Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
semuś
Posty: 2645
Rejestracja: sob gru 13, 2008 9:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2006
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: semuś »

jedrzej2012 pisze:Hurts - Wonderful life, to moja propozycja.
To chyba nie na poważnie :?
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: jedrzej2012 »

Jak najbardziej na poważnie. Świadczą o tym 4.miejsca na LP3 i fakt, że u mnie ten utwór już jest 2 lata na liście. W 2010 roku w hitach roku na 12.miejscu, w zeszłym roku wygrał, w tym roku będzie 2.miejsce.
gżegoż

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: gżegoż »

Zgłoś jeszcze swojego kandydata w sąsiednim temacie (albo już teraz, albo dopiero wtedy, gdy znów będzie omawiana literka H), bo ten topic teraz jakby pozostawał w cieniu tamtego, w którym toczy się główna dyskusja pod batutą Donnie'a :)
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: jedrzej2012 »

Jeśli chodzi o Faith no More to znam ich tylko jeden utwór, a w zestawie do głosowania go nie ma. Chodzi o "Ashes to Ashes".
gżegoż

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: gżegoż »

Przeniosę tutaj cytat stąd, żeby się nie "zgubił" :)
jedrzej2012 pisze:Nie wiem czy w zestawie do głosowania jest instrumentalny utwór "Wring that neck" grupy Deep Purple. Jakby co to zgłaszam go ze względu na swoją wyjątkowość. To z niego muzyka była motywem czołówki teleturnieju "Wielka gra".
lady
Posty: 17771
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: lady »

Tutaj miał się pojawić mój zestaw brakujących w zestawie bluesów, ale niestety muszę to przełożyć i pojawi się mniej więcej do miesiąca od teraz. A wszystko przez awarię komputera, w którym miałam to wszystko spisane :( Teraz muszę skorzystać z nagrań z empetrójki, a to trochę potrwa zanim wszystko spiszę od nowa.
gżegoż

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: gżegoż »

Oj, to strasznie smutne, gdy przez awarię traci się coś, nad czym się długo pracowało i w co się włożyło sporo energii :( Też kiedyś zdarzyło mi się coś podobnego, więc bardzo współczuję :|

W związku z tym wypada życzyć, by ponowne spisywanie tej listy nie było zbyt mozolne, tylko równie ekscytujące, co za pierwszym razem :) Jeżeli będzie temu towarzyszyła Twoja ulubiona muzyka, to tak powinno być :)

W tym roku skończyliśmy już pracę nad "poprawkami" do zestawu i w napięciu czekamy na to, jak redakcja podejdzie do naszych propozycji. Ale po emisji najbliższego topu na pewno będziemy dalej dyskutować nad zestawem i wtedy Twoje zestawienie będzie nam bardzo pomocne (by nie rzecz bezcenne :wink: ).

W naszych dotychczasowych rozważaniach przewinęło się trochę utworów bluesowych (również tych najbardziej znanych wykonawców), ale nie wszystkie zostały przegłosowane. Mimo to na liście utworów, których dodanie do zestawu rekomendowaliśmy, kilka takich pozycji można znaleźć. Jest też trochę innych dość starych klasyków, a więc mam nadzieję, że (jeżeli te propozycje zostaną zaakceptowane przez redakcję) w tym roku nie będziesz już musiała bojkotować głosowania na TWC, tylko będziesz mogła zagłosować przynajmniej na kilka utworów! :) :twisted:
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Propozycje do 19 Topu Wszechczasów

Post autor: Donnie »

gżegoż pisze:W naszych dotychczasowych rozważaniach przewinęło się trochę utworów bluesowych (również tych najbardziej znanych wykonawców), ale nie wszystkie zostały przegłosowane
I to jest właśnie bardzo dziwne. Nie rozumiem jak w 'fachowym' głosowaniu nie przeszły takie standardy jak:

*Albert King - Born Under a Bad Sign
Bo Diddley - I'm a Man
Fats Domino - Blueberry Hill
*Freddie King - Have You Ever Loved a Woman
Howlin' Wolf - Spoonful
LaVern Baker - Jim Dandy
Robert Johnson - Cross Road Blues
Screamin' Jay Hawkins - I Put a Spell on You
Stevie Ray Vaughan - Pride and Joy (czy Texas Flood)
* Przydomek "King" nie wziął się znikąd.

Nie jestem żadnym fanem bluesa (jak i wielu piosenek na które głosowałem), ale uważam, że każdy większy gatunek powinien być godnie reprezentowany w zestawie. Podczas, gdy z czystego Bluesa mamy tylko mamy tylko po jednym utworze BB Kinga, Elmore James'a i Muddego Watters'a, więc to chyba trochę mało? Jazz na szczęście trochę podgoniliśmy w uzupełnieniu, ale zero głosów na Ink Spots - If I Didn't Care też woła o pomstę do nieba, podobnie jak i "nie przejście" Back in Black. No ale nic, to taka moja osobista dygresja. ;)
ODPOWIEDZ