Przed XVII Topem Wszech Czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: wwas »

Pozwoliłem sobie założyć wątek - w zeszłym roku o tej porze zestaw do głosowania był już dostępny od ponad dwóch tygodni, a i tak pojawiały się dość liczne głosy, że o wiele za późno. Rozumiem, że są dwa powody, dla których do tej pory ten temat nie pojawił się ani na antenie, ani na forum: po pierwsze, po traumatycznych przeżyciach podczas zeszłorocznego topu entuzjazm do tego typu działań mógł nieco osłabnąć; po drugie, trwają przygotowania do jubileuszowego notowania, na tyle intensywne, że myślenie w tym czasie o czymś innym staje się bardzo utrudnione.

Jeśli chodzi o pierwsze - zastanawiam się, czy i jakie zmiany zostaną wprowadzone w związku z zeszłorocznym wypadkiem. Powitam takie zmiany z radością, z wyjątkiem jednej - skoro nie wyszło, to może dać sobie spokój z topami. Taką zmianę uważałbym za głęboko niesłuszną ;)

Jeśli chodzi o drugie - cóż, mam pecha. W listopadzie będę miał mocno utrudniony dostęp do Internetu, dlatego zakładam wątek teraz, łudząc się, że może mi się uda wtrącić swoje trzy grosze jeszcze przed 29 października ;)
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: mateusz15 »

Aż mi się nie chciało wierzyć, że w tamtym roku już był. :shock: Ostatnio sobie o topie myślałem i wydawało mi się, że koniec października to był czas rozpoczęcia topu.
Pewnie wszystko ruszy po 1500 liście. Ja bym chciał tyko dwóch zmian w głosowaniu - na 50 utworów i kolejność alfabetyczne UTWORÓW a nie wykonawców.
Chciałbym też by termin był inny, bo jednak 31 XII to nie najlepszy czas na słuchanie. :roll:
I, oczywiście, w ogóle nie biorę pod uwagę, że top mógłby się nie odbyć.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: wwas »

Parę słów o zestawie. Wiem, że to falstart, bo takowego jeszcze nie ma, ale jak już wspomniałem, potem będę miał czasowo ograniczony dostęp do Internetu, poza tym mam silne przekonanie, że będzie on wyglądał dokładnie tak jak w zeszłym roku i prawie tak jak dwa lata temu (inaczej ktoś musiałby już nad nim pracować, a jakoś nikt się tym na razie nie chwali :)). Muszę przyznać, że zestaw bardzo mi się podoba, ale z jednym zastrzeżeniem - należałoby go traktować jako punkt wyjścia do ciągłego udoskonalania (i to zarówno przez dodawanie, jak też - koniecznie - przez usuwanie), a nie jak osiągnięty szczyt doskonałości.

Być może, na co liczę, zestaw zostanie udostępniony na tyle wcześnie, że będzie możliwość zgłaszania propozycji do uzupełnienia. Wówczas: po pierwsze zgodnie z tradycją ustanowioną w zeszłym roku, powinny zostać dodane utwory, które znalazły się w tym roku w pierwszej setce Polskiego Topu Wszech Czasów, czyli:
94. Kobranocka - I NIKOMU NIE WOLNO SIĘ Z TEGO ŚMIAĆ
95. Strachy na Lachy - DZIEŃ DOBRY, KOCHAM CIĘ
97. Kult - CZARNE SŁOŃCA


Po drugie, rzucił mi się w oczy zestaw Yacy'ego do wyboru forumowego utworu 1500 notowań. Spośród 183 pozycji, aż 58 nie było w zeszłorocznym zestawie do głosowania, z czego 32 przeszły eliminacje, 7 dostało się do 1/32, a 2 do 1/16. Może niekoniecznie byłbym za tym, żeby dodawać hurtem wszystkie 58, zwłaszcza że dwa z nich były jeszcze na liście w ostatnim notowaniu, a niektóre należą do wykonawców, którzy i tak są zbyt licznie reprezentowani, ale przynajmniej jedna trzecia z nich to utwory, których brak może zaskakiwać.

Po trzecie, w końcu, zrobiłem małe zestawienie utworów, bez których zestaw wydaje mi się cokolwiek niepełny i wyszło mi... 253 (już po odliczeniu tych, które się łapią do którejś grupy wyżej). Po odrzuceniu Beatlesów, którzy zostali (mam nadzieję, że chwilowo) przyblokowani, zostaje co prawda "tylko" 219, ale to i tak trochę za dużo, żeby je tutaj wypisywać ciurkiem, postaram się więc zrobić pewną selekcję, z tym że grozi to przekroczeniem przeze mnie terminu (jakikolwiek by on był :))
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Gary »

mateusz15 pisze:Ja bym chciał tyko dwóch zmian w głosowaniu - na 50 utworów i kolejność alfabetyczne UTWORÓW a nie wykonawców.
Chciałbym też by termin był inny, bo jednak 31 XII to nie najlepszy czas na słuchanie. :roll:
I, oczywiście, w ogóle nie biorę pod uwagę, że top mógłby się nie odbyć.
Ja dałbym szansę 100 głosom, pod warunkiem, że nie będzie tych stron, tylko będzie jednolita lista. No i przydałoby się zrobić "odsiew" w zestawie.
Johnny
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 23, 2009 1:53 pm

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Johnny »

Czy ktoś z lepiej poinformowanych forumowiczów wie, czy Top się w tym roku odbędzie? Bo czas szybko ucieka...
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Emilia »

Właśnie, bo powoli zaczynam mieć stracha. Jeżeli nikt nic nie wie, to może się dowie, np. w piątek na zlocie...?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Robinson »

Czy Zlotowicze uzyskali jakieś informacje na temat Topu w tym roku?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: tadzio3 »

Marek powiedział mi, że w tym roku Topu nie będzie. Nie wiem, czy to był żart, czy prawda, w każdym razie to od Niego usłyszałem.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Yacy »

ja jeszcze się dopytywałem i usłyszałem, że przez przygotowania do 1500 notowania nie mieli czasu aby się za to zabrać. a teraz to już tego czasu jest za mało na głosowanie ... brzmiało to tak jakby było na 100% ustalone :-(
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Robinson »

A gdzie tam za mało czasu?
Pamiętam, że głosowanie na ostatni polski Top rozpoczęło się około 3 tygodnie przed terminem.
Poza tym chyba nic nie trzeba przygotowywać, bo lista utworów może zostać taka sama jak rok temu.
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Tomekk »

tadzio3 pisze:Marek powiedział mi, że w tym roku Topu nie będzie.
ale jak to tak :?: bez Topu :cry:
może w zeszłym była za duża krytyka i panowie zrezygnowali...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Yacy »

a może po prostu nie mają pomysłu na sposób głosowania...? nie wiem... poza tym dopóki kalendarz nie pokaże 30/31.12 to zawsze jest nadzieja :-)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: krzysiek83 »

Yacy pisze:ja jeszcze się dopytywałem i usłyszałem, że przez przygotowania do 1500 notowania nie mieli czasu aby się za to zabrać. a teraz to już tego czasu jest za mało na głosowanie ... brzmiało to tak jakby było na 100% ustalone :-(
Dziwne. Skąd ten opór? Audycja nie cieszy się popularnością?
Nie widzę innego logicznego wytłumaczenia.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: mateusz15 »

:shock: :|
jak to? :STOP:
Przecież Stelmi ostatnio mówił do Forowiczów, żebyśmy się nie denerwowali jak Kings Of Leon wygra czy inne U2 TWC :roll:
A czasu jest jeszcze dużo - półtora miesiąca :roll:
Zawsze można by przełożyć na jakiś styczniowy weekend...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

Chyba nie ma qńCpcji, a zrazili się w zeszłym roku.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Aro »

Z naszych rozmów po wyjściu z Mysliwieckiej wypłynęła dodatkowa informacja, że zastanawiają się także nad odchudzeniem zestawu do głosowania i chcą przyjąć przejrzyste kryteria i zasady głosowania.
Głównie chodzi o to, aby cały zestaw do głosowania mieścił się na jednej stronie oraz to, żeby ustalić maksymalną liczbę utworów jednego wykonawcy.
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: nastoletni_duch »

Przełom roku bez topu, to zły przełom ;l
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Grycek »

Brak Topu - świąt nie będzie
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: krzychu78 »

Sylwestrowe popołudnie i pierwszy dzień Nowego Roku bez tradycyjnego w tych dniach Topu ? :(

Robinson , głosowanie na Polski Top w tym roku to chyba nawet dopiero niecałe 2 tygodnie przed majowym długim weekendem sie zaczęło
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: bear »

Tomekk pisze:może w zeszłym była za duża krytyka i panowie zrezygnowali...
pewnie, najłatwiej strzelić focha i się obrazić zamiast próbować naprawić to co się spieprzyło...
jeśli miałby być zamiast topu taki cyrk jak w ubiegłym roku, to lepiej żeby wcale nie było.
Gdyby był, to i tak nie wiem czy będę słuchał. Jeśli będę miał chwilę czasu to może posłucham, ale na pewno już nie będę sobie układał kalendarza i rezygnował z ważnych rzeczy dla topu...
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: jotem3 »

Pan Marek dziś napisał w blogu:
"(...)Oj tak, to był rock! Raczej nie będzie w tym roku Topu Wszech Czasów w Trójce. Tak wyszło. Za dużo spraw. Zbyt intensywnie. Nie powiemy z "radiem Piotrków", że w setce jest ponad 10 piosenek z 1991 roku. Nie tym razem. Będą następne razy..."
:-(
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Yacy »

mimo wszystko do dziś jeszcze liczyłem, że będzie... :-( ale to już oficjalne zdanie, więc... trzeba ułożyć swój TWC, którego w tym roku miało nie być i słuchać 30-31-1... Stanąłem gdzieś na początku sierpnia, jest kilka nowych ewentualnych nowości... Ewentualnie zapuścić np. 1 TWC...

szkoda :-(
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Robinson »

A może jakaś zbiorowa presja na Radio Piotrków? :?
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: mateusz15 »

jestem za :roll:
jest mi po prostu smutno :(
Wiem, że sam sobie mogę posłuchać tych piosenek, ale to nie to samo. To tak jakbym miał powiedzieć, że 30 utworów z lp3 ułożonych w kolejności zastąpi mi Listę :(
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

I tak tych sylwestrowych to nie słuchałem, ale te z nastego grudnia, kurcze... taka historia... życie człowiekowi staje przed oczami, pierwszy Top, remont u babci, radio w dużym pokoju, zero mebli, zero dywanu, tylko stolik ze śniadaniem, piątkowy Przegląd Sportowy, zeszyt i przygotowane nagrywanie (a kasetę czystą dostałem od koleżanki z klasy, która wylosowała mnie w klasowym Mikołaju)... Do dziś pamiętam, jakie pozycje nagrałem: 49, 46, 41, 36, 33, 32, 30, 29(?), 26, 19, 16, 12, 11, 6, 4, 3, 2, 1 (tu niecałe, bo brakło taśmy).
... nasty Top, ja w Wawie, Ania w akademiku w Lublinie i dzwonię do niej jak leci "Do Ani" i "Zombie".
I tak dalej...
Smutne to :-( .
ODPOWIEDZ