16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Gary »

A może lepiej wrócić do starego, dobrze sprawdzonego sposobu, czyli kartek pocztowych? :wink:

I jeszcze jedna ciekawa opinia. Tym razem twórcy topu z jego bloga: "W radiu słychać Top Wszech Czasów. "Epitaph" King Crimson daleko, daleko... Znaki czasów. Czasy jakieś takie sobie. Jakie czasy, taki top." Trzeba przyznać, że to dość mocne słowa jak na Niedźwiedzia.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze:
fastred pisze:Mam nadzieję, że pomysł z nowym wątkiem się przyjmie i nikt mnie nie wsadzi za kratki za to.
Pewnie się przyjmie, chociaż mi się on kompletnie nie podoba. Jeden top to jeden wątek. Rozumując podobnie można by było założyć po jednym wątku na jedną dziesiątkę i wtedy byłyby jeszcze mniej obszerne i mniej byłoby z problemem przeczytania jednego. A przeczytanie wszystkiego zajmie tyle samo czasu niezależnie od ilości wątków.
Nie masz racji Kajmanie. To jest wyjatkowa sytuacja, gdzie audycja jest wyjątkowo obszerna no i oczywiście podzielona na dni (oraz prowadzona przez inną oaobę), co daje ogromne podstawy do tego by dzielć wątek, nie pisząc już o tym, że znacznie łatwiej jest się z tym wszystkim połapać.
saferłel pisze:Wilki. Dla mnie bomba!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Dla mnie też, chociaż i zdziwnienie, bo nie potrafił się przebić w polskim topie. Super! Zaczyna się pozytywnie :)
krzychu78 pisze:i znów końcowa literka alfabetu i spory awans :roll:
To tez prawda...
"Eli lama..." to już większa niespodzianka!
Nivo pisze:Czyli naprawdę Let it be się może podobać?
Mnie słabi, przepraszam.
A dla mnie w tej chwili to ulubiony ich utwór.
A akurat co do miejsc 48 i 47 to sie ciesze z nizszych miejsc tych kawałków
"Hey You" akurat jest na odpowiednim miejscu
Pogrom Floydów, bo po "High Hopes" miałem nadzieję, że przynajmniej to się utrzyma. No tak Pink Floyd to środek alfabetu - da się to odczuć :roll:
"Child In Time" to już mnie w ogóle zszokował. Myślałem, ze to zaskoczy na pierwszym, a nie tutaj...
Dalsze pozycje przy tym już mnie w ogóle nie zaskakują jak na razie, nawet "Arachja"...
Stranglersi zaskakują, a nawet szokują!!! Oczywiście szokują obecnością. Co to jakiś fanklub sie zebrał. To co jeszcze "Midnight...", oraz "Always The Sun"? W sumie pamiętam świetny ich koncert na Woodstocku
Yoda pisze:
krzychu78 pisze:szczerze to pierwszy raz w życiu słysze ten kawałek :o
Ja też. I to już 3 raz podczas tego topu
Mi szczerze mówiac taka sytuacja nie zdarzyła się od ok 10 lat na topie :wink: Ale Pistolsów to tylko kilka razy słyszałem, bo rzadko do nich sięgałem.
The White Stripes to dla mnie zdecydowanie za wysoko!
Tomi pisze:Nieodżałowany MarekN rozpoczął Top w 1994 na wzór Holenderskiego. Różnie się układały notowania tego topu, ale w życiu nie było takiego kabaretu? Co to za shit? Sory, ale tego "nikt" nie zna. To nie jest 16 notowanie Topu, tylko 1 notowanie listy czegoś. Ide stąd, szkoda czasu. Niech sobie Kupicha będzie na pierwszym. Mam to gdzieś! Pozdro i pomyślności w Nowym!
A to już zdecydowanie za radykalna postawa i szczerze mówiąc nie nawidzę takich posów. Takich wykonawców nigdy nie będzie w zestawie a Stranglersi są o kilkadziesiąt klas lepsi i kultowi w swoich kręgach. To, że nie znasz nie znaczy, że "nikt" tego nie zna.
To, ze Mur spada nie smuci mnie tak, ale w kontekście całego rozpadu piosenek tego zespołu strasznie mnie frustruje. I to pierwszy numer 1, który jest tak nisko :|
Republika na dobrym miejscu. Mettalica też
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: tadzio3 »

Pawelucky pisze:I nie było jeszcze Dzemu :( porażka
Dzemy to chyba przewietrzyło :( I pewnie tylko "List do M" został
Pistolsi to już mnie nawet nie dziwią
stavanger pisze:Jest Midnight Summer Dream :D Mój numer 5
heh, miałem rację
słoik pisze:O w mordę. To już chyba tylko Always the sun brakuje. Stranglersi niemal najważniejszym zespołem wszechczasów.
Chyba mają lepszą średnia od Floydów
MKM pisze: Mam nadzieje tylko że nie skończy się tradycyjnie i że nie będzie pięciu utworów Dżemu w TOP10.
Nigdy nawet jednego nie było :STOP: nawet w top 30!
Yacy pisze:AFRICA!!!!!!!!
jeśli już muszą być zmiany w topie to[to] cieszę się, że takie :-)
I ja się ciesze. uwielbiam ten kawałek jaj i Toto. Nareszcie po latach wrócili do top 100, chociaż niespodziewałem się tego :D
mateusz15 pisze:Toto - nie wiem czy się śmiać czy płakać.. Tego nawet na Złotych przebojach nie było...
To znaczy, że tam się nie znają :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Yacy »

tadzio3 pisze:
Yacy pisze:AFRICA!!!!!!!!
jeśli już muszą być zmiany w topie to[to] cieszę się, że takie :-)
I ja się ciesze. uwielbiam ten kawałek jaj i Toto. Nareszcie po latach wrócili do top 100, chociaż niespodziewałem się tego :D
mateusz15 pisze:Toto - nie wiem czy się śmiać czy płakać.. Tego nawet na Złotych przebojach nie było...
To znaczy, że tam się nie znają :wink:
tadzio3, tu się rozpływasz nad Toto, a gdzie indziej nie podoba Ci się Tina... Mi sie obydwie pozycje podobają... są tacy, którzy nie trawią obu jednakowo... czyli punkt widzenia zależy od punktu ... słuchania ;-)

I żeby nie było, że mi sie wyniki topu bardzo podobają... nie podobają mi sie w wielu punktach!!! ale staram się szukać pozytywów! I przyjmuję do wiadomości, że inni słuchacze mogą głosować na coś innego niz do tej pory pojawiało się w topach... nie wiem tylko czy dziś po wysłuchaniu numeru jeden, dalej będę mógł znaleźć pozytywy :roll:
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2463
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: wwas »

Mój typ na trzeci dzień topu:

1. U2 - ONE
2. U2 - WITH OR WITHOUT YOU
3. TSA - 51
4. Uriah Heep - JULY MORNING
5. Archive - AGAIN
6. U2 - PRIDE (IN THE NAME OF LOVE)
7. Queen - BOHEMIAN RHAPSODY
8. Turbo - DOROSŁE DZIECI
9. Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
10. U2 - BEAUTIFUL DAY
11. Wishbone Ash - PERSEPHONE
12. Dire Straits - BROTHERS IN ARMS
13. Czesław Niemen - DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
14. The Doors - RIDERS ON THE STORM
15. U2 - NEW YEAR'S DAY
16. Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE
17. Perfect - AUTOBIOGRAFIA
18. U2 - I STILL HAVEN'T FOUND WHAT I'M LOOKING FOR
19. U2 - THE UNFORGETTABLE FIRE
20. Vangelis - CONQUEST OF PARADISE
21. The Beatles - YESTERDAY
22. Tori Amos - CORNFLAKE GIRL
23. Tilt - JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE
24. Voo Voo - NIM STANIE SIĘ TAK
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: mefiu »

kilka spostrzeżeń jeszcze:
1. Dzisiaj szykujcie się na ALWAYS THE SUN - The Stranglers
2. listę utworów do głosowania ja bym posegregował jednak wg tytułu
3. dobry pomysł z tym mieszaniem się bloków przy każdym wejściu na głosowanie, warto rozważyć wprowadzenie
4. jak radio Piotrków jest już znudzone Topem to może (opinia kontrowersyjna, ale można także rozważyć) top powinien być co 2 lata, na zmianę z Polskim Topem (raz polski a raz ogólny) wtedy co niektórzy (z tego co czytam) nie nudziliby się tymi samymi kawałkami co roku
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: krzychu78 »

w sumie na 1 mógłby być "Thriller" , tytuł idealnie opisujący tegoroczny top :) , w top10 wg mnie na 95% Coma i Lao Che , co do Dżemu to obawiam się , że List do M wypadł w ogóle z setki :(
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: mateusz15 »

kajman pisze:...a Leszek jest długi, więc może go w setce nie ma.
Sorry, że tak uciąłem. Powód braku "Leszka..." w 100 może być inny, w tym roku nie było o TOPie żadnej informacji na stronie grupy ani na forum, w tamtym roku takie informacje były (i w polskim topie też). Ja bym wolał oczywiście, żeby był, ale po tym co się wyprawia na topie to wątpię by się znalazł.
Co do sposobu głosowania widzę jedną radę, głosujemy na utwory ułożone alfabetycznie a nie na wykonawców. Wtedy uniknie się masowego głosowania na daną grupę.
Dziś mi się śniło, że 'Heal the world' Michaela zadebiutowało i się z tadziem3 ( :wink: ) cieszyliśmy (poza tym 'Odjazd spadł na lp3). Nie wiem na ile mój sen się sprawdzi, ale swego czasu przyśnił mi się wynik 3:0 na ME w siatkówkę w meczu z Bułgarią, który jak wiemy, miał później swoje pokrycie na parkiecie. Także... :P
A tak poważnie, to niepokoi mnie napływ głosów na literki z końca alfabetu. Przecież i D i M są takie ładne (miało być poważnie :wink: ).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Gary »

To ja się cieszę, że nie umieścili tego linku. Gdyby było inaczej, to mojego głosu by nie dostał.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: mateusz15 »

Gary pisze:To ja się cieszę, że nie umieścili tego linku. Gdyby było inaczej, to mojego głosu by nie dostał.
Za to inne u innych zespołów były więc się wyrównuje.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: JaceK »

jotem3 pisze: 1/ Co zrobić, by w przyszłości ludzie wybierali z całego zestawu, a nie tylko z kilku stron?
2/ Czy te wszystkie przed-topowe, w trakcie-topowe i po-topowe hocki-klocki ze strony Trójki mają zniechęcić do tej zabawy?
3/ i czy to zniechęcenie ma doprowadzić do tego, o czym napisał któryś z komentujących - że notowanie 16 będzie ostatnim trójkowym topem?
No cóż! Może rozwiązaniem jest bliższa, nazwijmy to partnerska współpraca z Archiwum LP3?

Od samego początku próbowałem zrobić listę utworów do głosowania, która byłaby łatwiejsza do przeglądania, agregacji czy nawet przypomnienia sobie danego utworu (oczywiście bez możliwości głosowania, bo to już za wiele zamieszania). Odpuściłem, bo:
1. nikt z redakcji nie był w stanie odpowiedzieć (emajlowo) kto jest ostatecznie odpowiedzialny za przygotowanie listy utworów do głosowania;
2. bieżące zmiany w prezentowanej na stronie Trójkowej liście utworów były tak chaotyczne, że lepiej było zostawić cały ten zestaw w jednym miejscu i tam dokonywać zmian, niż robić samemu kopię, i samemu później śledzić uaktualnienia czy inne zmiany (przy lepszej współpracy, jest to możliwe do zrobienia, tylko ktoś na Myśliwieckiej musi chcieć);
3. mam wrażenie, że cała nasza aktywność na tym forum jest Trójce psu na budę potrzebna, bo robiąc ze wszech miar dobry ,,pijar'' kultowym audycjom Trójkowym... tak naprawdę z naszymi opiniami mało kto się liczy. Liczą się słupki!
4. nawet pozyskanie ostatecznych wyników (czy chociaż informacji o takiej możliwości) na potrzeby użytkowników Archiwum LP3, od dłuższego czasu trafia na mur milczenia... zobaczymy, co będzie po zakończeniu prezentacji wyników TOP-u (może zachodzi obawa, że wyniki wypłyną ,,bokiem''?)

To tylko techniczne aspekty zaplecza TWC. Nad filozofią tegorocznych wyników TOP100 nie wypowiadam się. Zaskakujący, to fakt, ale czytając niektóre posty mam wrażenie, że trzeba raczej zrobić 100 pozycji TOP1, a i to będzie niewystarczające -- przecież tak w tym roku głosowaliśmy: 100 pozycji bez wskazania wagi głosu na dany utwór. I tak w zasadzie to jest w przeważającej części Top Klasyki Rocka.

Kartki pocztowe? dobry pomysł! Tylko po co sponsorować jeszcze kolejnego darmozjada, Pocztę?

Zobaczymy... dzisiaj Wielki Finał! i podsumowanie...
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: jotem3 »

JaceK pisze:Od samego początku próbowałem zrobić listę utworów do głosowania, która byłaby łatwiejsza do przeglądania, agregacji czy nawet przypomnienia sobie danego utworu (oczywiście bez możliwości głosowania, bo to już za wiele zamieszania). Odpuściłem, bo:
1. nikt z redakcji nie był w stanie odpowiedzieć (emajlowo) kto jest ostatecznie odpowiedzialny za przygotowanie listy utworów do głosowania;
2. bieżące zmiany w prezentowanej na stronie Trójkowej liście utworów były tak chaotyczne, że lepiej było zostawić cały ten zestaw w jednym miejscu i tam dokonywać zmian, niż robić samemu kopię, i samemu później śledzić uaktualnienia czy inne zmiany (przy lepszej współpracy, jest to możliwe do zrobienia, tylko ktoś na Myśliwieckiej musi chcieć);
3. mam wrażenie, że cała nasza aktywność na tym forum jest Trójce psu na budę potrzebna, bo robiąc ze wszech miar dobry ,,pijar'' kultowym audycjom Trójkowym... tak naprawdę z naszymi opiniami mało kto się liczy. Liczą się słupki!
4. nawet pozyskanie ostatecznych wyników (czy chociaż informacji o takiej możliwości) na potrzeby użytkowników Archiwum LP3, od dłuższego czasu trafia na mur milczenia... zobaczymy, co będzie po zakończeniu prezentacji wyników TOP-u (może zachodzi obawa, że wyniki wypłyną ,,bokiem''?)

To tylko techniczne aspekty zaplecza TWC. Nad filozofią tegorocznych wyników TOP100 nie wypowiadam się. Zaskakujący, to fakt, ale czytając niektóre posty mam wrażenie, że trzeba raczej zrobić 100 pozycji TOP1, a i to będzie niewystarczające -- przecież tak w tym roku głosowaliśmy: 100 pozycji bez wskazania wagi głosu na dany utwór. I tak w zasadzie to jest w przeważającej części Top Klasyki Rocka.

Kartki pocztowe? dobry pomysł! Tylko po co sponsorować jeszcze kolejnego darmozjada, Pocztę?

Zobaczymy... dzisiaj Wielki Finał! i podsumowanie...
Jacku, skoro nikt z nami się nie liczy (niczym KRRiT, która nie liczy się z nikim i odwołuje i powołuje z politycznej listy kolejnych prezesów) to może napisać list otwarty, pod którym podpiszą się wszyscy forowicze (którzy będą się chcieli pod tym podpisać) i wyślijmy go jednocześnie do Piotrków, może jeszcze gdzie indziej... Bo to, że robimy dobrą robotę i promujemy Trójkę to nie ulega wątpliwości!! Więc dlaczego nic w zamian??
[Jacku, wyodrębnij może tą dyskusję na ten temat do osobnego wątku, bo myślę, że warto się jeszcze pozastanawiać nad tym wszystkim i ustalić jakieś wspólne forumowe zdanie...]
Swider
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 02, 2010 2:04 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Swider »

Witam Wszystkich,

Jestem kolejnym czytaczem forum, który zarejestrował się "dzięki" 16TW. Zmieniona formuła głosowania, wyniki, ale przede wszystkim komentarze, skłoniły mnie do wtrącenia swoich trzech eurocentów do dyskusji.

1. Trzeba przyznać, że poprzednie topy, szczególnie w najwyższej fazie, były objęte stagnacją. Na przykład z góry było wiadomo, co usłyszymy w pierwszej dwudziestce. Stąd też wg mnie potrzeba odświeżenia formuły głosowania, żeby do pierwszej setki mogły przebić się też inni artyści - jak Tina Turner, The Stranglers czy The Sex Pistols. Ich obecność w dwóch pierwszych dniach była pewnym szokiem, ale wg mnie wywoła to dyskusję, która skończy się tym, że przed następnym glosowaniem wszyscy przemyślą, na kogo oddać głos, przez co spadkowicze z 16TW odbudują swoje pozycje, ale cała lista będzie świeższa.

2. Pierwsza pięćdziesiątka składała się w przeważającej części z ballad i "spokojnych" utworów. Nie dajmy się zwariować, najlepsza muzyka składa się także z innych piosenek.

3. Drodzy ortodoksyjni - muzyka nie skończyła się na latach 60. i 70.!!! Poza Led Zeppelin, King Crimson, Pink Floyd i Deep Purple są też inni. Później też powstawały ciekawe utwory i ograniczanie "elit" tylko do w/w nie ma sensu. Chyba, że ktoś będzie w stanie udowodnić, że "Child in time" powinien mieć dożywotnio miejsce w Top10. Wziąłem ten utwór na tapetę, bo poznałem go (jak większość innych z lat 80.) podczas pierwszego topu. Długo się do niego przekonywałem, ale cały nie porywa mnie on tak, jak tych, którzy w latach 70. przeżywali swoją młodość. Po prostu dla młodszego pokolenia ten utwór nie ma już takiego znaczenia. Czy to od razu przekreśla całe pokolenie?

4. Top jest tylko zabawą, co cały czas podkreślają w Trójce. Dlatego pytania typu "dlaczego utwór X jest wyżej od Y" nie mają sensu i świadczą raczej o dziecinności ich autorów. Choroba emo dotyka najwyraźniej nie tylko nastolatków.

5. Na pewno od strony technicznej tegoroczny Top nie jest najlepiej przygotowany. System głosowania nie jest idealny i dlatego mam nadzieję, że panowie redaktorzy przemyślą tę sprawę i spróbują go usprawnić.

Pozdrawiam i życzę przyjemnych wrażeń podczas ostatniego dnia. Mam wrażenie, że Piotr Metz będzie w niektórych sprawach bardziej rozmowny od pozostałych Piotrków.
nobby
Posty: 62
Rejestracja: pt sty 01, 2010 10:11 pm

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: nobby »

Dobre podsumowanie.

Gdzie mogę się podpisać? ;)
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: jotem3 »

Swider pisze:Witam Wszystkich,
5. Na pewno od strony technicznej tegoroczny Top nie jest najlepiej przygotowany. System głosowania nie jest idealny i dlatego mam nadzieję, że panowie redaktorzy przemyślą tę sprawę i spróbują go usprawnić.
witaj serdecznie :-)
to jest fakt, który przeważył, że wyniki topu są takie jakie są... I w tym roku nie ma znaczenia czy coś było balladą, czy nie, czy coś było z lat 70-tych, czy z 80-tych, czy piosenka ma 3 minuty, czy może 17 minut. Ważne było, że zaczynała się od Literki THE S... i już (patrz THE (o zgrozo) SEX PISTOLS!!!, tak samo jak nie ma zespołu THE EAGLES, tylko Eagles...)...
Swider pisze:Mam wrażenie, że Piotr Metz będzie w niektórych sprawach bardziej rozmowny od pozostałych Piotrków.
Nie spodziewałbym się tego...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 16. Top Wszech Czasów cz. 2 (1.01.2010)

Post autor: Neo01 »

wwas pisze:Mój typ na trzeci dzień topu:
W wątku "Znawca Topu" przedstawiłem 33 utwory (w tym 3 nowości) które moim zdaniem będą się dziś liczyć; dodam że początek alfabetu też ma u mnie sporą reprezentację :wink: .
Zablokowany