Jak się powinno pisać?

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Jak się powinno pisać?

Post autor: tadzio3 »

Ostatnio dopadł mnie mały dylemat. Jeżeli są tutaj jacyś znawcy, albo przynajmniej oczytani w ortofrafi niech powiedzą jak powinno się pisać
top wszechczasów, czy top wszech czasów?
Np na stronach trójki w tytule jest top wszech czasów, a w głosowaniu w nagłówku jest napisane głosowanie na 13 top wszechczasów. To ja juz nie wiem.
Ja osobiście piszę razem wszechczasów.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Top wszech czasow, czyli osobno
Lutek

Post autor: Lutek »

To pisz osobno. Tadziu, często czytam to forum i radzę Ci generalną poprawę zasad ortografii (nie ortografi)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Z ortografią rzeczywiście mam na bakier szczególnie, gdy pisze na komputerze, ale w tym konkretnym przypadku, czyli w słowie ortografii, to zwykła pomyłka. Po prostu bardzo szybko piszę na komputerze i nie sprawdzam swoich postów.
Wracając do tematu to w sumie moge się przestawić na pisownię oddzielną, ale prosze sprawdzić na różne tytuły w tym dziale forum i prawie zawsze (wszech()czasów) napisane jest łącznie. Moim zdaniem może są to dwie poprawne wersje, ale głowy za to nie dam.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Chyba ,że lista/top wszechczasów to inna nazwa Trójkowego Topu Wszech Czasów.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Piotr pisze:Top wszech czasow, czyli osobno
Juz poprawiłem w opisie... ,,Wielki słownik ortograficzno-fleksyjny'' twoim przyjacielem!

A fuj! taki duzy i jesce robi błędy :D
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

JaceK pisze:Juz poprawiłem w opisie... ,,Wielki słownik ortograficzno-fleksyjny'' twoim przyjacielem!

A fuj! taki duzy i jesce robi błędy :D
A co powiesz o tych co robia tak powszechny blad w pisowni nazw firm. Wszedzie mozna znalezc Sp. z o.o. a powinno byc sp. z o.o.
ODPOWIEDZ