TOP WYKONAWCÓW

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

TOP WYKONAWCÓW

Post autor: adamDD »

Przyznam, że uwielbiam bawić się w podsumowania, topy itd. dot. muzyki i popełniłem ostatnio taki TOP (chyba 1 z najważniejszych TOP-ów, bo kształtował się w mojej zwariowanej głowie przez prawie 30 lat) , którym się z chęcią „pochwalę” forumowiczom LP 3.
Zrestą w oparciu o ten TOP można zobaczyć jak ukształtowała mnie muzycznie własnie Trójka i LP3 (choć nie tylko)...

Przez ostatnie 3 lata przesłuchałem (po kilka razy) ponad 500 cd z zagraniczną muzyką jakie posiadam. Przy okazji katalogowałem te płytki, oceniałem. A potem patrząc się na dorobek poszczególnych wykonawców i moje oceny ich płyt (i dość szczegółowo porównując ten dorobek) zrobiłem swój TOP WYKONAWCÓW…
Pierwsza wersja TOP-u powstała prawie rok temu. A że przez ostatnie ponad pół roku bawiłem się jeszcze w wybór 100 najlepszych płyt muzy zagranicznej to jego wyniki minimalnie skorygowałem. W porównaniu do pierwotnej wersji w 30-tce pojawił się też Aerosmith, o kilka miejsc do góry wskoczyły Oasis i Roxette (ten 2 nawet znalazł się w TOP 10), a w samej 10-tce Placebo awansowało z 7 na 5…
Zważywszy na fakt, że wychowałem się na musie lat 80-tych (głównie Pr. III polskiego Radia) to w tej 30-tce sporo wykonawców zwłaszcza z tamtego okresu. Tak się po prostu ukształtowałem muzycznie i stare sentymenty pozostały…
Dodam tylko, że co do większości wykonawców z TOP-u posiadam całe dyskografie, więc wyniki TOP-u chyba dość realnie odzwierciedlają jak kształtują się moje gusta muzyczne.

TOP WYKONAWCÓW

01. DURAN DURAN
02. DEPECHE MODE
03. INXS
04. The CURE
05. PLACEBO
06. TEARS FOR FEARS
07. NEW ORDER & ELECTRONIC
08. U-2
09. SIMPLE MINDS
10. ROXETTE

11. OASIS
12. METALLICA
13. MICHAEL JACKSON
14. KYLIE MINOQUE
15. MADONNA
16. The B-52’s
17. OMD
18. A-HA
19. PET SHOP BOYS
20. The HUMAN LEAQUE

21. BLUR
22. ROBBIE WILLIAMS
23. BRYAN ADAMS
24. SHERYL CROW
25. The SISTERS of MERCY
26. DEF LEPPARD
27 AEROSMITH
28. GARBAGE, CURVE
29. The MISSION, The SMASHING PUMPKINS
30. DAVID BOWIE, PETER GABRIEL

31. ABBA, The BEATLES ,
ALANIS MORISETTE, CINDI LAUPER, KATE BUSH, KIM WILDE
The CORRS, The CRANBERRIES, TEXAS
BON JOVI, CAMOUFLAGE, GENESIS, QUEEN
RADIOHEAD, STEREOPHONICS, STING, ULTRAVOX
EDITORS, LINKIN’ PARK, INTERPOL, WHITE LIES, LADYTRON

A same wyniki. DD to od lat mój ukochany zespół. DM, INXS i The Cure to zdecydowanie trzy następne ulubione zespoły i ta czwórka jest poza jakąkolwiek konkurencją.
A dalej na 5 PLACEBO - taka nowa fala w tym TOP-ie. Jedyny wykonawca który mnie absolutnie zauroczył w ostatniej dekadzie.
6. TEARS FOR FEARS - zawsze uwielbiałem głos Rolanda Orzabala. Nie nagrali za dużo płyt, ale jest na nich wiele pereł, cudna jest zwłaszcza płytka Elemental.
NEW ORDER (Electronic), U-2, SIMPLE MINDS - nigdy nie byłem fanem, ale cenię za całokształt i ponad 30-letnie kariery. Mnóstwo wspaniałych płyt.
10. ROXETTE jakoś zawsze miałem do nich słabość. A płytę Crash, Boom, Bang uwielbiam. No i całkiem fajnie wrócili w zeszłym toku po długiej chorobie wokalistki.

11. OASIS - aż 4 ich płyty mam w swoim TOP 100 płyt. Nie mogą być niżej.
12. METALICA - kawał solidnej muzy i genialny czarny album.
MICHAEL JACKSON, KYLIE MINOQUE, MADONNA- ach ten sentyment do lat 80-tych. No ale Jakson i Madonna nagrali wtedy kilka genialnych rzeczy, a do Kylie miałem zawsze słabość. Wiele świetnych singli i jest genialna na żywo.
16. The B-52’s - kolejny wykonawca do którego mam duży sentyment, kilka dobrych płyt w latach 80-tych, świetna Good Staff z 1992r. i bardzo dobry powrót po ponad 15 latach płytą Funplex. Uwielbiam te ich radosne, pozytywne granie.
OMD, A-HA, PET SHOP BOYS, The HUMAN LEAQUE- kolejny zestaw artystów rodem z lat 80-tych, które przez wiele lat nagrywały b. dobre (ale też słabsze płyty). OMD świetne zaczynali (pierwsze płyty - klasyka New Romantic), A-HA- kilka niezłych płyt i świetne single, podobnie PET SHOP BOYS mnóstwo przebojów i genialna pierwsza płyta Please.
Zaskakująco wysoko jest w tym zestawie The HUMAN LEAQUE, ale zanim zaczęli grać taką troche ‘dyskotekę’, która jednak trzyma b. dobry poziom to nagrali w 1978 rewelacyjną i kmpletnie ‘niedyskotekową’ płytkę Reproduction, którą w nurcie New Romantic można by zaliczyć do alternatywy tego kierunku.

21. BLUR - uwielbiam ich płyty z lat 90-tych. W ostatniej dekadzie spuścili z tonu.
ROBBIE WILLIAMS, BRYAN ADAMS - bardzo lubię tych wokalistów. Kilka niezłych płyt, wiele przebojów, no i są genialni LIVE. Z ponad 30 wykonawców zagranicznych, na których koncertach byłem, jak dla mnie lepiej wypadali tylko DD, DM i Placebo.
24. SHERYL CROW - następna wokalistka do której mam słabość. Uwielbiam jej głos zwłaszcza w balladach. Świetna jest zwłaszcza płytka Globe session.
25. The SISTERS of MERCY- Genialne 2 płyty Floodland i Vision Thing. Gdyby dalej tak nagrywali to pewnie byli by w moim TOP 10.
DEF LEPPARD, AEROSMITH - trochę amerykańskiego rocka. Kilka świetnych płyt, a w moim TOP 100 mam w sumie po 2 z obu tych grup.
GARBAGE, CURVE - 2 mocno grające rockowe kapele z żeńskimi wokalami. Garbage nagrali 4 świetne płyty i niestety od prawie 10 lat cisza. O Curve było głośno na początku lat 90-tych (lansowała ich MTV). Niestety teraz jest cichutko, choć co pewien czas nagrywają w Stanach całkiem fajne płyty.
The MISSION, The SMASHING PUMPKINS - mnóstwo dobrych rockowych płyt
30. DAVID BOWIE, PETER GABRIEL - 2 wielkich wokalistów, mnóstwo świetnej muzy, choć nie wszystko co nagrywali mi się podoba.

Co do Wykonawców poza TOP 30 to też właściwie znam i mam ich całe dyskografie i b. lubię, choć po prostu trochę mniej niż tych z 30-tki.
Zwrócę tylko uwagę na ostatnie 4 kapele EDITORS, LINKIN’ PARK, INTERPOL, WHITE LIES - z wykonawców nowszej generacji to moje zdecydowanie ulubione 4 kapele, ale jeszcze mają trochę za mały dorobek płytowy (góra 4 płyty) żeby znaleźć się w moim TOP 30.

Generalnie miałem świetną zabawę z układaniem tego TOP-u i polecam podobne zestawienia wszystkim fanom muzyki tak pozytywnie zakręconym na jej punkcie, jak ja…
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOP WYKONAWCÓW

Post autor: jollyroger72 »

adamDD pisze:20. The HUMAN LEAQUE
THE HUMAN LEAGUE
Awatar użytkownika
albarn
Posty: 4147
Rejestracja: śr sie 12, 2009 10:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosna 2007
Lokalizacja: Kruszwica
Kontakt:

Re: TOP WYKONAWCÓW

Post autor: albarn »

Bardzo fajne zestawienie - mnóstwo lat 80, super :D Z Twojej 30. najbardziej lubię miejsca 4. i 21., ale w sumie lubię - mniej lub więcej - większość tych wykonawców :)
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: TOP WYKONAWCÓW

Post autor: miszony »

Bardzo ciekawy zestaw. Widzę że słuchamy podobnej muzyki i podobnych wykonawców. ( no może poza Areosmith, których nigdy nie lubiłem).
Z mojej strony do tego zestawu dorzuciłbym jeszcze :
1.Annie Lennox i Eurythmisc
2.Bjork
3. Moby ( jego muzyka to jest miód na moje uszy)
4. Fletwood Mac ( dwa albumy " The Rumours" z lat 70- tych eh.... rewelacja i " Tango in the Night". Nie rozumiem czemu w Polsce ten zespól nie jest popularny.
5. Paul Simon - jego Graceland. Chyba jeden z najlepszych albumów w historii muzyki.
6. Florence Welsh - Florence and the Mashine ( moje nowe odkrycie, które znakomice radzi sobie na liście.
7. kate Bush
Imponująca jest też liczba płyt , które posiadasz.
ODPOWIEDZ