Kasia Nosowska

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Kasia Nosowska

Post autor: słoik »

Ta sama historia, co z Robertem Gawlińskim - na wszystkich płytach solowych jest Nosowska a nie Kasia Nosowska, tymczasem takie rozróżnienie w Archiwum odnosi się jedynie do utworów z ostatniej płyty.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Kasia Nosowska

Post autor: słoik »

Konkretnie co do Nosowskiej - Jeśli wiesz co chcę powiedzieć, O nas, O papierkach, Zoil, Gdy rozum śpi, Nasz truskawa, Keskese, Electrified, Tfu.
A czy ktoś podnosił kiedyś temat "Złych misiów" Świetlików? Tam wyraźnie wyczuwa się głos Nosowskiej, nie wiem, jak formalnie to rozwiązano.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kasia Nosowska

Post autor: Miszon »

Absolutnie wszędzie powinno być Nosowska.

Oczywiście tyczy się utworów z płyt solowych, bo jeśli jest gościnnie to już różnie może być, zwykle zapewne z imieniem.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Kasia Nosowska

Post autor: JaceK »

Ta sama odpowiedź/wątpliwość co w przypadku Gawlińskiego/Roberta Gawlińskiego -- w aktualnej wersji Archiwum jest to fizyczne oddzielenie wykonawców w sensie [Nosowska] i [Kasia Nosowska] -- fakt! mój błąd, kiedy projektowano strukturę bazy...

W nowej wersji już jest lepiej... [Nosowska] i [Kasia Nosowska] mogą być połączone w jeden podmiot wykonawczy -- taka funkcjonalność została wprowadzona na liczne życzenia i sugestie (nie wspominając o delikatnie wysuwanych żądaniach) użytkowników Archiwum http://www.lp3.pl

Jeśli tak, to:
Nosowska:
Electrified
Gdy rozum śpi
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć
Keskese
O nas
O papierkach
Nasz truskawa
Tfu
Zoil


Na razie mam w bazie takie utwory sygnowane jako Nosowska:
Era retuszera
Nerwy i wiktoriańscy lekarze
Karatetyka

Widzę pewne rozbieżności... proszę zatem o sugestie, najlepiej podparte wirtualnymi ,,dowodami rzeczowymi''...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kasia Nosowska

Post autor: Yacy »

mam wszystkie płyty [Kasi] NOSOWSKIEJ i na wszystkich widnieje NOSOWSKA! Fakt, że sklepy czy inne strony podają Kasia, Katarzyna itp. nie ma chyba znaczenia. Oficjalna strona to nosowska.pl i na niej jest dyskografia wraz z okładkami: http://www.nosowska.pl/dyskografia.php .np:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ostatnia jest znana więc nie będę więcej zaśmiecał wątku ;-)
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Re: Kasia Nosowska

Post autor: 1981 »

Kiedyś czytałem wywiad, w którym wokalistka mówiła, że wręcz nie znosi, gdy nazywa się ją Kasią (bo to brzmi niepoważnie). Wolała, by ludzie mówili "Kaśka", a już szczególnie lubiła, gdy ktoś zwracał się do niej "Katarzyna" - tak dostojnie i z szacunkiem... :-)
malik
Posty: 173
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 9:33 am

Re: Kasia Nosowska

Post autor: malik »

Zdecydowanie Nosowska. Kiedyś, chyba w starej wersji strony internetowej czytałem, że słowo "Nosowska" należy traktować nie jako nazwisko, ale jako nazwę zespołu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kasia Nosowska

Post autor: Miszon »

Dokładnie tak. Nosowska to zespół, a Kasia Nosowska to występy gościnne, okazjonalne itp.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kasia Nosowska

Post autor: danco28 »

Odświeżam temat...

W dalszym ciągu 9. pierwszych solowych utworów (od "Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć" do "Tfu", jakie były na liście przypisane jest KASI NOSOWSKIEJ, a wystarczy "podczepić" je pod NOSOWSKA i już będzie w archiwum ok. :)
Utwór 10. "Zielono mi" raczej niech pozostanie przypisany KASI NOSOWSKIEJ.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Kasia Nosowska

Post autor: JaceK »

Wydawało mi się, że to już jest ujednolicone, bo wszystkie przypadki mają stosowne złączenia. Czy cos jeszcze przegapiłem?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kasia Nosowska

Post autor: Yacy »

Piotr Metz puścił dziś "O papierkach" i stwierdził, że Nosowska jeszcze jako Kasia Nosowska.
Pomyślałem, że mógł zerknąć do alp3, bo byłem pewien, że to już zostało wyprostowane...
Widocznie jednak zerknął i podał złą informację, bo to już była NOSOWSKA ;-)

Inna sprawa, że na wydrukach są różne wersje, a i w eterze zapewne różnie były te utwory zapowiadane.
Dziś też często zapowiadają Ja pas jako Katarzyna Nosowska :-P
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Kasia Nosowska

Post autor: JaceK »

To jak? Poprawiamy zapisy w alp3.pl?
I komu to się nie spodoba?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kasia Nosowska

Post autor: Yacy »

na płytach jest Nosowska, na tracklistach jest (najczęściej) Nosowska, więc tu sporu nie będzie.
gorzej z nasłuchem, bo jeśli chodzi o mnie to jest okres gdzie miałem drugą przerwę w słuchaniu LP3 :-(

ale pewnie ku3a czy kajman mogą pamiętać. :-)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Kasia Nosowska

Post autor: ku3a »

ja bym prędzej pamiętał rok 1991 czy 1992 ;-). poza tym ta wczesna (Kasia) Nosowska mi się średnio podobała, więc nie wryło mi się w pamięć jak była zapowiadana.
więc tu nie pomogę ;-).
ODPOWIEDZ