisze: Z ostatnich rozmów sprzed około miesiąca okazuje się, że w wersjach radiowych (taśmociągach) jest około 12 numerów jeden (do tej pory stwierdzonych), które zostały stworzone na potrzeby listy i nie ma ich na żadnych winylach, CD itp. Foster wiadomo ale Górniak x2, U2 x 2, też jedna z Republik (tytułu nie pamiętam) a Jolka, jolka jeszcze.
Pewnie okaleczone Untouchable to też wersja "radiowa". Kto wpadł na taki pomysł? Bez sensu kompletnie wyciszać taki numer.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: bobby-x »

Untouchable nie.

1. U2 - Please
2. U2 - Hold Me, ...
3. Republika - Kombinat (na samym końcu utworu "okrzyk")
4. Frankie Goes To Hollywood - Welcome
5. Steve Miller Band - Abracadabra
6, 7. Górniak - Dotyk i To nie ja
8. Jolka
9. Foster
a kolejnych 3-4 nie pamiętam tak od ręki.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: Miszon »

A czym się różniły wersje Górniak?
Bo mam nagrane tylko te Trójkowe i raczej innych nie znam.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: George Michael - Like a baby

Post autor: jotem3 »

bobby-x pisze:3. Republika - Kombinat (na samym końcu utworu "okrzyk")
Jeśli się nie mylę, to właśnie ta wersja i trwająca tyle samo co na playliście i z okrzykiem jest na składance '82-'85...
A Please i Hold Me - U2 - czym się różniły od tych na płytach??
ODPOWIEDZ