Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Post autor: lady »

Sytuacja w Trójce wygląda bardzo nieciekawie, no i niestety zanosi się na to że 1 stycznia 2021 roku nie usłyszymy na antenie tak wyczekiwanego przez nas przez cały rok tradycyjnego Topu Wszech Czasów :(
Mimo że często na tym Forum narzekałam na brak moich ukochanych bluesów w zestawie do głosowania, ja również będę za Topem tęsknić.
Dlatego nie wyobrażam sobie by 1 stycznia w przyszłym roku upłynął bez jakiejkolwiek marnej namiastki tego kultowego wydarzenia.
No i tu pytanie do Was - co byście powiedzieli na zorganizowanie Forumowego Topu Wszech Czasów ? Skoro udało się z Foralistą, to możemy zrobić to na podobnej zasadzie, tzn. przykładowo zgłaszamy po 10-30 (liczba do ustalenia) swoich propozycji, z tego w drodze eliminacji podobnie jak w Topie Nowości wybieramy ileśtam utworów, z których tworzymy zestaw no i potem głosujemy na np. 50 utworów z tego zestawu. To oczywiście tylko mój wstępny przykład, jestem ciekawa jak Wy to widzicie.
Byłoby dużo słuchania i mnóstwo liczenia, no i ktoś musiałby się tego podjąć (ja odpadam :wink: ), dlatego piszę o tym już dzisiaj, byśmy mieli na to trochę czasu.
No więc czekam na Wasze przemyślenia i propozycje.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Post autor: kajman »

I wycięło mi prawie cały post. A co do meritum:
Jestem za, a nawet przeciw.
A jeżeli już to:
1. Opieramy się na zestawach do Trójkowego TWC (uwzględniając także utwory wcześniej usunięte).
2. Zgłaszamy co najwyżej pięć propozycji.
3. Jedna z tych propozycji (wybrana przez zgłaszającego) przechodzi do zestawu automatycznie. Z pozostałych głosujemy na 20-30 utworów. 30 najlepszych dodajemy do zestawu.
4. Po ogłoszeniu wyników możemy zatrzymać jeden utwór extra z tych, które dostały zero głosów.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Post autor: lady »

Fakt, zapomniałam o Topowym zestawie (możliwe że dlatego że sporo rzeczy mi się w nim nie zgadza :wink: ).
Dzięki za Twoje propozycje, całkiem sensownie to wygląda. Chociaż ja byłabym za dziesięcioma propozycjami.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Post autor: TStudent »

kajman pisze: pt sie 21, 2020 4:12 pm1. Opieramy się na zestawach do Trójkowego TWC (uwzględniając także utwory wcześniej usunięte).
Tu się zgadzam, zestawy niech będą punktem wyjścia.
kajman pisze: pt sie 21, 2020 4:12 pm3. Jedna z tych propozycji (wybrana przez zgłaszającego) przechodzi do zestawu automatycznie. Z pozostałych głosujemy na 20-30 utworów. 30 najlepszych dodajemy do zestawu.
Tak by było najlepiej, tyle że może bez podawania ocen, a jedynie głosy eliminacyjne od 1 do załóżmy 20.
kajman pisze: pt sie 21, 2020 4:12 pm4. Po ogłoszeniu wyników możemy zatrzymać jeden utwór extra z tych, które dostały zero głosów.
Na czym by to polegało?
lady pisze: pt sie 21, 2020 4:29 pmChociaż ja byłabym za dziesięcioma propozycjami.
Zawsze jest szansa, że też jakieś bluesidło zgłoszę ;)
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Post autor: lady »

Kto chce oceniać niech ocenia, ale rzeczywiście najważniejsze jest wybranie tych 20-30 utworów.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Post autor: kajman »

lady pisze: pt sie 21, 2020 4:29 pmDzięki za Twoje propozycje, całkiem sensownie to wygląda. Chociaż ja byłabym za dziesięcioma propozycjami.
Przesłuchanie około 300 utworów, żeby wybrać i ustawić w kolejności 20-30? Mało kto by się tego podjął.
TStudent pisze: pt sie 21, 2020 4:45 pm tyle że może bez podawania ocen
Nigdzie tego nie proponowałem.
TStudent pisze: pt sie 21, 2020 4:45 pm jedynie głosy eliminacyjne od 1 do załóżmy 20
O to mi właśnie chodziło. Może nawet 25 lub 30 najlepszych. Nawet przy moim wariancie będzie tego grubo ponad 100 utworów.
TStudent pisze: pt sie 21, 2020 4:45 pm Na czym by to polegało?
Na przykład sprawdzam co było u mnie poza top 100. Na i na 102 jest coś, co ma zero punktów (czyli za rok może być w top 100) więc zgłaszam. I każdy głosujący miałby taką możliwość.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Post autor: jedrzej2012 »

Jeżeli w maju 2021 roku nie będzie także polskiego topu, to czemu by nie spróbować Forumowego Polskiego.
Ja i tak mam już plan na inkarnację topu, tj. moja wersja topu, zarówno dla polskiego, jak i ogólnego.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8756
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Forumowy Top Wszech Czasów (?)

Post autor: VILKI »

czyli chcecie zrobić najpierw zgłaszanie utworów do naszego zestawu a potem głosujemy tak? oj to musimy się pospieszyć..
ODPOWIEDZ