16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Ajtek
Posty: 1654
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:47 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: Ajtek »

Dobra, lecę.

Dzięki za te trzy dni. Top jaki był widzieliśmy/słyszeliśmy. Do popisania w 17 Topie. Oby był lepszy!
I zdrowia w bieżącym roku się życzy.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: tadzio3 »

Tak to jest jak 100 piosenek jest do zaznacznenia i większość przy tej piosence to zrobiła mimo że niekoniecznie moze najbardziej go uwielbiać.
Porażka i szkoda, że to wszystko tak losowo wybrzmiało.
O niespodzinakch jeszcze będzie się dużo mówiło, bo np nie było Dżemu, a i MJ nie opanował listy, co mnie akurat cieszy :)
Awatar użytkownika
Dx2
Posty: 1533
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 8:59 pm
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: Dx2 »

Kochani a może jednak słuchacze "3" się zmieniają?
Siara
Posty: 64
Rejestracja: czw gru 31, 2009 5:37 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: Siara »

moim zdaniem to emigranci z Irlandii tak nagłosowali d;
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: dominik_fi »

I to byłoby dopełnienie rządzenia Pani Jethon w trójce. Tragedia i tyle.
soveryspecial11
Posty: 74
Rejestracja: czw gru 31, 2009 5:24 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: soveryspecial11 »

krzysiek83 pisze: Pop królował w topie. Czy zły, czy dobry to i tak go za dużo.
ja bym nie powiedział, jeden Michael, zero Madonny. myślę, że w obiektywnym topie byłoby dużo Abby. Top trójki nigdy obiektywny nie był, zawsze królował rok w starym dobrym wykonaniu, może dobrze, że coś się poruszyło, szkoda że poruszenie wykonało U2
sigir
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 02, 2010 6:48 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: sigir »

To moja pierwsza wypowiedź na tym forum.
Słuchałem wszystkich Topów. Głosowałem tylko raz (w drugim notowaniu). Zawsze jednak czekałem w napięciu na ostateczne wyniki.
W notowaniu obecnym od samego początku widać było, że stanie się coś ... (brak odpowiedniego słowa).
With Or Without You - to najlepsze z możliwych rozwiązań. Na tyle kompromisowe, bym mógł zainteresować się przyszłorocznym Topem i jednocześnie zdobyć się na napisanie swoich uwag do jego Autorów.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: tadzio3 »

Yacy pisze:i już... niestety mimo, że lubię utwory z czołówki to jednak nie mogę powiedzieć, że to były udane trzy dni... Ale gdyby Piotrom udało się wypracować sposób głosowania, który zawierałby mniej przypadkowości, to TOP za rok mógłby być baaaardzo ciekawy... jeśli będzie...
Żeby tylko im się chciało takowy ułożyć...

No to ide do pokrewnego wątku z podsumowaniem roku :)
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: mateusz15 »

tadzio3 pisze: O niespodzinakch jeszcze będzie się dużo mówiło, bo np nie było Dżemu, a i MJ nie opanował listy, co mnie akurat cieszy :)
Ale 'Heal the world' mogło być w 100 :P
Ja do prowadzenia, Metz wyjątkowo dobrze, choć wkurzały mnie wstawki niektóre. Wolałem Balonika.
Pucek
Posty: 209
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 11:40 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: Pucek »

te 'young folks' to chyba na uspokojenie... :D
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: lady »

uzi pisze:
lady pisze:Page go trzyma pod paznokciem :wink:
chciałby ;)
Kiedyś mądrze się Jan Chojnacki wypowiedział na temat muzyki U2 ... coś w tym stylu : " Dobrze grają i utwory mają niezłe, niby to ma być proste, ale brakuje mi w tej muzyce od czasu do czasu jakiejś solówki "

Ale jak The Edge ma zagrać solówkę, skoro nie umie ? :wink:

Spójrz prawdzie w oczy Uzi, Page tak grał jak miał osiem lat, a U2 zawojowało Top bo dało największy koncert tego roku w Polsce, w sumie trzeba się cieszyć że nie ma Madonny :lol: , bo ludzie mieli dużo głosów do oddania ...
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:
Yoda pisze:Chyba jeszcze tak nie było, że po miejscu 2 nie wiadomo było co jest na 1 :wink:
Takich emocji przy topie nie miałem nigdy :lol:
Ja po TSA byłem pewien, że mogą być tylko i wyłącznie dwa U2 (niestety).
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2463
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: wwas »

Trzy dzisiejsze niespodzianki, których nie można wyjaśnić pozycją w alfabecie: Bruce Springsteen, The Animals (na T, ale przed The Sex Pistols) i Jimi Hendrix. Narzuca mi się wyjaśnienie nieco inne: otóż w zestawie pierwszy utwór na każdej stronie był powtórzeniem ostatniego z poprzedniej, tak więc jedenaście utworów figurowało w zestawie podwójnie. Jeżeli niektóre głosy były rozdzielane spontanicznie, te piosenki miały statystycznie dwukrotnie większą szansę je zdobyć. Swoją drogą jestem ciekaw, czy dało się na nie zagłosować podwójnie?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: Neo01 »

prz_rulez pisze:
Pop królował w topie. Czy zły, czy dobry to i tak go za dużo.
Gratuluję obiektywizmu.
Właśnie popu to akurat mało było, najwięcej było grania "prostego i mało skomplikowanego", a to duuża różnica. Z typowych POPOWYCH utw. na TWC zabrakło choćby (niestety :()Sinead czy duetu Bush/Gabriel, a Armstrong był na 100...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: Yacy »

tadzio3 pisze:Żeby tylko im się chciało takowy ułożyć...
raczej wymyślić, wypracować... ale jak to nie mam nawet najmniejszego pojęcia... i uważam, że nie będzie to takie proste...
muszę uciekać :-)
Awatar użytkownika
Wedness
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 13, 2008 9:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: Wedness »

dominik_fi pisze:I to byłoby dopełnienie rządzenia Pani Jethon w trójce. Tragedia i tyle.
Nie, to wina Sobali, on rozwala porządne radiostacje - czyni je wesołymi i rozbujanymi
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: dominik_fi »

Yacy pisze:
tadzio3 pisze:Żeby tylko im się chciało takowy ułożyć...
raczej wymyślić, wypracować... ale jak to nie mam nawet najmniejszego pojęcia... i uważam, że nie będzie to takie proste...
muszę uciekać :-)
A ja sądzę, że zostanie tak jak jest. Powiedzą, że trzeba jeszcze poczekać i dać szansę temu systemowi głosowania. I tak będzie przez 3 lub 4 lata. Ale osobiście wolałbym żeby jakoś matematycznie wyliczyć ile głosów poszło na u2 z przypadku a ile to stali głosujący. Można przecież to łatwo zrobić i coś przez coś podzielić, dodać i pomnożyć i wyjdzie idealna liczba utworów do głosowania. Np. 30, 40 lub 50.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: uzi »

lady pisze:Kiedyś mądrze się Jan Chojnacki wypowiedział na temat muzyki U2 ... coś w tym stylu : " Dobrze grają i utwory mają niezłe, niby to ma być proste, ale brakuje mi w tej muzyce od czasu do czasu jakiejś solówki "

Ale jak The Edge ma zagrać solówkę, skoro nie umie ? :wink:
Edge nie gra solówek? O.o to my chyba jakiegoś innego U2 słuchamy.
Chojnacki, ekspert, mrau. ;)
Spójrz prawdzie w oczy Uzi, Page tak grał jak miał osiem lat, a U2 zawojowało Top bo dało największy koncert tego roku w Polsce
a co ma piernik do wiatraka? ;)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: abd3mz »

Neo01 pisze:I ludzie! Nie dajcie się zwariować, nie przesadzajcie, bo to NAPRAWDĘ JEST TYLKO ZABAWA! Od tego nie zależy wasze życie! Nikt Wam nie odbierze Waszych ulubionych utworów, dla Was one SĄ w czołówce i tak jest dobrze. :)
widzisz, ale tu w tym rzecz, że nie chodzi o ulubione utwory tylko o ważne dla muzyki. np. ja prywatnie mogę mieć 8 utworów Lao Che w Top50, ale na topie Trójki to bym widział max 2 i to nie w Top50. Przykłady można mnożyć.
dominik_fi pisze:I to byłoby dopełnienie rządzenia Pani Jethon w trójce. Tragedia i tyle.
bez przesady. a co ona ma tego?
amstel
Posty: 45
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: 3miasto

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: amstel »

Do wszystkich "znawców" dla których tegoroczne TOP10 to pop mam propozycję - zróbcie sobie playlistę w winampie zawierającą dwadzieścia piosenek z najwyższych pozycji wszechtopu z roku 2008 (i 2007, 6, 5... itd. - rotacji wówczas nie było żadnej, nadreprezentacja PF) i włączcie opcję random choice - będą emocje i budowanie atmosfery:-)

Pozdrowienia!

Ain't nothing personal!
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: lady »

simon pisze:ŻĄDAM POWTÓRZENIA GŁOSOWANIA!!!!!!
Najdalej za rok :) Spokojnie, może Feel też się załapie :wink:
A tak serio to nie gorączkuj się facet :wink: , jest jak jest, nic się nie zmieni, tylko może rzeczywiście za rok lepiej się te głosy rozłożą, słuchacze zrozumieją swoje błędy i będą rozsądniejsi :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: abd3mz »

simon pisze:ŻĄDA POWTÓRZENIA GŁOSOWANIA!!!!!!!
Żąda to prowadził wczoraj Muzyczną Pocztę UKF.
Awatar użytkownika
martinezowiec
Posty: 53
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 3:27 am
Lokalizacja: Poznań

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: martinezowiec »

Brak Dżemu, brak wielu piosenek Kultu, nic Hey'a, brak Sinead, nie było Frozen Madonny, Janis i tylko jeden MJ (to dziwne że w roku jego śmierci fani tak zupełnie o nim zapomnieli - choć nie chciałbym żeby był na pierwszym jak w Złotych), nadmiar U2, spadki utworów klasycznych (w tym Brothers... :( ) i właściwie brak jakichkolwiek wspomnień typu po raz pierwszy na liście czy też spadek o X pozycji w porównaniu z zeszłym rokiem - nic dziwnego, że tyle osób wchodziło na forum w poszukiwaniu informacji...
No cóż zobaczymy co będzie za rok.

PS.Dzięki Kajman za info o piosence TSA !
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: Neo01 »

wwas pisze:Trzy dzisiejsze niespodzianki, których nie można wyjaśnić pozycją w alfabecie: Bruce Springsteen, The Animals (na T, ale przed The Sex Pistols) i Jimi Hendrix. Narzuca mi się wyjaśnienie nieco inne: otóż w zestawie pierwszy utwór na każdej stronie był powtórzeniem ostatniego z poprzedniej, tak więc jedenaście utworów figurowało w zestawie podwójnie. Jeżeli niektóre głosy były rozdzielane spontanicznie, te piosenki miały statystycznie dwukrotnie większą szansę je zdobyć. Swoją drogą jestem ciekaw, czy dało się na nie zagłosować podwójnie?
1. Nie dało się zagłosować podwójnie.
2. Bruce na B to wyjaśnia bardzo wiele (patrz awanse: Budgie, Black Sabbath, ACDC); THE Animals - podobnie, to chyba już jasne (i nie ma znaczenia że przed SP, przecież gusta się też liczą, bez przesadyzmu...)
3. Hendrix - tu akurat wyjaśnienie "literkowe" na pewno nie jest - po prostu to ŚWIETNY i ogromnie zasłużony kawałek, którzy niemal wszyscy znają i cenią :).
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 3 (2.01.2010)

Post autor: dominik_fi »

Wedness pisze:
dominik_fi pisze:I to byłoby dopełnienie rządzenia Pani Jethon w trójce. Tragedia i tyle.
Nie, to wina Sobali, on rozwala porządne radiostacje - czyni je wesołymi i rozbujanymi
On przyszedł już po zamknięciu głosowania. Albo zaraz przed. Rozumiem, że jesteś była słuchaczką Biski.
Zablokowany