XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
konte
Posty: 123
Rejestracja: pt paź 12, 2012 7:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1502

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: konte »

Podsumowując ten TOP: Podium to Znowu, Schody do Nieba i Bracia w Armii. ;D

I jeszcze ostatnia godzina, bo forum padło:

1. LED ZEPPELIN Stairway To Heaven
2. QUEEN Bohemian Rhapsody
3. DIRE STRAITS Brothers in Arms
4. PINK FLOYD Wish You Were Here
5. THE DOORS Riders on the Storm
6. ARCHIVE Again
7. DEEP PURPLE Child in Time


Again przez skrócenie nie dało rady się wybrzmieć, a Child in Time mnie zamęczyło, jak chyba żadna inna piosenka.

Niestety, ale skrócenie Again to wielka wtopa, tego topa. Szczególnie, że zostało skrócone, bo puszczano jakieś bonusy z poza TOP100. To kpina z głosujących i słuchaczy.


Co do stagnacji w TOPie, to wynika on z samej zasady Topu Wszechczasów. Głosuje się na najlepsze utwory wszechczasów (choć z tym bywa też róźnie, bo dla niektórych wszechczas to od 1967 do 1991 roku). Takie Stairway To Heaven było wybitne rok temu, jest wybitne teraz i będzie wybitne w przyszłości. Nie zrobi się z tego gniot tak nagle. ;)


Czy może mnie ktoś oświecić jakie zmiany w głosowaniu zaszły przed tym sławnym-niesławnym topem?
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: lady »

Jeszcze wrzucę top ostatniej godziny:

1. Pink Floyd - Wish You Were Here
2. Led Zeppelin - Stairway to Heaven
3. Queen - Bohemian Rhapsody
4. The Doors - Riders on the Storm
5. Dire Straits - Brothers In Arms
6. Deep Purple - Child In Time
7. Archive - Again
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: FOXD »

Moja ocena XXI TWC bardzo pozytywna, poza 2 ewidentnymi "nieporozumieniami", cała reszta do akceptacji. Mój wynik to 41 w setce, 9 poza nią ;) Widoczna jest dla mnie poza tym kontynuacja trendu "naprawczego" po nieporozumieniu roku 2009. Szczerze powiedziwaszy obawiałem się nieco o wyniki XXI TWC po zwiększeniu możliwych oddanych głosów do 50.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Geephard »

konte pisze:Again przez skrócenie nie dało rady się wybrzmieć,
To prawda. Z tego powodu ja po "Again" wyłączyłem radio i włączyłem sobie właściwą wersję na CD, która wybrzmiała świetne. Miałem swój numer 1 na właściwym miejscu, o właściwej porze, we właściwej długości. :)
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: 4989341 »

a więc i mój top ostatniej godziny
01. Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
02. Queen - BOHEMIAN RHAPSODY
03. The Doors - RIDERS ON THE STORM
04. Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE
05. Dire Straits - BROTHERS IN ARMS
06. Deep Purple - CHILD IN TIME
07. Archive - AGAIN
Giggs99
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 22, 2010 3:18 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Giggs99 »

airborn pisze:IMO zasada jest prosta: im więcej głosów wolno oddać, tym większa stagnacja. Takich naprawdę ulubionych kawałków się ma - powiedzmy - dwadzieścia, może trzydzieści. Potem to już jest wybieranie na zasadzie "może być" i te głosy trafiają przede wszystkim - średnio rzecz biorąc przynajmniej - na utwory lepiej znane albo bardziej mainstreamowe.

Oczywiście trudno wyciągać wnioski bez znajomości dokładnej liczby oddanych głosów na poszczególne kawałki, ale jestem mocno przekonany, że wypadnięcie "Starless" ma bezpośredni związek ze zmianą z 33 na 50.
Dokładnie. Im większa liczba utworów na które można głosować, tym gorzej dla utworów mniej znanych, ale cenionych przez nazwijmy to ogólnie "koneserów". W tym roku dobrze to było widoczne na przykładzie Starless i Stationary Traveller, które wypadły poza setkę. Moim zdaniem gdyby zmniejszyć ilość utworów do głosowania np. do 10, wtedy większe szanse miałyby właśnie takie mniej znane utwory i byłaby większa szansa na zmiany (oczywiście pozytywne, nie takie jak 5 lat temu). Osobiście jestem za tym, żeby przynajmniej przemyśleć zmniejszenie liczby głosów. Wiadomo, że co bardziej leniwi znowu będą płakać ("jak było 50 głosów to mi wystarczyło do M, więc jak będzie 10 to mi się skończą przy C"), ale uważam, że to tylko wyjdzie TOPowi na dobre.
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: airborn »

konte pisze:

Co do stagnacji w TOPie, to wynika on z samej zasady Topu Wszechczasów. Głosuje się na najlepsze utwory wszechczasów (choć z tym bywa też róźnie, bo dla niektórych wszechczas to od 1967 do 1991 roku). Takie Stairway To Heaven było wybitne rok temu, jest wybitne teraz i będzie wybitne w przyszłości. Nie zrobi się z tego gniot tak nagle. ;)
No jednak nie do końca. Po pierwsze, w propozycjach pojawiają się nowości. Po drugie, w propozycjach pojawiają się wybitne utwory z przeszłości, których wcześniej z jakiegoś powodu w zestawie do głosowania brakowało.

W Topach 17-19 było łącznie 16 nowości. W dwóch ostatnich - zero.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: westron »

Konte pisze:
Czy może mnie ktoś oświecić jakie zmiany w głosowaniu zaszły przed tym sławnym-niesławnym topem?
Było 100 głosów do rozdzielenia, a zestaw do głosowania został podzielony na strony i utwory artystów z końca alfabetu, były delikatnie rzecz ujmując nadreprezentowane :wink:
Grzegorz1973
Posty: 607
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 2:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1984
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Grzegorz1973 »

A może jest tak, że ludziom nie starcza głosów na wykonawców z końca listy.
Odwrócić zestawienie :!:
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Tomi »

Kolejny top się zakończył! Jest to pierwszy top, którego słuchałem od deski do deski. Ok, do rzeczy. Wydawało mi się, że gdy dodano do zestawienia Echoes, to kilka utworów Floyd wypadnie po to, aby zrobić miejsce dla innych. Trochę się pomyliłem, choć wszystkie Pinki, poza Money, zanotowały mniejszy lub większy spadek. Co do zwiększenia liczby głosów do 50, to wg mnie z góry było skazane na pożarcie! Już kilka lat temu mieliśmy 50 głosów i niewiele się zmieniło. Potem podwyższono do 100 głosów, z czego narobił się top U2, Tiny Turner i innych "wynalazków" z końca alfabetu. Jakie są moje propozycje?? mam dwie:

1 - układamy listę do głosowania alfabetycznie od nazwy piosenki, tak jak to było na stronie LPMN. Bo np ja, jako fan Floydów czy Queen, od razu zagłosowałem na niemal wszystkie propozycje tych zespołów, a tak jest szansa na małe zamieszanie;

2 - głosujemy na 33 bądź 50 utworów, a następnie w osobnym okienku pojawiają się nam nasze typy i kolejno układamy je dając im punkty. Czyli tzw głos głosowi nierówny. Bo piosenka, powiedzmy Stairway To Heaven jest u nas na 1 miejscu, czyli dostaje 33 lub 50 punktów, a piosenka z ostatniego miejsca naszego wewnętrznego głosowania dostaje tylko jeden punkt. Pytanie czy słuchacze Trójki są cierpliwi i sumienni, aby swoje wewnętrzne typowanie dość sensownie poukładać??

Naszła mnie również myśl, aby głosować powiedzmy na maks 3 utwory jednego wykonawcy. Jednak tą opcję odrzuciłem, ze względu na zbytnie związanie rąk. Bo ja np nie wyobrażam sobie topu bez przynajmniej 8 piosenek Pink Floyd ;)

Jestem ciągle zwolennikiem oddzielenia topu polskiego od zagranicznego. Skoro w maju mamy swój, narodowy top, to czemu nie możemy mieć zagranicznego na początku roku??

Pan Marek mówił, że usuwamy ostatnie 500 utworów i szukamy dalej propozycji. No ta lista bardzo się kurczy, zwłaszcza, ze jest to już 21 lat! A nowości to raczej białe kruki. Ktoś tu pisał, że Graffity On The Train miało by szanse. No raczej nie:/

Słuchacze Trójki, 25 tysięcy kont, i ciągle ta liczba się powiększa. Jednak gusta przechodzą z pokolenia na pokolenie. Ktoś pisał, że Child In Time jest nudne. Pozostawię to uwagę bez komentarza!!! Top jest nudny, bo nic się nie zmienia! Ale co ma się zmieniać, skoro mamy wybrane kilkadziesiąt największych perełek rockowych wszech czasów!! Można by się spierać co do kilku pozycji i to one się tasują rok w rok. A to, że nie ma nowości dowodzi, że naprawdę wynaleźliśmy już niemal wszystko!

Zgadzam się, żeby wykasować sporo utworó Bitlów. Tylko 3 są w zestawieniu, a moze 2-3 mają realną szansę na setkę. Po co trzymać inne? Bitle mieliby swoje szanse 20-30 lat temu, ale nie teraz. I tak by można było pisać i pisać przy każdym zespole. . .

Ehh, szkoda, że znowu trzeba czekać rok!
A za rok i tak się nic nie zmieni :]

Pozdrawiam i dobrego rocku!

Tomek
Grzegorz1973
Posty: 607
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 2:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1984
Lokalizacja: Płock

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Grzegorz1973 »

Tomi pisze: Potem podwyższono do 100 głosów, z czego narobił się top U2, Tiny Turner i innych "wynalazków" z końca alfabetu. Jakie są moje propozycje?? mam dwie:

1 - układamy listę do głosowania alfabetycznie od nazwy piosenki, tak jak to było na stronie LPMN. Bo np ja, jako fan Floydów czy Queen, od razu zagłosowałem na niemal wszystkie propozycje tych zespołów, a tak jest szansa na małe zamieszanie;

2 - głosujemy na 33 bądź 50 utworów, a następnie w osobnym okienku pojawiają się nam nasze typy i kolejno układamy je dając im punkty. Czyli tzw głos głosowi nierówny. Bo piosenka, powiedzmy Stairway To Heaven jest u nas na 1 miejscu, czyli dostaje 33 lub 50 punktów, a piosenka z ostatniego miejsca naszego wewnętrznego głosowania dostaje tylko jeden punkt. Pytanie czy słuchacze Trójki są cierpliwi i sumienni, aby swoje wewnętrzne typowanie dość sensownie poukładać??
Dla Ciebie wynalazki są na końcu alfabetu, natomiast dla mnie mogą być na początku.
Nie uznajesz topu, w którym było dużo piosenek U2, natomiast zestawienie z 8 utworami PF już Ci się bardzo podoba.
"Wynalazki" - chyba przegiąłeś ?
Co do pkt. 1 i 2 zgadzam się w 100 % i popieram. Znakomite propozycje !
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: airborn »

Układanie piosenek wg tytułu spowoduje tylko utrudnienie (i zwiększenie losowości) głosowania. Nie wiem, czy o to chodziło.

Natomiast możliwość przyznawania preferencji w ramach swojego zestawu - no to oczywistość. Można by też zrobić tak, że ma się 100 punktów do wyboru i można dać po 1 punkcie 100 piosenkom albo po 10 dziesięciu (myślę, że powinien być limit i jednej piosence nie można by przyznać 100).
Teddy
Posty: 30
Rejestracja: sob sty 02, 2010 12:45 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Teddy »

Ewentualnie można podzielić nasze typy na pięć dziesiątek i przyznawać punkty od 5 do 1 albo nawet podzielić na 2 x 25 i przyznawać punkty od 2 do 1. Przyznawanie punktów od 50 do 1 jest zbyt czasochłonne, poza tym moim zdaniem niemożliwe, bo bardzo trudno aż tak szczegółowo to ocenić.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Piotr »

Odnoszę wrażenie, że chcecie przerobić Top w Eurowizję. Jeszcze tylko oprócz przyznawania punktów brakuje przy poszczególnych utworach numeru SMSa, na który można głosować.
Głosowanie powinno być proste jak drut, nie na 100, nie na 66, nie na 50, nie na 33 ale na znacznie mniej utworów. I nie należy przejmować się opiniami, że za mało, że na F zabrakło już głosów. Obsadzamy wg samych siebie podium (3 głosy) i czekamy na wyniki.
Kolejność też nie może być ustalana wg wykonawców bo nie na zespół wszech czasów jest głosowanie tylko na utwór. Weźcie to pod uwagę. Wiadomym jest również, że nie wszystkim się dogodzi, bo każdy ma swój własny punkt widzenia, ale to nie my słuchacze powinniśmy ustalać reguły tylko decyzyjni w Trójce.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Miszon »

TEż mi się wydaje, że głosowanie na 10, max. 20 utworów jest optymalne.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Geephard »

Miszon pisze:TEż mi się wydaje, że głosowanie na 10, max. 20 utworów jest optymalne.
Zależy dla kogo. Dla osób chcących nowości ograniczenie głosów powoduje, że ich na pewno nie będzie. Wiele osób nie wyobraża sobie topu bez conajmniej 20 piosenek będących co roku w 100 i nie ma bata żeby załgosowali na coś spoza tej 100. Oczywiście mówie o ogóle, nie o pojedyńczych osobach. Jedyną receptą jest rezygnacja ze sztywnego zestawu na rzecz samodzielnego wpisywania utworów do formularza przez głosujących. Nawet jeżeli głosów byłoby 100, to niektórym leniwym osobom, nie mającym pojęcia na co głoswać przy 50-tym głosie odechciałoby się wymyslać co jeszcze wrzucić. W momencie kiedy to jest lista zaznaczanie kolejnych ptaszków kosztuje niewiele wysiłku. Pozbylibyśmy się problemów z początkiem lub końcem listy, itp. Można zrobić baaardzo szeroką baze utworów, wrzucając wykonawców z całym ich dorobkiem. Np. Saferowe Stereolab, na które mógłby zagłosować, nie głosując np. na High Hopes, itd.
Giggs99
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 22, 2010 3:18 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Giggs99 »

Geephard pisze:Dla osób chcących nowości ograniczenie głosów powoduje, że ich na pewno nie będzie.
Nie zgadzam się. Im więcej głosów do dyspozycji, tym bardziej zyskują utwory najbardziej znane, przez co mamy stagnację. Ograniczenie ilości głosów może spowodować to, że wyżej będą utwory mało znane, ale bardzo cenione w węższym gronie. Jestem gotów się założyć, że jeśli za rok ilość głosów zostanie ograniczona do max 20, to Echoes wejdzie do setki, a Starless do niej wróci. Pozbycie się ustalonego zestawu na rzecz samodzielnego wpisywania utworów spowoduje, że raz: ciężko będzie zagłosować na wszystkie kawałki, na które by się chciało, bo po prostu ciężko będzie przypomnieć sobie je wszystkie i dwa: znacząco utrudni głosowanie, o czym pisał już wcześniej Piotr. Moim zdaniem nie tędy droga.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Geephard »

Giggs99 pisze:Im więcej głosów do dyspozycji, tym bardziej zyskują utwory najbardziej znane, przez co mamy stagnację. Ograniczenie ilości głosów może spowodować to, że wyżej będą utwory mało znane, ale bardzo cenione w węższym gronie.
Ja jestem przekonany, że jest zupełnie odwrotnie. Przeciętny słuchacz w pierwszej kolejności wybiera te bardziej znane, a potem dopiero pozostałe, zgodnie z zasadą po co tracic głosy na coś co do 100-tki i tak nie wejdzie, więc lepiej wspomóc tych którzy mają realne szanse.
Giggs99 pisze:Pozbycie się ustalonego zestawu na rzecz samodzielnego wpisywania utworów spowoduje, że raz: ciężko będzie zagłosować na wszystkie kawałki, na które by się chciało, bo po prostu ciężko będzie przypomnieć sobie je wszystkie
No i o to chodzi, żeby głosować na to co najważniejsze, a nie to co się przypadkiem znajdzie na liście. Jak ktoś się przyłozy do głosowania to o niczym nie zapomni. Po za tym jak ktoś dajmy na to zapomni zagłosować na Stairway to heaven to topowi to wydzie na zdrowie.:)
A jeśli już zestaw ma zostać, a liczba głosów ograniczona, to zgadzam się z propozycją Piotra, że do trzech głosów, bo tylko wtedy ograniczenie ma sens. Zresztą jestem ciekaw jakie byłyby wyniki.
Piotr pisze:Wiadomym jest również, że nie wszystkim się dogodzi, bo każdy ma swój własny punkt widzenia, ale to nie my słuchacze powinniśmy ustalać reguły tylko decyzyjni w Trójce.
No wiadomo, ale sami decyzyjni dają wyraz temu, że szukają sposobu aby w topie było ciekawiej, więc skoro szukają to forum jest po to aby dyskutować i ewentualnie podsunąć pomysł. Skoro w swoim czasie przy ustalaniu zestawu do głosowania skorzystali z pomocy forum, to w tym przypadku może być podobnie.
Awatar użytkownika
konte
Posty: 123
Rejestracja: pt paź 12, 2012 7:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1502

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: konte »

Piotr pisze:Głosowanie powinno być proste jak drut.
Niby dlaczego? Głosowanie ważone ma sens, bo różnica między czyimś najbardziej ukochanym i ulubionym utworem, a utworem czterdziestym w tym rankingu jest ogromna.

No właśnie, 50 głosów... i wygrywają utwory bytujące w świadomości większej liczby słuchaczy, ale nie będące koniecznie ich ulubionymi.
Ciekawi mnie, jakby wyglądał TOP, gdyby głosowano tylko na 10 utworów. Moim zdaniem czołówka niewiele by się zmieniła, bo TOP-utwory mają wyrobioną markę i wiernych głosujących, ale druga połowa setki mogłaby się kompletnie rozsypać, bo dostaje wiele głosów na zasadzie: "Na to też mogę zagłosować, bo mam jeszcze kilka głosów, a w sumie to fajne jest" - czyli od fanów na pół gwizdka. Będzie mniej głosów, będzie mniej fanów na pół gwizdka.
Piotr pisze: ... ale to nie my słuchacze powinniśmy ustalać reguły tylko decyzyjni w Trójce.
Ale to lista jest dla słuchaczy, a nie słuchacze dla listy.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: 4989341 »

głosowanie musi być maksymalnie proste, aby każdy chętny mógł to zrobić bez większych problemów.
w głosy ważone możemy się zabawić na forum ;)

większe zmiany może wprowadzić tylko zmniejszenie ilości głosów, powiedzmy do 10 :P
wtedy każdy głosujący dobrze zastanowi się nad głosami, wybierze te najbardziej ukochane perełki wśród perełek!
albo danie limitów na danego wykonawcę
pomysł z ułożeniem listy alfabetycznej od tytułu utworu to strzał w dziesiątkę :!:
przecież każdy podkreśla, że to top utworów a nie wykonawców.
i nie przemawiają do mnie opinie, że ktoś tam może nie pamiętać tytułu. naprawdę? jeśli ktoś czegoś nie pamięta, to widać ewidentnie, że nie jest to jego top wszech czasów :mrgreen:
to tak jakby nie pamiętać daty urodzin czy też nazwiska panieńskiego żony ;)
konte pisze:
Piotr pisze:Głosowanie powinno być proste jak drut.
Niby dlaczego? Głosowanie ważone ma sens, bo różnica między czyimś najbardziej ukochanym i ulubionym utworem, a utworem czterdziestym w tym rankingu jest ogromna.
dlatego też powinno być głosów do rozdania 5, 10 max!
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Piotr »

4989341 pisze:głosowanie musi być maksymalnie proste, aby każdy chętny mógł to zrobić bez większych problemów.
w głosy ważone możemy się zabawić na forum ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: jollyroger72 »

4989341 pisze:w głosy ważone możemy się zabawić na forum ;)
Tak robimy od dobrych kilku lat. Nie zauważyłeś?
4989341 pisze:większe zmiany może wprowadzić tylko zmniejszenie ilości głosów, powiedzmy do 10 :P
Zmniejszenie być może tak - ale np. do 25... ale nie 10.
4989341 pisze:pomysł z ułożeniem listy alfabetycznej od tytułu utworu to strzał w dziesiątkę :!:
Absurdalny pomysł :!:
4989341 pisze:i nie przemawiają do mnie opinie, że ktoś tam może nie pamiętać tytułu. naprawdę? jeśli ktoś czegoś nie pamięta, to widać ewidentnie, że nie jest to jego top wszech czasów :mrgreen:
To wypowiedz tak od razu tytuł utworu zespołu The White Stripes, który dotarł na szczyt LPP3. Potrafisz :?: Bo ja nie...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Piotr »

jollyroger72 pisze:To wypowiedz tak od razu tytuł utworu zespołu The White Stripes, który dotarł na szczyt LPP3. Potrafisz :?: Bo ja nie...
To oznacza, że to nie jest Twój utwór wszech czasów, a tylko chciałbyś na niego zagłosować więc potrzebujesz kilkunastu lub kilkudziesięciu głosów dodatkowo.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: wwas »

Są jednak tytuły, które mogą bez problemu powtórzyć nawet osoby, dla których nie jest to utwór wszech czasów. Mogłyby one być nieco uprzywilejowane...
Ostatnio zmieniony sob sty 03, 2015 5:56 pm przez wwas, łącznie zmieniany 2 razy.
Giggs99
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 22, 2010 3:18 pm

Re: XXI Top Wszech Czasów 1.01.2015

Post autor: Giggs99 »

Geephard pisze:
Giggs99 pisze:Im więcej głosów do dyspozycji, tym bardziej zyskują utwory najbardziej znane, przez co mamy stagnację. Ograniczenie ilości głosów może spowodować to, że wyżej będą utwory mało znane, ale bardzo cenione w węższym gronie.
Ja jestem przekonany, że jest zupełnie odwrotnie. Przeciętny słuchacz w pierwszej kolejności wybiera te bardziej znane, a potem dopiero pozostałe, zgodnie z zasadą po co tracic głosy na coś co do 100-tki i tak nie wejdzie, więc lepiej wspomóc tych którzy mają realne szanse.
No cóż, dalej się z Tobą nie zgadzam :) Uważam, że każdy dokładnie pamięta swoje kilka/kilkanaście ukochanych utworów i nie będzie miał problemu z zagłosowaniem na nie. Przy 100 głosach utwory mniej znane nie mają szans zaistnieć, bo po prostu zbyt mała liczba słuchaczy bierze je pod uwagę przy głosowaniu.
Geephard pisze:Jak ktoś się przyłozy do głosowania to o niczym nie zapomni. Po za tym jak ktoś dajmy na to zapomni zagłosować na Stairway to heaven to topowi to wydzie na zdrowie.:)
Tutaj niestety tkwi problem, jest wielu słuchaczy, którzy niezbyt przykładają się do głosowania. Pozbycie się sztywnego zestawu do glosowania raczej im w tym nie pomoże.
Geephard pisze:A jeśli już zestaw ma zostać, a liczba głosów ograniczona, to zgadzam się z propozycją Piotra, że do trzech głosów, bo tylko wtedy ograniczenie ma sens.
Dlaczego ograniczenie do 3 utworów miałoby sens, a do 10 już nie?
Geephard pisze:No wiadomo, ale sami decyzyjni dają wyraz temu, że szukają sposobu aby w topie było ciekawiej, więc skoro szukają to forum jest po to aby dyskutować i ewentualnie podsunąć pomysł. Skoro w swoim czasie przy ustalaniu zestawu do głosowania skorzystali z pomocy forum, to w tym przypadku może być podobnie.
Tu jak najbardziej się zgadzam.
konte pisze:No właśnie, 50 głosów... i wygrywają utwory bytujące w świadomości większej liczby słuchaczy, ale nie będące koniecznie ich ulubionymi.
Ciekawi mnie, jakby wyglądał TOP, gdyby głosowano tylko na 10 utworów. Moim zdaniem czołówka niewiele by się zmieniła, bo TOP-utwory mają wyrobioną markę i wiernych głosujących, ale druga połowa setki mogłaby się kompletnie rozsypać, bo dostaje wiele głosów na zasadzie: "Na to też mogę zagłosować, bo mam jeszcze kilka głosów, a w sumie to fajne jest" - czyli od fanów na pół gwizdka. Będzie mniej głosów, będzie mniej fanów na pół gwizdka.
To jest dokładnie to o co mam na myśli, podpisuję się obiema rękami.
ODPOWIEDZ