Coldplay-Yellow/Trouble

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Dekodi »

W archiwum nieprawidłowo prezentowany jest staż utworów Yellow i Trouble zespołu Coldplay, które w różnym czasie debiutowały na Liście, potem zostały połączone przez Pana Marka i na koniec notowany był tylko jeden z nich.

Otóż w notowaniu 973 na miejscu 50 debiutował Yellow, który w następnym notowaniu awansował na miejsce 46 i w notowaniu 975został do niego dołączony utwór Trouble.
Tak połączone utwory przebywały na Liście aż do notowania 989, a następnie od notowania 990 do 998 notowany był tylko utwór Trouble.
Taki zapis widnieje w drugiej książce o Liście, ale również w opisany przeze mnie sposób były drukowane w gazetowej wersji Listy w jednej z gazet, bodajże Expresie wieczornym lub jakiejś innej.
Mam te wydruki i załączam odnośniki do nich jako dowód:

https://megawrzuta.pl/filesgroup/2aa201 ... 71159.html

W ostatnich wydrukach nanosiłem ręcznie poprawki liczby tygodni, ale ponieważ minęło prawie 20 lat nie do końca pamiętam dlaczego nagle staż utworu Trouble tak drastycznie zmniejszyłem (zresztą nieprawidłowo).
Dla samej sprawy nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ liczą się fakty odzwierciedlone w wydrukach.
W poprzedniej wersji archiwum był już zgłaszany ten problem i nie został on rozwiązany, a zatem może się go uda rozwiązać w wersji nowszej.
Bo jak widać z zapisu graficznego i spisu utworów zespołu Coldplay archiwum traktuje te utwory łącznie, tak jakby razem debiutowały w notowaniu 973 i razem spadły z Listy w notowaniu 998.
Z tego co wiem nie jest to jedyny tego typu przypadek w archiwum.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Miszon »

Zdaje się alp3.pl ma problem z liczeniem piosenek z łączoną punktscją. To samo było z Slave to The Wage/Taste in Men Placebo, nie zgadzały się staże piosenek (też najpierw była na Liście jedna, a potem dwie ale jakby bardziej druga, bo częściej drugą grali).
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: mikrobi »

Wiem, że rozdzielono utwory Michaela Jacksona - History i Ghost.
Są zapisy w archiwum, że dwie piosenki tego samego wykonawcy idą łeb w łeb - być może dlatego, że połączono na nie głosy.
Tyle, że dotyczy to tylko poczekalni, nigdy zestawu podstawowego.
Ja akurat pamiętam przypadek Maroon 5 i naprzemiennego grania Harder to breathe i This love (a oba te utwory były raczej spóźnionymi odkryciami, bo na płycie wyszły dwa lata wcześniej).
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Dekodi »

Miszon pisze: śr lip 22, 2020 12:31 am Zdaje się alp3.pl ma problem z liczeniem piosenek z łączoną punktscją. To samo było z Slave to The Wage/Taste in Men Placebo, nie zgadzały się staże piosenek (też najpierw była na Liście jedna, a potem dwie ale jakby bardziej druga, bo częściej drugą grali).
To miało być moje drugie pytanie, a trzecie dotyczyłoby Davida Graya. Wszyscy ci wykonawcy mniej więcej w tym samym czasie wchodzili na Listę.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: JaceK »

Miszon pisze: śr lip 22, 2020 12:31 am Zdaje się alp3.pl ma problem z liczeniem piosenek z łączoną punktscją.
Jakbym to już słyszał. Niczego to nie wnosi... I żeby przypomnieć co wtedy mówiłem:
Będzie precyzyjnie zdefiniowane co i jak -- archiwum sobie poradzi.
Jak na razie były w większości wątpliwości: (1), (2), (3)...

Do prawidłowego wykonania zadania potrzebna jest lista: notowanie/ pozycja /utwór1 / utwór2 -- a nie tylko przesłanie że dwa tytuły były połączone, głosy sumowane, potem już Marek grał tylko jeden...

Jest ktoś chętny do weryfikacji takich wykazów i korekty błędów?
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Dekodi »

No ale w nowym archiwum miało być tak pięknie.
Jak dla mnie sprawa jest dosyć prosta, tzn. utwory muszą być rozdzielone w tych notowaniach, w których jednego z nich nie było. W pozostałych przypadkach możliwe jest połączenie ich w jeden.
Ale jedno jest pewne nie może być utworu Trouble w notowaniu 973 itd, a co tymczasem widać w archiwum:
Notowanie 973 Yellow/Trouble-Coldplay.
To już nie niedopatrzenie, to już nie przekłamanie, to radosna twórczość.
co do punktacji według mnie skoro Trouble był dłużej w podstawowych zestawieniach, to jemu należy przypisać punkty, a Yellow pozostawić jedynie staż w tygodniach w podstawowym zestawieniu, TOP 20 i poczekalni.
Jako drugie rozwiązanie możliwe jest przyjęcie liczby punktów punktów utworu Yellow według faktycznego stażu utworu na Liście, ale w takim przypadku rozdzielenie utworów powinno nastąpić od samego początku do samego końca.
To chyba rola informatyka, żeby takie trudności przezwyciężać.
W ostateczności można przecież w opisie utworu dodać gwiazdkę, przypis itp w celu opisania całego zamieszania
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: JaceK »

Dekodi pisze: czw lip 30, 2020 10:46 pmNo ale w nowym archiwum miało być tak pięknie.
A gdzie była taka deklaracja 'przedwyborcza'?
To już nie niedopatrzenie, to już nie przekłamanie, to radosna twórczość.
Tak... tak...
To chyba rola informatyka, żeby takie trudności przezwyciężać.
Zapytam nieśmiało: a jaki kolega zawód reprezentuje?
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Dekodi »

Nie jestem informatykiem i dlatego od informatyka jako fachowca mam chyba prawo oczekiwać wykonania swojej pracy porządnie. Mam rozumieć, że problem jest nierozwiązywalny???
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: gioconda2 »

Dekodi pisze: czw lip 30, 2020 11:06 pm dlatego od informatyka jako fachowca mam chyba prawo oczekiwać wykonania swojej pracy porządnie.
A czy jesteś pracodawcą JacKa i mu za to płacisz?
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Dekodi »

A czy muszę go zatrudniać, żeby zwracać uwagę na ewidentne błędy.
Tego chyba dotyczy ten wątek i temu ma służyć.
Ta sprawa i nie tylko ta nie jest nowa i była omawiana wielokrotnie wcześniej.
Chyba to normalne, że jakieś rozwiązanie należałoby znaleźć, a jeśli samemu temu podołać nie można, może warto zasięgnąć opinii innych fachowców w dziedzinie informatyki.
Ten problem chyba nie jest z kategorii tych ostatecznie nierozwiązywalnych.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Miszon »

Wydaje się, że już wielokrotnie to zgłaszano i nie bardzo wiem co mieliby zgłaszający zrobić poza zgłoszeniem? Obecna sytuacja wprowadza w błąd, a czy zgłaszający ma się znać na informatyce, by zaproponować rozwiązanie błąd usuwające? Bobby, Dekodi, inni pisali, w których notowaniach dana piosenka jest błędnie wpisana, co mieliby zrobić więcej?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze: pt lip 31, 2020 8:41 pm (...) co mieliby zrobić więcej?
Napisać, w których notowaniach prowadzący zapowiedział Trouble/Yellow, a w których Yellow/Trouble. Bo to kwestia życia i śmierci.
Ot, po/przed covidowy sezon ogórkowy...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Miszon »

Przecież pisali, jest to nawet w książce.
Nie zapowiadał Yellow/Trouble, tylko samo Yellow, a potem samo Trouble.
Ja długo nawet nie wiedziałem że Yellow było na LPP3, bo jak piosenka weszła do 30, to już było to Trouble.

I to chyba jest różnica, czy Trouble zadebiutowało w notowaniu 973, bo tak jest w tej chwili w archiwum. Bo nie jest to prawda.

Jest też różnica, czy Slave to The Wage zadebiutowało na Liście pod koniec sierpnia (tak jest w archiwum), czy pod koniec października 2000 (tak mogę domniemywać, ale nie jestem pewien, natomiast jestem pewien, że tutaj jak piosenka była w 30ce raz na jakiś czas grano Taste in Me n).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: JaceK »

Do prawidłowego wykonania zadania potrzebna jest lista: notowanie / pozycja / utwór1 / utwór2
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Coldplay-Yellow/Trouble

Post autor: Dekodi »

Co jeszcze mam zrobić, żeby Administrator miał zając się sprawą. Może jeszcze mam dołączyć nagrania źródłowych nagrań Listy, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. No proszę bez przesady. W Archiwum są błędy, to fakt. Jak teraz te błędy usunąc to jest problem woźnego konserwatora. Tylko tego pragnę i tylko tego chcę. Proponowałem rozwiązania i czekam na odpowiedź.
ODPOWIEDZ