Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowanie

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
SSupras
Posty: 249
Rejestracja: czw sty 12, 2012 11:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 494

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: SSupras »

Dzięki, ku3a, za trzymanie ręki na pulsie.

Cieszę się, że jednak wątek nie poszedł na marne i jednak nasze propozycje zostaną uwzględnione. Lepiej późno, niż wcale.

Co do natychmiastowego usunięcia najgorszej 200-tki po tegorocznym notowaniu, to jest to niezły pomysł, bo pewnie z głosowaniem nad usuwaniem nie zdążymy się wyrobić - jeśli redaktorzy zaraz w maju podejmą szybkie działania z dodawaniem utworów, to pewnie potem nie będą chcieli drugi raz w ciągu roku grzebać w zestawie.
gżegoż

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: gżegoż »

adameria pisze:Wypadałoby jeszcze bezlitośnie (!!!) wykreślić te 100-200 utworów, które najsłabiej sobie poradzą w tym roku.
Bez sentymentów.
jollyroger72 pisze:
gżegoż pisze:a w międzyczasie przeprowadził forumowe głosowanie, które wyłoniłoby 200 kandydatów do usunięcia. 8)
A dlaczego My?
Adameria ma rację. 200 najsłabszych usunąć bez sentymentów.
SSupras pisze:Co do natychmiastowego usunięcia najgorszej 200-tki po tegorocznym notowaniu, to jest to niezły pomysł
Jak najbardziej Was popieram, ale obawiam się, że gdyby tak rzeczywiscie postąpiono, to od razu pojawiłoby się mnóstwo głosów oburzenia, iż pousuwano tyle znanych klasyków, które zdaniem co niektórych powinny być nie do ruszenia :|

Bardzo istotny jest tutaj wcześniejszy post Donnie'a:
Donnie pisze:
Gary pisze:a od maja liczę, że weźmiemy się za cięcia ;-)
Ja bym zaproponował, żeby już teraz jakąś skromną listę na szybko stworzyć.

Bez zbytniego angażowania się można (na podstawie znajomości kompletnych wyników z trzech topów) wykazać ze 100 utworów, które są od lat w ogonie i żadna siła ich stamtąd nie może ruszyć. Roboty jest niewiele, a oczyściłoby to troszkę powietrze przez głębszą analizą :)

Dla przykładu kilka ostatnich miejsc:

Kod: Zaznacz cały

                                                            II      III      IV       śr.
Emigranci - W stronę słońca                                817      819      817      818
Natalia Kukulska - Piosenka światłoczuła                   819      818      809      815
No to co - Gdy chciałem być żołnierzem                     811      815      815      814
H. Majdaniec i Niebiesko-Czarni - Jutro będzie dobry dzień 806      810      819      812
Irena Santor - Odrobina szczęścia w miłości                800      816      814      810
Urszula - Biała droga                                      815      809      805      810
Randez Vous - Przez auta szybę                             816      801      810      809
Reni Jusis - Magnes                                        804      807      811      807
Trubadurzy - Przyjedź mamo na przysięgę                    809      814      798      807
Maria Koterbska - Parasolki                                805      799      816      807
Maciej Kossowski - Dwudziestolatki                         810      800      806      805
Skaldowie - Piosenka o Zielińskiej                         813      797      804      805
Martyna Jakubowicz - Kretyni i osły                        807      794      807      803
Nasz Wspólny Świat - Stanie się cud                        803      812      791      802
Basia - Third Time Lucky                                   797      804      802      801
Wojciech Młynarski - Podchodzą mnie wolne numery           798      808      797      801
...
* piosenek było 819
Obawiam się, że niektóre osoby z forum stanowczo by protestowały przeciwko usunięciu niektórych pozycji z tej powyższej listy najsłabszych z najsłabszych, a np. przeciwko wyrzuceniu kilku utworów Basi stanowczo protestowałby Niedźwiedź. :?
Donnie pisze:(na podstawie znajomości kompletnych wyników z trzech topów) wykazać ze 100 utworów, które są od lat w ogonie i żadna siła ich stamtąd nie może ruszyć
Poszedłem tym tropem i na podstawie kompletnych wyników tych trzech topów stworzyłem listę ponad 200 najsłabszych (według średniego miejsca w tych trzech plebiscytach) utworów (jeżeli ktoś jest zainteresowany, to mogę ją jutro wkleić) i patrząc na to, co na niej jest (np. wszystkie Wały Jagiellońskie, prawie wszystkie Ewy Bem, większość Basi etc.), oczami wyobraźni widzę już liczne veta zwolenników jak największego zestawu i tych, dla których znany tytuł i popularność dziesiątki lat temu są ważniejsze, niż znikome (a w niektórych przypadkach wręcz bliskie zeru) poparcie głosujących.

Tak więc w zupełności Was popieram, ale akurat kwestię usunięcia najsłabszych dość czarno widzę :(
I gdyby ta moja czarna wizja się (oby nie!) ziściła, to chyba najlepszym rozwiązaniem pozostanie forumowe głosowanie nad wypadkami...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Gary »

ja nie mam oporów co do w/wym propozycji do wywalenia.
Jeśli jakiekolwiek mógłbym mieć to tylko w przypadku jedynego utworu artysty, artysty który wg. mnie zasługuje na symboliczny udział i uważam, że akurat dany utwór jest jego największym przebojem i innego nie ma sensu wstawiac. Także dość rozbudowane te moje prywatne warunki i dlatego bardzo mało się na te wszystkie warunki razem łapie ;)

Ale zestaw jest do rekonstrukcji zdecydowanie. Jeśli chodzi o polską muzykę to różny gust ma słuchacz trojkowy od tego z radiowej jedynki. Sporo w zestawie takich wykonawców "jedynkowych", którzy wprawdzie w zestawie być powinni, ale tylko w sposób symboliczny, czyli po jednym utworze i tyle.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: jedrzej2012 »

Jak będzie w tym roku 7.PTWC wyglądał jeśli chodzi o prowadzących?
Będzie Piotr Metz, czy może Tomasz Żąda lub Marek Niedźwiecki?
Chodzi mi o której kto.
Kto od 10 do 13, od 13 do 16 i od 16 do 19.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: ku3a »

ku3a pisze:co prawda teraz zmiany nie zostały wprowadzone, ale jestem umówiony, że nasze propozycje zostaną dodane zaraz po zamknięciu głosowania.
no to właśnie skończyłem wprowadzać nasze propozycje.
jakby coś było nie tak, to proszę o znak/sygnał.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Yacy »

super! dzięki Kuba :-)
to co uzupełniamy?
:-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Yacy »

dla chętnych:
http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=4&t=9555

uzupełniamy! :-)
Johnny
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 23, 2009 1:53 pm

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Johnny »

Jak wygląda podsumowanie? Zostały dodane nasze zestawy A, B, C i jeszcze coś ponadto?
gżegoż

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: gżegoż »

Johnny pisze:Jak wygląda podsumowanie? Zostały dodane nasze zestawy A, B, C i jeszcze coś ponadto?
A, B, C i nic ponadto :D
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: westron »

Odbieram to jako wielki zaszczyt, że redakcja naszej ukochanej Trójeczki doceniła nasz wysiłek :D
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: Neo01 »

gżegoż pisze:
Johnny pisze:Jak wygląda podsumowanie? Zostały dodane nasze zestawy A, B, C i jeszcze coś ponadto?
A, B, C i nic ponadto :D
Szkoda że też niczego nie usunięto.
SSupras
Posty: 249
Rejestracja: czw sty 12, 2012 11:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 494

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: SSupras »

Super, bardzo się cieszę i bardzo dziękuję osobom decyzyjnym za wysłuchanie naszego głosu.

A czy jest jakaś szansa na usunięcie części utworów po jakiejś akcji wcześniejszego głosowania?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Wybór nowości do Polskiego Topu Wszech Czasów - głosowan

Post autor: ku3a »

z tym będzie gorzej. żadnej gwaracji nie daję i lepiej się na to nie nastawiać.
ODPOWIEDZ