Przed XVII Topem Wszech Czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: krzysiek83 »

To nasze przerzucanie się kolejnymi propozycjami najlepiej świadczy o potrzebie odchudzenia zestawu... Zespół/wykonawca powinien mieć max 3 utwory. Zwolnione miejsce uzupełnić częściowo mniej znanymi artystami. Oczywiście najbardziej bolesne byłoby to dla Floydów, którzy mają najwięcej wspaniałych utworów. Ale trudno - dla dobra ogółu lepiej ponieść taką szkodę.
adameria pisze:gdzie jest w zestawie do głosowania na 17 TWC jakikolwiek utwór Sepultury?
Przykre, to prawda. Taki zespół żeby nie miał utworu to nieporozumienie. Podobnie jak np. Lacrimosa :roll:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

No OK, ale jeśli max. 3 utwory, to co jeśli w setce zespół miewał więcej (niekiedy kilkukrotnie więcej)?
Poza tym - wtedy idealne byłoby max. 20 głosów.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Geephard »

krzysiek83 pisze:To nasze przerzucanie się kolejnymi propozycjami najlepiej świadczy o potrzebie odchudzenia zestawu...
Jak dla mnie to świadczy to tylko o prawdziwości przysłowia "dasz palec to rękę utną" Jak ktoś wpadł na pomysł poszerzenie zestawu to teraz każdy by chciał żeby w nim były jego ulubione kawałki... a to nie o to chodzi żeby Top składał się z ulubionych kawałków poszczególnych osób (taki to sobie mozna samemu w domu zrobić) tylko słuchaczy.
krzysiek83 pisze:Zespół/wykonawca powinien mieć max 3 utwory. Zwolnione miejsce uzupełnić częściowo mniej znanymi artystami. Oczywiście najbardziej bolesne byłoby to dla Floydów, którzy mają najwięcej wspaniałych utworów. Ale trudno - dla dobra ogółu lepiej ponieść taką szkodę.
No i nawiązując do tego co powyżej to jedno z najgorszych rozwiązań wspomnianych wcześniej... tylko po to żeby kilka osób miało satysfakcję, że ich ulubione utwory (na które i tak mało kto będzie głosował) znalazły się w zestawie, wyrzucimy z niego utwory na które co roku głosuje duża liczba osób... Po za tym życzę szczęścia temu kto chciałby wybrać trzy utwory Pink Floyd, które miały by pozostać w zestawie... dopiero wojny by się zaczęły, zarówno w przypadku tego jak i innych licznie reprezentowanych zespołów
Awatar użytkownika
hawk73
Posty: 100
Rejestracja: pt paź 29, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: hawk73 »

Witam forumowiczów!

Także myślę, że w zestawieniu do głosowania brakuje wielu utworów np. Genesis z Peterem Gabrielem czy kilku nagrań King Crimson, nie wspominając o zespołach z ostatniego dziesięciolecia. Zastanawia mnie, że jedni wykonawcy mogą mieć kilkanaście utworów (Madonna, Hey, The Beatles), a inni nie są reprezentowani przez ani jedną piosenkę (choć oczywiście nie każdy musi tego dostąpić :D ). Myślę, że należałoby może wyrzucić jakąś część utworów, które zbierają najmniej głosów (chociaż mi duża liczba tak strasznie nie przeszkadza) a na ich miejsce dodać nowe utwory. Co rok lub kilka lat mogłaby taka zmiana zachodzić. Nowe utwory mogliby dodawać redaktorzy Trójki, a najlepiej jakby słuchacze mogli wysyłać własne propozycje i te z największą ilością głosów wchodziłyby do zestawu do głosowania.
Awatar użytkownika
mara
Posty: 2615
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 7:29 pm
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy /Pod Warszawą

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: mara »

Poświęciłam weekend na zapoznanie się z propozycjami..Dojechałam do "J"i przyznam -jestem wykończona-a przecież ma to być zabawa a nie tytaniczna praca. (pominęłam parę rzeczy) -jeżeli top będzie w okolicach Sylwestra to nie wiem jak się wyrobię z głosowaniem. Jedyny plus to to że dokonałam parę fajnych odkryć. Bardzo szkoda że na stronach trójki nie ma próbek przy wszystkich utworach-bardzo by to ułatwiło życie.
Awatar użytkownika
KonradKombajn
Posty: 577
Rejestracja: pt sty 01, 2010 4:51 pm
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: KonradKombajn »

Fakt, brakuje niektorych pozycji. Procz tego jestem za tym, aby utwory nie byly ulozone wykonawcami.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Yacy »

Wprowadziłem jednak dwie zmiany do swojej setki.
Mam w swoim TWC Led Zeppelin — Stairway to Heaven i Dire Straits — Brothers in Arms. Jeśli oddałbym głos na obydwa to ... tak jak gdybym nie oddał na żadnego z nich! Tak więc Schody nie dostaną ode mnie głosu, podobnie jak Archive, które w poprzednim "normalnym" TWC były w top10.
Z top10 z roku 2008 głosy dostaną ode mnie jeszcze Epitaph, Wish You Were Here i Shine on You Crazy Diamond. Bo raczej nie zagrażają BiA. A nawet gdyby, to nie byłoby tragedii. ;-)
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Geephard »

Yacy pisze:Mam w swoim TWC Led Zeppelin — Stairway to Heaven i Dire Straits — Brothers in Arms. Jeśli oddałbym głos na obydwa to ... tak jak gdybym nie oddał na żadnego z nich! Tak więc Schody nie dostaną ode mnie głosu, podobnie jak Archive, które w poprzednim "normalnym" TWC były w top10.
To ja dla równowagi będę musiał zrezygnować z głosu na Brother in Arms :)
Chociaż nie... miało by to sens gdybym wierzył w to, że będzie to "normalny' TWC, a że wszystko wskazuje na to, że nie będzie to każdy głos się liczy :)

PS. Przecież Archive i tak nigdy nie zagrażało Schodom i BIA... niestety :(
Awatar użytkownika
mara
Posty: 2615
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 7:29 pm
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy /Pod Warszawą

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: mara »

To przyłącze się chyba do frontu nie głosującego na BiA- mnie jakoś ten utwór nie porywa choć nie wyobrażam sobie czołówki topu bez nie go, z resztą to w czasie topu 2007/2008 poznałam ten utwór-hm wtedy w radiu piotrków był jeszcze Piotr Kaczkowski..mój ulubiony Piotr. Zagłosuję na pewno na Foccus ( przynajmniej mam taki zamiar) i w tym miejscu przypominam o czymś takim, z innych odkryć polecam zainteresowaniu budgie time to remeber.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

Yacy pisze:Mam w swoim TWC Led Zeppelin — Stairway to Heaven i Dire Straits — Brothers in Arms. Jeśli oddałbym głos na obydwa to ... tak jak gdybym nie oddał na żadnego z nich! Tak więc Schody nie dostaną ode mnie głosu
Hehe, ciekawe podejście :-D . Zresztą, ja w pewien sposób podobnie kiedyś postępowałem. Tzn. - wybrałem sobie, któremu z tych kawałków kibicuję, kiedy to w początkach Topu wymieniały się zawsze na pierwszych dwóch miejscach. A że BiA częściej przegrywało, to moja sympatia do niego, jako tego "słabszego", zgodnie z zasadą "bij mistrza", jeszcze bardziej rosła :-) . Pamiętam do dziś swoją radość, jak w 1996 wreszcie wygrało.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Yacy »

no jak mogę inaczej postąpić? Gdyby były punkty to by nie było problemu! ;-) Tym bardziej, że LZ jest kilkadziesiąt pozycji niżej niż DS, a Archive poza setką...
ciarlik
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2010 6:31 pm

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: ciarlik »

Pomyśl w ten sposób Yacy, nie oddając głosu na Schody oddajesz głos na U2 :nie:
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: krzychu78 »

hmm czyżby top miał trwać tylko 3 godziny ? :(
A jak będzie w tym roku? Przekonamy się 1 stycznia 2011 między godz. 16.00 a 19.00.
http://www.polskieradio.pl/9/201/Artyku ... ech-Czasow
Awatar użytkownika
krzyniu102
Posty: 725
Rejestracja: sob sty 09, 2010 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992
Lokalizacja: Wyszków

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: krzyniu102 »

krzychu78 pisze:hmm czyżby top miał trwać tylko 3 godziny ? :(
A jak będzie w tym roku? Przekonamy się 1 stycznia 2011 między godz. 16.00 a 19.00.
http://www.polskieradio.pl/9/201/Artyku ... ech-Czasow
też mnie to zmroziło :? czyli 15-20 utworów w całości a reszta do zobaczenia na stronie...oj niedobrze to się zapowiada, niedobrze :nie:
Awatar użytkownika
krzyniu102
Posty: 725
Rejestracja: sob sty 09, 2010 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992
Lokalizacja: Wyszków

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: krzyniu102 »

Miszon pisze: Pamiętam do dziś swoją radość, jak w 1996 wreszcie wygrało.
I ja cieszyłem się jak dziecko, mimo że na Schody też głosowałem :P
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: tadzio3 »

krzychu78 pisze:hmm czyżby top miał trwać tylko 3 godziny ?
Dobre i to...
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Geephard »

Istnieje jeszcze szansa, że piszący artykuł miał na myśli, że w tych godzinach będzie ostatnia część i ostateczne wyniki... 3 godziny, niby dobre i to, ale tak szczerze to top trwający 3 godziny nie rózni się zbytnio od Topu, którego w ogóle nie ma...
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: krzychu78 »

tadzio3 pisze:Dobre i to...
no niby tak biorąc pod uwage zawirowania odnośnie tegorocznego topu czy w ogóle będzie czy nie , ale z drugiej strony te 3 godziny to góra top 20 zagrane na antenie :(

może Ku3a dowie się coś więcej odnośnie godzin emisji tegorocznego Topu
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

Zatem, ze względów statystycznych, żeby nie było przerwy rocznej w nadawaniu, będzie. I tyle.
Dobre i tyle.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Geephard »

Dobre... ale można by na przykład dla dobra sparwy poświęić jeszcze sylwestrową listę :) No chyba, że na wtedy planowane jest jakieś podsumowanie roku.
kocik89
Posty: 93
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:11 pm

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: kocik89 »

za tydzien dodadzą Ramówkę na te dni i dowiemy, się trzeba mobilizować ludzi żeby głosowali

Wiecie co, myślałem, że okrojona wersja topu 09 to wina Sobali ale chyba nie .
furendo91
Posty: 66
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 7:49 pm

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: furendo91 »

Hmm znowu mamy 100 głosów do wykorzystania...Myślicie, że będzie ta sama sytuacja co w tamtym roku??Bo jak tak to głosowanie nie ma sensu bo i tak wygrają zespoły, które są w końcówce zestawu... :?
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Nivo »

Scrollować jest łatwiej niż czekać aż się załaduje poprzednia zakładka. Bądźmy dobrej myśli :)
Awatar użytkownika
Corleone
Posty: 2876
Rejestracja: czw lis 18, 2010 11:13 pm
Lokalizacja: Wrocław /Kraków

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: Corleone »

furendo91 pisze:Hmm znowu mamy 100 głosów do wykorzystania...Myślicie, że będzie ta sama sytuacja co w tamtym roku??Bo jak tak to głosowanie nie ma sensu bo i tak wygrają zespoły, które są w końcówce zestawu... :?
Eee...ja myślę, że w poprzendim głosowaniu coś było nie tak z systemem naliczania głosów. Ktoś go zapewne sprytnie zmanipulował. Mam nadzieję, że odkryli ewentualną lukę w systemie i ją naprawili na dobre. :?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Przed XVII Topem Wszech Czasów

Post autor: tadzio3 »

furendo91 pisze:Hmm znowu mamy 100 głosów do wykorzystania...Myślicie, że będzie ta sama sytuacja co w tamtym roku??
Powinno być trochę lepiej
ODPOWIEDZ