16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Gary »

neon.ko, mną zmroziło już wtedy, gdy usłyszałem, że nudno im zapowiadać co rok te same utwory. Także aż się boję tych wyników....
A to przecież top wszech czasów jest :STOP: Jak im się nudzi, to niech oddadzą trochę pola innym. :know:
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Tomekk »

no właśnie, przecież to TOP, więc naturalnym jest, że wiele utworów będzie cały czas w czołówce :!:
jak to frekwencja jest niska :?: :nie: czyżby rok temu była wyższa :?:
ja jeszcze nie głosowałem, ale wkrótce zamierzam to zrobić, może wiele osób odłożyło tę sprawę i zagłosuje po świętach :wink:
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: nastoletni_duch »

Mała liczba głosów może wynikac też z tego, że trzeba się nieźle naklikać na napis 'GŁOSUJ" zanim się coś wydarzy, a konkretniej napis 'dziękujemy za udział w głosowaniu itd.'. Nie wiem czy to problem przeglądarki czy inny, ale moja koleżanka miała ten sam problem... więc przez to też może wiele głosów odpada?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Yacy »

nie wiem skąd ten komunikat o 50 głosach :roll: ja oddawałem głosy kilka dni temu i oddałem 100!

Frekwencja mała? A na forum to jaka jest? W ub. roku jeśli się nie mylę było 51 głosujących, a na dziś jest 22!!! Nawet nie połowa!!! No to jeśli tak samo jest w Trójce to faktycznie kiepsko... A można się spodziewać, że tam jest jeszcze gorzej...

Na stronie Trójki nie ma [chyba] informacji do kiedy można głosować i kiedy będzie top... Przecież to podstawowe informacje...
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: krzysiek83 »

Aż trudno uwierzyć, że mamy do czynienia nie z radiowęzłem szkolnym, tylko publicznym radiem i jego problemami :roll:
Co do głosowania, to w tym tygodniu może słuchacze nadrobią zaległości. Im mniej głosów, tym większa siła naszych setek ;)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: ku3a »

neon.ka pisze:ale...... co z leka mnie zaskoczyło, komunikat brzmi: 'Głosować można tylko raz na 50 utworów! Twoje głosy zostały już doliczone. Wyniki zostaną opublikowane na stronie.' Żeby się więc ktoś nie zdziwił, jak będzie głosował. :roll: :evil:
głosuje się na 100 utworów, nie ma co panikować.
tylko nikomu nie przyszło do głowy, że wraz ze zwiększeniem liczby utworów na które można głosować trzeba pomyśleć o zmianie takich rzeczy jak komunikaty w systemie z głosowaniem.
Yacy pisze:Frekwencja mała? A na forum to jaka jest? W ub. roku jeśli się nie mylę było 51 głosujących, a na dziś jest 22!!! Nawet nie połowa!!! No to jeśli tak samo jest w Trójce to faktycznie kiepsko... A można się spodziewać, że tam jest jeszcze gorzej...
tam jest o wiele gorzej...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Gary »

Widocznie sporo ludzi wysłało emalie na 3 podane na antenie adresy ze swoimi propozycjami i czekają na uzupełnienie zestawu.
Poza tym w zeszłym roku o topie na antenie była mowa niemal non stop, a teraz to ja nie wiem, ale jak tu wyżej napisano, chyba słaba reklama jest.
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Tomekk »

reklama słaba, bo ja do tej pory oficjalnie nie wiem, kiedy i w jakich godzinach on się odbędzie :roll:
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: mateusz15 »

ku3a pisze:
Yacy pisze:Frekwencja mała? A na forum to jaka jest? W ub. roku jeśli się nie mylę było 51 głosujących, a na dziś jest 22!!! Nawet nie połowa!!! No to jeśli tak samo jest w Trójce to faktycznie kiepsko... A można się spodziewać, że tam jest jeszcze gorzej...
tam jest o wiele gorzej...
Nie mów, że jest mniej niż 1000 głosów?
Z tą promocją to święta racja. W tamtym roku słuchałem o tej porze trójki ze 2 razy rzadziej a o topie słyszałem ok. 10 razy częściej...
Nie liczyłbym tez, że ludziom nagle wśród "świątecznej gorączki" przypomni się by zagłosować na coś takiego jak top. Poza tym, wielu ludzi wyjeżdża/odwiedza innych, a niektórzy nawet w czasie świąt nie korzystają z takich dobrodziejstw jak komputery.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: ku3a »

mateusz15 pisze:Nie mów, że jest mniej niż 1000 głosów?
nie, aż tak tragicznie nie jest ;-)
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: mateusz15 »

ku3a pisze:
mateusz15 pisze:Nie mów, że jest mniej niż 1000 głosów?
nie, aż tak tragicznie nie jest ;-)
Uff :P Twój dramatyzm był tak duży, że się obawiałem, że jest aż tak tragicznie ;p
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: tadzio3 »

Rozszerzenie na 100 głosów jest trafnym roziązaniem. Nie musimy głosować na wszystkie, a Ci co muszą na wiele na pewno nie są zdenerowani, że muszą aż tyle głosów oddać. Trochę za to logistycznie jest źle rozwiązane. Owszem, bardzo dobrze, że piosenki podzielone są na zakładki, by było łatwiej je przeglądać, ale zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby podział dotyczył liter, aby mógł wrócić do konkretnych piosenek, nie musząc szukać ich po kilku zakładkach. Przy tak dużej ilości głosów powinna być gdzieś na boku lista utworów, które juz zaznaczyłem. Akurat ja nie miałem problemó ze swoją 100, bo miałem już wypisane, an które głosuję, ale gdybym tego nie miał (jak 90 % głosujących) w momencie, kiedy brakuje już głosów bardzo trudno jest zdecydować, czy dalszą część zestawu opuścić, czy jeżeli głosować na kolejnych, to co odhaczyć, trzeba szukać, szukać... Przy głosowaniu raz na rok można chyba przygotować system bardziej przyjazny moim zdaniem :roll:
Przy okazji krytykując sposób głosowania na top w Trójce nadmienię, że top Złotych Przebojów ma jeszcze gorszy system, w którym nie można cofnąć zazanaczeń, co spowodowało, że skończyły mi się propozycje na literce P i koniec... Aż boję się myśleć ile osób miało podobne problemy. Będzie tak, że piosenki z początku alfabetu będa zdecydowanie wyżej. Ale ja nie o tym, nie w tym miejscu

Co do małej ilości głosów. Reklama topu to jedna sprawa, ale ma to przyczynę w tym, że top defacto jest dwa razy w roku i czuje że Piotrków ma lekki przesyt. Lepiej by było, gdyby te topy były podzielone pomiędzy Piotrków, bądź w ogóle jeden oddać innym osobom. Po prostu brakuje tej wyjątkowości, dla Piotrków praktycznie przez pół roku jest namawianie do któregoś topu. I jeżeli na początku to działało, to teraz powoli zaczyna to nużyć. I przekłada się to na słuchaczy...
No i wciąz ta pora! Tradycyjny drugi tydzień grudnia był idealną porą. W czasie okołosylwestrowym więszość po prostu nie ma na to czasu i chęci. natomiast w drugim weekendzie grudnia zawsze się z chęcią słuchało przy świątecznych porządkach. A tak wiele osób nie mogąc słuchać nie głosuje.
Można byłoby zastanowić się nad tymi kwestiami i wziąć do serca niektóre sprawy, bo niedługo doprowadzimy do rozpadu tak wyjątkowej i już wiekowej listy wszech czasów.
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 12:39 pm przez tadzio3, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: mateusz15 »

tadzio3 pisze: Co do małej ilości głosów. Reklama topu to jedna sprawa, ale ma to przyczynę w tym, że top jest defacto jest dwa razy w roku i czuje że Piotrkó ma lekki przesyt. Lepiej by było, gdyby te topy były podzielone pomiędzy Piotrków, bądź w ogóle jeden oddać innym osobom. Po prostu brakuje tej wyjątkowości, dla Piotrków praktycznie przez pół roku jest namawianie do któregoś topu. I jeżeli na początku to działało, to teraz powoli zaczyna to nużyć. I przekłada się to na słuchaczy...
W większości zgadzam się z Twoją wypowiedzią, ale przyczepię się do tego fragmentu. Ja bym nie tłumaczył tego przesytem Piotrków czy niechęci do namawiania. Jakoś Balonik przez cały tydzień (i nie tylko on, bo w porannych audycjach tez często słyszę) namawiać do głosowania na lp3, przypominać jak głosować, na ile itp i to nie nuży prowadzącego? Nie wiem, i trudno mi się domyślać, co jest przyczyną tak słabej promocji. Może te głosy, które dotychczas przyszły Piotrom wystarczają :know: A za tydzień już koniec głosowania.
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Tomekk »

Zgadzam się, że pora od bodajże 2006 roku jest tragiczna, TOP nie powinien się odbywać w Sylwestra :STOP:
ale trudno, przecież i tak trwa 3 dni :wink: Skoro Piotrkowie są znudzeni, bo słuchacze chyba nie, to niech komuś innemu oddadzą prowadzenie. Nikt nikogo nie zmusza do audycji. Powinna być reklama co najmniej 5 razy dziennie, w godzinach największej słuchalności i byłoby po problemie...
Ja Top zawsze z wielką chęcią słucham, choć muszę przyznać, że w okresie przedświątecznym była nieco inna atmosfera. Moim zdaniem termin 28-30.12 byłby idealny :mrgreen:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: tadzio3 »

mateusz15 pisze:W większości zgadzam się z Twoją wypowiedzią, ale przyczepię się do tego fragmentu. Ja bym nie tłumaczył tego przesytem Piotrków czy niechęci do namawiania. Jakoś Balonik przez cały tydzień (i nie tylko on, bo w porannych audycjach tez często słyszę) namawiać do głosowania na lp3, przypominać jak głosować, na ile itp i to nie nuży prowadzącego? Nie wiem, i trudno mi się domyślać, co jest przyczyną tak słabej promocji. Może te głosy, które dotychczas przyszły Piotrom wystarczają :know: A za tydzień już koniec głosowania.
Namawianie na głosowanie LP3 jest instrumentalne i robione co tydzień, niczym podawanie codziennie numeru telefonu, czy maila. Po za tym na LP3 cały czas Balonik podaję te informację przy nowych utworach, które cały czas się zmieniają. Tutaj takiej świerzości nie ma. Takie mam odczucia
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: mateusz15 »

Na topie też się pojawiają nowe utwory :wink: I jakby tak przez ok miesiąc pozachęcać do głosowania to naprawdę nie powinno nużyć.
Co do terminu topu, to jeśli już nie chcą tego drugiego weekendu grudnia, to ja bym wolał 3 dni, ale 1,2,3 stycznia (tak jak jest 1,2,3 maja polski top), wtedy mógłbym słuchać całości (i nie tylko ja). Ale to byłoby rozwiązanie tylko na ten rok.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: abd3mz »

mateusz15 pisze:A za tydzień już koniec głosowania.
Skąd to wiesz?
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: krzysiek83 »

Koniec głosowania 29 grudnia. Mówił o tym dziś red. Baron
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: abd3mz »

Dzięki za info. Wreszcie wiem...
Johnny
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 23, 2009 1:53 pm

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Johnny »

Ponowię jeszcze pytanie zadane w sąsiednim temacie: czy już oficjalnie wiadomo, w jakich dniach i godzinach odbędzie się tegoroczny top :?: 30,31,1 czy coś się zmieniło?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Robinson »

Ponowię jeszcze odpowiedź udzieloną w innym temacie:
ku3a pisze:
Kertoip pisze:Top będzie 31-1-2 od 16 do 19. potwierdzone przez Stelmacha.
jeśli Stelmi tak powiedział, to chyba coś pomieszał, bo będzie raczej od 15.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Miszon »

Ja widzę 2 powody:
- 100 głosów. To dużo i ludzie myślą. Sam też jeszcze nie zagłosowałem, mimo że już wiem na co. Znajdę na to czas i cierpliwość prawdopodobnie po świętach.
- brak reklamy. przez prawie 3 tygodnie nie miałem netu ani tv i dużo słuchałem radia. Przez ten czas słyszałem o TW chyba ze 2 razy. W listopadzie zaś, kiedy ruszyło głosowanie, słyszało się o Topie właściwie codziennie i to nie tylko w TuBaronie, ale w każdej praktycznie audycji, także w popołudniowym ZdT albo przed 9 rano.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: tadzio3 »

Żeby być sprawiedliwym to powiem, że dzisiaj Balonik mówił o topie i puszczał jedną piosenkę, a w Zapraszamy Do Trójki po południu codziennie jest prezentowana jedna piosenka do topu z krótkim komentarzem któregoś z redaktorów. Niby coś, ale jakoś cały czas czuję niedosyt
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: mefiu »

Ja odnoszę też wrażenie że radio Piotrków troche zapomniało o Topie i przypomniało sobie nie tak dawno (audycja w popołudniowym ZD3)
rok temu np. sukcesywnie dodawano nowe utwory w tym roku zrobili to jakby od niechcenia po namowach
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 16. TOP Wszech Czasów - czego brakuje i co jest źle napisane

Post autor: Neo01 »

Słuchajcie, niezłe jajka dziś były, choć to nie Wielkanoc się zbliża :P
Otóż po 16.20 w ramach promocji Topu został wybrany przez szanownego P. Metza utwór Cz. Niemena... "Jednego serca" - osobiście też bym go widział na topie, no ale cóż, zaglądam i jednak - nie ma... :know: :STOP: :shock: :o
Zablokowany