Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wwas »

Ech... Też bym chętnie zgłosił dużą część Twoich propozycji jeszcze parę lat temu. Niestety, po tym jak część spośród zgłoszonych przeze mnie przeszła, żeby potem zająć miejsce w ostatniej setce, entuzjazm trochę mi opadł... :(
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wzorowezero »

wwas pisze:Ech... Też bym chętnie zgłosił dużą część Twoich propozycji jeszcze parę lat temu. Niestety, po tym jak część spośród zgłoszonych przeze mnie przeszła, żeby potem zająć miejsce w ostatniej setce, entuzjazm trochę mi opadł... :(
Jakoś mnie to nie zraża próbować takie utwory do zestawu. Bo dlaczego nie? :) Nie wiem, jakie utwory proponowałeś, ale jeśli trafiły na końcową setkę, to chyba dlatego, że pomimo wielkiego zestawu nadal jest za mało utworów w zestawie (zakładam, że te utwory, co proponowałeś, to nie bez powodu były popularne, i nadal są - a więc nie bez powodu je proponowałeś) i przez to takie utwory okupują końcówkę notowania. Bo np. takie "Walking on Sunshine" jest jakby taki wszech czasowy, ale nie poradził sobie. Gdyby dodać jeszcze kilkaset utworów do zestawu, to może by aż tak źle nie było. Nie wiadomo...

Ja ogólnie mam pomysł, aby w następnym notowaniu (XXIII) znalazły się absolutnie wszystkie utwory, które kiedykolwiek były w zestawie na Top Wszech Czasów (choć słabsze utwory nadreprezentowanych artystów można by bez żalu sobie podarować). W ogóle w holenderskim Topie notuje się 2000 utworów, a zestawu... nie ma, bo można głosować na co się chce. Nie wiem, ile utworów choć raz doczłapało się do Top 2000, ale myślę, że to będzie jakieś w sumie... nie wiem, 3000, 3500 utworów? A tych holenderskich to nie mam ochoty zliczać. Za dużo z tym roboty. W ogóle to tam mają oni jakieś ograniczenia ze wszystkim? Nawet nówki się łapią do setki...

W ogóle zrobiłem sobie małą analizę. Chodzi o to, na ile procent utworów w danym Topie możemy maksymalnie zagłosować. A więc:

XX - 1678 utworów - 33 głosy - 1,97%
XXI - 1530 utworów - 50 głosów - 3,27%
XXII - 1503 utwory - 100 głosów - 6,65%

Dokładnie - w tym Topie decydujemy o losie maksymalnie 6,65% utworów z zestawu (oby się to w Topie nie odbiło czkawką...). Co najdziwniejsze - zmniejsza się zestaw, a zwiększa się pula głosów. Gdyby powrócić sprzed stanu z XXI Topu nie zmniejszając puli głosów, to w Topie powinno się znaleźć koło 3000 utworów (3,33%). Gdyby było 2500 utworów w zestawie, to możemy zdecydować o losie maksymalnie 4% utworów, a gdyby 2000 utworów - 5%. Skąd i po co w ogóle taka statystyka? Chodzi mi o moje obawy (które jednak wiele osób podziela), że może być dość dużo przypadkowych głosów na utwory alfabetycznie z początku lub z końca listy (bo jak dają głosy to brać i wykorzystać - choć na całą setkę nie trzeba głosować), co może skutkować tym, że setka będzie "nie do poznania".

Odliczyłem przed chwilą - ilość odrzuconych utworów wynosi w sumie 701, a wszystkich utworów, które kiedykolwiek były w zestawie na Top Wszech Czasów, wynosi 2204. Gdyby darować sobie tylko słabsze utwory tych wykonawców, którzy są nadreprezentowani (np. U2, Depeche Mode, czy The Beatles), to ta liczba zmalałaby gdzieś tak do okolic 2100-2150.

Uważam, że wiele utworów, których już nie ma w zestawie, nadal są utworami wszech czasów w jakimś sensie. Np. wspomniane "Walking on Sunshine". Może by i tak sobie dalej nie radził, ale co by było, gdyby drastycznie zwiększyć zestaw utworów do poziomu 2500? Może nie wypadłby tak tragicznie? Pisząc to mam na myśli sytuację z Ósmym Polskim Topem - dzięki rozszerzeniu zestawu do blisko 1000 utworów w setce odrodziły się 2 Breakouty, Róże Europy, Rezerwat, Andrzej Zaucha (tutaj jego awans był ewidentnym momentem tego Topu, bo było pewne po jakimś czasie, że setkę opuścił, a tu 33 miejsce :D ). Jeszcze do tego dodać wspaniały debiut w setce KSU i to trzykrotnie. Nawet Paktofonice udało się dotrzeć do setki :) Zresztą, zmiany w Polskim Topie sprawiły, że czołówka Polskiego Topu oraz czołówka polskich reprezentantów ogólnego Topu nie różni się niczym szczególnym. Gdzieś w tym dziale było świetne porównanie, chyba w pełniejszych wynikach na XXI Top i porównanie z Ósmym Polskim.

Gdyby coś takiego zastosować na ogólny Top, to wprawdzie w pierwszym tysiącu niewiele by się zmieniło, ale dalej, moim zdaniem, sytuacja byłaby bardziej adekwatna dla takiego "Walking on Sunshine" i z czołowego kandydata do usunięcia stał się tylko utworem poniżej przeciętnej, ale nie jednym z najgorszych. Bo nie mogę uwierzyć w to, że tak popularne utwory przez ogół radziły sobie tak kiepsko.

Moim zdaniem, nie powinno nic się już zmieniać jeśli chodzi o liczbę głosów (ja jeszcze nie widziałem tu i na fejsie sygnałów, że czyjeś głosy kończą się na daną literę, ba - są głosy, że 100 głosów to nadal za mało), a powinno znacznie poszerzyć liczbę utworów w zestawie.

Podsumowując, mój pomysł jest taki, żeby powiększyć zestaw o kolejne jakieś 1000 utworów, żeby doszło do 2500 i żeby powróciły prawie wszystkie utwory, które kiedykolwiek były w zestawie + dodać do tego nowości. Szkoda, że nie ma dalszych wyników z Polskiego Topu - przynajmniej byłoby wiadome, co mniej więcej można by dodać do propozycji, choć jakieś to pilne to to nie jest :) Najpóźniej takie coś można zastosować na "Srebrny Top" (w sensie, że XXV) - 2500 utworów na 25. edycję Topu.

To tylko mój punkt widzenia ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: prz_rulez »

Też bym bardzo chętnie widział w zestawie wszystkie utwory, które kiedyś w nim były.
A w ogóle powinna być opcja dodawania jednej, dowolnej propozycji spoza zestawu na przyszły rok. Wtedy zostałoby dorzucone naprawdę to, czego ludzie pragną.
Anyway, jak zobaczyłem, że z zestawu wyleciało "Break The Line" Guano Apes, to myślałem, że mnie trafi. Okej, może racjonalnie jakoś to rozumiem, ale i tak... Poza tym wyloty "Bitch", "Save Your Kisses For Me", "To The Moon And Back" i "Independent Love Song"... Me not like it. W sumie thank god, że nie wypadło "Believe" Cher, bo zapowiedzi sprzed roku o wielkim sprzątaniu zestawy bardzo źle wróżyły wszystkim jej utworom...
I bardzo brakuje mi Kylie Minogue solo (a z kolei kiedyś było takie z zadka wzięte "Slow"...).
Krzysiek22
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 31, 2010 1:17 am

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Krzysiek22 »

Mnie w zestawie brakuje bardzo:
Slash - Anastasia

Genialny utwór, na który na koncercie Slasha czekają dosłownie wszyscy. Jest wyczekiwany tak samo jak sweet child o' mine. Myślę, Anastasia miałaby duże szanse na głosy, zwłaszcza wśród osób lubiących mocniejsze, rockowe brzmienia :)
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wzorowezero »

Oto moje propozycje - jeśli coś wydaje się kontrowersyjne na pierwszy rzut oka, to wyjaśniam! :) Przy okazji, zdarzyły się pojedyncze przypadki, gdzie proponowałem coś, co już dawno jest w propozycjach lub chyba też coś, co jest w zestawie (A dopiero teraz zauważyłem "Over My Shoulder").

Szybka trzydziestka - chyba ostatnia garść moich propozycji:

Kod: Zaznacz cały

3 Doors Down - When I'm Gone
[2002] Away From the Sun

50 Cent - In da Club
[2003] Get Rich or Die Tryin'
* odkąd tyle propozycji dałem, to teraz muszę uważać, na co proponuję. O 50 Cent'cie jest moim zdaniem jakoś tak ciszej. Daję ten utwór, moim zdaniem jak najbardziej najlepszy ze wszystkich u niego. W ogóle hip-hop w Topie jest mało reprezentowany, więc obecność 50 Centa jakoś by nie zaszkodziła (chociaż zacząłby się na początku alfabetu).

ABBA - Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)
[1979] Greatest Hits Vol. 2
* Ale jak to tak? Madonna z piosenką Hung Up, która jechała samplem z powyższej piosenki, miała kiedyś przyjemność być w zestawie, a ten utwór zespołu ABBA już nie? Trzeba to zmienić!

ABBA - Super Trouper
[1980] Super Trouper

ABBA - Take a Chance on Me
[1977] ABBA: The Album

Baccara - Yes Sir, I Can Boogie
[1977] Baccara

Bill Conti - Gonna Fly Now
[1977] O.S.T. Rocky

Dick Dale & His Del-Tones - Misirlou
[1962] SP Misirlou
* Długo musiałem szukać, ale teraz już wiem, że taki zapis jest jak najbardziej prawidłowy (nie mylić z "Misirlou Twist"). Jest to znany motyw muzyczny.

Dr. Dre feat. Snoop Doggy Dogg - Nuthin' but a 'G' Thang
[1992] Chronic

Dr. Dre feat. Snoop Dogg, Kurupt & Nate Dogg - The Next Episode
[1999] 2001

Faith Hill - There You'll Be
[2001] O.S.T. Pearl Harbor

Flipsyde - Happy Birthday
[2005] We the People

Flipsyde - Someday
[2005] We the People

Fort Minor - Remember the Name
[2005] The Rising Tied
* nie istniał na listach, ale chyba najbardziej rozpoznawalny utwór tej formacji (w której udziela się Mike Shinoda, który kojarzony jest z Linkin Park)

Hot Chocolate - You Sexy Thing
[1975] Hot Chocolate

Ivan Mladek & Banjo Band - Jozin z Bazin
[1977] Nashledanou!
* Dobra - pojechałem po bandzie, ale z tym jest ciekawa historia - na przełomie 2007 i 2008 roku odkopane zostały dwa utwory, a ten jest jednym z nich. Drugi - wszak z mniejszą popularnością, jest w zestawie na obydwa Topy i jest to "Papaya" Urszuli Dudziak, która od kiedy pojawiła się w Topie ogólnym, to zawsze w czołowym tysiącu. Ciekaw jestem, jak Jozin z bazin by sobie poradził, tym bardziej, że nie jest tak katowany w stacjach radiowych, jak kiedyś. Jeszcze wykonawca nazywa się "Banjo Band Ivana Mladka", ale bardziej znany jest właśnie tak, jak napisałem. Tak czy siak poza zbędną popularnością, to niczym kontrowersyjnym się nie szczyci. Nawet grany był w Radiowej Jedynce :)

Kid Rock - American Bad Ass
[2000] The History of Rock
* Dałem najpopularniejszego Kid Rocka, to teraz daję takiego Kid Rocka z typowych dla niego lat (postępuję z propozycjami prawie jak w przypadku Limp Bizkit)

Leo Sayer - When I Need You
[1976] Endless Flight

Limp Bizkit - Break Stuff
[1999] Significant Other

Londonbeat - I've Been Thinking About You
[1990] In the Blood

Matthew Wilder - Break My Stride
[1983] I Don't Speak the Language

Missy Elliott - Get Ur Freak On
[2001] Miss E... So Addictive

Modern Talking - Brother Louie
[1986] Ready for Romance

Nik Kershaw - The Riddle
[1984] The Riddle

Paul Young - Everytime You Go Away
[1985] The Secret of Association

Pras feat. Ol' Dirty Bastard & Mya - Ghetto Supastar (That Is What You Are)
[1998] O.S.T. Bulworth

Ringside - Tired of Being Sorry
[2005] Ringside

Sophie Ellis-Bextor - Murder on the Dance Floor
[2001] Read My Lips

Spiller feat. Sophie Ellis-Bextor - Groovejet (If This Ain't Love)
[2000] SP Groovejet (If This Ain't Love)

The Police - Can't Stand Losing You
[1978] Outlandos d'Amour
Prz_rulez - Obawiam się, że danie wolnej ręki w postaci choćby jednej konkretnej propozycji, nie byłby w ostateczności najlepszym pomysłem, choć jakby tak dać szansę chociaż raz, tak dla testu (w sumie, czy coś jeszcze może bardziej przebić wpadkę z XVI Topem?)? A sceptycznie na to patrzę, bo ludzie mogą głosować na dowolny utwór, na jakikolwiek utwór, który pojawi się w myśli głosujących (poza nienowymi dobrymi utworami, to jeszcze są m.in. nówki typu "Hello" Adele, disco polo typu "Ona tańczy dla mnie" - choć Top One w Radiowej Jedynce się przewijało, oraz najgorsze wcielenie popkultury piosenek takich podmiotów wykonawczych, jak Justin Bieber czy Miley Cyrus).

Tylko sobie wyobraź takiego Biebera obok najsłabszego utworu mocno reprezentowanego wykonawcy w zestawieniu na Top. Nawet, jeśli ten cały Bieber miałby wylądować na ostatnim miejscu ex aequo z jeszcze paroma utworami. Przecież to wygląda co najmniej dziwnie, jakby to nie Trójka organizowała ten Top :D. A co do nówek, to Hydropiekłowstąpienie na XV Top wylądował na 101 miejscu, a jakieś 4-5 miesięcy wcześniej jeszcze był na Liście, a jak ludzie by tak głosowali, to takie "Hello" wielu z głosujących przyjdzie na myśl, bo jest na fali. I to dlatego utwory po 2012 roku nie zagościły jeszcze zestawu, ale niektóre już powoli powinny wejść.

Rozwiązanie byłoby w 100% dobre, gdyby to nie był Ogólny czy Polski Top Wszech Czasów Trójki, a innej rozgłośni ;)

W sumie zmieniam zdanie - mogłyby powrócić nawet wszystkie (nawet m.in. 4 Lady Panki, które mają zbliżoną średnią pozycji, czy też Slow, które dla swojej dekady jest okej utworem). Dlaczego? Jeśli założyć, że na XXIII Top znowu będzie można zagłosować na 100 propozycji, to nie powinno być przeszkody dania kolejnych utworów nadreprezentowanych wykonawców bez usunięcia niczego (takie "Ordinary Love" U2 nie musiałoby niczego zastąpić). Zresztą - ile w sumie Bitli się przewinęło w zestawie, z 30-parę? A obecnie 20-parę? Nawet, jeśli by się tak stało, aby ktoś pokusił się o zagłosowanie na 30-parę piosenek Beatlesów, to zostaje około 70 głosów. Przy 50 zostałoby 20. A moim zdaniem wykonawca z daną liczbą piosenek nie powinien przekraczać 50% możliwych głosów.

Takie jest moje zdanie, ale jak to wyjdzie w praniu, to zobaczymy w czasie ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: prz_rulez »

Nie, nie. To byłyby głosy na to, co ma się pojawić w zestawie na następny rok.
Co do świeżych utworów - uważam, że "Hello" mogłoby już spokojnie być w zestawie. Tym bardziej "Gdybym" Voo Voo. Ale za to totalnym skandalem już jest brak "Graffiti On The Train".
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wzorowezero »

A, w ten sposób. To ja jestem za :) Fajnie by wyglądało odrębne notowanie złożonych z samych propozycji, jeśli tutaj kiedykolwiek by zostało coś takiego podane. W sumie tyle jest utworów w zestawie, że maksymalnie jeden głosujący może zasugerować maksymalnie ze trzy utwory, ale jeden też byłby dobrym pomysłem. Bo jak do tej pory, to chyba nigdy nie było tak, że słuchacze niebędący na forum dawali takie sugestie (nie licząc tego, że na fejsie na profilu Topu Wszech Czasów ktoś z kolei się zastanawia, dlaczego "Wojenki" Lao Che nie ma).

Co do karencji, to ja nie mam pojęcia, jak to działa - w Polskim Topie wyszło, że to jest rok (albo i nawet z 7-10 miesięcy, bo "Ojciec" był rozważany, aby wszedł do zestawu na Ósmy Top), a w Ogólnym to nie do końca wiadomo. Przed XV Topem było kilka miesięcy karencji dla "Hydropiekłowstąpienia" Lao Che (jeśli w ogóle taka była), a na chwile przed XXII Topem to "Graffiti on the Train" czeka już 1,5 roku (na XXIII Top to już by było 2,5 roku). Z tego co widzę, to Gotye wszedł do zestawu od XVIII, a Adele z "Someone Like You" od XIX Topu. Więc nie wiem, na jakich zasadach te wszystkie wybory i karencje się odbywają, bo niby te karencje są, a czasem ich nie ma :know:

Nie wiem, czy o tym już pisałem, ale w Ogólnym Topie nie ma żadnego utworu powstałego czy wydanego po 2012 roku. Ale w zestawie na Polski Top jest już taki Dawid Podsiadło z "Nieznajomym" (zwróciłem uwagę, że pod kątem Listy jest to najmłodszy utwór w tamtejszym zestawie). Obydwa Topy są (niestety) inaczej traktowane :know: (nawiasem pisząc, marzy mi się, aby IX Polski Top wyemitował wszystkie 100 pozycji i żeby co roku, jak w przypadku Ogólnego, modyfikować tamtejszy zestaw - wiele utworów zaproponowałem dla Gabinetu Cieni dla Polskiego Topu)

Zresztą, powinna być pewna zasada dla polskich utworów - jeśli trafią na zestaw dla Topu Ogólnego, to automatycznie także dla Topu Polskiego. "Tam, gdzie nie sięga wzrok" musiało długo niepotrzebnie czekać na wejście do zestawu na Polski Top.

A tak zupełnie odbiegając od tematu jestem na 99% przekonany, że idąc tym, jak przebiegał XXI Top, to na XXII Top zostanie zagrane Ace of Spades.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: prz_rulez »

To, co mnie irytuje, to kompletny brak konsekwencji w ustalaniu tego zestawu.
P.S. Zobaczyłem, że kiedyś w zestawie było nie tylko "Slow", ale również "Can't Get You Out Of My Head" i... O ile resztkami mojego rozumu staram się zrozumieć obecność "Slow", o tyle "Chocolate" nie da się już w żaden sposób usprawiedliwić!
Swoją drogą, "Can't Get..." w 2013 miało niewiele gorszy wynik od "Believe"... Czy to ma znaczyć
I powoli zaczynam się bać o "Without You" Mariah Carey ;/ To przerażające, jak niektóre utwory, które były w topie (a "Without You" raz na całkiem znośnej pozycji!), mogą spaść na takie pozycje, które grożą im wyrzuceniem z zestawu.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wwas »

prz_rulez pisze:kompletny brak konsekwencji w ustalaniu tego zestawu
Trochę wynika to z faktu, że zajmowały się tym różne osoby - niemal czterokrotne powiększenie zestawu przed XV topem to dzieło przede wszystkim Radia Piotrków, którzy jednak od tej pory nie bardzo w niego ingerują (widać to też po zestawie do polskiego Topu, w którym to nadal oni maja decydujący głos, a w którym niewiele się przez ostatnie lata dzieje), wtedy też zostały dodane wszystkie wspomniane utwory Kylie. Większość późniejszych zmian to inicjatywa Pana Marka przy dość znaczącym udziale sugestii z forum - staramy się przez parę ostatnich lat wprowadzić jakieś elementy konsekwencji, co jest faktycznie dość trudne, bo sami mamy na niektóre tematy różne opinie, poza tym brakuje nam jasnych kryteriów, które nasze propozycje zostaną uwzględnione, a które nie. Mam nadzieję, że będzie to jednak zmierzać w dobrym kierunku...

Co do karencji - zdania w tej sprawie też są na forum podzielone, w sumie jednak w toku dyskusji wyszło, że większości okres 3 lat co najmniej nie przeszkadza. Redaktorzy sami z siebie jej nie stosowali, dlatego Gotye i Adele pojawiły się w zestawie od razu (ten pierwszy nawet jeszcze przed opuszczeniem Listy). Potem jednak wśród naszych propozycji konsekwentnie pomijaliśmy utwory nowsze od tych dwóch, tak więc trochę dzięki nam udało się uzyskać trzyletni okres. Wydłużać go bardziej już raczej nie warto i zdecydowanie w przyszłym roku trzeba będzie się postarać o dodanie do zestawu "Graffiti..."

A jeśli chodzi o liczebność - raczej staraliśmy się ją nieco ograniczać, jako ideał przyjmując 1000. Trochę zgadzam się, że większa liczba głosów jest pewną przesłanką do wyboru nieco innych ideałów, ale też przed radosnym rozszerzaniem zestawu do 2000 albo więcej miałbym opory - nie jestem pewien czy owa setka to już tak na zawsze (zresztą kiedyś już była i za długo się nie utrzymała; osobiście 33 jako liczba głosów podoba mi się dużo bardziej), a zdecydowanie łatwiej byłoby ją w przyszłości zmniejszyć do 50 niż wyrzucić połowę zestawu...
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wzorowezero »

Zanim odpowiem, to mam pytanie: gdzie mogę pobawić się w Znawcę Topu (lub coś podobnego) i wytypować miejsca na ten Top? :D

Przesłuchałem sobie to całe "Chocolate"... I muszę powiedzieć, że o ile lubię muzykę i kręciłem się wśród kanałów muzycznych swego czasu, to tej piosenki z jej repertuaru w ogóle nie kojarzę. Z takiej Kylie to okej by było, gdyby to było "Red Blooded Woman", "Love at First Sight", "On a Night Like This", czy nawet "In Your Eyes", bo te kojarzę. A te ze starszej, to obowiązkowo "I Should Be So Lucky" i "Loco-motion". Jeszcze od siebie oficjalnie zaproponowałem "Especially for You" z Jasonem Donovanem w duecie. A "Can't Get You Out of My Head" to jednak mogłoby dla mnie zostać, bo to chyba największy jej solowy utwór z dekady 2000-2009.

Prz_rulez, skoro mówisz o Cher, to dziwnym trafem nie było "Strong Enough" nawet w propozycjach. Chyba jeszcze muszę poszukać utwory, które chciałbym dodać, a "Strong Enough" moim zdaniem zasługiwałby na to.

Wwas, przyznaję, że mocno byłem zaskoczony tym, że pula głosów została rozszerzona do 100. Ja jestem ciekaw, co by było, gdyby jednak rozszerzyć zestaw do 2000+ utworów. No bo ile jest tutaj takich wartościowych utworów godnych bycia w Topie, z ponad 2500, z ponad 3000? Myślę, że wtedy danie 100 możliwych głosów na głosującego byłoby bardziej adekwatne, bo wtedy jest większy wybór (chyba, że magia alfabetu znowu zamiesza w Topie). No chyba, że pewni głosujący są totalnie leniwi i dla nich wybrać setkę (nie z lenistwa) z zestawu ponad 2000 piosenek jest problemem. Holandia notuje u siebie 2000 piosenek, a jak im się udaje, to u nas też by poszło :)

Jak magia alfabetu nie zadziała, to zostałbym spokojnie przy setce, ale jak zadziała, to będziemy mieli co najmniej 2 Adele, 3 AC/DC, 1 Breakout z Modlitwą i 2 Budki Suflera w setce (ale tak czy siak, to Archive co najmniej tylko utrzymałby swoje miejsce) - serio bardziej myślę, że początek alfabetu mógłby na ten top mieć większą siłę niż końcówka. To wtedy optowałbym za 50, ewentualnie 67 głosami.

I patrząc na mój starszy post - z jednej strony komuś głosy kończą się na daną literę (jak w przypadku 33 głosów), a z drugiej będą zbędne głosy (jak w przypadku 100 głosów, jeśli znowu dojdzie do wariacji na Topie, bo jak dają, to korzystać). I trzeba to jakoś wyrównać, a na XXI Top było prawie idealnie. Będziecie wiedzieli, o jaki mój post tutaj chodzi :)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wwas »

wzorowezero pisze:mam pytanie: gdzie mogę pobawić się w Znawcę Topu (lub coś podobnego) i wytypować miejsca na ten Top? :D
Było kiedyś faktycznie coś takiego, ale jakoś parę topów temu zapał w nas osłabł (może za sprawą LLucky'ego, który zawsze wygrywał kopiując wyniki z poprzedniego roku). Chociaż może gdyby założyć wątek, ktoś chętny by się znalazł... (aczkolwiek dwa dni przed rozpoczęciem topu to jednak trochę późno).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Wydłużać go bardziej już raczej nie warto i zdecydowanie w przyszłym roku trzeba będzie się postarać o dodanie do zestawu "Graffiti..."
Myślę, że szansa jest mała biorąc pod uwagę opinię redaktorów (poza Baronem) na temat tego utworu.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wwas »

Bez przesady, gdyby Redaktorzy mieli blokować wpuszczanie do zestawu wszystkiego, co im się nie podoba, niewiele by z niego zostało :) A argumenty, żeby nie dodać utworu o takiej karierze na Liście (co prawda ostatnio łatwiej pod tym względem o sukcesy, ale i tak robi wrażenie), musiałyby być silne, tym bardziej, że raczej nie ulega wątpliwości, że osiągnęłoby wynik dużo lepszy niż dwa utwory Stereophonics, które są w zestawie obecnie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

a to inna sprawa.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: TomaszBr »

wwas pisze:Bez przesady, gdyby Redaktorzy mieli blokować wpuszczanie do zestawu wszystkiego, co im się nie podoba, niewiele by z niego zostało :) A argumenty, żeby nie dodać utworu o takiej karierze na Liście (co prawda ostatnio łatwiej pod tym względem o sukcesy, ale i tak robi wrażenie), musiałyby być silne, tym bardziej, że raczej nie ulega wątpliwości, że osiągnęłoby wynik dużo lepszy niż dwa utwory Stereophonics, które są w zestawie obecnie.
sukcesy na Liście to jedno, ale trzeba mieć też jakieś wyczulenie na "potencjał topowy" danego utworu. Jest to wprawdzie kryterium mocno subiektywne, ale, nie oszukujmy się, "Graffiti" taki potencjał ma i myślę, że szanse w TWC też, zresztą to nie tylko moje zdanie. Kryterium sukcesów na LP3 to kiepski pomysł, o czym przekonujemy się, obserwując wątpliwe sukcesy utworów dodanych do zestawu w 2010-2011 roku (Granda, Radioactive, Amnezja).
A w przypadku utworów starszych warto sobie zadawać pytanie, czy przetrwały one próbę czasu. Choćby w przypadku wspomnianego Kings of Leon - mam wrażenie, że Pyro i Radioactive są już zapomniane, a Use Somebody i Sex on Fire przetrwały i stają się, zwłaszcza ten drugi, klasykami w pewnych kręgach.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wzorowezero »

Dobra, to tutaj wklejam swoje dwa przewidywania (jak mówisz, że trochę późno, to wstawię tutaj):

Moje przewidywane Top 100 XXII Topu - bez magii alfabetu. Patrząc na to, że rok 2015 był rokiem wyborczym, to kilka polskich utworów zalicza awans (takie jak "Biała flaga", "Polska", "Arahja" i "Skóra" a wracają "Leszek Żukowski" i "Dorosłe dzieci"). Na fali jest Adele, więc spodziewam się, że w setce znajdą się co najwyżej jej dwie piosenki. Na fali jest także Lao Che, gdzie lepiej się spisał na Liście niż 7 lat temu, więc raczej na pewno może się znaleźć w setce. Coś z duetu "Echoes" i "Back in Black" wejdzie na listę, tutaj dałem "Echoes", a w drugim przewidywaniu "Back in Black".

Kod: Zaznacz cały

1. Dire Straits - Brothers in Arms
2. Led Zeppelin - Stairway in Heaven
3. Deep Purple - Child in Time
4. Pink Floyd - Wish You Were Here
5. Archive - Again
6. Queen - Bohemian Rhapsody
7. The Doors - Riders on the Storm
8. John Lennon - Imagine
9. King Crimson - Epitaph
10. Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
11. Black Sabbath - Paranoid
12. Nirvana - Smells Like Teen Spirit
13. Metallica - Nothing Else Matters
14. Pink Floyd - High Hopes
15. Pink Floyd - Shine on You Crazy Diamond
16. Led Zeppelin - Kashmir
17. Republika - Biała flaga
18. Guns N' Roses - November Rain
19. The Beatles - Yesterday
20. Perfect - Autobiografia
21. Dżem - List do M.
22. The Animals - House of the Rising Sun
23. AC/DC - Highway to Hell
24. Obywatel G.C. - Nie pytaj o Polskę
25. Eagles - Hotel California
26. Kult - Polska
27. Deep Purple - Smoke on the Water
28. Kult - Arahja
29. Marillion - Kayleigh
30. Dire Straits - Sultans of Swing
31. Pink Floyd - Hey You
32. U2 - One
33. Pink Floyd - Comfortably Numb
34. The Cranberries - Zombie
35. Omega - Gyongyhaju Lany
36. Led Zeppelin - Whole Lotta Love
37. Genesis - Mama
38. The Beatles - Hey Jude
39. Depeche Mode - Enjoy the Silence
40. Deep Purple - Perfect Strangers
41. Sztywny Pal Azji - Wieża radości, wieża samotności
42. Metallica - One
43. Pink Floyd - Time
44. TSA - 51
45. The Jimi Hendrix Experience - Hey Joe
46. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
47. Pink Floyd - Another Brick in the Wall (Part II)
48. R.E.M. - Losing My Religion
49. Metallica - The Unforgiven
50. Bruce Springsteen - Streets of Philadelphia
51. Queen - The Show Must Go On
52. U2 - With or Without You
53. Adele - Someone Like You (live)
54. The Doors - The End
55. Sinead O'Connor - Nothing Compares 2 U
56. Aya RL - Skóra
57. Dire Straits - Money for Nothing
58. Eric Clapton - Tears in Heaven
59. Bob Dylan - Knockin' on Heaven's Door
60. Louis Armstrong - What a Wonderful World
61. Iron Maiden - Fear of the Dark
62. AC/DC - Thunderstruck
63. The Rolling Stones - Angie
64. Joy Division - Love Will Tear Us Apart
65. Marek Grechuta - Dni, których nie znamy
66. Metallica - Master of Puppets
67. The Moody Blues - Nights in White Satin
68. Black Sabbath - Iron Man
69. Radiohead - Creep
70. Depeche Mode - Personal Jesus
71. Iggy Pop - The Passenger
72. Michael Jackson - Billie Jean
73. Queen - Innuendo
74. The Beatles - Let It Be
75. Eric Clapton - Layla (Acoustic)
76. Coma - Leszek Żukowski
77. Dżem - Wehikuł czasu
78. Red Hot Chili Peppers - Californication
79. Uriah Heep - July Morning
80. Kult - Do Ani
81. Prince & The Revolution - Purple Rain
82. Procol Harum - A Whiter Shade of Pale
83. Pearl Jam - Crazy Mary
84. Led Zeppelin - Since I've Been Loving You
85. Turbo - Dorosłe dzieci
86. Czesław Niemen - Sen o Warszawie
87. Budka Suflera - Jolka, Jolka pamiętasz
88. Peter Gabriel & Kate Bush - Don't Give Up
89. Pearl Jam - Jeremy
90. Myslovitz - Długość dźwięku samotności
91. Breakout - Modlitwa
92. The Police - Every Breath You Take
93. Adele - Rolling in the Deep
94. Metallica - Enter Sandman
95. Phil Collins - In the Air Tonight
96. Gary Moore - Still Got the Blues (For You)
97. The Police - Roxanne
98. Lao Che - Hydropiekłowstąpienie
99. Pink Floyd - Echoes
100. Budka Suflera - Jest taki samotny dom
Moje przewidywane Top 100 XXII Topu - z magią alfabetu (silniejsza na litery A-E, mniej silna na litery T-Z). Możliwe, że przewidywania na poprzednią moje poprzednie przewidywania nie będą się tak liczyć, tym bardziej, co było na XVI Top - w roku, kiedy zmarł Michael Jackson, a wszedł do setki tylko jeden utwór.

Kod: Zaznacz cały

1. Dire Straits - Brothers in Arms
2. Led Zeppelin - Stairway in Heaven
3. Archive - Again
4. Deep Purple - Child in Time
5. The Doors - Riders on the Storm
6. Black Sabbath - Paranoid
7. Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
8. The Beatles - Yesterday
9. The Animals - House of the Rising Sun
10. Pink Floyd - Wish You Were Here
11. Queen - Bohemian Rhapsody
12. Dżem - List do M.
13. Eagles - Hotel California
14. John Lennon - Imagine
15. AC/DC - Highway to Hell
16. Deep Purple - Smoke on the Water
17. King Crimson - Epitaph
18. Led Zeppelin - Kashmir
19. Metallica - Nothing Else Matters
20. Nirvana - Smells Like Teen Spirit
21. Dire Straits - Sultans of Swing
22. Republika - Biała flaga
23. Pink Floyd - High Hopes
24. Perfect - Autobiografia
25. The Cranberries - Zombie
26. U2 - One
27. Pink Floyd - Shine on You Crazy Diamond
28. The Beatles - Hey Jude
29. Depeche Mode - Enjoy the Silence
30. Guns N' Roses - November Rain
31. Bruce Springsteen - Streets of Philadelphia
32. Kult - Polska
33. Deep Purple - Perfect Strangers
34. Kult - Arahja
35. Obywatel G.C. - Nie pytaj o Polskę
36. Marillion - Kayleigh
37. TSA - 51
38. Adele - Someone Like You (live)
39. The Doors - The End
40. Pink Floyd - Hey You
41. Bob Dylan - Knockin' on Heaven's Door
42. Dire Straits - Money for Nothing
43. Aya RL - Skóra
44. U2 - With or Without You
45. Pink Floyd - Comfortably Numb
46. Led Zeppelin - Whole Lotta Love
47. Genesis - Mama
48. Omega - Gyongyhaju Lany
49. AC/DC - Thunderstruck
50. Black Sabbath - Iron Man
51. Dżem - Wehikuł czasu
52. Bob Marley & The Wailers - No Woman, No Cry
53. Metallica - One
54. Pink Floyd - Another Brick in the Wall (Part II)
55. Metallica - The Unforgiven
56. Eric Clapton - Tears in Heaven
57. Coma - Leszek Żukowski
58. Pink Floyd - Time
59. Dżem - Wehikuł czasu
60. Queen - The Show Must Go On
61. Depeche Mode - Personal Jesus
62. Sztywny Pal Azji - Wieża radości, wieża samotności
63. Adele - Rolling in the Deep
64. The Beatles - Let It Be
65. Czesław Niemen - Sen o Warszawie
66. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
67. Eric Clapton - Layla (Acoustic)
68. The Jimi Hendrix Experience - Hey Joe
69. Uriah Heep - July Morning
70. Dire Straits - Private Investigations
71. Budka Suflera - Jolka, Jolka pamiętasz
72. Budka Suflera - Jest taki samotny dom
73. R.E.M. - Losing My Religion
74. Marek Grechuta - Dni, których nie znamy
75. The Cure - Lullaby
76. The Doors - Light My Fire
77. Sinead O'Connor - Nothing Compares 2 U
78. Budgie - Parents
79. Breakout - Modlitwa
80. Turbo - Dorosłe dzieci
81. Iron Maiden - Fear of the Dark
82. AC/DC - Back in Black
83. Iggy Pop - The Passenger
84. Louis Armstrong - What a Wonderful World
85. Michael Jackson - Billie Jean
86. The Rolling Stones - Angie
87. Aerosmith - Dream On
88. Kult - Do Ani
89. Czesław Niemen - Bema pamięci żałobny rapsod
90. Radiohead - Creep
91. Pearl Jam - Jeremy
92. Joy Division - Love Will Tear Us Apart
93. Europe - The Final Countdown
94. The Moody Blues - Nights in White Satin
95. Dżem - Sen o Victorii
96. The Clash - London Calling
97. Alphaville - Forever Young
98. The White Stripes - Seven Nation Army
99. Tadeusz Woźniak - Zegarmistrz światła
100. Led Zeppelin - Since I've Been Loving You
W ogóle zobaczcie, ile w zestawie jest utworów z XXI wieku. Moim zdaniem powinno się łaskawszym okiem spojrzeć na nowsze utwory. Gdzieś widziałem statystykę, ile jest utworów z danej dekady. Moim zdaniem takie Graffiti on the Train mógłby bez namysłu zostać dodany.
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2015 9:12 pm przez wzorowezero, łącznie zmieniany 1 raz.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: jedrzej2012 »

Private Investigations to Dire Straits, a nie Deep Purple.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: wzorowezero »

jedrzej2012 pisze:Private Investigations to Dire Straits, a nie Deep Purple.
No czułem, że walnę byka przy robieniu szybkiego przewidywania :D Zdarzało mi się, że te dwa zespoły mi się myliły z nazwy :)

Dzięki za zwrócenie mi uwagi - poprawione :)
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Gdy emocje już opadną...

Mamy pełne wyniki (thx!), także chciałbym wystąpić z propozycją abyśmy po raz kolejny zajęli się zestawem. Po 3 latach - około topowych - wszyscy jesteśmy mądrzejsi i jeśli znajdzie się tu grupka chętnych bez słomianego zapału, gotowych poświęcić trochę wolnego czasu to damy radę naprawić wcześniejsze błędy i unikając kolejnych przedstawić redakcji wizję sensownych zmian.

Proszę dać znać kto (czy w ogóle ktokolwiek?) się piszę... :)

Czasu jest sporo, ale jeśli wcześniej zaczniemy nie będzie działania na wariackich papierach. Spokojnie, powoli = solidnie.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: piotr1990 »

Ja brałem udział w poprzednich głosowaniach-dyskusjach także chętnie mogę i teraz. :) Też myślę, że lepiej wcześniej i na spokojnie.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Piotr »

Jak to powiadają warto rozmawiać i dyskutować tylko zastanawiam się nad reprezentatywnością tego co garstka na tym forum wydyskutuje do tych 99,9% reszty, która oddaje głosy. Rzućmy okiem jeszcze raz:

199 KSU — Moje Bieszczady
327 Red Hot Chili Peppers — Otherside
400 Edmund Fetting — Nim wstanie dzień
572 Archive — Lights
594 Riverside — Conceiving You
730 Marillion — Script for a Jester’s Tear
--------------------------------------------------------
801 Joy Division — Transmission
802 Maanam — Nie poganiaj mnie bo tracę oddech
840 Peter Gabriel — Mercy Street
880 Tina Turner — GoldenEye
894 Earth, Wind & Fire — September
904 Annie Lennox — No More "I Love You’s"
934 Stereophonics — Maybe Tomorrow
973 Nina Simone — Feeling Good
976 Passengers feat. Luciano Pavarotti — Miss Sarajevo
1015 Damien Rice — The Blower’s Daughter
1056 The Sisters of Mercy — More
1060 Jack White & Alicia Keys — Another Way to Die
1092 Blue Öyster Cult — (Don’t Fear) The Reaper
1143 Jean-Michel Jarre — Équinoxe Part 4
1156 Paul McCartney — Hope of Deliverance
1197 Kajagoogoo — Too Shy
1229 System of a Down — Lost in Hollywood
1260 This Mortal Coil — Song to the Siren
1262 Flash and the Pan — Lights In the Night
1284 John Lee Hooker feat Carlos Santana — Chill Out (Things Gonna Change)
1289 Crazy Town — Butterfly
1300 Billy Joel — Piano Man
1313 Eros Ramazzotti — Cose della vita
1355 Dead or Alive — You Spin Me Round (Like a Record)
1389 The Pretenders — I’ll Stand by You
1391 Richard Marx — Hazard
1394 David Bowie — Wild Is the Wind
1401 New Model Army — Lullaby
1402 Def Leppard — Pour Some Sugar on Me
1414 Gary Numan — Cars
1435 UB40 — (I Can’t Help) Falling in Love with You
1437 Titiyo — Come Along
1439 Peggy Lee — Fever
1444 Electric Light Orchestra — Livin’ Thing
1457 Yes — Into the Lens
1461 Kitarō feat Jon Anderson — Agreement
1463 Kool & the Gang — Celebration
1468 Elvis Costello and the Attractions — Shipbuilding
1471 The The — Armageddon Days Are Here (Again)
1481 David Sylvian & Ryuichi Sakamoto — Forbidden Colours
1483 Marvin Gaye — I Heard It Through the Grapevine
1484 Quincy Jones — Ai no corrida
1487 Chic — Good Times
1491 Bachman–Turner Overdrive — You Ain’t Seen Nothing Yet
1493 Maxim feat. Skin — Carmen Queasy
1494 Mory Kanté — Yé ké yé ké
1495 Styx — Mr. Roboto
1500 Justin Hayward with Mike Batt and the London Philharmonic Orchestra — Forever Autumn
1501 Hot Butter — Popcorn
1502 Bobby Vinton — My Melody of Love

Zobaczcie ile utworów znalazło się w pierwszej połówce Topu, a ile w drugiej. Czy jest sens wyrzucać z zestawu z najniższych miejsc jednych i zastępować ich innymi?

To jest tylko moje nie mające znaczenia zdanie na ten temat.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Piotr pisze:Czy jest sens wyrzucać z zestawu z najniższych miejsc jednych i zastępować ich innymi?
Dla tych kawałków, myślę że tak:
127 Pink Floyd - Echoes
135 Amy Winehouse - Back to Black
144 AC/DC - Back in Black
202 Stare Dobre Małżeństwo - Czarny blues o czwartej nad ranem
208 Scorpions - Still Lovin' You
243 Janis Joplin - Cry Baby
253 Queen - Somebody to Love
263 Coldplay - The Scientist
265 Johnny Cash - Hurt
291 System of a Down - Chop Suey!
300 Johnny Cash - Ring of Fire
312 Chris de Burgh - The Lady in Red
323 Armia - Niezwyciężony
342 Queen - I Want It All
345 Pixies - Where Is My Mind?
350 Maanam - Cykady na cykladach
363 Uriah Heep - Lady in Black
380 Nirvana - Lithium
403 BB King - The Thrill Is Gone
416 Chłopcy z Placu Broni - Kocham cię
424 Anna Jantar - Nic nie może wiecznie trwać
430 Marillion - Fugazi
452 Goo Goo Dolls - Iris
465 Tool - Schism
473 Ella Fitzgerald - Dream a Little Dream of Me
464 Gorillaz - Feel Good Inc
476 Santana - Black Magic Woman
492 ABBA - Mamma Mia
504 Patrick Swayze - She's Like the Wind
514 Kobranocka - I nikomu nie wolno się z tego śmiać
529 Accept - Metal Heart
554 Pidżama Porno - Twoja generacja
555 Elvis Presley - Can't Help Falling in Love
630 Mieczysław Fogg - To ostatnia niedziela
643 Blondie - Heart of Glass
645 Prodigy - Breathe
650 Simon & Garfunkel - Scarborough Fair
659 Bonnie Tyler - Total Eclipse of the Heart

i wielu innych, których na szybko nie wypatrzyłem :)
endrju1s
Posty: 199
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 5:15 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: endrju1s »

Hm... Lista Donniego pokazuje ile jest trafionych propozycji jak zglaszamy typy wypracowane na forum.
Lista Piotra pokazuje ile jest trafionych utworow jak robia to inni.

Jak dobrze pamietam lista utworow wyrzucanych z topu w wielu ostatnich latach byla conajmniej robiona "na kolanie". Regularnie wyrzucano utwory z pierwszych setek topu, po czym niektore przywracano po czasie z powrotem i znow zajmowaly swietne miejsca. Reguly dotyczace wyrzucanych utworow byly delikatnie mowiac "chaotyczne".

Moim prywatnym zdaniem efekty pracy tegoz forum prezentowaly naprawde dobra jakosc. Ale to tylko moja skromna opinia. Moze sie calkowicie myle.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Lista uzupełniona (152 utwory - 19% - w top800 ):

Kod: Zaznacz cały

58 Eric Clapton - Layla (unplugged)
127 Pink Floyd - Echoes
135 Amy Winehouse - Back to Black
142 Queen - I Want to Break Free
144 AC/DC - Back in Black
154 Led Zeppelin - Babe, I'm Gonna Leave You
196 Pink Floyd - The Great Gig in the Sky
199 KSU - Moje Bieszczady
202 Stare Dobre Małżeństwo - Czarny blues o czwartej nad ranem
208 Scorpions - Still Lovin' You
209 Adele - Rolling in the Deep
214 King Crimson - The Court of the Crimson King
221 Iron Maiden - Run to the Hills
242 Pink Floyd - Us and Them
243 Janis Joplin - Cry Baby
253 Queen - Somebody to Love
263 Coldplay - The Scientist
265 Johnny Cash - Hurt
275 Hey - Mimo wszystko
277 Led Zeppelin - Dazed and Confused
283 Paktofonika - Jestem Bogiem
284 Coma - Los cebula i krokodyle łzy
285 U2 - Beautiful Day
291 System of a Down - Chop Suey!
300 Johnny Cash - Ring of Fire
306 Stare Dobre Małżeństwo - Z nim będziesz szczęśliwsza
312 Chris de Burgh - The Lady in Red
321 Coldplay - Fix You
323 Armia - Niezwyciężony
326 Aerosmith - I Don't Want to Miss a Thing
327 Red Hot Chili Peppers - Otherside
328 Wham! - Last Christmas
331 Buena Vista Social Club - Chan Chan
335 Dire Straits - Walk of Life
342 Queen - I Want It All
345 Pixies - Where Is My Mind?
346 Guns N'Roses - Welcome to the Jungle
347 Dire Straits - Telegraph Road
350 Maanam - Cykady na cykladach
363 Uriah Heep - Lady in Black
366 Rammstein - Amerika
367 Brygada Kryzys - To co czujesz
369 Stanisław Sojka - Tolerancja (na miły Bóg)
370 Strachy na Lachy - Dzień dobry kocham cię
380 Nirvana - Lithium
383 Kings of Leon - Use Somebody
384 Clannad - Robin (The Hooded Man)
388 Myslovitz - Peggy Brown
391 Black Sabbath - Changes
400 Edmund Fetting - Nim wstanie dzień
401 Phil Collins - Against All Odds (Take a Look at Me Now)
402 Hey - List
403 BB King - The Thrill Is Gone
405 The Beatles - Lucy in the Sky with Diamonds
409 Kult - Gdy nie ma dzieci
412 Florence + the Machine - No Light, No Light
415 Led Zeppelin - No Quarter
416 Chłopcy z Placu Broni - Kocham cię
422 Coma - Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków
424 Anna Jantar - Nic nie może wiecznie trwać
426 The Beatles - Michelle
428 Strachy na Lachy - Piła tango
430 Marillion - Fugazi
436 Alphaville - Big in Japan
439 Amy Winehouse - You Know I'm No Good
443 Berlin - Take My Breath Away
449 Foo Fighters - The Pretender
452 Goo Goo Dolls - Iris
462 System of a Down - Lonely Day
465 Tool - Schism
466 Depeche Mode - Never Let Me Down Again
473 Ella Fitzgerald - Dream a Little Dream of Me
474 Gorillaz - Feel Good Inc
475 Andrea Bocelli & Sarah Brightman - Time to Say Goodbye
476 Santana - Black Magic Woman
478 Enya - May it Be
489 Radiohead - No Surprises
492 ABBA - Mamma Mia
496 Hey - Zazdrość
502 Hurt - Załoga G
504 Patrick Swayze - She's Like the Wind
505 Black Sabbath - Heaven and Hell
513 Deep Purple - Soldier of Fortune
514 Kobranocka - I nikomu nie wolno się z tego śmiać
526 Queen - Bicycle Race
529 Accept - Metal Heart
535 Red Hot Chili Peppers - Scar Tissue
537 Metallica - Mama Said
545 Archive - Bullets
546 Renata Przemyk feat. Katarzyna Nosowska - Kochana
554 Pidżama Porno - Twoja generacja
555 Elvis Presley - Can't Help Falling in Love
556 Ewa Demarczyk - Grande Valse Brillante
560 Beastie Boys - (You Gotta) Fight for Your Right (To Party!)
566 Annie Lennox - Why
572 Archive - Lights
579 Elton John - Can You Feel the Love Tonight
581 Boney M. - Daddy Cool
583 Wojciech Młynarski - Jesteśmy na wczasach
585 Muse - Uprising
588 Jimi Hendrix - Purple Haze
592 Linkin Park - Numb
594 Riverside - Conceiving You
595 Depeche Mode - Freelove
599 Limahl - Never Ending Story
601 Michael Jackson - Earth Song
609 Deep Purple - Black Night
620 The Cure - Boys Don't Cry
621 Metallica - Until it Sleeps
627 Röyksopp - What Else Is There?
628 Nirvana - In Bloom
630 Mieczysław Fogg - To ostatnia niedziela
634 Judas Priest - Breaking the Law
639 Florence + the Machine - Cosmic Love
641 Reamonn - Supergirl
643 Blondie - Heart of Glass
645 Prodigy - Breathe
650 Simon & Garfunkel - Scarborough Fair
659 Bonnie Tyler - Total Eclipse of the Heart
663 Elektryczne Gitary - Dzieci
683 Nick Cave & PJ Harvey - Henry Lee
689 Leonard Cohen - I'm Your Man
690 The Beatles - All My Loving
695 Dolly Parton - Jolene
707 Coolio feat. L.V. - Gangsta's Paradise
708 Free - All Right Now
717 Faith No More - Ashes to Ashes
724 Depeche Mode - In Your Room
730 Marillion - Script for a Jester's Tear
733 Nat King Cole - When I Fall in Love
734 Stanisław Sojka - Cud niepamięci
735 Alicia Keys - Fallin'
736 David Bowie - The Man Who Sold the World
737 3 Doors Down - Here Without You
741 Closterkeller - Władza
742 Coldplay - Talk
743 Houk - Transmission into Your Heart
745 Lenny Kravitz - I Belong to You
748 Mark Knopfler - Sailing to Philadelphia
753 Cyndi Lauper - True Colours
754 Czerwone Gitary - Anna Maria
755 Republika - Nieustanne tango
760 Magda Umer - Koncert jesienny na dwa świerszcze
767 Prodigy - Firestarter
772 Robbie Williams - Angels
776 Anna Jantar - Tyle słońca w całym mieście
777 Sigur Rós - Sæglópur
787 The Offspring - Self Esteem
788 Elton John - I'm Still Standing
790 Editors  - Papillon
791 Boney M. - Rivers of Babylon
792 Urszula Dudziak - Papaya
endrju1s
Posty: 199
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 5:15 pm

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: endrju1s »

Tak samo jak pochwalilem wynik pracy forumowiczow chcialbym podziekowac sprawcom fenomenalnego PDFu z calosciowymi wynikami ostatniego Topu. Rewelacyjna skarbnica informacji i lektura do poduszki!

I pytanie ogolne: co w tych wynikach ciekawego wyczytaliscie, czego jeszcze nikt nie dostrzegl?
ODPOWIEDZ