Mala garstka popraweczek

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Mala garstka popraweczek

Post autor: Piotr »

Tak sobie rzucilem okiem do archiwum i oto co owe oko zdolalo tak na szybko wychwycic:

jest => powinno byc
100% Bawełny => Sto % Bawełny
Sztywny Pal Azji - Turu ru rum => Sztywny Pal Azji - Turururum
Perfect - Kołysanka dla nieznajomej (Kochaj mnie...) => Perfect - Kołysanka dla nieznajomej / To "Kochaj mnie..." to chyba tylko na trojce chodzilo
Zbigniew Hołdys - Co się stało z Magdą K. => Perfect - Co się stało z Magdą K.
Budka Suflera - Sur le point D'Avignon => Budka Suflera - Sur le pont D'Avignon
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Co do Perfectu, to wydaje mi się, że jest OK.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Do którego Perfectu? Bo, nie chcę wywoływać kolejnej wojny... ale ,,Co się stało z Magdą K.'' we wszystkich dostępnych mi, wiarygodnych źródłach przypisuje się Hołdysowi. Faktem jest że kiedy utwór wszedł na LP3, był wykonywany przez zespół Perfect. W dostępnych w inter-śmietniku źródłach jest to przypisywane i tak, i tak... raz Hołdys, raz Perfect.

I co tutaj powiecie?
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

W pierwszej książce o liście, pan Marek pisze, że wygrzebał z archiwum stare nagranie Hołdysa.

a może to chodziło o "Lokomotywe z ogłoszenia" :roll:
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

To też znalazłem... nic to jednak nie wyjaśnia.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Mala garstka popraweczek

Post autor: JaceK »

Oprócz:
Piotr pisze:Zbigniew Hołdys - Co się stało z Magdą K. => Perfect - Co się stało z Magdą K.
-- pozostałe poprawki zostały wprowadzone.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Mala garstka popraweczek

Post autor: mikrobi »

JaceK pisze:Oprócz:
Piotr pisze:Zbigniew Hołdys - Co się stało z Magdą K. => Perfect - Co się stało z Magdą K.
-- pozostałe poprawki zostały wprowadzone.
I słusznie - jeśli coś było prezentowane na Trójce w określony sposób nalezy to uszanowac.
Jest tu co prawda niekonsekwencja, bo "Oprócz" grane w 1982 r. jest jako utwór Maanamu a według tej logiki powinno być firmowane "Marek Jackowski i Dżamble". Tak samo "Moja odpowiedź" z 2000 r. to niby utwór O.N.A., ale pochodzi z płyty Grzegorza Skawińskiego "Ostatnia misja", więc powinno byc raczej "Grzegorz Skawiński i O.N.A."
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Mala garstka popraweczek

Post autor: kajman »

mikrobi pisze:
JaceK pisze:Oprócz:
Piotr pisze:Zbigniew Hołdys - Co się stało z Magdą K. => Perfect - Co się stało z Magdą K.
-- pozostałe poprawki zostały wprowadzone.
I słusznie - jeśli coś było prezentowane na Trójce w określony sposób nalezy to uszanowac.
Jest tu co prawda niekonsekwencja, bo "Oprócz" grane w 1982 r. jest jako utwór Maanamu a według tej logiki powinno być firmowane "Marek Jackowski i Dżamble". Tak samo "Moja odpowiedź" z 2000 r. to niby utwór O.N.A., ale pochodzi z płyty Grzegorza Skawińskiego "Ostatnia misja", więc powinno byc raczej "Grzegorz Skawiński i O.N.A."
Co do Magdy to jednak w podstawowym zapisie powinien być Hołdys, gdyż po pierwsze na liście był jako Hołdys, a po raz pierwszy został powiązany z Perfectem na płycie składankowej z '91 (czyli z czasow, kiedy Perfect istniał z Hołdysem bez Markowskiego).
Oprócz zostało nagrane przez Maanam, który wtedy był zespołem dwuosobowym, a instrumentalistów Dżambli należy traktować jako muzykow sesyjnych, bo singiel był sygnowany przez Maanam.
Odpowiedź (może w innej wersji), pojawiła się w 1999 na Pieprzu.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Mala garstka popraweczek

Post autor: konwicki1980 »

Nie znalazłem innego tematu, w którym byłby poruszany wątek "Co się stało z Magdą K.". Zapytuję tutaj więc: jak to się stało, że w archiwum funkcjonuje ten utwór jako nagranie Perfectu? Jest to przecież totalnie bez sensu (tracklisty, historia powstania, o której wiemy już wszystko).
Płyta:
http://www.archiwumrocka.art.pl/perfect ... rettyPhoto
gdzie po raz pierwszy pojawił się ten utwór, jest według Grzegorza Markowskiego i paru innych członków Perfectu płytą piracką (choć nie do końca w dzisiejszym rozumieniu tego słowa, gdyż nie było wówczas ustawy o prawach autorskich):
Wydanie przez Zbyszka na CD płyty "czerwonej" ("1981-1989") i "zielonej" ("1977-1991") jest świadomym złodziejstwem. Tak samo "Historii nieznanych" i "Ballad". Tych kompaktów wyszło około miliona. To były pierwsze wydania kompaktowe. Zbyszek nie przyszedł do nas z żadnym kwitem. Jeżeli byłby honorowym facetem - a rozpowiadał, że jestem alkoholikiem i nie potrafię się nauczyć angielskiego - to powinien nagrać sobie te piosenki od początku do końca z własnym wokalem, a nie handlować moim, nie płacąc mi nawet dwudziestu groszy. Ominęła mnie kwota około miliona złotych. To jest, k..., kradzież w biały dzień! - nie kryje oburzenia Markowski.
K. Wojciechowski, "Perfect - wszystkie pilne sprawy".

Reasumując, wnoszę o przywrócenie Zbigniewa Hołdysa jako właściwego wykonawcy "Co się stało z Magdą K."
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Mala garstka popraweczek

Post autor: JaceK »

Jest przywrócony. Dodam tylko, że pierwotnie w bazie był wymieniony tutaj Hołdys. Prawka jest taka, żer 'Magda K.' jest Hołdysa z roku ok. 1977, ale Perfect jako Perfect też to grywał (płyta '1977-1991' z 1991, 'Ballady' z 1996, czy 'Gold' z 1998). Nie wiem na jakim etapie poprawy danych zaistniała ta pomyłka. Ważne, że w końcu wyprostowane.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3242
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Mala garstka popraweczek

Post autor: Arkano »

Tak tylko cicho przypomnę, że wciąż nie jest poprawione i jako wykonawca pozostał Perfect.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Mala garstka popraweczek

Post autor: konwicki1980 »

Dobrze, że przypomniałem, bo ja już zupełnie zapomniałem, że zabierałem głos w tej sprawie. 8)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Mala garstka popraweczek

Post autor: JaceK »

Strach robić takie zmiany, ale niech będzie...
ODPOWIEDZ