XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Nicoletta »

Piotr pisze:
1303
1281 • —
MORRISSEY
[1988] Viva Hate
:D
fajnie by było, gdyby nie było na przodzie tego 130 :)
wiecie jak fajnie się to śpiewa z Nim jak stoi niecały metr na przeciw? :) eh ... co za wspomnienia :)
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: airborn »

"Prawdziwy powód, dla którego Morrissey zakończył osławiony koncert?"

"Dowiedział się, na którym jest miejscu w TWC".
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: tadzio3 »

To już mamy 3 kawałki, które były kiedyś w top 100.
Faktycznie bolesny spadek "The Meeting". A to taki piękny utwór, tyle że bardzo mało znany.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: JaceK »

1300
1140 • —
BIJELO DUGME
[1974] Kad bi’ bio bijelo dugme (If I Were a White Button)
1299
1272 • —
BOBBY VINTON
[1963] Blue on Blue
1298
1120 • —
COCKNEY REBEL
[1973] The Human Menagerie
1297
1304 • —
JEFF BECK AND ROD STEWART
[1985] Flash
1296
1284 • —
RICHARD MARX
[1989] Repeat Offender
©2015 by LPMN.pl & forum.lp3.pl
gżegoż

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: gżegoż »

Czy zespół Bijelo Dugme Naprawdę nie ma w swoim repertuarze żadnego innego przeboju, który mógłby zastąpić w zestawie "Selmę" i osiągać lepsze wyniki od niej? Zgadzam się, iż to na tyle znany podmiot wykonawczy, że powinien mieć jakąś reprezentację w zestawie, ale ten utwór od lat zajmuje miejsca poniżej tysiąca i chyba się nie zanosi na to, aby ten stan rzeczy miał się zmienić.

Co do Bobby'ego Vintona, to obszernie już kiedyś pisałem, iż w topie przeznaczonym dla polskich słuchaczy zdecydowanie większą szansę na osiągniecie w miarę przyzwoitego wyniku miałaby piosenka My Melody of Love i że to ona powinna zastąpić "Blue Velvet". Nie wszyscy się ze mną zgadzali, ale swoje zdanie podtrzymuję :wink:

Słabe wyniki Richarda Marxa są dla mnie bardzo zaskakujące, by nie użyć słowa szokujące :shock: Ten utwór wydawał mi się na tyle znany i powszechnie lubiany, że przed rokiem typowałem go w okolicach 300. miejsca. Teraz oczywiście już w tamtych rejonach się go nie spodziewałem, ale tego, że awansuje (może nawet do tysiąca), byłem prawie pewien :|

Jeśli chodzi o miejsca 1306-1310, to poza Jethro każdy chciałbym widzieć wyżej i przykro mi, że cieszą się tak niewielką popularnością :( To samo dotyczy "Sugar Sugar" i "Nah Neh Nah". Natomiast nie bardzo rozumiem żali nad tym Andersonem - zwłaszcza w kontekście tego, że klęska wspaniałego "Change We Must" aż tak Was nie zasmuciła :?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Gary »

Przepiękny zestaw, wszystkie spokojnie umieściłbym w top 1000, niektóre dużo wyżej.
Jeśli nie "Selma" to nic innego miejsca wyższego nie zajmie, ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Piotr »

1295
1179 • —
VARIUS MANX
[1996] Ego
1294
1334 • —
TONI BRAXTON
[1996] Secrets
1293
1414 • —
MARTIKA
[1988] Martika
1292
905 • —
GRUPA ABC ANDRZEJA NEBESKIEGO
[1972] SP Studio Rytm
1291
1085 • —
KINGS OF LEON
[2010] Come Around Sundown
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Gary »

uuu, bolesny spadek "Asfaltowych łąk :(
gżegoż

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: gżegoż »

"Asfaltowym łąkom" mogła odrobinę zaszkodzić zmiana w zapisie wykonawcy. Jak było samo ABC, to były prawie na samym początku zestawu i możliwe, że dzięki temu zyskiwały kilka głosów, a jak poszły pod G, to tego bonusu już nie było (a zapewne jakiś słuchacz, któremu nie chciało się dokładnie prześledzić całego zestawu, mógł pomyśleć, że zostały usunięte). Ale to nie zmienia faktu, iż takie utwory, jak AŁ czy "Orła cień", na miejsce w ogólnym zestawie powinny sobie zasłużyć dobrymi wynikami w Polskim Topie. A skoro tam są nisko, to nie jest żadnym zaskoczeniem, że tutaj osiągają tak marne wyniki.

Natomiast zadziwia tempo spadku "Radioactive". Utwór ten zajmował kolejno miejsca: 458, 579, 721, 1085 i teraz 1291. Rzadko spotykane regularność i konsekwencja w obsuwaniu się :shock:
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: airborn »

Nie nad Andersonem, tylko nad Yesem. Bardzo ładny kawałek, ale na pewno nie jakiś ważny w dorobku zespołu, więc ja tam go specjalnie nie żałuję (Niedźwiedź go lubi i chyba głównie dlatego jest w zestawie).

Co do Bijelo Dugme, to zgadzam się - Selma jest ich najbardziej rozpoznawalnym przebojem. Ale też bez przesady - to nie jest aż tak słynny zespół, żeby miał lądować znacząco wyżej... (między nami mówiąc taka Omega też jest o jakieś kilkaset pozycji za wysoko...)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: JaceK »

1290
1178 • —
NICK CAVE & THE BAD SEEDS WITH KYLIE MINOGUE, PJ HARVEY, ANITA LANE, SHANE MACGOWAN
[1996] Murder Ballads
1289
1228 • —
MANIC STREET PREACHERS
[1992] EP Theme from M.A.S.H. (Suicide Is Painless)
1288
1259 • —
BARRY MANILOW
[1974] Barry Manilow II
1287
1244 • —
WILKI
[1992] Wilki
1286
1176 • —
THE SMITHS
[1983] Hatful of Hollow
©2015 by LPMN.pl & forum.lp3.pl
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Tomi »

Te wyniki to aż taka tajemnica?? Przecież znamy 111 najważniejszych pozycji, więc to co jest na 1475 miejscu naprawdę mnie nie interesuje! Chciałbym wiedzieć, gdzie są np piosenki które wypadły z setki (nie sądzę, że niżej niż 200 miejsce), gdzie pozostałe Queeny Floydzi itd. Czy mogę dostać wyniki prywatnie na maila? A forumowicze jak się "jarają" na porcjowanie co 10 czy 20 miejsc dziennie, to niech sobie czekają do wiosny! Dzięki za info
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Miszon »

jak cię nie interesują niższe miejsca, to po prostu nie zaglądaj tutaj dopóki nie zostaną opublikowane te wyższe. W czym problem.
SSupras
Posty: 249
Rejestracja: czw sty 12, 2012 11:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 494

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: SSupras »

Tomi pisze:Te wyniki to aż taka tajemnica?? Przecież znamy 111 najważniejszych pozycji, więc to co jest na 1475 miejscu naprawdę mnie nie interesuje! Chciałbym wiedzieć, gdzie są np piosenki które wypadły z setki (nie sądzę, że niżej niż 200 miejsce), gdzie pozostałe Queeny Floydzi itd. Czy mogę dostać wyniki prywatnie na maila? A forumowicze jak się "jarają" na porcjowanie co 10 czy 20 miejsc dziennie, to niech sobie czekają do wiosny! Dzięki za info
To, że forumowicze się "jarają" porcjowaniem wyników, to nie jest powód do tego porcjowania, a raczej jego skutek. Z tego co się orientuję, administracja forum nikomu nie udostępni tych informacji przed oficjalnym opublikowaniem ich tutaj. Zaraz byłyby przecieki, a wydaje mi się, że nie zostali upoważnieni przez redaktorów prowadzących do takiego natychmiastowego puszczenia informacji w świat.

Porcjowanie będzie tak czy tak, niezależnie od jarania się, czy nie. Kilka lat temu w ogóle nie pojawiały się informacje o dalszych miejscach (na ujawnienie trzeba było czekać kilka miesięcy albo i lat) i też musieliśmy z tym żyć.
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Tomi »

Acha, czyli WIELKA tajemnica! w takim razie do zobaczenia pod koniec wiosny
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Miszon »

Po prostu wyobraź sobie, że pełne wyniki będą dostępne dopiero w maju, a wcześniej nie są w ogóle znane. I życie od razu stanie się prostsze ;-) .
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Nicoletta »

cierpliwość to cnota .... ;)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Piotr »

Tomi pisze:Acha, czyli WIELKA tajemnica! w takim razie do zobaczenia pod koniec wiosny
Ja mogę wcale nie podawać wyników i tak zapewne będzie w przyszłym roku. Wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: TomaszBr »

Ostatnia piątka naprawdę świetna! Cztery bardzo dobre utwory, w tym jeden mój głos. Szkoda tylko, że wszystkie spadają.
Piotr pisze:Ja mogę wcale nie podawać wyników i tak zapewne będzie w przyszłym roku. Wtedy wszyscy będą zadowoleni.
no tak, bo najlepiej unieść się honorem...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Piotr »

TomaszBr pisze:no tak, bo najlepiej unieść się honorem...
Nie unosi się honorem, tylko mam już po dziurki w nosie ciągłego narzekania, ciągle komuś się coś nie podoba bo on(a) chce tak, a nie inaczej i już. Zresztą i tak w ciągu najbliższego roku wiele rzeczy się zmieni, ale to już inna i prawdopodobnie nie moja bajka.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Piotr »

1285
1286 • —
CHER
[1989] Heart of Stone
1284
1343 • —
ROY ORBISON
[1989] Mystery Girl
1283
1236 • —
UFO
[1976] No Heavy Petting
1282
1324 • —
SAM BROWN
[1988] Stop!
1281
1274 • —
TOM PETTY & THE HEARTBREAKERS
[1991] Into the Great Wide Open
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: piotr1990 »

Już się boję tych zmian...

A ja Piotra trochę rozumiem, bo nie wiem po co pisać, że źle jest tak jak jest... po raz któryś...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: jollyroger72 »

Piotr pisze:
Tomi pisze:Acha, czyli WIELKA tajemnica! w takim razie do zobaczenia pod koniec wiosny
Ja mogę wcale nie podawać wyników i tak zapewne będzie w przyszłym roku. Wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Piotrze, olewaj takie teksty i rób swoje.

Dziękujemy za wszystko, co prezentujesz :!:
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Tomi »

Czuję się teraz jak Troll :( słucham topu niemal od początku. Kiedyś nie było internetu więc problem z wynikami był rozwiązany. Teraz możliwości są ogromne! Pamiętam notowanie, bodaj 2001 czy 2002 gdzie wyniki były podawane on line. Jeszcze wtedy dodatkowo głosowało się kartkami pocztowymi (nigdy nimi nie głosowałem). Ale pamiętam też, że urwałem się z randki, żeby nie przeoczyć żadnej piosenki. To były czasy nowości Pearl Jam i Myslovitz. Ciągle "tylko" pierwsza 50 w całości. Pan Marek powoli wprowadzał Piotrka Metza. Nie wiem za bardzo co zdarzyło się w zeszłym roku. Zdaje się, że ktoś opublikował wyniki bez zgody. Stąd ta "kara" i ciułanie wyników po 10 - 20 piosenek dziennie No trudno, jak mus to mus! PODZIWIAM to forum. Jest tu wiele pozytywnie zakręconych osób, muzycznie i nie tylko. Spoko, poczekam z Wami na No Quarter czy Home By The Sea. A noż były na 112 i 113 miejscu ;) Trollem nie jestem! Czuwajcie! - - - - - - - Szkoda Mortena Harketa. Pewnie zostanie wyrzucony z zestawu...
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XXI Top Wszech Czasów - pełniejsze wyniki

Post autor: Nicoletta »

no i wszyscy są zadowoleni i nastąpiło jakieś porozumienie. Chcieć to móc.
fochy na bok panowie! cieszmy się i radujmy, że jest to co jest i patrzmy na wszystko jak na szklankę do połowy pełną, a nie do połowy pustą.
może za rok w Ziemię uderzy kometa i zostanie po nas jedynie chmura pyłu w kosmosie? więc po co się spierać? ;)

właściwie to sama jestem ciekawa gdzie uplasuje się Home by the sea. Bardzo lubię tą piosenkę :)
ODPOWIEDZ