XVIII Top Wszech Czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Piotr »

FOXD pisze:Cóż, będę się upierał, że wskazana byłaby przejrzystość.
Masz do tego pelne prawo, a administracja forum nie bedzie podejmowac w tym kierunku zadnych krokow.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Yacy »

co prawda miałem już nie wracać do tego wątku, ale w innym znów przeczytałem o tym samym ...

jotem3 dokładnie zacytował słowa MN. Nie padło tam nic takiego jak "przepaść"! Jedno słowo Jackowi uciekło, Pan Marek powiedział "I chyba 17 utworów miało ponad 3 tys. głosów każdy, co najmniej".

Nie wiem w czym jest problem, przecież to jasne. Pierwsza dwójka tak jak powiedział, a utwory z miejsca 3-17 ponad 3000 głosów. np. tak
Gary pisze:Nie wg. mnie ta różnica może wynosić około 1000 maksymalnie. Tzn, że 3 miejsce mogło mieć w okolicach 5000 głosów.
albo 5500, a kolejne mniej np. o 100, o 200, o 4, o 30, itd... Nawet jakbym bardzo chciał i się wczytywał to nie mogę tego zrozumieć tak jak FOXD.
FOXD pisze:Ale w takim razie zastanawia mnie i zadziwia, co mieliby do ukrycia. W końcu tak forsują swoje etyczne i otwarte podejście do prezentowanych na antenie treści i informacji.
:shock: :STOP: <chciałem coś jeszcze dopisać, ale nic stosownego mi do głowy nie przychodzi>

i to tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Gary »

Namiar na wątek nic nie da, bo zdaje się, że tamte dane zostały skasowane. Z tego co pamiętam (a głosowano wtedy na 20 utworów), to miejsce w okolicach 70 - 80 miejsca to było około 500 głosów.(padło na antenie w trakcie prezentowania topu)
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: FOXD »

Zadziwiający obraz się wyłania :D Każdy przyjmuje, co "wyrocznia" (czyt. redaktorzy Trójki) powie, jak postanowią i większość to pokornie przyjmuje :D W końcu to radio publiczne zdaje się, opłacane z naszego abonamentu? Z tego względu każdy z nas ma prawo do informacji o jego przejrzystości. Chyba, że się czegoś obawiacie? Posunę do zadania pytania, które coraz bardziej się nasuwa w wyniku wypowiedź co poniektórych. Jakbyście zareagowali, gdyby owe wyniki były w jakiś sposób zmanipulowane?
Ja chcę wierzyć, że tak nie jest i dlatego chciałbym wiedzieć więcej. Niektórym tutaj wystarcza wiedza szczątkowa. Gratuluję.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Gary »

to tylko chodzi o dane, które chętnie przejęłaby konkurencja. Tak to było wtedy tłumaczone i ja to tłumaczenie rozumiem.
Poza tym to tylko zabawa. Przecież nie oddamy topu w ramiona PKW, bo wtedy na wyniki czekalibyśmy jeszcze do dziś. ;-)
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: FOXD »

I co niby ta "konkurencja" miałaby zrobić z tymi danymi po fakcie? Zabrać tych co głosowali? Przecież nie to jest wymiernikiem, czy ktoś głosuje na ten TOP czy inny, bo o głosy i słuchaczy walczy się codzienną pracą na antenie.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Piotr »

FOXD pisze:Jakbyście zareagowali, gdyby owe wyniki były w jakiś sposób zmanipulowane?
Poczytaj watek XVI Topu to bedziesz wiedzial jakbysmy zareagowali
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Yacy »

FOXD pisze: Posunę do zadania pytania, które coraz bardziej się nasuwa w wyniku wypowiedź co poniektórych. Jakbyście zareagowali, gdyby owe wyniki były w jakiś sposób zmanipulowane?
po cichu Ci powiem, że gdyby wyniki były zmanipulowane, to głosy, które zostałyby opublikowane byłby odpowiednio spreparowane. :roll:
nie wiem skąd te teorie spiskowe...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: FOXD »

Piotr pisze:
FOXD pisze:Jakbyście zareagowali, gdyby owe wyniki były w jakiś sposób zmanipulowane?
Poczytaj watek XVI Topu to bedziesz wiedzial jakbysmy zareagowali
No tego to akurat nie muszę czytać, bo sam w nim uczestniczyłem :D Zresztą sam się obecnie powołałem na ową reakcję i jej efekt, jako argument że można i warto.
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2012 1:47 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: FOXD »

Yacy pisze:
FOXD pisze: Posunę do zadania pytania, które coraz bardziej się nasuwa w wyniku wypowiedź co poniektórych. Jakbyście zareagowali, gdyby owe wyniki były w jakiś sposób zmanipulowane?
po cichu Ci powiem, że gdyby wyniki były zmanipulowane, to głosy, które zostałyby opublikowane byłby odpowiednio spreparowane. :roll:
nie wiem skąd te teorie spiskowe...
Jak sam piszesz "byłyby odpowiednio spreparowane" i to w każdą stronę mogłyby być. W rezultacie układ TOP-u jaki jest też jest możliwy dzięki takiemu zabiegowi. Ale porzucając to domniemywanie, podkreślam nie zarzucam niczego, bo chcę wierzyć w rzetelność przekazu jakim jest wynik XVIII TOP-u. I nie tworzę teorii spiskowych, dzielę się tylko spostrzeżeniami, które mimowolnie w wyniku dyskusji się nasunęły. Zwłaszcza, że dziwi ta aura tajemniczości nad tymi danymi co do ilości oddanych głosów.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Gary »

a czy do RMF, który co rok 1 stycznia organizuje przebój roku też wystapimy, aby pokazał dane dot. głosowania? Ja rozumiem, że to jest radio komercyjne, ale póki środki abonamentowe nie będą finansowały w 100% program 3 polskiego radia, dopóty chcąc nie chcąc musi ona brać udział w grze rynkowej. I dlatego takich danych wymagać od nich nie możemy.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: FOXD »

A co tu ma do rzeczy RMF, czy inne radio? Nie obchodzą mnie wyniki RMF-u bo nie słucham ich nawet nie wiem co oni tam puszczają. Co to za andromy, że ujawnienie wyników głosowania może konkurencja przejąć? Nawet dane o słuchalności poszczególnych rozgłośni radiowych są publicznie dostępne i jakoś nic to nikomu specjalnie nie szkodzi. Podanie takich danych jeszcze nie świadczy o ewentualnym odpływie słuchaczy, bo powtórzę ponownie, iż nad zatrzymaniem słuchaczy pracuje się każdego dnia. Nawet jak Niedźwiecki był w Złotych Przebojach, to mimo prowadzenia przez niego tam TOP-u, nie przebił on Trójkowego. Więc macie przykład jak się przekładają wyniki w jednej rozgłośni na wyniki w drugiej.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Piotr »

FOXD wg mnie bijesz juz niepotrzebnie piane. Wyniki Topu sa jaknajbardziej rzeczywiste i sa odzwierciedleniem oddanych przez sluchaczy glosow.

Gdyby tak nie bylo to poznalibysmy setke notowania i na tym by sie skonczylo. Nikt nie mowilby na antenie tego co powiedzial, nie napisaliby tego na stronie internetowej co napisali, a Ty nie moglbys sie miejsc 101-1000 bo nikomu nie chciaoby sie siedziec i preparowan ilosci glosow i kolejnosc wszystkich 1558 utworow, ktore znalazy sie w zestawie do glosowania.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: FOXD »

Sam to już sugerowałem, że bez wiarygodnych danych co do ilości oddanych głosów na poszczególne utwory w TOP-ie, dalsza dyskusja na ten temat będzie biciem piany. Także nic odkrywczego nie napisałeś. Poza tym Twoje oczekiwania najwyraźniej co do takiej wiedzy są dość skromne, bo wystarczy Ci oznajmienie przez "wyrocznie" takiej nie innej wiedzy. Cóż, jeśli Cię to zadowala, to gratuluję. Moje oczekiwania są inne, więc dociekam, bo lubię poszukiwać. Poza tym analiza takich danych w połączeniu z procesem towarzyszącym zapowiadaniu TOP-u byłaby dla mnie bardzo ciekawa. :D
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2012 4:19 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64232
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: kajman »

1. Trójka nie ma obowiązku publikować wszystkich informacji ktore teoretycznie mogłaby podać.
2. Piotr otrzymał wyniki i pozwolenie na publikację miejsc. Nie otrzymał pozwolenia na publikację liczb.
3. Teoretycznie pan Marek (lub którykolwiek z innych prowadzących) mógł powiedzieć tak: 597 utworów dostało ponad 500 głosów, 158 ponad 1000, 97 ponad 1500, 64 ponad 2000, 49 minimum 2500, 37 ponad 3000, 14 ponad 4000, a 3 ponad 5000. Mógł, ale tego że tak nie powiedział nie oznacza jeszcze że utwór z miejsc 3 miał niecałe 3500 głosow, a z miejsca 38 około 1400. I jeżeli nie mówił, ile piosenek miało ponad 2000 głosow to czemu miałby mowić ile ma ponad 4000.
4. Pan Marek powiedział w niedzielę, że pierwsze miejsce miało prawie 6000 głosow, w poniedziałek że ponad 600. Powiedział też, że rożnica między pierwszym a drugim miejscem wynosi ponad 200 głosow, a z informacji Piotra wynika że sporo mniej. O czym to świadczy? Na moje o tym, że Niedźwiedź nie przywiązuje aż tak dużej wagi do liczb, a w niedziele pewnie miał pewne dane spisane na karteczce.
5. Nawet jeżeli między pierwszym a drugim wynosiła ponad 200 głosów to w przypadku między kolejnymi miejscami od trzeciego w dół wynosiła też maxymalnie 200 p. (co jest bardzo prawdopodobne) to za przepaść można uznać bez problemu 500 głosow, a 700-800 już na pewno. Bo mi się też wydaje, że w niedzielę określenie przepaść padło.
6. Czy naprawdę uważasz, że dziennikarze Trójki są tak tępi, że bez pomocy naszego forum nie zauważyliby, że z XVI topem było coś nie w porządku, że wyniki są lekko zaskakujące. Ja myślę, że bez naszej interwencji też by się zasrtanawiali co z tym fantem zrobić.
Nigdy się z tym nie ukrywałbym, że chciałbym, żeby po każdym notowaniu LP3 chciałbym mieć wyszczególnione pierwsze 100 miejsc (plus wypadki z top30) z ilością głosów. Chciałbym ale nie oznacza to, że uważam, że Trójka ma obowiązek takie informacje publikować. Tak samo uważam że mimo że chciałbym obejrzeć pełne wyniki topu ze wszystkimi głosami to rozumiem, że ich nie zobaczę i nie widzę powodu do domagania się ich.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: barb42 »

Piotr pisze:Roznica miedzy pierwszym, a drugim utworem wyniosla 136 glosow. Jabys uwaznie poczytal caly ten watek, to znalazlbys juz informacje o glosach z przykladem.
To nie chodzi o wiem, ale nie powiem. Marek tez wie i co powiedzial? Ogolnikowo. Takich rzeczy drogi kolego sie nieupublicznia. Jesli ktos mowi na antenie, ze walka miedzy jedynka i dwojka trwala do samego konca to tak wlasnie bylo i niepotrzebnie walczysz o konkretne liczby, bo nikt ich nie poda.

A walka naprawde trwala do ostatniej sekundy bo wlasnie za piec dwunasta znow sie sluchaczom przypomnialo, ze trzeba zaglosowac. Kolejny przyklad i wiecej juz nie bedzie: na kilka minut przed dwunasta roznica miedzy jedynka, a dwojka wynosila o ile teraz dobrze pamietam 145 glosow, a w kolejnych oddawanych glosach sluchacze wskazywali i na jedynke i na dwojke i na trojke, i na…
Piotr, jednak upubliczniasz liczby :wink:

Foxd, a mnie zadowala brak tych liczb.
Na TOPy głosuje moja rodzina (prawie cała), ojciec przeżywa bardzo i nie chciałabym wojny domowej, że przez teścia głos oddany na DS, to Zeppelini spadli z pierwszego miejsca :D
A tak na poważnie, naprawdę tak istotna jest liczba oddanych głosów? Dlaczego?
kajman
Posty: 64232
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: kajman »

barb42 pisze:A tak na poważnie, naprawdę tak istotna jest liczba oddanych głosów? Dlaczego?
Bo na przykład ja jestem maniakiem liczboistą i uwielbiam kontemplować takie rzeczy. :D
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: FOXD »

kajman nie zmienia to faktu, że bez tych danych każdy z nas rozważając ewentualnie kwestie danych dotyczących głosów w TOP-ie, będzie mógł tworzyć swoje konfiguracje, z których każda jest możliwa.

barb42 nie zrozum mnie źle, ale dla kogoś kogo fascynuje zjawisko tylko samego TOP-u pewnie te dane są mało istotne, jak każde inne które wymagają zadania sobie trudu poanalizowania pewnych danych, które pokazać mogą, moim zdaniem pewien bardziej rzeczywisty obraz. Chociażby wpływ sposobu prezentacji takich, a nie innych utworów przed TOP-em, gdy on jest zapowiadany, na ostateczne wyniki. A więc np. od momentu kiedy jest udostępniony zestaw do głosowania. Lub też wielu innych rzeczy. Rozumiem, że nie każdego to interesuje. Mnie zaciekawiło, bo takie mam podejście analityczne, więc zapytałem w zasadzie z głupia frant. Nie sądziłem jednak, że przy okazji dowiem się tylu innych ciekawych rzeczy. :D

A teraz do wszystkich, bo co poniektórzy przejawiają oznaki irytacji wywołanym tematem głosów w TOP-ie. Co poniektórzy nawet posuwają się do zarzucania mi niecnych praktyk. Otóż temat wywołałem, bo tak mi logika rozumowania podsunęła, nie zdając sobie sprawy, że to taki problem, a wręcz temat Tabu. Dziwne to, bo trafiłem na to forum dokładnie 2 lata temu, pod wpływem oburzenia jakie wynikało z wyników XVI TOP-u. Spodobało mi się zastane tu wtedy takie otwarte i odważne podejście do rozwikłania tej "wpadki" i zrobienia czegoś aby to "wyprostować". Jak wspomnę tamtą atmosferę, i porównam do tego co przy okazji kwestii tych głosów, to zdumienie mnie ogarnia, jak się co poniektórym "orientacje" pozmieniały przez te dwa lata. Być może to efekt większego zbliżenia osób administrujących tym forum do redaktorów Trójki.
Ostatnio zmieniony pt sty 06, 2012 4:22 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Piotr »

barb42 pisze:Piotr, jednak upubliczniasz liczby :wink:
No niby tak, ale dalej nie wiadomo ile jedynka i dwojka zdobyly glosow.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: ku3a »

1. wstać od komputera,
2. założyć buty,
3. założyć kurtkę i czapkę,
4. iść się przewietrzyć.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Piotr »

FOXD pisze:Być może to efekt większego zbliżenia osób administrujących tym forum do redaktorów Trójki.
O! i to jest jedyna sluszna koncepcja.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Piotr »

Ku3a czy ty mnie widziales kiedykolwiek na Mysliwieckiej?
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Emilia »

Niektórzy to mają dziwne problemy.
Ps. 5. Ewentualnie wypić kielicha na rozluźnienie.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: FOXD »

Piotr pisze:
FOXD pisze:Być może to efekt większego zbliżenia osób administrujących tym forum do redaktorów Trójki.
O! i to jest jedyna sluszna koncepcja.
Nawet nie sądziłem, że to potwierdzisz :D :D :D
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XVIII Top Wszech Czasów

Post autor: Gary »

FOXD pisze:Chociażby wpływ sposobu prezentacji takich, a nie innych utworów przez TOP-em, gdy on jest zapowiadany, na ostateczne wyniki.
ależ to musielibyśmy mieć dzienne/godzinne raporty od rozpoczęcia momentu głosowania, aby to stwierdzić. :lol:
Można się domyślać, że zagranie np. Budgie na 2 godziny przed zakonczeniem głosowania popchęło ich o te kilka miejsc na 99 miejsce, na czym ucierpiało Turbo. Mozna też sobie pospekulować, że zagranie godzinę później Phila Collinsa wysforowało go na 103 miejsce i można sobie też pospekulować, że zagranie ich w odwrotnej kolejności mogło wepchnąć Phila Collinsa na te 97-99 miejsce. Ale to byśmy musieli mieć nawet minutowe raporty głosowania. :)
A z drugiej strony zagranie w tej samej audycji Bjelo Dugme i Foreigner zbytnio im nie pomogło. Hackett to już w ogóle za późno.
Podsumowując, tak granie czegoś na antenie na pewno ma wpływ, ale myslę, że krótkotrwały. Chyba, że jakiś utwór z zestwu (oprócz tych, które co naturalne są na LP3) grany byłby codziennie po kilka razy, to na pewno byłby wysforowany na jakieś eksponowane miejsce. Ale chyba takiego przypadku nie stwierdzono. :)
ODPOWIEDZ