Notowanie 1998.

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

LokiWawa
Posty: 5279
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.

Notowanie 1998.

Post autor: LokiWawa »

W notowaniu 1998. jest podwójne miejsce 47. wskutek czego Lipali i Sosnowski są o jedną pozycję za wysoko oraz brak jest miejsca 49.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998.

Post autor: bobby-x »

Po co zmiana "na taką nowoczesność" czy nie mogło być normalnie kolumna TW, kolumna LW, kolumna WEEKS ? Wykonawca obok utworu?
Ostatnio zmieniony sob maja 23, 2020 6:03 am przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Notowanie 1998.

Post autor: Aro »

bobby, Ty jak zwykle marudzisz, a po kilku minutach ogarniasz wszystko.
Kwestia przyzwyczajenia.
Misie bardzo mi się podoba nowa odsłona Archiwum LP3 . :D
Dział "statystyki" i "rozmaitości" jeszcze w fazie fragmentarycznej, ale pewnie to się zmieni.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998.

Post autor: bobby-x »

Było dobrze, po co to było zmieniać w takim okresie?
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Notowanie 1998.

Post autor: Aro »

A zmieniać po to, aby było czytelniej i szybciej coś znaleźć dla nas i potomnych. Na wieki wieków.
Tym bardziej, że jest to the end.
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Notowanie 1998.

Post autor: Dekodi »

W poprzedniej wersji forum kilkoma kliknięciami klawiszy można było szybko odtworzyć całą statystykę notowania kopiując do zwykłego Exela całe notowanie z podziałem na kolumny.
Dlatego dla statystyków poprzedni układ wizualny był taki ważny, teraz tego się zrobić nie da, bo za wiele czynności trzeba wykonać aby dojść do podziału na poszczególne kolumny.
Pod tym względem nowa wersja archiwum jest kompletnie nie do przyjęcia.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998.

Post autor: bobby-x »

Moim zdaniem nowy wygląd archiwum listy jest "zbyt nowoczesny" , za wzór przyjęto wygląd UK - Official Singles/Albums Chart Top 100 . Bardzo dobry był ten stary, dla mnie czytelność notowania jest ważna i nie rozumiem czemu likwiduje się kolumnę "weeks" jako trzecią przed tytułem. Te trzy kolumny z cyferkami za tytułem i wykonawcą są nieopisane, nie wiadomo o co z nimi chodzi ?? Trzeba sobie otworzyć własne notowanie i dopiero domyślać się co autor miał na myśli.

Czemu skoro są outsiderzy z podstawowego zestawienia , to nie ma takich z poczekalni. Możliwości wyszukiwania utworów..... i można tak pisać od usr... śmierci.

Pan Jacek mógł przedstawić nową wersję roboczą kilku osobom z forum do konsultacji, przed wypuszczeniem jej w świat.
Dekodi pisze: ndz lip 19, 2020 12:12 am Pod tym względem nowa wersja archiwum jest kompletnie nie do przyjęcia.
Taka niech zostanie, na wieki, wieków. Amen.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1998.

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze: ndz lip 19, 2020 8:45 amTe trzy kolumny z cyferkami za tytułem i wykonawcą są nieopisane, nie wiadomo o co z nimi chodzi ??
Obrazek

Wystarczy zatrzymać kursor na danej liczbie w kolumnie...
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Notowanie 1998.

Post autor: Dekodi »

Ja osobiście uważam, że z samego szacunku dla pana Marka i wymyślonego przez Niego sposobu zapisu wyników notowań, warto byłoby się zastanowić nad powrotem do starszej wersji zapisu.
Może jestem konserwatystą, ale dla mnie tamten sposób zapisu był o niebo bardziej czytelny.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998.

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze: ndz lip 19, 2020 1:28 pm Wystarczy zatrzymać kursor na danej liczbie w kolumnie...
Czyli baza jest jak dla mnie za inteligentna, za nowoczesna, ja lubię widzieć jaki jest nagłówek danej kolumny a nie najeżdżać myszą... Sorry to nie moja bajka.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1998.

Post autor: jollyroger72 »

Dekodi pisze: ndz lip 19, 2020 6:16 pm (...) warto byłoby się zastanowić nad powrotem do starszej wersji zapisu.
Z tym akurat się zgadzam.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1998.

Post autor: bobby-x »

Czyli można było zrobić konsultacje społeczne przed odpaleniem nowej wersji ... trudno ... Pomijając mnie (nie wierzę Bobby w Twoje szczere intencje, z maila przy ostatnim PTWC), masz Jacku osoby zainteresowane wyglądem archiwum.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998.

Post autor: mikrobi »

Aha, czyli np. w notowaniu 529 Claptonowi wpisujemy pozycję 2, bo wtedy była to jego najwżysza. W następnym był na szczycie i odtąd - już do końca- będzie miał wpisany numer 1. Nawet niezły pomysł.
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Notowanie 1998.

Post autor: Dekodi »

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące podsumowań statystycznych poszczególnych utworów.
Chodzi mi mianowicie o dodatkowe dane dotyczące liczby tygodni przebywania danego utworu poza top 20, ponieważ w obecnej wersji archiwum ta liczba stanowi sumę tygodni przebywania w poczekalni oraz w podstawowym zestawieniu poza pierwszą dwudziestką.
Czy ni jest możliwe rozdzielenie tych danych na dwie odrębne kolumny zawierające dane dotyczące ogólną liczbę takich tygodni i tygodni np. w TOP 30.
Wtedy przykładowo opis taki miałby postać:

Champion of the World 1992 7 6 13 4 19 ,

gdzie 1992 no numer notowania debiutu,
7 ogólny staż na liście wraz z poczekalnią,
6 staż utworu w podstawowym zestawieniu
13 pozycja maksymalna
4 staż utworu w TOP 20
19 liczba zdobytych punktów w Podsumowaniu Wszech Czasów.

Taki opis będzie chyba bardziej przejrzysty, bo teraz ewidentnie brak informacji na temat ogólnego stażu utworu w podstawowym zestawieniu.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998.

Post autor: mikrobi »

To akurat ciekawa kwestia, bo w poprzedniej wersji były liczba punktów i miejsce w podsumowaniu wszechczasów. Pomimo, że były to dane mocno dymamiczne. O ile ilość punktów zmieniała się co tydzień tylko 20 piosenkom, o tyle każdy awans utworu w podsumowaniu łącznym automatycznie zmieniał pozycję innych piosenek. A mimo to baza ulegała stałej akutalizacji.
Teraz dane punktowe z oczywistych względów byłyby stabilne, ale ich nie ma. Dziwne.
ODPOWIEDZ