Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: kajman »

Yacy pisze: czw lis 26, 2020 9:01 amMoże lenistwo
Zdecydowanie stawiałbym na lenistwo. Tylko że lenistwo jak najbardziej może wypaczyć wyniki.
Yacy pisze: czw lis 26, 2020 9:01 am jak ktoś chce wypaczyć wyniki
Ale nie podejrzewam nikogo o chęć świadomego wypaczenia wyników natomiast o lenistwo jak najbardziej, z czym zresztą licząc wyniki już się spotkałem.
Yacy pisze: czw lis 26, 2020 9:01 am Gdybyś zobaczył ode mnie taką czołówkę to byś uwierzył?
Od Ciebie to raczej nie, ale znalazłbym kilka osób, u których to by mnie nie zdziwiło.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am Jeżeli ktoś ustawi utwory w kolejności od 1-100 to mu się nie będzie chciało?
Jeżeli ktoś wybierze 100 utworów to zajmie mu znacznie więcej czasu niż potem przypisanie im miejsc po kolei, bo to zajmie góra 2 sekundy.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am Jeżeli ktoś ustawi je do tego wykonawcami, wziąwszy pod uwagę od najbardziej lubianych po tych lubianych to też mu się nie będzie chciało?
Jeżeli ktoś będzie je układał wykonawcami to zajmie mu mniej czasu niż gdyby selekcjonował pojedyńcze utwory.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am Jeżeli ktoś wymiesza utwory według tego co mu pod rękę wpadnie to też mu się nie będzie chciało?
To akurat jest dodatkowa robota jak już sobie wybierzesz te 100 utworów.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am daj ludziom żyć i podejmować im własne decyzje
Ja chciałbym, żeby podejmowali decyzje, a nie szli na łatwiznę.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am wtedy to można kombinować znając policzone wcześniej wyniki
Myślisz, że komuś będzie chciało się liczyć tylko po to, żeby poustawiać sobie najkorzystniej dla własnej koncepcji.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:27 am Za rok znajdzie się na forum 10 użytkowników, którzy będą uwielbiać :KOGOŚ"
To może zdarzyć się nawet teraz. Ale skoro tego kogoś będą wybierać to jak najbardziej w porządku.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:36 am Wypaczeń zawsze można się doszukiwać o czym napisałem wyżej.
Teraz wiem, o co Ci chodzi (ale zostawię to co napisałem wcześniej). Chodzi Ci o fałszywe konta? To musiałyby być różne IP, bo jeżeli będzie to samo to zawsze można poprosić władze forum o sprawdzenie.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:36 am Prosty przykład i jakże bardzo zasadny.
Tylko to jest zalożenie, że ktoś specjalnie chciałby manipulować. Ja tego nie podejrzewam.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 9:36 am Dokładnie tak, a mniej szukania dziury w całym i mniej abstrakcji.
Zaufanie mam, ale liczyłem już głosy i spotkałem się z przykładami, że ludzie z lenistwa (bo jak to inaczej wyjaśnić) głosowali alfabetycznie.
Yacy pisze: czw lis 26, 2020 9:01 am Już bardziej nie podoba mi się to, że ktoś kto zagłosuje na 51 utworów to jego ostatnie miejsce dostanie 50 pkt, a moje 1.
Mi to też się niezbyt podoba, ale akurat w innym wątku ta propozycja miała chyba tylko zwolenników.
jollyroger72 pisze: czw lis 26, 2020 9:55 am Na szczęście zagłosowałem pierwszy, więc w żaden sposób chyba nie wypaczyłem wyników?
Nie podejrzewam, ale jeżeli na pierwszym aż Accept, potem kilka AC/DC, następnie Sabbathów i do końca alfabetycznie to kto wie. Ale na 99,99999% stawiam, że tak nie jest.
VILKI pisze: czw lis 26, 2020 10:04 am co Wy tu cudujecie?
Chciałbym, żeby nie było takiej sytuacji, że w najlepszej dziesiątce będą tylko wykonawcy na A i B.
TStudent pisze: czw lis 26, 2020 11:46 am Ja tylko głosy nienumerowane i podane alfabetycznie liczyłem za 1 pkt
Z tego co napisałeś dalej wynika, że alfabetyczne numerowane też liczyłeś za punkt. A teraz jest propozycja, żeby liczyć od 100 do 1 czyli faworyzować wykonawców na początkowe litery. Swoją drogą był już taki TWC w Trójce, gdzie pewne litery były preferowane i raczej mało kto uważał to za dobre wyniki.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: TStudent »

To znaczy tak, alfabetyczne numerowane liczyłem za 1 pkt. To się zgadza. Dlatego pisałem "i".
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: kajman »

A tutaj są głosy przeciwko takiemu liczeniu.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: temik3 »

Ja nie mogę zrozumieć, że ktoś nie dopuszcza do siebie mysli, że ktoś może głosować na swoje ulubione utwory i że mogą to być utwory jednego wykonawcy. I jak można twierdzić, że ustawienie kilku pod rząd piosenek jednego wykonawcy to lenistwo. Bedę chciał zagłosować na wszystko co jest Lady Pank to zagłosuję i nie z lenistwa tylko dlatego, że kocham ten zespół. Pora to zrozumieć, że ktoś ma taki gust. I ani nie robię na złośc, ani na przekór tak mam i tyle.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: temik3 »

kajman pisze: czw lis 26, 2020 6:43 pm Z tego co napisałeś dalej wynika, że alfabetyczne numerowane też liczyłeś za punkt. A teraz jest propozycja, żeby liczyć od 100 do 1 czyli faworyzować wykonawców na początkowe litery. Swoją drogą był już taki TWC w Trójce, gdzie pewne litery były preferowane i raczej mało kto uważał to za dobre wyniki.
Czy ktoś chce tutaj żeby faworyzować pierwsze litery alfabetu? Bo jakoś takiej osoby nie zauważyłem. Ale jak ktoś ma ochotę tak głosować to co kto komu zrobi, może zestaw wymieszać lepiej? Wtedy żeby ustawić alfabetycznie to z lenistwa się nie da. Ktoś by musiał się natrudzić. A jakby Lady Panki były porozrzucane to dla mnie czasowo dalej by było tyle samo co spisane po kolei.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: kajman »

temik3 pisze: czw lis 26, 2020 10:39 pm Ja nie mogę zrozumieć, że ktoś nie dopuszcza do siebie mysli, że ktoś może głosować na swoje ulubione utwory
Ależ oczywiście, że może. I nie ma w tym nic dziwnego. Ale jeżeli ktoś umieści 15 bloków wszystkich utworów w zestawie kolejnych wykonawców to jest zupełnie inna sytuacja i skłonny jestem twierdzić, że to jest pójście na łatwiznę, a nie głosowanie na ulubione utwory.
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 10:39 pm Bedę chciał zagłosować na wszystko co jest Lady Pank to zagłosuję i nie z lenistwa tylko dlatego, że kocham ten zespół. Pora to zrozumieć, że ktoś ma taki gust. I ani nie robię na złośc, ani na przekór tak mam i tyle.
I bardzo dobrze. Przecież nie o tym pisałem. Jeden wykonawca, dwóch, trzech - rozumiem, ale piętnastu czy dwudziestu?
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 10:45 pm Czy ktoś chce tutaj żeby faworyzować pierwsze litery alfabetu?
Nie wiem, czy tutaj, ale w jednym z liczonych przeze mnie topów widziałem taką czołówkę (dalej było podobnie):
1. AC/DC – THUNDERSTRUCK
2. AEROSMITH – I DON'T WANT TO MISS A THING
3. A-HA – LIFELINES
4. ALAN PARSONS PROJECT, THE - DON'T ANSWER ME
5. ALICE IN CHAINS – YOUR DECISION
6. ALLMAN BROTHERS BAND, THE – JESSICA
7. BEATLES, THE - YESTERDAY
8. BILL WITHERS - AIN'T NO SUNSHINE
9. BJÖRK - ALL IS FULL OF LOVE
10. BLACK SABBATH – IRON MAN
11. BOB DYLAN - THE TIMES THEY ARE A-CHANGIN'
12. BOB MARLEY - REDEMPTION SONG
13. BOBBY MCFERRIN - DON'T WORRY, BE HAPPY
14. BON JOVI – IT'S MY LIFE
15. BRIAN HYLAND - SEALED WITH A KISS
16. BRUCE SPRINGSTEEN – STREETS OF PHILADELPHIA
17. BRYAN ADAMS - (EVERYTHING I DO) I DO IT FOR YOU
18. CHEMICAL BROTHERS, THE – GALVANIZE
19. CLASH, THE – SHOULD I STAY OR SHOULD I GO
20. COLDPLAY – CLOCKS
21. COOLIO - GANGSTA'S PARADISE
22. CURE, THE - FRIDAY I'M IN LOVE
23. DAFT PUNK - ONE MORE TIME
24. DAVID BOWIE – HEROES
25. DEEP PURPLE – CHILD IN TIME
26. DEL SHANNON - RUNAWAY
27. DEREK AND THE DOMINOS – LAYLA
28. DOORS, THE – RIDERS ON THE STORM
29. DUSTY SPRINGFIELD - SON OF A PREACHER MAN
I uważasz, że taki głos jest w porządku? I uważasz, że osoby, które przesłuchiwały zestaw będą zadowolone jak się policzy 100 punktów AC/DC, bo akurat jest na A?
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 10:45 pm Wtedy żeby ustawić alfabetycznie to z lenistwa się nie da.
Ale ustawić z lenistwa utworów tak jak były ułożone w zestawie do głosowania jak najbardziej się da.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: temik3 »

kajman, ale to czy mi czy Tobie się takie głosowanie podoba czy nie, nie znaczy, że ktoś kto tak zagłosował, zrobił to celowo czy z lenistwa. Nie można komuś zabierać jego toku rozumowania. Dlatego pisałem, że może dla zasady zmienić kolejność zestawu na kolejne Topy i np. ustawić je w kolejności od najsłabszego w ostatnim topie do pierwszego lub całkowicie wymieszać.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw lis 26, 2020 11:35 pm I uważasz, że osoby, które przesłuchiwały zestaw będą zadowolone jak się policzy 100 punktów AC/DC, bo akurat jest na A?
Kajman, a gdzie jest napisane, że obowiązkowo należy zestaw przesłuchać?
Popadasz (chyba) w paranoję.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: gioconda2 »

Zupełnie nie rozumiem tego bicia piany, każdy ma do dyspozycji 100 głosów i niechaj je rozdysponuje wg swojego uznania. Gdybyś kajmanie nie "stworzył regulaminu" w ogóle nie przyszłoby mi do głowy, że można tak głosować (alfabetycznie, blokowo), ale może dlatego, że nie śledziłam wcześniejszych notowań i sposobów głosowania. Dla mnie naturalne jest głosowanie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami (ustawienie 100 piosenek wg własnych upodobań, bez bloków wykonawczych i alfabetu), bo nie wszystko jednego wykonawcy podoba mi się tak samo. Ale dla innych naturalne będzie głosowanie wg wykonawców. Nie widzę w tym nic złego, jeżeli jest to zgodne z ich klauzulą sumienia. Jeżeli faktycznie ktoś "leci wg alfabetu", to może faktycznie lekarstwem na to jest wymieszanie zestawu.
Moje głosy będą "wymieszane", ale może nie spodobać się Tobie kolejność, bo na szczycie mogą być rzeczy mniej ambitne, o mniejszej wartości artystycznej, ale dla mnie ważne emocjonalnie. I co - zarzucisz mi wypaczenie, bo będę kierować się swoimi emocjami i wspomnieniami? Ale to mój top, moje głosy, zadam sobie trudu by je uporządkować wg ważności dla mnie od 1 do 100, ale mam wrażenie, że Ciebie to i tak nie zadowoli...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: VILKI »

kajman pisze: czw lis 26, 2020 11:35 pm
I uważasz, że taki głos jest w porządku? I uważasz, że osoby, które przesłuchiwały zestaw będą zadowolone jak się policzy 100 punktów AC/DC, bo akurat jest na A?
temik3 pisze: czw lis 26, 2020 10:45 pm Wtedy żeby ustawić alfabetycznie to z lenistwa się nie da.
Ale ustawić z lenistwa utworów tak jak były ułożone w zestawie do głosowania jak najbardziej się da.
oczywiście że jest w porządku skoro ten ktoś ponumerował te utwory w taki sposób. miał do tego prawo, chociaż faktycznie jak na dłoni widać że poszedł na łatwiznę. ale ponumerowanie utworów zamyka dyskusję i tyle :roll:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: kajman »

Jeżeli Wam to nie przeszkadza to proszę bardzo. Chociaż przynajmniej w części tutejszych topów liczono głosy alfabetyczne numerowane po 1 punkcie.
jollyroger72 pisze: pt lis 27, 2020 12:11 am gdzie jest napisane, że obowiązkowo należy zestaw przesłuchać?
A gdzie ja napisałem, że należy? Ale są osoby, które włożą w to wiele wysiłku i to zrobią. I nie wiem czy im taka olewacka postawa (i jak dla mnie wypaczenie idei topu) innych by się spodobała. To w takiej sytuacji zasady by wyglądały tak.
1. Liczone są głosy na co najwyżej 100 utworów. Można podawać kolejne pozycje (od 101 miejsca), ale nie będą one liczone.
2. Głosy nienumerowane liczymy jako jeden punkt niezależnie od ich ustawienia. W przypadku takich głosów nie obowiązuje dolny limit liczby utworów.
3. Głosy liczymy od 100 punktów za miejsce pierwsze do 1 za setne.
4. W przypadku oddania głosów na mniejszą liczbę (x) utworów liczymy od 100 za pierwsze do 101-x za ostatnie podane.
5. Istnieje obowiązek głosowania na minimum 50 utworów (ewentualnie można przyjąć, że w przypadku mniejszej liczby liczymy od 51 punktów za miejsce ostatnie kolejno w górę - np przy 30 pierwsze miejsce to 80 punktów).
6. W przypadku bloków różnych utworów (bywały już takie przypadki np miejsce 1, miejsca 2-7, miejsca 8-31 itd) liczymy punkty wg p. 4 za ostatnie miejsce w bloku.
Kwestią pozostaje punkt czwarty, bo w innym miejscu były bodajże dwa głosy za taką opcją, tutaj jedna osoba zgłaszała wątpliwość. Możliwa jest opcja od zera za najniższe miejsce lub z dziurami (na podstawie wyliczeń matematycznych) oraz punkt piąty (czyli co w przypadku mniejszej liczby głosów niż 50).
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: santosz »

VILKI pisze: pt lis 27, 2020 8:33 am oczywiście że jest w porządku skoro ten ktoś ponumerował te utwory w taki sposób. miał do tego prawo, chociaż faktycznie jak na dłoni widać że poszedł na łatwiznę. ale ponumerowanie utworów zamyka dyskusję i tyle :roll:
No to faktycznie wniósł sporo do zabawy, ponumerował głosy... Skoro tak, to dobrze że to jednak kajman podlicza głosy i ustala regulamin. Bo inaczej przerodziło by się to w jedną wielką szopkę. Nie wyobrażam sobie, by przykład takiego głosowania jak przedstawił tu kajman, mogło być jakkolwiek brane pod uwagę i doliczane do zestawu.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: TStudent »

kajman pisze: pt lis 27, 2020 9:25 am 5. Istnieje obowiązek głosowania na minimum 50 utworów (ewentualnie można przyjąć, że w przypadku mniejszej liczby liczymy od 51 punktów za miejsce ostatnie kolejno w górę - np przy 30 pierwsze miejsce to 80 punktów).
Po co sobie komplikować?
kajman pisze: pt lis 27, 2020 9:25 am 6. W przypadku bloków różnych utworów (bywały już takie przypadki np miejsce 1, miejsca 2-7, miejsca 8-31 itd) liczymy punkty wg p. 4 za ostatnie miejsce w bloku.
Kwestią pozostaje punkt czwarty, bo w innym miejscu były bodajże dwa głosy za taką opcją, tutaj jedna osoba zgłaszała wątpliwość. Możliwa jest opcja od zera za najniższe miejsce lub z dziurami (na podstawie wyliczeń matematycznych) oraz punkt piąty (czyli co w przypadku mniejszej liczby głosów niż 50).
Patrz wyżej.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: kajman »

santosz pisze: pt lis 27, 2020 9:32 am mogło być jakkolwiek brane pod uwagę i doliczane do zestawu
Ja mam nadzieję, że tym razem czegoś takiego nie będzie. To by rozwiązywało sprawę (dodam, że było więcej głosów ułożonych alfabetycznie, ale nie numerowanych, a wtedy wątpliwości nie ma).
No i jak widać nie jestem jedyny, który ma takie zdanie na temat numerowanych głosów alfabetycznych.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: santosz »

kajman pisze: pt lis 27, 2020 9:25 am Jeżeli Wam to nie przeszkadza to proszę bardzo.
Mi przeszkadza. Ale jestem dość spokojny, że alfabetyczne głosowanie od 1 do 100 się nie pojawi, ale gdyby jednak, to mam nadzieję, że taki zestaw pójdzie od razu do kosza, bez zbędnych dyskusji. Do tego nie jest w ogóle potrzebny żadny regulamin.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pt lis 27, 2020 9:25 am 6. W przypadku bloków różnych utworów (bywały już takie przypadki np miejsce 1, miejsca 2-7, miejsca 8-31 itd) liczymy punkty wg p. 4 za ostatnie miejsce w bloku.
Kwestią pozostaje punkt czwarty, bo w innym miejscu były bodajże dwa głosy za taką opcją, tutaj jedna osoba zgłaszała wątpliwość. Możliwa jest opcja od zera za najniższe miejsce lub z dziurami (na podstawie wyliczeń matematycznych) oraz punkt piąty (czyli co w przypadku mniejszej liczby głosów niż 50).
:roll:
Brak słów...
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: kajman »

A konkretnie do czego brak słów?
Jeżeli do punktu 6 to jak mam liczyć głosy w sytuacji gdy ktoś napisze miejsca 2-7 i wymieni sześć utworów? Po 99 dla każdego? A zapewniam Cię, że takie głosy już się zdarzały.
A jeżeli do tego co poniżej to ta sprawa budziła wątpliwości także w topach wykonawców i w wielu z nich osoba głosująca powiedzmy na dwa utwory dostawała 2 i 1 punkt. Więc lepiej wyjaśnić to teraz niż żeby później były protesty i kwestionowanie wyników.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: VILKI »

kajman pisze: pt lis 27, 2020 9:41 am
santosz pisze: pt lis 27, 2020 9:32 am mogło być jakkolwiek brane pod uwagę i doliczane do zestawu
Ja mam nadzieję, że tym razem czegoś takiego nie będzie. To by rozwiązywało sprawę (dodam, że było więcej głosów ułożonych alfabetycznie, ale nie numerowanych, a wtedy wątpliwości nie ma).
No i jak widać nie jestem jedyny, który ma takie zdanie na temat numerowanych głosów alfabetycznych.
też liczę na rozsądek głosujących...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: VILKI »

kajman pisze: pt lis 27, 2020 10:04 am A konkretnie do czego brak słów?
Jeżeli do punktu 6 to jak mam liczyć głosy w sytuacji gdy ktoś napisze miejsca 2-7 i wymieni sześć utworów? Po 99 dla każdego? A zapewniam Cię, że takie głosy już się zdarzały.
A jeżeli do tego co poniżej to ta sprawa budziła wątpliwości także w topach wykonawców i w wielu z nich osoba głosująca powiedzmy na dwa utwory dostawała 2 i 1 punkt. Więc lepiej wyjaśnić to teraz niż żeby później były protesty i kwestionowanie wyników.
jak ktoś robi takie bloki (np 2-7) to dla mnie nadaje się do kosza sto razy bardziej, bo to dla mnie jest ŻADNA numeracja utworów :STOP: ale tak jak napisałem wyżej.. liczę na rozsądek głosujących :roll:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pt lis 27, 2020 10:04 am A konkretnie do czego brak słów?
Jeżeli do punktu 6 to jak mam liczyć głosy w sytuacji gdy ktoś napisze miejsca 2-7 i wymieni sześć utworów? Po 99 dla każdego?
Takiego głosowania w ogóle nie brać pod uwagę i po sprawie.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: kajman »

Jeżeli ktoś nie potrafi ustawić kilku utworów bo odbiera je na jednakowym poziomie to dlaczego nie mielibyśmy tego uszanować? Lepiej, żeby ponumerował je alfabetycznie lub przypadkowo? Dla mnie takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej fair.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pt lis 27, 2020 10:29 am Jeżeli ktoś nie potrafi (...)
Wiesz, jeśli ktoś czegoś nie potrafi, niech się może za to nie bierze?
Taką jałową debatę można prowadzić do nowego roku, więc z mojej strony to tyle.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: temik3 »

kajman pisze: pt lis 27, 2020 10:29 am Jeżeli ktoś nie potrafi ustawić kilku utworów bo odbiera je na jednakowym poziomie to dlaczego nie mielibyśmy tego uszanować? Lepiej, żeby ponumerował je alfabetycznie lub przypadkowo? Dla mnie takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej fair.
W sumie masz rację, choć różnie odbierasz różne głosy, pewnie są (bo były), ale oby nie było takie głosy, że ktoś zagłosuje "w blokach", ale równie dobrze może to zrobić blokowo zespół - utwory, lub różni wykonawcy - utwory, ale skoro robi już jednak jakąś tam klasyfikację i ta jego klasyfikacja ma być potem przez Ciebie czy kogoś innego liczona to chyba jednak powinna być przedstawiona bez bloków a z przypisanymi pozycjami. Tu powinna być jasna deklaracja regulaminowa, bo jak sam pisałeś chciałbyś uniknąć potem protestów, a te już widać są. Skoro z "lenistwa" ktoś głosuje blokami zespołów ale z pozycjami to z lenistwa też głosujący blokami 2/7, 8/11. 20/31 może przypisać pozycje. A jeśli już chcesz te bloki punktowo rozpisywać swoim sposobem, to czy podanie 100 utworów nie powinno być liczone inaczej, nie po 1 pkt.? skoro to rozdania jest X punktów, to czy w głosowaniu bez pozycji nie trzeba wyliczyć średniej wszystkich punktów i po tyle dać każdej? Wiem bzdurne rozumowanie, bezsensowne, ale bezsens goni tutaj bezsens.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: kajman »

No to byłoby po 50 punktów na każdy utwór. No i jak ktoś wrzuciłby np blok 64-98 to ja teraz przydzieliłbym mu 3 punkty, a nie 37.
temik3 pisze: pt lis 27, 2020 12:15 pm z lenistwa też głosujący blokami 2/7
Myślę, że to nie z lenistwa, szczególnie jeżeli nie będzie kolejności alfabetycznej. Ja przesłucham wszystkie utwory, które zakwalifikują mi się do fazy finałowej, ale wiem, że nawet jeżeli w którymś momencie ustalę kolejność to gdybym przesłuchał to ponownie kolejnego dnia to (szczególnie na dalszych miejscach) kolejność byłaby inna i to może nawet o sporo miejsc.
temik3 pisze: pt lis 27, 2020 12:15 pm z "lenistwa" ktoś głosuje blokami zespołów
I to też nie zawsze musi być z lenistwa, bo gdyby ktoś te utwory w ramach bloku posortował niż gdyby wrzucił je alfabetycznie.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Zasady głosowania na Forumowy Top Wszech Czasów 2020.

Post autor: 4989341 »

dramy odc. 13742 :STOP:
ODPOWIEDZ