"Zmróż (!!!) oczy" - "byk" ortograficzny

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

"Zmróż (!!!) oczy" - "byk" ortograficzny

Post autor: pbd2 »

Chodzi o piosenkę Wojtka Waglewskiego "Zmruż oczy" z 2003 roku. W Archiwum LPP3 utwór ten występuje pod nazwą, cytuję, "Zmróż oczy", co nasuwa mi podejrzenie, że popełniono błąd ortograficzny. Ale jako człowiek kulturalny daję Autorowi serwisu prawo do obrony. A więc: mamy do czynienia z błędem ortograficznym (rażącym!!!), czy może p. Waglewski rzeczywiście tak się zabawił językiem polskim??? Jeżeli to błąd, to prosiłbym jednak o poprawienie...
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 4:35 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Tytul brzmi: Zmruż oczy i nie ma tam zadnej zabawy z j. polskim
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

Tak właśnie myślałem - niestety, jako student polonistyki mam takie skrzywienie zawodowe... Mam nadzieję, że jednak prawidłowa forma znajdzie się w bazie, bo gdybym szukał z jakichś powodów informacji o tej piosence, to nigdy bym jej nie znalazł w wyszukiwarce...
Pzdr.
pbd2
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 4:35 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Oto link jako dowod, ze tytul pisze sie tak, a nie inaczej. Zreszta jest to utwor przewodni filmu pod tym samym tytulem.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

I co mam powiedzieć? tylko tyle, że jest już poprawnie! :oops:

Dzięki za wskazanie błędu...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Jestesmy tylko ludzmi Jacku. Kazdy popelnia bledy. Ty wiesz ile ja sie musze nagimnastykowac, jesli nie jestem pewny tego jak sie dany wyraz pisze, a nie mam slownika pod reka? Zamiast jednego zdania, powstaja trzy, zeby tylko obejsc to slowko.
ODPOWIEDZ