Antypropozycje do topu wszechczasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Antypropozycje do topu wszechczasów

Post autor: tadzio3 »

Chciałbym poznać opinie na temat propozycji do topu wszechczasów, które są kompletną pomyłką, nie maja szans na wejście do 100, gdyż mają bardzo małe poparcie, lub nie są godne być w tym zestawie.
Ja tak z pamięci wymienię kilka utworów, które mi nie pasują totalnie:
All I Wanna Do - Sheryl Crow
Breaking The Girl - Red Hot Chili Peppers (wolałbym Scar Tissue)
Fleciki - Kayah
Kochana - Renata Przemyk i Kasia Nosowska (jest wiele lepszych piosenek np z Hey, albo utwór Zero Przemyk)
Na sen - Urszula (wolałbym "Niebo dla ciebie)
Never Never Comes - Classix Nouveaux
Nic nie moze wiecznie trwac - Anna Jantar & Budka Suflera
Nie wierz nigdy kobiecie - Budka Suflera (wolałbym "To nie tak miało być")
Should I Stay Or Should I Go - The Clash
To nie ja - Edyta Gorniak
Uptown Girl - Billy Joel
Paranoid Android - Radiohead
Trudno nie wierzyc w nic - Raz Dwa Trzy (wolałbym Oczy tej małej)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Temat kontrowersyjny. Paranoid Android jest moim ukochanym utworem.
A do antylisty dodalbym Don't Speak - No Doubt i utwory Bajmu.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

A ja uwielbiam Don't Speak :P . Ale, o matko, nie w wykonaniu AM Jopek :!: Jak mozna zrobic tak okropne flaki z olejem z tak bolesnego i omocjonalnego utworu! Za kazdym razem myslalem, ze juz nie dozyje do konca jak slyszalem wersje AMJ.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Takie wypowiedzi świadczą,że nie można tworzyć takiej antylisty.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Wszystkie typy powinny mieć charakter subiektywny - czyli każdy pisze to o czym sądzi, a sprzeczności to naturalna rzecz.
PS. Co do Paranoid Android to może troche na wyrost dałem, bo lubię Radiohead, a to może być mój rodzaj buntu, bo tej piosenki jakoś nie bardzo lubię- wolę szereg innych, nawet Creep nie był moim ulubionym.
P namyśle odwołuję to, bo jednak cos z Radiohead musi być, ale jak wypadło na piosenkę to niech będzie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

tadzio3 pisze:Wszystkie typy powinny mieć charakter subiektywny - czyli każdy pisze to o czym sądzi, a sprzeczności to naturalna rzecz. (...)
Wydaje mi się, że głosowanie via internet spłyca Top Wszechczasów --- dlaczego? To już padło na antenie --- jak ktoś ma listę kilkuset tytułów (do natępnego wszechtopu mamy ponad 350!), to jest skłony ,,zafajkować'' 1/3 ogólnej liczby pozycji. Moim subiektywnym zdaniem powinno się oddać głosy na max. 10 utworów!

Jeśli nie byłoby ,,intierneta'' nikomu na kartkach pocztowych nie chciałoby się zapodawać więcej niż trzech utworów... ale może nie mam racji? Może następny rok przyniesie rewolucję -- głosowanie SMS-ami: ,,podaj numery utworów z listy kandydatów do WszechTopa...'' z nagrodą 10 tys. jakiegoś tam bilona...

Powyższe nie oznacza, że czołówka 10 pozycji ostatniego WszechTopu była nudna i beznadziejna!
Gość

Post autor: Gość »

zerowy top-glosowalo sie na 1 kawalek
pierwszy w 94 na 10 ale dowolnych,bez internetu ,wystarczy wiec porownac co bylo np mariah carey, ktorej dzis nie ma wsrod propozycji
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Antypropozycje do topu wszechczasów

Post autor: Gary »

tadzio3 pisze:Chciałbym poznać opinie na temat propozycji do topu wszechczasów, które są kompletną pomyłką, nie maja szans na wejście do 100, gdyż mają bardzo małe poparcie, lub nie są godne być w tym zestawie.
Ja tak z pamięci wymienię kilka utworów, które mi nie pasują totalnie:
------------------
Trudno nie wierzyc w nic - Raz Dwa Trzy (wolałbym Oczy tej małej)
Ale temat wygrzebałem. Ale na szczęście się Tadzio pomylił :)
Ja akurat głosowałem :wink:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Antypropozycje do topu wszechczasów

Post autor: tadzio3 »

Gary pisze:
tadzio3 pisze:Chciałbym poznać opinie na temat propozycji do topu wszechczasów, które są kompletną pomyłką, nie maja szans na wejście do 100, gdyż mają bardzo małe poparcie, lub nie są godne być w tym zestawie.
Ja tak z pamięci wymienię kilka utworów, które mi nie pasują totalnie:
------------------
Trudno nie wierzyc w nic - Raz Dwa Trzy (wolałbym Oczy tej małej)
Ale temat wygrzebałem. Ale na szczęście się Tadzio pomylił :)
Ja akurat głosowałem :wink:
Przyznaję się- POMYLIŁEM SIĘ. W życiu nie sądziłem, ze ten kawałek wejdzie do top 100, a w następnym roku jeszcze skoczy...
PS. Do piosenki tak w ogóle nic nie mam, tylko, ze nigdy nie uważałem tego kawałka za wybitny, godny topu- jednak inni myślą inaczej... i dobrze 8)
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: saferłel »

Znalazło by się baaardzo dużo takich songów.

Teraz przeglądam na szybko właśnie zestaw możliwch do wyboru piosenek i najbardziej mnie rażą:
Rodowicz - Małgośka
Mariah Carey - Without You.
Edyta Górniak - To Nie ja
Bajm - Płomień z nieba

i to chyba tyle na teraz ale pewnie wiele mógłbym dorzucić bo dokładnej analizie.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Ożesz po co ja odkopałem ten temat. Nie chodzi mi o to, aby cokolwiek usuwać z zestawu, bo jestem za jak największym jego rozszerzeniem tak, aby każdy mógł zagłosować na 20 swoich ulubionych piosenek(oczywiście w miarę możliwości) w ogóle, a nie 20 ulubionych z listy. I oddając co rok głos nie kieruję się tym jakie szanse mają moje typy na zwycięstwo, czy też czy znajdą się w setce. Bo chyba o to chodzi w tej zabawie, czy też utopistą jestem? :D
ODPOWIEDZ