13. Polski TWC , wersje niewłaściwe, wykastrowane

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: 13. Polski TWC , wersje niewłaściwe, wykastrowane

Post autor: jotem3 »

bobby-x pisze: pn maja 04, 2020 8:58 am No to się nazbierało, będzie miała redakcja nad czym się zastanawiać :D
A nad czym ma się zastanawiać?? I tak następnym razem zrobi jak będzie chciała... Zawsze tak było, że nie wszystkie utwory leciały w tych oryginalnych, pierwszych wersjach. A im więcej zaprezentowanych na antenie - tym więcej uwag. Norma... Więc przy następnej okazji (jeśli taka będzie) znów kilka pieśni wybrzmi w innych wersjach.
Strachy na Lachy? Żyję w kraju została wydana na płycie DODEKAFONIA w 2010 i tam jest tylko wersja "soczysta", bez wyciszeń. Ta wersja, ocenzurowana, oraz sześć innych mixów zostało wydanych na EP-ce wydanej w 2009 roku. Nawet w teledysku nakręconym do tej piosenki wybrzmiewa wersja hard ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 13. Polski TWC , wersje niewłaściwe, wykastrowane

Post autor: Miszon »

Hah, słuchałem sporo tej płyty, ale ten numer pomijałem więc nawet nie zauważyłem ;)
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: 13. Polski TWC - wersje (nie)właściwe

Post autor: PS »

Kawałek podłogi to fenomen na skalę światową, bo miał chyba 4 wersje studyjne. :) Nie wiem ile razy można nagrywać jedną piosenkę... Wersja wyemitowana w Topie jest dostępna m.in. na składance "Wolność w muzyce", natomiast oryginał z 1984 roku można znaleźć np. na CD Złota Trójka 1982-86 z tym że... pod błędnym tytułem. :P

Skóra od lat 90-tych jest zawsze emitowana i wydawana w wersji z gitarowym wstępem, która jest niby tą podstawową, tyle że... w latach 80-tych nikt jej nie znał, :know: bo wszędzie grany i publikowany był mix zaczynający się z wyciszenia.

Sen o dolinie, Jest taki samotny dom, Cień wielkiej góry, Jolka, Jolka pamiętasz i Czas ołowiu to piosenki nagrane przez Budkę drugi raz z okazji 10-lecia zespołu na potrzeby płyty "1974-1984". Najczęściej powodem nagrywania nowych wersji są prawa autorskie, ale w tym przypadku chodziło bardziej o to, że zespół nie był w pełni zadowolony z brzmienia tych pierwszych rejestracji. Ja osobiście wszystkie w/w utwory wolę w tych drugich odsłonach, ale np. pierwsza radiowa wersja Czasu ołowiu nigdy nie ukazała się na CD, więc dobrze, że ostatnio Trójka dodała ją do bazy.

Naiwne pytania w stacjach komercyjnych najczęściej są grane w aranżacji 'bez prądu' z 1993 roku, dostępnej np. na składance The Singles. W Topie była wersja z saksofonem Alka Koreckiego z płyty "Zemsta nietoperzy". Ja najbardziej lubię pierwsze radiowe nagranie z longplaya Przeboje na Trójkę, niestety nigdy nie wydane na CD.

Zacznij od Bacha usłyszeliśmy w Topie w wersji z lat 80-tych obecnej na wszystkich składankach, natomiast oryginał z udziałem Alibabek z 1978 roku pozostaje niedostępny na CD.

Dni, których nie znamy w wersji albumowej można znaleźć na wszystkich możliwych składankach, natomiast zagrana w Topie wersja radiowa była wydana tylko na od dawna niedostępnym albumie Z archiwum polskiego Big Beatu.

Co do piosenek z lat 2000-2020, to nie dziwię się, że wiele z nich zaprezentowano w wersjach przeznaczonych dla radia. Po to właśnie jest 'radio edit' żeby grało go radio. :P
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: 13. Polski TWC , wersje niewłaściwe, wykastrowane

Post autor: jedrzej2012 »

No nie tak wiele. Tylko Organka przycinają nagminnie w solówce pod koniec przed ostatnią serią refrenu, w tym topie także Pidżamę przycięli, to już rzadki przypadek. Lao Che tylko w pełnej wersji.
ODPOWIEDZ