Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4581
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: obserw99 »

Czy podobałby się Wam taki pomysł? Pozbierać wszystkich kandydatów do PTWC z wszystkich głosowań Trójki, jak pisał np Kajman. Ponadto każdy forumowicz proponuje swoje 10 (chyba wystarczy do PTWC) swoich propozycji. Powstanie długa lista utworów do głosowania. Po wynikach pozostawiłbym do następnego głosowania maks. 1500 kandydatów do głosowania. Miejsca od 1451 odpadają automatycznie na 1 rok. Dodajemy 50 nowych kandydatów z nowych propozycji forumowiczów po głosowaniu eliminacyjnym, jak co tydzień to robimy w topie nowości do forumowej listy. Za 2 lata daje się szansę tym 50, które wypadły rok wcześniej i dodaje się 50 nowych kandydatów. Chodzi o to by była stała lista do głosowania np 1500 utworów na PTWC i 2000 utworów (jak w Holandii) na TWC. W przypadku polskiego Topu ostatnie 100 miejsc byłoby rotacyjnych. W kolejnych latach ostatnie 50 utworów spada automatycznie a 50 z nowych propozycji forumowiczów po głosowaniu eliminacyjnym dodajemy.
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: gioconda2 »

obserw99 pisze: czw sty 07, 2021 11:14 am Czy podobałby się Wam taki pomysł?
Ależ zakręciłeś.
Ja jestem na nie, zbyt skomplikowane i nie wiem czy konieczne.
Zostawiłabym dotychczasowe zasady.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8797
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: VILKI »

też uważam że proste zasady są najlepsze. a ustawianie reguł na ileś tam lat do przodu nie ma większego sensu..
gżegoż

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: gżegoż »

Zawsze uważałem, że tak wielkie zestawy, powyżej 1000 utworów, są szkodliwe. Ustalone wcześniej zasady sprawdziły się przy poprzednim topie, więc nie ma potrzeby niczego zmieniać!
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: temik3 »

gioconda2 pisze: czw sty 07, 2021 12:12 pm
obserw99 pisze: czw sty 07, 2021 11:14 am Czy podobałby się Wam taki pomysł?
Ależ zakręciłeś.
Ja jestem na nie, zbyt skomplikowane i nie wiem czy konieczne.
Zostawiłabym dotychczasowe zasady.
Kombinacje to Nasza specjalność, dlatego zdecydowanie przychylam się do zdania koleżanki, oraz gżegoż i VILKI. Obecna formuła nie dość, że się nie wyczerpała a nawet nie zdołała się zaadoptować, już pasuje ją poprawiać, ale po co? :know:
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4581
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: obserw99 »

gioconda2 pisze: czw sty 07, 2021 12:12 pm
obserw99 pisze: czw sty 07, 2021 11:14 am Czy podobałby się Wam taki pomysł?
Ależ zakręciłeś.
Ja jestem na nie, zbyt skomplikowane i nie wiem czy konieczne.
Zostawiłabym dotychczasowe zasady.
Chodziło mi o stałe Top-1400 do głosowania a pozostałe "ruchome" 100 miejsc to byłaby taka poczekalnia PTWC. Bez podobnych, w miarę sztywnych zasad będziemy głosować raz na 1229 utworów innym razem na 1553 a jeszcze innym na 1119.
To tylko taki pomysł. Zrobicie jak uważacie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: jollyroger72 »

NIE dla kombinowania.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: czw sty 07, 2021 6:54 pm NIE dla kombinowania.
Jest to propozycja, a to czy nam się spodoba to zobaczymy. Twoja wypowiedź ma nieciekawy wydźwięk (przynajmniej ja tak to odbieram.
obserw99 pisze: czw sty 07, 2021 5:01 pm Bez podobnych, w miarę sztywnych zasad będziemy głosować raz na 1229 utworów innym razem na 1553 a jeszcze innym na 1119.
I nie widzę w tym nic złego. Ale na razie to do tysiąca nam daleko. Myślę, że po zebraniu propozycji będziemy mieli 600-700. A co rok (jeżeli potrwa to dłużej) będzie pewnie dochodziło po ok. 100 utworów, więc nawet ten tysiąc to względnie odległa przeszłość.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw sty 07, 2021 7:28 pm Twoja wypowiedź ma nieciekawy wydźwięk (przynajmniej ja tak to odbieram.
Kajman, mało mnie obchodzi, w jaki sposób Ty odbierasz moją wypowiedź.
Jak coś jest dobrze, to zawsze znajdzie się jeden mądry, który chce to spaprać. A Ty zazwyczaj zaraz zaczynasz wydziwiać i kombinować. Tak ja to odbieram, nie pierwszy już zresztą raz.
Kilka osób jest za takim samym systemem, jaki był przy układaniu zestawu TWC. Wyraźnych sprzeciwów nie ma. Poczekamy jeszcze kilka dni (powiedzmy do połowy miesiąca) i zaczynamy zbierać propozycje. Jak się nie podejmie zdecydowanych kroków, to m.in. Ty będziesz szukał dziury w całym.
I na koniec - nie mam zwyczaju rozpisywać się, jak to potrafią inni. W trzech słowach zawarłem esencję wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: Yacy »

jestem za dokładnie takim samym modelem jak był przy okazji ogólnego TWC.
"dziękuję za wypowiedź".
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: kajman »

Tak, rozumiem!
Jeżeli Ty uważasz, że jest dobrze, to znaczy, że jest dobrze i nikt nie ma prawa do innego zdania. A wydziwianie i kombinowanie to zwrócenie uwagi, że ludzie mają prawo do własnego zdania. Owszem, zauważyłem, że kilka osób jest za tym systemem, jaki był. Kilka, nie kilkanaście lub kilkadziesiąt. Więc jeżeli ktoś zgłasza inną propozycję to możemy ustosunkować się do niej pozytywnie lub negatywnie w kulturalny sposób. No właśnie, poczekajmy, a nie od razu atakujmy kogoś, kto ma inną propozycję. Nie będę szukał dziury w całym, bo całego to jeszcze nie ma, więc dziury w nim nie będzie.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: kajman »

Yacy pisze: czw sty 07, 2021 10:09 pm jestem za dokładnie takim samym modelem jak był przy okazji ogólnego TWC.
I to jest konkretna wypowiedź. I do tego spokojna i wyważona.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw sty 07, 2021 10:13 pm Jeżeli Ty uważasz, że jest dobrze, to znaczy, że jest dobrze i nikt nie ma prawa do innego zdania.
Po pierwsze - nie tylko ja tak uważam, a po drugie - nie będziemy tu ekstra czekać, aż ktoś może raczy zajrzeć do tego wątku w okolicach początku marca i łaskawie zechce się wypowiedzieć w przedmiotowej sprawie.
kajman pisze: czw sty 07, 2021 10:13 pm No właśnie, poczekajmy, a nie od razu atakujmy kogoś, kto ma inną propozycję.
"NIE dla kombinowania" to krótko, zwięźle i na temat. I nie będę zmieniał stylu wypowiedzi, bo Tobie to się nie podoba. Twoje dzielenie włosa na czworo jest zwyczajnie wk******ące. Bo odkładasz niemal wszystko na ostatnią chwilę, albo na po czasie, czego dowód dałeś w poniedziałek w innym wątku. I kiedy człowiek daje delikatnie do zrozumienia, że jest po czasie, to bezwiednie toczysz jałową polemikę, byle twoje było na wierzchu.
Dalsza debata jest bez sensu.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: czw sty 07, 2021 10:29 pm ktoś może raczy zajrzeć do tego wątku w okolicach początku marca
Ale on wypowiedział się na początku stycznia.
jollyroger72 pisze: czw sty 07, 2021 10:29 pm odkładasz niemal wszystko na ostatnią chwilę
To tego też mi nie wolno? Poza tym to nie ma nic wspólnego z tym, o czym piszemy.
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: lady »

No więc ja też nie zwlekam do marca, tylko popieram opcję z dwudziestoma propozycjami od każdego. Postaram się powynajdywać jakieś mniej znane polskie bluesy, niekoniecznie po polsku. Ale spokojnie, duża część chyba jednak będzie w naszym ojczystym języku :lol:
miszony
Posty: 4748
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: miszony »

Jollyroger72 napisał krótko, zwięźle i na temat i tego nam właśnie potrzeba na tym forum.
Oczywiście jestem też za uproszczonymi zasadami.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4581
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: obserw99 »

gżegoż pisze: czw sty 07, 2021 3:52 pm Zawsze uważałem, że tak wielkie zestawy, powyżej 1000 utworów, są szkodliwe. Ustalone wcześniej zasady sprawdziły się przy poprzednim topie, więc nie ma potrzeby niczego zmieniać!
OK. Jakie w tej sytuacji obowiązują zasady głosowania na PTWC w tym roku pod kątem zestawu propozycji do PTWC skoro piszecie żeby nic nie zmieniać? Rok temu sprawa była czytelna i jasna. Do głosowania na forumowy PTWC mieliśmy dokładnie taki zestaw jak w trójkowym PTWC.
W tym roku jest przecież zupełnie inaczej bo trójkowego topu nie ma i automatycznie zestawu też nie ma chyba, że uznamy ze ubiegłoroczny trójkowy zestaw jest OK + 20 nowych propozycji od każdego forumowicza?
Zaproponowałem taki pomysł tzn maks. 1000 utworów do głosowania na PTWC oraz maks. 2000 utworów do głosowania na TWC. Kajman słusznie zwrócił uwagę, że 1500 propozycji do PTWC raczej nie uzbieramy więc skorygowałem do 1000. Zaproponowałem jak wybrnąć z tej sytuacji i jakoś to uporządkować ale oczywiście przyjmuje krytykę. Jeśli większości z Was ten pomysł się nie spodobał to jak w demokracji, większość decyduje i się na Was przecież nie obrażę tylko się podporządkuję większości :D . Nic na to nie poradzę, że podobają mi się okrągłości tzn Top-1000, Top-1500 czy Top-2000 i stąd był mój pomysł. Nie chciałem też wywoływać burzy na forum czy ostrych ataków między Wami. Forum to przecież dyskusja i wymiana różnych zdań, czyż nie?
gaja6
Posty: 1216
Rejestracja: wt lip 21, 2009 9:37 pm

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: gaja6 »

Pewnie bym tu nie zajrzała, ale mąż powiedział "zobacz jakie problemy znów mają w kolejnym wątku" i patrzę i oczom nie wierzę. Każdemu z Was jak również mej skromnej osobie można się wypowiedzieć, ale dlaczego ktoś ma wyciągać daleko idące wnioski? Pan kajman może łaskawie by nie oceniał innych a zajął się swymi wypowiedziami bo akurat też mam podobne zdanie do Pana żebym nie przekręciła jolyrogera72. Za często Pan chce mieć zawsze rację, może warto wstrzymać się z osądzaniem innych po jednym zapisie. Ma Pan rację tutaj moje zdanie się nie różni, że każdy może sobie zgłosić dowolną propozycję, bo to nie łamie reguł, a być może mądra rada zostanie przyjęta, ale skoro inni reagują w swój specyficzny sposób bo im nie podoba się coś to nie znaczy, że kogoś atakują. Nikt z nas nie musi uzasadniać swojego "nie" lub "tak", czyż nie? Dużo spokoju życzę wszystkim by za moment nie okazało się, że nawet tu na forum dojdzie do podziałów, nie mało ich już mamy?
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: kacper94 »

A ja bym nie eksperymentował zbytnio z zasadami, tylko byłbym za tym, żeby owe zasady były takie same jak przy Topie ogólnym. Jeśli coś wypaliło, to po co to zmieniać?
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: santosz »

Bo to jest tak, że jak tylko ktoś zaproponuje swoją wizję zabawy od razu na zawołanie przybiegają te same osoby, by nie odnosząc się do meritum treści, na dzień dobry zdewaluować propozycję danej osoby, torpedując w ten sposób dyskusję i ustalając jej dalszy przebieg pod siebie. Klasyczna manipulacja, nie wiem tylko czy zamierzona czy nieświadoma. Nie pisałbym o tym gdyby nie było to nagminne i nie rzucało się za każdym razem w oczy. Zanim zostanę zakrzyczany lub definitywnie zignorowany napiszę tylko, że to że coś się sprawdziło nie oznacza, że jet idealne, równocześnie to że coś się sprawdziło nie oznacza, że nie może sprawdzić się co innego. Akurat propozycja obserwa99 do mnie przemówiła. Jej największą zaletą jest konkretna, pokaźna ilość utworów w zestawie podstawowym, który można odpowiednio poszerzać o własne propozycje. Ja np. myśłałem, że zestaw startowy to będzie zestaw ostatniego polskiego topu viewtopic.php?f=4&t=13423&start=3225 który odpowiednio poszerzymy o własne propozycje, których w tamtym topie nie bylo a nie było wielu. Przy tym nasza wyselekcjonowana lista 290 utworów wygląda nader ubogo i oznacza dla mnie ostrą selekcję już na etapie zgłaszania propozycji (co zgłosić z ostatniego topu a co z własnych propozycji) a selekcji wolałbym dokonywać dopiero na etapie głosowania.

Zestawy powinny być konkretne, by same w sobie mogły być źródłem inspiracji na głosy do topu, dlatego wersja 1000 (no ja akurat uważam, że 1500 nie było by problemu, ale mniejsza o to) dla polskiego top i 2000 dla "zagranicznego" mi się podoba. Na razie w "zagranicznym" mamy jakieś śmieszne niewiele ponad 900 propozycji, przy czym brakuje tam około 90 procent najważniejszych utworów w historii muzyki rozrywkowej. Podkreślam najważniejszych i najbardziej znanych. Zakładając, że propozycja obserwa99 nie przejdzie chciałem napisać, że jest to na tyle błaha sprawa, że oczywiście nie mam o to akurat do nikogo żadnych pretensji a jeśli ostatecznie nie będę brał udziału w głosowaniu to tylko dlatego że nie będzie mi się chciało, zapomnę lub umrę.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: Neo01 »

Jeśli mamy głosować na 100 utworów, to zestaw 290 + nasze propozycje też wydaje mi się dość ubogi. Z drugiej strony zestaw niemal 900 utworów wydaje mi się trochę zbyt pokaźny, jeśli chodzi o bazę, do której będziemy dokładać jeszcze swoje propozycje. Nie chciałbym, żeby ten zestaw był jakiś olbrzymi, bo to, wbrew niektórym twierdzeniom, wcale nie jest tak dobrze.
W związku z powyższym, dla mnie "idealnie" byłoby zostawić powiedzmy top 500 z ostatniego topu (chyba są takie wyliczenia) plus utwory z zestawu Forumowego TWC 2020/21 plus nasze propozycje: powiedzmy 10 utworów na osobę. Zazwyczaj w życiu staram się znaleźć złoty środek i tym razem też tak do tego chciałbym podchodzić (choć czasami jest to trudne).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze: pt sty 08, 2021 5:39 pm Jeśli mamy głosować na 100 utworów, to zestaw 290 + nasze propozycje też wydaje mi się dość ubogi.
Do TWC zgłosiliśmy ponad 500 propozycji + 294 utwory były/są z pierwszych setek poprzednich TWC, więc tutaj będzie prawdopodobnie podobnie.
Można spodziewać się zestawu rzędu 800-850 utworów.
darewski
Posty: 370
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 2:38 pm
Lokalizacja: STĄPORKOW

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: darewski »

Małe pytanko, czy ktoś dysponuje zestawem wszystkich dotychczasowych propozycji do Polskiego Topu Wszech Czasów.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: Neo01 »

jollyroger72 pisze: pt sty 08, 2021 6:03 pm Do TWC zgłosiliśmy ponad 500 propozycji + 294 utwory były/są z pierwszych setek poprzednich TWC, więc tutaj będzie prawdopodobnie podobnie.
Można spodziewać się zestawu rzędu 800-850 utworów.
OK, myślałem, że były trochę inne proporcje... No dobra, czyli jak ma być podobnie, to taka propozycja ma moje poparcie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Forumowy Polski Top Wszech Czasów 2021 (?)

Post autor: jollyroger72 »

santosz pisze: pt sty 08, 2021 1:37 pm Na razie w "zagranicznym" mamy jakieś śmieszne niewiele ponad 900 propozycji, przy czym brakuje tam około 90 procent najważniejszych utworów w historii muzyki rozrywkowej.
Przedstaw, proszę, te swoje 90% brakujących utworów - NAJWAŻNIEJSZYCH W HISTORII MUZYKI ROZRYWKOWEJ.
ODPOWIEDZ