Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Miszon »

Do usunięcia:
Cream - Badge 958 1196 1295 1235 1152 1361 1200
The Kinks - Lola 1198 1128 1360 1295 1217 1448 1274
The Kinks - Sunny Afternoon 1290 1342 1503 1339 1345 1579 1400
The Moody Blues - Blue World ---- ---- ---- 1228 1279 1523 1343
Petula Clark - This Is My Song 1550 ---- 1637 1524 1532 1669 1582
The Who - Pinball Wizard 1461 942 1257 1424 1272 1510 1311
The Yardbirds - For Your Love 1240 209 1306 1337 1301 1396 1132[/code]

Do dodania:

Dusty Springfield - Son of a Preacher Man
Van Morrison - Brown Eyed Girl
The Who - Baba O'Riley
The Zombies - Time of the Season

Brak tego Who i tego Morrisona to poważny błąd.

Jeśli jakiś wykonawca ma 1 numer w zestawie, to byłem dla niego pobłażliwy i nawet jakby miał meganiskie miejsca, ale jakąś wartość historyczną, to i tak będę za niego zostawianiem (chyba że nie znam nawet wykonawcy).
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: kamil_snk »

Pakiet #02

Do usunięcia:
Cream - Badge
The Kinks - Lola
The Kinks - Sunny Afternoon
The Kinks - You Really Got Me
Manfred Mann - Do Wah Diddy Diddy
Manfred Mann's Earth Band - Blinded by the Light
The Who - Pinball Wizard
The Yardbirds - For Your Love
The Yardbirds - Heart Full of Soul
Donovan - Mellow Yellow
Herman’s Hermits - No Milk Today
The Hollies - He Ain't Heavy, He's My Brother
The Spencer Davis Group - Keep on Running
Them - Gloria
The Troggs - Wild Thing
Petula Clark - Downtown
Petula Clark - This Is My Song
The Who - Pinball Wizard

Do dodania:
The Kinks - All Day and All of the Night
Van Morrison - Brown Eyed Girl

Zgodnie z moim założeniem - trochę bym odchudził zestaw. Jestem trochę zaskoczony niską pozycją "You Really Got Me" czy "Downtown", no ale wyrażna tendencja spadkowa w ostatnim Topie - niech więc leci. Jest jeszcze kilka utworów (Moody Blues), które zajmują bardzo słabe miejsca, no ale niech mają jeszcze ten rok/dwa szansy. Z propozycji do dodania - nie mam nic przeciwko dodaniu kilku utworów, zwłaszcza w wypadku, gdy pozostałe (albo większość pozostałych) utworów danego wykonawcy pójdzie do odstrzału. Ale tak na szybko, to poza The Kinks i Van Morrisonem nic nie kojarzę.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Pakiet bardzo trudny do analizy, bo z jednej strony prawie wszystkie wymienione w nim pozycje są na tyle kultowe, że powinny znaleźć się w każdym zestawieniu utworów wszech czasów, a z drugiej w głosowaniu na TTWC mają marne szanse i za każdym razem zajmują miejsca na szarym końcu. Zatem proponuję połowę uciąć... by w ten sposób pomóc ocalałym.

do usunięcia:
Alan Price - O Lucky Man!
Cream - Badge
The Kinks - Lola
The Kinks - Sunny Afternoon
Manfred Mann - Do Wah Diddy Diddy
Manfred Mann's Earth Band - Blinded by the Light -
The Moody Blues - Blue World
The Moody Blues - Your Wildest Dreams
Petula Clark - This Is My Song
The Who - Pinball Wizard
Donovan - Mellow Yellow
Herman’s Hermits - No Milk Today
The Hollies - He Ain't Heavy, He's My Brother
The Spencer Davis Group - Keep on Running
Them - Gloria

do dodania:
Dusty Springfield - Son of a Preacher Man
The Kinks - All Day and All of the Night
The Moody Blues - Tuesday Afternoon
Van Morrison - Brown Eyed Girl
The Who - Baba O'Riley

P.S. Dziwi mnie, że chcecie wywalić utwory zespołu The Yardbirds. Tam w końcu zaczynali: Eric Clapton, Jeff Beck i Jimmy Page (Led Zeppelin), a pozycje XVI topu (TOP300) świadczą, że jest na nie wzięcie tylko zasady głosowania i bardzo ograniczona liczba głosów daje im po pupie...
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

kamil_snk pisze:Zgodnie z moim założeniem - trochę bym odchudził zestaw. Jestem trochę zaskoczony niską pozycją "You Really Got Me" czy "Downtown", no ale wyrażna tendencja spadkowa w ostatnim Topie - niech więc leci
I takie podejście mi się podoba! :) Tylko postępując w ten sposób będziemy w stanie odchudzić zestaw do w miarę sensownych kształtów. Jak coś było w zestawie tylko raz albo dwa i osiągało kiepskie wyniki, to można brać pod uwagę hipotezę wypadku przy pracy i dać kolejną szansę na poprawę. Ale jak jakiś utwór przez pięć albo sześć lat nie jest w stanie osiągnąć przyzwoitego wyniku, to już w żaden sposób nie można mówić o przypadku. To, że coś wiele lat temu (gdy większości z nas nie było jeszcze na świecie) było bardzo popularne, nie musi wcale oznaczać, że powinno mieć dożywotnie miejsce w zestawie, bez względu na otrzymywane wyniki. Wiele razy było przecież podkreślane, że to ma być zestaw do głosowania na Trójkowy Top Wszech Czasów, a nie "ekspercka" lista największych przebojów w historii muzyki.
Donnie pisze:Dziwi mnie, że chcecie wywalić utwory zespołu The Yardbirds. Tam w końcu zaczynali: Eric Clapton, Jeff Beck i Jimmy Page (Led Zeppelin), a pozycje XVI topu (TOP300) świadczą, że jest na nie wzięcie tylko zasady głosowania i bardzo ograniczona liczba głosów daje im po pupie...
Tutaj akurat zdecydowanie się nie zgadzam. Temat XVI Topu był już dziesiątki (o ile nie setki) razy wałkowany i chyba zostało udowodnione ponad wszelką wątpliwość, że jego wyniki były mocno przypadkowe, a utwory wykonawców z końca alfabetu (Od The Beatles w dół) były w tak znaczący sposób uprzywilejowane, że do ich wyników nie powinno się podchodzić poważnie. Zwracam uwagę, że w XVII Topie też można było głosować na 100 utworów, a omawiane utwory zajęły w nim miejsca nie w trzeciej, ale w czternastej i piętnastej setce. Nie jest zatem prawdą, że "jest na nie wzięcie" albo że "ograniczona liczba głosów daje im po pupie". Zresztą wystarczy spojrzeć na wyniki tego XVI Topu. Utworów z końcówki alfabetu, które były bardzo nisko, ale w tym jednym roku tak mocno wystrzeliły w górę, by w kolejnej edycji znów polecieć w dół (i już tam pozostać), było bardzo dużo. Tak więc tu nie może chodzić o "wzięcie", tylko o "zakładkowy" (jak kiedyś ktoś go nazwał) system głosowania.
A to, że w tym zespole zaczynały znane postacie, też nie jest argumentem za usilnym trzymaniem go w zestawie pomimo kiepskich wyników. To był argument, by kiedyś dać temu zespołowi szansę - ale skoro nie została wykorzystana, to mówi się trudno. Najwyraźniej słuchacze dużo bardziej wolą późniejsze dokonania tych artystów, które przecież są bardzo licznie reprezentowane w zestawie.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: kajman »

Ja mam tylko takie pytanie: Dlaczego zostało odrzucone She's not there Zombisów?
A może nawet ogólniej poprosiłbym o wyjaśnienie wszystkiego co zostało zapisane w uwagach.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

kajman pisze:Ja mam tylko takie pytanie: Dlaczego zostało odrzucone She's not there Zombisów?
A może nawet ogólniej poprosiłbym o wyjaśnienie wszystkiego co zostało zapisane w uwagach.
To były moje propozycje, z których się wycofałem.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: kajman »

Szkoda, bo akurat ten utwór mi się zdecydowanie więcej mówi (może dlatego, że Santana go przerobił). Tego drugiego to chyba nie znam.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Wyniki głosowania na pakiet #02


  • ZESTAW TRÓJKOWY:

Kod: Zaznacz cały

                                                         TAK      [%]
The Animals - The House of the Rising Sun                11      100%
The Animals - Don't Let Me Be Misunderstood              10       91%
Alan Price - O Lucky Man!                                 3       27%

Cream - Sunshine of Your Love                            11      100%
Cream - White Room                                       11      100%
Cream - Crossroads                                        8       73%
Cream - Badge                                             1        9%

The Kinks - You Really Got Me                             8       73%
The Kinks - Sunny Afternoon                               1        9%
The Kinks - Lola                                          0        0%

Manfred Mann - Do Wah Diddy Diddy                         4       36%
Manfred Mann's Earth Band - Blinded by the Light          4       36%

The Moody Blues - Nights in White Satin                  11      100%
The Moody Blues - Your Wildest Dreams                     5       45%
The Moody Blues - Blue World                              3       27%

Petula Clark - Downtown                                   7       64%
Petula Clark - This Is My Song                            0        0%

The Who - Behind Blue Eyes                               11      100%
The Who - My Generation                                  11      100%
The Who - Won't Get Fooled Again                          7       64%
The Who - Pinball Wizard                                  0        0%

The Yardbirds - Heart Full of Soul                        6       55%
The Yardbirds - For Your Love                             3       27%

Marianne Faithfull - As Tears Go By                      10       91%
The Troggs - Wild Thing                                   8       73%
Donovan - Mellow Yellow                                   3       27%
Herman’s Hermits - No Milk Today                          3       27%
The Spencer Davis Group - Keep on Running                 2       18%
Them - Gloria                                             3       27%
The Hollies - He Ain't Heavy, He's My Brother             1        9%
  • RÓŻNE PROPOZYCJE:

Kod: Zaznacz cały

                                                         TAK      [%]
Van Morrison - Brown Eyed Girl                            8       73%
Dusty Springfield - Son of a Preacher Man                 7       64%
The Kinks - All Day and All of the Night                  5       45%
The Who - Baba O'Riley                                    5       45%
The Moody Blues - Tuesday Afternoon                       3       27%
Swinging Blue Jeans - Hippy Hippy Shake                   3       27%
The Zombies - Time of the Season                          3       27%
Manfred Mann - Questions                                  2       18%
The Moody Blues - Melancholy Man                          2       18%
Spencer Davis Group - Gimme Some Lovin'                   2       18%
Ktoś chcę może poruszyć jakiś temat w związku z tym pakietem?
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Ja proponuję jedynie wrzucić na tapetę the Moody Blues:

Kod: Zaznacz cały

                            TAK    %    Donn   Gżeg   Wwas   Yacy   Gary   Misz   Piot   Ssup   4989   kajm   kami   toma
TMB - Blue World             3    27%     -      -      -      x      -      -      -      x      -      -      x     ---
TMB - Your Wildest Dreams    5    45%     -      -      -      -      x      x      x      x      -      -      x     ---
TMB - Tuesday Afternoon      3    27%     x      x      -      -      -      -      x      -      -      -      -     ---
z czego wynika, że 8/11 głosujących widziałoby w zestawie drugi utwór oprócz nocy...

Idąc tym samym tokiem jeden kawałek Manfredd Mann ma poparcie 6/11:

Kod: Zaznacz cały

                            TAK    %    Donn   Gżeg   Wwas   Yacy   Gary   Misz   Piot   Ssup   4989   kajm   kami   toma
MM - Do Wah Diddy Diddy      4    36%     -      -      x      -      x      x      -      -      x      -      -     ---
MM - Blinded by the Light    4    36%     -      -      -      x      -      x      -      x      x      -      -     ---
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

The Moody Blues w zasadzie mógłby mieć tylko swój największy przebój (i to jest moje oficjalne stanowisko), ale gdybyście się jednak upierali, że to mało, to mogłoby zostać YWD - ale tylko i wyłącznie z powodu tego, że to niedawna nowość, a na takowe generalnie należy spoglądać trochę łaskawszym okiem.

W drugim przypadku niestety jestem przeciwny obu utworom, bo wyniki w żaden sposób nie działają na ich korzyść.
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Tomi »

a jak się macie do pomysłu, aby zrobić rewolucję w głosowaniu? mianowicie chodzi o pomysł, aby wybrać swoje 33 utwory, a następnie te 33 piosenki poukladać w mini top, gdzie pierwsze miejsce zdobywa 33 punkty, drugie 32 itd. takie głosowanie może odwrócić listę do góry nogami. niestety prawda jest taka, że top to jest konserwa, której nie ruszy się żadnymi zmianami (jedno "again" na 10 lat rewolucji nie robi). a że lubimy zmiany, dlaczego by tego nie spróbować - tak jest w nocy muzycznych pejzaży - - - Uściski!
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Tomi »

z drugiej strony, część będzie tą 33tkę układało a cześć nie, co może doprowadzić do naprawdę dużych ruchów ;P
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Tomi »

z drugiej strony, część będzie tą 33tkę układało a cześć nie, co może doprowadzić do naprawdę dużych ruchów ;P
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Gary »

The Moody Blues - zostawić YWD (choć prywatnie nie rozumię dodania tego utworu, bardziej już widziałbym inny utwór z tego albumu the Other side of life)

U Manfreda tak jak głosowałem - pozostawiłbym Diddy. Ale upierał się nie będę skoro Donovan poleciał.

A inaczej pisząć - przestałbym się upierać przy dwóch powyższych, gdyby przepchnąć Babę The Who ;-)
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: piotr1990 »

Jeśli chodzi o The Moody Blues to można zostawić YWD ze względu na to, że został w tym roku dopiero dodany, ale patrząc na jego miejsce to nie sądzę żeby osiągnął jakiś zdecydowanie lepszy wynik w następnych topach (chyba, że to miejsce to przypadek). Natomiast ja bym prędzej widział właśnie Melancholy Man lub Tuesday Afternoon.

Co do Manfreda Manna to obydwa utwory sobie słabo radzą od lat więc jestem za tym, żeby obydwa usunąć.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

Gary pisze:A inaczej pisząć - przestałbym się upierać przy dwóch powyższych, gdyby przepchnąć Babę The Who ;-)
Wystarczy przekonać jedną osobę ;)

Kod: Zaznacz cały

                            TAK    %    Donn   Gżeg   Wwas   Yacy   Gary   Misz   Piot   Ssup   4989   kajm   kami   toma
The Kinks - All Day and AotN 5    45%     x      x      -      -      -      -      -      x      x      -      x     ---
The Who - Baba O'Riley       5    45%     x      -      x      -      x      x      -      -      -      x      -     ---
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: kajman »

Rozumiem, że te piosenki, które dostały 6 głosów uznane zostały za rekomendowane do zostawienia/dodania.

Co do MM głosowałem przeciw licząc na nową propozycję. Ona odpadła, więc jestem za tym żeby któryś ze starych został. Obojętnie który.
The Who - ponownie na tak, Kinks i Moody ponownie na nie. Co do Moody dodanie go do zestawu uważam za błąd.
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

Tomi pisze:a jak się macie do pomysłu, aby zrobić rewolucję w głosowaniu? mianowicie chodzi o pomysł, aby wybrać swoje 33 utwory, a następnie te 33 piosenki poukladać w mini top, gdzie pierwsze miejsce zdobywa 33 punkty, drugie 32 itd. takie głosowanie może odwrócić listę do góry nogami. niestety prawda jest taka, że top to jest konserwa
A jak jest w forumowym głosowaniu? Tam też od lat w czołówce panuje stagnacja, mimo że zasady są właśnie takie, jakie proponujesz :(
Donnie pisze:
Gary pisze:A inaczej pisząć - przestałbym się upierać przy dwóch powyższych, gdyby przepchnąć Babę The Who ;-)
Wystarczy przekonać jedną osobę ;)

Kod: Zaznacz cały

                            TAK    %    Donn   Gżeg   Wwas   Yacy   Gary   Misz   Piot   Ssup   4989   kajm   kami   toma
The Kinks - All Day and AotN 5    45%     x      x      -      -      -      -      -      x      x      -      x     ---
The Who - Baba O'Riley       5    45%     x      -      x      -      x      x      -      -      -      x      -     ---
Bez przesady! Uważam, że The Who powinno mieć dwa utwory. A jeżeli już mają mieć trzy, to należałoby wybrać pomiędzy WGFA i BOR. Jeżeli przeciętnie sobie radzącym zespołom mielibyśmy zachowywać ilościowe status quo, to zaprzeczalibyśmy idei sensownego odchudzenia zestawu. Poza tym jeżeli chcecie "lobbować" za przepychaniem czegoś, co w głosowaniu nie uzyskało wymaganego poparcia, to równie dobrze np. ja mógłbym forsować wyrzucenie czegoś, co to minimum uzyskało. Mam na myśli głównie Yardbirds, którego zostawienie uważam za duży błąd. Tłumaczyłem wcześniej, że wynikami XVI Topu w żaden sposób nie można się sugerować (co przecież sami niejednokrotnie wcześniej przyznawaliście), co zresztą obnażyły wyniki XVII Topu, w którym też można było głosować na sto utworów.
Za dodaniem All Day and All of the Night Kinksów sam głosowałem, ale przy założeniu, że to byłby jedyny przedstawiciel tego zespołu. Dwa to za dużo w kontekście uzyskiwanych do tej pory wyników.

Ponadto chciałbym wszystkim przypomnieć dwa kluczowe cytaty, które przytaczałem w poście inaugurującym ten wątek:
Piotr pisze:Chciałbym wam zwrócić tylko na jedną rzecz szczególną uwagę. To, że przewalczyliście, że w zestawie jest taki to, a taki utwór to wcale nie oznacza, że w przyszłym roku też pojawi się w zestawie. Nie będzie globalnego odzewu w postaci dużej ilości głosów do tego notowania, to pożegnajcie się z tym utworem nieodwracalnie.
ku3a pisze:tak samo jak i z innymi, które dostaną małą liczbę głosów. ważne, że w ogóle dostały szansę.
Powinniście je sobie dobrze zapamiętać :!: Ba: powinny wręcz stanowić coś w rodzaju motta całej naszej dyskusji :!:
To przecież nie moje wypowiedzi, tylko osób, które na tym forum znaczą dużo więcej, niż ja i z których zdaniem na pewno wielu z Was znacznie bardziej się liczy, niż z moim. Naprawdę źle się stało, że owe zapowiedzi sprzed ponad dwóch lat okazały się pustosłowiem, bo prezentowały logiczny, zdroworozsądkowy tok myślenia. Jeżeli wtedy takie były plany, ale z niewiadomych przyczyn nic z nich nie wyszło, to powinny zostać zrealizowane w tym roku, a my powinniśmy w tym pomóc.
ku3a pisze:ważne, że w ogóle dostały szansę
No właśnie. Większość utworów, o których mówimy, dostała nie jedną szansę, ale pięć. I skoro żadnej z nich nie wykorzystała w należyty sposób (w postaci miejsca w choćby siódmej czy ósmej setce), to chyba naprawdę musi znaczyć, że dalsze tkwienie w zestawie (dla samego bycia) nie ma sensu.
Piotr pisze:Nie będzie globalnego odzewu w postaci dużej ilości głosów do tego notowania
No właśnie. Odzew w postaci dużej ilości głosów. Skoro za żadne skarby nie chcecie usuwać utworów, które radzą sobie fatalnie, to jestem ciekaw, czy bylibyście w stanie przy najbliższej okazji zagłosować na przynajmniej część z nich? :know: Kogo z Was byłoby stać na taki gest, by zrezygnować z oddania głosu na jakiś i tak regularnie goszczący w setce kawałek na rzecz czegoś, co prawie w ogóle ich nie otrzymuje, ale Waszym zdaniem i tak musi być w zestawie, bo tak się Wam podoba? :know:
Proszę, abyście bez żadnej agresji to przemyśleli.

Ja na przykład nieraz już wspominałem, że osobiście lubię np. utwór Do Wah Diddy Diddy, który z powodu beznadziejnych wyników powinien być już dawno usunięty. Gdybym sam miał stworzyć swój prywatny, zawierający ponad tysiąc pozycji, zestaw, to całkiem możliwe, że by się w nim znalazł. Teoretycznie zatem powinienem się cieszyć, że część z Was chce go zostawić i Wam przyklasnąć. No ale gdyby mnie zapytać, czy wierzę, że jest on w stanie awansować w najbliższym topie o kilkaset pozycji, to musiałbym odpowiedzieć, że nie. Czy wierzę, iż najdalej za 2-3 lata wejdzie choćby do szóstej czy siódmej setki? Nie. Wreszcie czy zagłosowałbym na niego, nawet mając do dyspozycji 52 głosy? Nie. Czy byłaby szansa, że dostałby głos, gdyby znów można było głosować na sto utworów? Nie (no chyba, że usuniętoby kilkadziesiąt innych lubianych przeze mnie utworów, ale na to w żaden sposób się nie zanosi). No więc, myśląc logicznie, gdyby ktoś spytał, czy jest sens, by ten utwór wciąż tkwił w zestawie tylko dlatego, bo ja go lubię albo że kilkadziesiąt lat temu był popularny czy potem ktoś go fajnie scoverował, to również musiałbym odpowiedzieć: NIE! A Wy?

Naprawdę proszę co niektórych, by sobie to wszystko przemyśleli i wzięli do serca, zanim zaczniecie na mnie pluć.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Gary »

ale po co wyciągać cytaty sprzed lat, które NIGDY przez redaktorów prowadzących nie zostały zrealizowane?


Akurat nie wszystkie utwory, przy których się czasem upieram/nie skreślam - lubię. Za Mannem nie przepadam. Po prostu nie patrzę na wyniki tylko przez suche liczby, bo te 1200 miejsce Manfreda Manna jest dla mnie wyżej warte niż 300 miejsce któregokolwiek utworu Led Zeppelin, Kult czy Pink Floyd)
gżegoż

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: gżegoż »

Gary pisze:ale po co wyciągać cytaty sprzed lat, które NIGDY przez redaktorów prowadzących nie zostały zrealizowane?
Jak coś jest mądre, to warto to przytaczać nawet mimo upływu czasu :!: To tak, jakbyś spytał, po co w XXI wieku cytować sentencje starożytnych filozofów, skoro wypowiadali je tak dawno temu, a przez ten czas świat się tak bardzo zmienił? Zresztą te cytaty pochodzą z 26.11.2011, więc wcale nie z jakichś zamierzchłych czasów. Poza tym warto przypominać, że jakiś czas temu redaktorzy prowadzący (bo myślę, że na ich słowach opierali się Piotr i ku3a) planowali przeprowadzenie zdroworozsądkowych zmian i zdawali się dostrzegać, na czym polega problem. To - jak to nazwałeś - wyciąganie cytatów jest też wyrazem ubolewania, że o tym zapomnieli i nie dotrzymali obietnic. To bardzo źle, gdy ktoś wydaje się wkraczać na dobrą drogę, a potem z niej zbacza. My poprzez swoją pracę i rzeczowe analizy powinniśmy im uświadomić, że zrobili błąd, rezygnując (bądź zapominając) ze swoich (nie tak znowu dawnych) planów sensownego przewietrzenia zestawu.

Ponadto żałuję, że nie odniosłeś się do dalszej części mojej wypowiedzi. Byłbyś w stanie poświęcić swój głos na coś, co od lat świetnie sobie radzi, na rzecz któregoś z tych regularnie meldujących się poniżej tysiąca utworów, przy zostawieniu których teraz tak bardzo się upierasz? Niech każdy, kto ma zamiar skrytykować moje stanowisko, najpierw sobie odpowie na to pytanie.
Może to tak trochę nieładnie zaglądać w czyjeś głosowanie, ale u Garego widzę klasyczną wyliczankę: Guns N' Roses, Led Zeppelin, Pink Floyd, King Crimson, Dire Straits itd. Nic "nieoczywistego" albo notującego na tyle słabe wyniki, by móc się zastanawiać, czy powinno być rekomendowane do usunięcia, czy nie. Widać więc, że dużo łatwiej jest upierać się na forum za pozostawieniem czegoś starszego i mniej znanego, niż realnie pomóc takim utworom poprzez wsparcie ich głosem. A przecież gdyby był - jak to ujął Piotr - globalny odzew w postaci dużej ilości głosów, to taki utwór sporo by awansował i groźba usunięcia zostałaby oddalona. Tylko jak mu się w ten sposób nie pomoże, to nic takiego nie nastąpi. :|
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Gary »

szanuję Twój pogląd, ja mam inny. Nie musisz go podzielać, nie musisz nawet szanować. Ja swojego nie zmienię.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: kajman »

gżegoż pisze:widzę klasyczną wyliczankę: Guns N' Roses
Na tym na razie poprzestanę, bo chyba był głos na utwór, który wylądował na 1013 miejscu. Czyli głos został oddany na to, co lubi i co niekoniecznie ma szansę spektakularny wynik.
A ja będę bronił utworów z niskich miejsc, bo uważam, że w zestawie powinny zostać niezależnie od tego, czy oddam na nie swój głos czy nie. Także dlatego, że nie jestem zbytnim zwolennikiem odchudzenia zestawu. Z jednej strony żeby ogarnąć sensownie zestaw to musiałby on liczyć 300, góra 400 utworów, a z drugiej ograniczanie się do takiej ilości przy TWC byłoby dla mnie lekką paranoją. Z kolei czy zestaw ma 1000 utworow czy 2000 to niewielka rożnica, bo jeden podda się i przy tysiącu, a wytrwały przejrzy i dwa tysiące. Trzeci typ będzie po prostu szukał swoich ulubionych utworów pozostałe pomijając.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: kamil_snk »

Donnie pisze:
Gary pisze:A inaczej pisząć - przestałbym się upierać przy dwóch powyższych, gdyby przepchnąć Babę The Who ;-)
Wystarczy przekonać jedną osobę ;)
Mówiłem, że nie mam nic przeciwko dodaniu jeszcze czegoś do zestawu (przy założeniu, że usuniemy z niego trochę piosenek ze słabych miejsc), kwestia, że tego utworu nie kojarzę, dlatego nie zagłosowałem na tak.
gżegoż pisze:The Moody Blues w zasadzie mógłby mieć tylko swój największy przebój (i to jest moje oficjalne stanowisko), ale gdybyście się jednak upierali, że to mało, to mogłoby zostać YWD - ale tylko i wyłącznie z powodu tego, że to niedawna nowość, a na takowe generalnie należy spoglądać trochę łaskawszym okiem.
I tylko dlatego oba utwory dostały mój głos, choć właściwie wątpię, że mają szansę dostać się do top 1000.
SSupras
Posty: 249
Rejestracja: czw sty 12, 2012 11:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 494

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: SSupras »

Ja króciutko: Moim zdaniem Moody Blues powinien mieć w zestawieniu drugi utwór (obojętnie jaki). Zdecydowanie nie jest to "grupa jednego przeboju". Ponadto "Your Wildest Dreams" zostały dodane niedawno i zasługują na drugą szansę.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czas

Post autor: Donnie »

To doszliśmy do jakiegoś porozumienia? Proszę o bardziej aktywny udział w rozmowach :)

The Moody Blues ewidentnie zasługuje na drugi utwór w zestawie, jednak nie jest to żaden który się tam już znajduje (wyniki je zabiły). Można zatem spróbować tylko i wyłącznie z Tuesday Afternoon, a jeżeli i to dałoby klapę w przyszłej edycji to wtedy zostaliby tylko z nocami.

Baba O'Riley jako jeden z bardziej znaczących utworów w historii rocka powinien mieć pewne miejsce, a pozostali główni wykonawcy z tego nurtu (którzy nie otrzymali u nas poparcia) - no cóż nie rokują zbyt dobrze. Jednak nie zgadzam się z gżegożem, że należy ich wszystkich wyciąć, bo najsilniejsza reprezentacja powinna zostać, mimo nienajlepszych wyników, a naszym zadaniem i ludzi w Trójce powinno być zrobienie im odpowiednich warunków aby mogli zaistnieć... bo gdybyśmy zaczęli ciąć bez opamiętania to zostalibyśmy totalnie z monotonnym zestawem.

Kolejna sprawa - pakiet 03. Macie do niego jakieś propozycje? Jutro przed listą bym go wrzucił pod głosowanie.
ODPOWIEDZ