XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: sob sty 25, 2020 8:57 am Proszę sobie ustalić na forum, która wersja jest prawidłowa, czy jedna czy obydwie.
Wersja forumowa jest JEDYNA PRAWIDŁOWA. Wyniki poszły w świat.
Od dwóch dni nastał spokój w tym wątku, więc postanawiasz podgrzać atmosferę? :know:
bobby-x pisze: sob sty 25, 2020 9:05 am Jeszcze zdanko do Jolly'ego - daruj sobie prywatne wiadomości bo nie będę tego otwierał i czytał.
Szanowny Robercie, wyluzuj. Jak widać - prawda w oczy kole. Chciałeś się dowiedzieć, gdzie opisałeś mnie brzydkim słowem, to tam dostałeś odpowiedź.
Miszon pisze: czw sty 23, 2020 12:02 am Panowie może tak na solówkę przez PW albo osobiście, a nie publicznie ?
Chciałem się dostosować do, słusznej zresztą, rady Miszona, jednak i to nie działa. Trudno, jakoś to przeżyję, mając Ciebie, Bobby, na sumieniu.
THE END.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Wydaje się, że prawidłowa powinna być wersja radiowa, to co poszło na antenie jest święte.
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Dekodi »

Miszon pisze: sob sty 25, 2020 10:56 am Wydaje się, że prawidłowa powinna być wersja radiowa, to co poszło na antenie jest święte.
I to są święte słowa.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze: sob sty 25, 2020 10:56 am Wydaje się, że prawidłowa powinna być wersja radiowa, to co poszło na antenie jest święte.
Na szczęście Trójka to nie Radio Maryja.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Ale Lista jest święta i jak już coś poleciało, to tak ma być. Zawsze tak było, Lista wyemitowana to Lista zamknięta, nie ma korekt. Chyba że na antenie skorygują, bo bywały takie przypadki, nawet chyba ostatnio Niedźwiedź zagrał odwrotnie miejsce pierwsze i drugie :-P .
Innymi słowy, jeśli coś na antenie poleciało na miejscu 101, to było na miejscu 101.
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Dekodi »

jollyroger72 pisze: sob sty 25, 2020 12:14 pm
Miszon pisze: sob sty 25, 2020 10:56 am Wydaje się, że prawidłowa powinna być wersja radiowa, to co poszło na antenie jest święte.
Na szczęście Trójka to nie Radio Maryja.
To może każdy sobie ustali swoją kolejność i każdy będzie zadowolony. Tylko co będzie za rok, kiedy trzeba będzie wpisać pozycję z poprzedniego Topu. Kto pierwszy dostanie wyniki, ten będzie opracowywał obowiązującą wersję.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: jedrzej2012 »

Jeśli za rok wróci większość do normy, to będzie taki przypadek jak w jednym z ostatnich topów polskich. Prawie wszystkie powroty będą po rocznej karencji, a jeden będzie wyjątkiem, w tamtym wypadku to była Republika, 6 lat nieobecności miała "Śmierć w bikini". Na pocieszenie przypomnę, że polski top o ile nic się nie zmieni będzie sobotni. Jeśli top ogólny za rok wróci do normy to będzie taki trend jak w 17. Topie, ale wtedy żaden utwór z top 100 nie obronił swojej pozycji z wcześniejszej feralnej edycji. 42 wyloty to rekord, pobity niestety o 4 w stosunku do 2009 roku. Może inny dzień tygodnia, w który skończy się głosowanie naprawi tegoroczny bałagan? 27. Top będzie w piątek, tak więc opcja środowa lub poniedziałkowa co do zamknięcia głosowania w tym roku będzie bardziej optymalna. Jednakże wrócimy do najczęściej stosowanych dat w historii zamknięcia głosowania: 28 lub 30 grudnia. Jest chociaż jeden plus co do 17. Topu, który naprawił bałagan po 16. Wtedy wygrało "Brothers in Arms", które zawsze będzie moim nr 1. Jednakże wygrana "Bohemian Rhapsody" po raz piąty już nie jest niczym nadzwyczajnym. To dla mojej mamy dobra wiadomość.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: jollyroger72 »

Dekodi pisze: sob sty 25, 2020 12:41 pm Tylko co będzie za rok, kiedy trzeba będzie wpisać pozycję z poprzedniego Topu.
O ile taki Top się odbędzie...
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: krzychu78 »

bobby-x pisze: sob sty 25, 2020 8:57 am
Proszę sobie ustalić na forum, która wersja jest prawidłowa, czy jedna czy obydwie.
widzę maksymalna różnica to 4 pozycje i to w przypadku utworu znajdującego się na miejscu 1200+ , naprawdę jest o co kruszyć kopie? :roll:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Robinson »

Z tego co rozumiem, to Jacek dostał zgodę od Trójki na upublicznienie, ale otrzymał jedynie wersję z podwójnymi miejscami. To dziwne, że nie dostał od Trójki wersji, nazwijmy to, oficjalnej. No cóż, mając to co miał, przyjął w miarę sensowne zasady ustalenia kolejności miejsc podwójnych.
Jeśli jednak otrzyma wersję oficjalną, a najlepiej z wyjaśnieniem sposobu ustalenia kolejności, to prawdopodobnie nie byłoby problemu, żeby pozamieniać miejscami te kilkaset utworów.
A tak z ciekawości, czy w setce są podwójne miejsca w pierwotnym zestawieniu? W 10-tce czy w 20-tce raczej bym się ich nie spodziewał.
Lukaszenka
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 20, 2018 8:21 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 259

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Lukaszenka »

Dekodi pisze: sob sty 25, 2020 12:41 pm [..] Tylko co będzie za rok, kiedy trzeba będzie wpisać pozycję z poprzedniego Topu. [...]
Trzeba będzie porównywać do 25. Topu, jednocześnie 26. uznając za nieodbyty z uwagi że już prawie od miesiąca nie można ustalić jego prawidłowych wyników :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: bobby-x »

Dekodi pisze: sob sty 25, 2020 12:09 pm
Miszon pisze: sob sty 25, 2020 10:56 am Wydaje się, że prawidłowa powinna być wersja radiowa, to co poszło na antenie jest święte.
I to są święte słowa.
Też mi się tak wydawało przez około 36 lat, że wersje prawidłowe to wersje radiowe, o ale cóż życie jest pełnie niespodzianek.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: bobby-x »

Dekodi pisze: sob sty 25, 2020 12:41 pm
jollyroger72 pisze: sob sty 25, 2020 12:14 pm
Miszon pisze: sob sty 25, 2020 10:56 am Wydaje się, że prawidłowa powinna być wersja radiowa, to co poszło na antenie jest święte.
Na szczęście Trójka to nie Radio Maryja.
To może każdy sobie ustali swoją kolejność i każdy będzie zadowolony. Tylko co będzie za rok, kiedy trzeba będzie wpisać pozycję z poprzedniego Topu. Kto pierwszy dostanie wyniki, ten będzie opracowywał obowiązującą wersję.
Jakoś w topie nr 25 Pan Jacek nie miał problemu z ustaleniem kolejności i przyjął opracowanie w pdf ze strony Trójki za właściwe. Ja nie mam problemu, wpisuję wersję radiową a nie forumową, chyba to proste i logiczne. Gdyby nie było audycji około-topowych to można by polemizować a tak?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: bobby-x »

krzychu78 pisze: sob sty 25, 2020 2:47 pm widzę maksymalna różnica to 4 pozycje i to w przypadku utworu znajdującego się na miejscu 1200+ , naprawdę jest o co kruszyć kopie? :roll:
Załóżmy hipotetycznie, że Pan Jacek nie poprzesuwałby utworów od 1 do 4 pozycji tylko czemu nie o 100, 500, 1647? Na pierwszym byłby utwór z 1647 miejsca a na 1647 Bohemian Rhapsody, to też nie było by o co kruszyć kopie? Chodzi o zasadę i opracowanie czegoś co niewiele miało wspólnego z anteną, rozbiegówką, Gackową...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: sob sty 25, 2020 10:55 am
bobby-x pisze: sob sty 25, 2020 8:57 am Proszę sobie ustalić na forum, która wersja jest prawidłowa, czy jedna czy obydwie.
Wersja forumowa jest JEDYNA PRAWIDŁOWA. Wyniki poszły w świat.
Moim zdaniem to wyniki poszły w świat od 7:00 rano 1 stycznia 2020 roku do 21:00 tego samego dnia a nie 13.01 od 16:50.
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Dekodi »

bobby-x pisze: ndz sty 26, 2020 8:38 pm
jollyroger72 pisze: sob sty 25, 2020 10:55 am
bobby-x pisze: sob sty 25, 2020 8:57 am Proszę sobie ustalić na forum, która wersja jest prawidłowa, czy jedna czy obydwie.
Wersja forumowa jest JEDYNA PRAWIDŁOWA. Wyniki poszły w świat.
Moim zdaniem to wyniki poszły w świat od 7:00 rano 1 stycznia 2020 roku do 21:00 tego samego dnia a nie 13.01 od 16:50.
Proponuję zatem w tym miejscu ujawnienie wyników topu na podstawie danych wygenerowanych z systemu PR3, po wyeliminowaniu miejsc podwójnych, potrójnych i tak dalej oraz po zliczeniu głosów na utwór zespołu Kiss nie wiedzieć dlaczego umieszczonego podwójnie w zestawie do głosowania. Tak wersja powinna być podstawą do ustalenia trendów z następnym Topie, bo przecież następne wyniki również zostaną wygenerowane z zestawu do głosowania PR3.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze: czw sty 23, 2020 8:41 am 2) Różnica w wersji finalnej wynika z odmiennego traktowanie miejsc wielokrotnych, więc żadnych manipulacji przy danych nie ma! Tu powstaje zjawisko tzw. jedynie 'słusznej wersji' i 'monopol na prawdę' (cyt.: (...) nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne).
Szkoda tylko, że "odmienne traktowanie miejsc podwójnych" nie pokrywa się z anteną, do czego Archiwista powinien dążyć. Czy nie mam racji? Mnie jest obojętne kto co przygotował i opracował, nawet chyba jedno z podsumowań rocznych poleciało wg wersji informatyków, niekoniecznie zgodne z wieloletnimi zasadami, ale było na antenie i "to powinna być świętość" jak pisał Miszon.
JaceK pisze: czw sty 23, 2020 8:41 am Tu powstaje zjawisko tzw. jedynie 'słusznej wersji' i 'monopol na prawdę' (cyt.: (...) nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne).
Myślę Panie Jacku, że te słuszne wersje i monopole to są Pana urojenia. Da się zauważyć, że cokolwiek czego nie zrobi Bobby jest czymś paskudnym, nieakceptowalnym. Ciągle ma Pan w głowie jakieś zaszłości, oczywiście nie było opcji aby po otrzymaniu przez Niedźwiedzia zielonego światła napisać zwykłego maila do mnie z pytaniem o zasady lub przesłaniem wyników, które poszły do Trójki. Rozumiem, że stanowiło by to ogromny dyshonor w Pana życiorysie. Mówi się trudno, jest mi przykro, zabolało ale trudno takie życie, jakoś może wyjdę z tej forumowej depresji, otrzepię się i "aby do przodu".

Odnośnie "jedynej słusznej wersji" podam jeszcze jeden przykład. Pan Administrator aby wprowadzić poprawki w bazie oczekuje dowodów. Słusznie.

1. podaję, wg moich notatek, że w not 1077 na pozycji 46 powinna być też Dilemma. To jest za mało.
2. no dobra, sprawdzam u innych słuchaczy, hmm też potwierdzają tę wersję. No dobra, to też jest za mało dla Pana Administratora.
3. ok, udaje się odnaleźć to notowanie, zamieszczam na chomiku. Jest dowód dźwiękowy. Hmm, dla Pana Administratora to nadal jest za mało. Widać, że umysł Pana Administratora jest bardzo mocno uprzedzony do niejakiego Bobby-xa i cokolwiek ten bobby nie spróbuje zrobić, ewentualnie zgłosić poprawki do bazy, to i tak jest udupiony zanim zacznie o czymkolwiek pisać. I taki to jest ten Państwa Forumowego, Pan Administrator. Powinien być bardziej elastyczny ale niestety jest niereformowalny. Więc nic nie zgłaszam od paru, więcej niż paru lat.

link

https://chomikuj.pl/Bobby-X/Lista+Przeb ... 7+fragment

Jeszcze trzeba zamienić pozycję 47 w tym not.
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Dekodi »

Ja ze swej strony zgłaszałem problem z wykonawcami Passengers i Passenger. Dwa różne podmioty wykonawcze, ale w archiwum widnieją pod jedną nazwą.
Nie wierzycie, to sobie sprawdźcie. notowania 719 i 1773. A potem poszperajcie w necie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: jollyroger72 »

Panowie bobby-x i Dekodi - od takich poprawek jest odpowiedni dział. Może zechcielibyście tam umieścić Wasze sugestie?
....
A co do wyników 26 Topu - to myślę, że pora pofolgować sobie (choć na kolejnym Zlocie pewnie będzie bura od neon.ki). Bobby-x, jak dotąd to tylko narzekasz na Administratora i posądzasz go o złe opracowanie wyników. Jakim prawem podważasz kryteria ustalania pozycji przez Niego przyjęte? Myślisz, że twoje kryteria (KTÓRYCH DO TEJ PORY NIE POZNALIŚMY) są prawidłowe i nieomylne??? Z uporem maniaka unikasz odpowiedzi na pytanie, jakie kryteria TY przyjąłeś. Poza tym dysponujemy jedynie Jackową PEŁNĄ wersją Topu, składającego się z 1647 pozycji. Uważam, że czas działa na twoją niekorzyść, bo im bardziej wszystko przeciągasz w czasie, tym stajesz się mniej wiarygodny w tych kwestiach.
A te "wieloletnie zasady", o których piszesz, to też w sporej ilości szczegółów są zwyczajnie do bani i tylko pewna grupa ludzi uważa je za jedynie słuszne. I powoływanie się na Niedźwiedzia, że On to wymyślił i bezwzględnie kazał stosować, to zwykłe fantazje.
I możesz się z tym zgadzać lub nie. Twoja wola. Jest to moje SUBIEKTYWNE zdanie, którego zmieniać nie mam zamiaru.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze: ndz sty 26, 2020 8:54 pm
JaceK pisze: czw sty 23, 2020 8:41 am Tu powstaje zjawisko tzw. jedynie 'słusznej wersji' i 'monopol na prawdę' (cyt.: (...) nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne).
Myślę Panie Jacku, że te słuszne wersje i monopole to są Pana urojenia. Da się zauważyć, że cokolwiek czego nie zrobi Bobby jest czymś paskudnym, nieakceptowalnym. Ciągle ma Pan w głowie jakieś zaszłości, oczywiście nie było opcji aby po otrzymaniu przez Niedźwiedzia zielonego światła napisać zwykłego maila do mnie z pytaniem o zasady lub przesłaniem wyników, które poszły do Trójki. Rozumiem, że stanowiło by to ogromny dyshonor w Pana życiorysie. Mówi się trudno, jest mi przykro, zabolało ale trudno takie życie, jakoś może wyjdę z tej forumowej depresji, otrzepię się i "aby do przodu".
Ależ proszę Pana, już zaproponowałem wyjście z impasu:
JaceK pisze: czw sty 23, 2020 8:41 am5) Trudno rozmawiać, prosić, kiedy wielokrotnie wcześniej odmawiano jakiejkolwiek pomocy i współpracy (publicznie) — Robert, chcesz mieć należne laudacje i miejsce w historii, proszę, podeślij swoją jedynie słuszną wersję + objaśnienie reguł kolejności dla pozycji wielokrotnych.
Trudno publikować coś, czego się nie ma...

PS. Odnośnie zaszłości, proszę Pana, oświadczyłeś... ja już nie pamiętam nawet, czego to dotyczyło... ale: przez osiem ostatnich... wróć! przez cztery ostatnie lata... jakoś nie mam śmiałości.
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Dekodi »

jollyroger72 pisze: ndz sty 26, 2020 9:59 pm Panowie bobby-x i Dekodi - od takich poprawek jest odpowiedni dział. Może zechcielibyście tam umieścić Wasze sugestie?
....
A co do wyników 26 Topu - to myślę, że pora pofolgować sobie (choć na kolejnym Zlocie pewnie będzie bura od neon.ki). Bobby-x, jak dotąd to tylko narzekasz na Administratora i posądzasz go o złe opracowanie wyników. Jakim prawem podważasz kryteria ustalania pozycji przez Niego przyjęte? Myślisz, że twoje kryteria (KTÓRYCH DO TEJ PORY NIE POZNALIŚMY) są prawidłowe i nieomylne??? Z uporem maniaka unikasz odpowiedzi na pytanie, jakie kryteria TY przyjąłeś. Poza tym dysponujemy jedynie Jackową PEŁNĄ wersją Topu, składającego się z 1647 pozycji. Uważam, że czas działa na twoją niekorzyść, bo im bardziej wszystko przeciągasz w czasie, tym stajesz się mniej wiarygodny w tych kwestiach.
A te "wieloletnie zasady", o których piszesz, to też w sporej ilości szczegółów są zwyczajnie do bani i tylko pewna grupa ludzi uważa je za jedynie słuszne. I powoływanie się na Niedźwiedzia, że On to wymyślił i bezwzględnie kazał stosować, to zwykłe fantazje.
I możesz się z tym zgadzać lub nie. Twoja wola. Jest to moje SUBIEKTYWNE zdanie, którego zmieniać nie mam zamiaru.
Trudno o czymś dyskutować, jeżeli dyskusja sprowadza się to do pomijania wszelkich zastrzeżeń. Skoro prowadzący prezentowali konkretne pozycje, to chyba wystarczy za cały komentarz. Jakaś wersja została wcześniej ustalona i nagle po kilku tygodniach pojawia się inna, która nijak ma się do poprzedniej. Skoro ktoś antenie prezentował Maanam na miejscu 1000, a potem w zestawieniu Administratora jest to miejsce 999, to jak traktować te wyniki. Zaproponowałem potraktowanie jako wstępnej i poprawienie jej zgodnie z wygenerowanym z systemu bez zamiany miejsc i co? Cisza pojawiło się krótkie sformułowanie, że ustalone wyniki mogą się różnić od tych prezentowanych na antenie. Jak dla mnie to trochę niepoważne.
Jolly czytaj wszystko do końca. zmianę Passengers i Passenger zgłosiłem mniej więcej w tym czasie, kiedy ten drugi pojawił się na Liście. Widzisz jakieś zmiany? Nie zniechęciłbyś nieco po czymś takim?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: jollyroger72 »

Dekodi pisze: ndz sty 26, 2020 10:46 pm Jakaś wersja została wcześniej ustalona (...)
Możesz wyjaśnić mi, co znaczy słówko "ustalona"? Zgodnie z jakimi zasadami? Bo jak dotąd nie wiadomo, dlaczego przytoczony przez Ciebie Maanam powinien znajdować się na miejscu 1000 a nie na 999. Osoba, która tak twierdzi, nabrała wody w usta i nie opisała do tej pory swoich zasad a pluje jadem na inne osoby.
Taka forma zapisu:
bobby-x pisze: sob sty 25, 2020 8:57 am (...)
1000 bobby - jest OK -1000 902 O! Nie rób tyle hałasu - Maanam (1982) - Jacek 999 - jest źle
(...)
i stwierdzanie, co jest dobrze, a co źle, to szczyt... (tu dopowiedz sobie sam, co miałem na myśli). :evil:
.......
Prawda wygląda tak, że Redakcja ma w głębokim poważaniu Topy i zdają się na słuchaczy. A powinni zrobić to sami. Skoro i Robert, i Jacek otrzymali wydruki z Trójki w jednakowym mniej więcej czasie, to każdy z nich mógł zredagować ostateczne wyniki według innych zasad. Ale by je porównać i ocenić, trzeba poznać klucz Roberta. W tej chwili jest nadal nieznany. Gdybym go poznał, to kto wie?, może zmieniłbym zdanie...
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Dekodi »

jollyroger72 pisze: ndz sty 26, 2020 11:00 pm
Dekodi pisze: ndz sty 26, 2020 10:46 pm Jakaś wersja została wcześniej ustalona (...)
Możesz wyjaśnić mi, co znaczy słówko "ustalona"? Zgodnie z jakimi zasadami? Bo jak dotąd nie wiadomo, dlaczego przytoczony przez Ciebie Maanam powinien znajdować się na miejscu 1000 a nie na 999. Osoba, która tak twierdzi, nabrała wody w usta i nie opisała do tej pory swoich zasad a pluje jadem na inne osoby.
Taka forma zapisu:
bobby-x pisze: sob sty 25, 2020 8:57 am (...)
1000 bobby - jest OK -1000 902 O! Nie rób tyle hałasu - Maanam (1982) - Jacek 999 - jest źle
(...)
i stwierdzanie, co jest dobrze, a co źle, to szczyt... (tu dopowiedz sobie sam, co miałem na myśli). :evil:
.......
Prawda wygląda tak, że Redakcja ma w głębokim poważaniu Topy i zdają się na słuchaczy. A powinni zrobić to sami. Skoro i Robert, i Jacek otrzymali wydruki z Trójki w jednakowym mniej więcej czasie, to każdy z nich mógł zredagować ostateczne wyniki według innych zasad. Ale by je porównać i ocenić, trzeba poznać klucz Roberta. W tej chwili jest nadal nieznany. Gdybym go poznał, to kto wie?, może zmieniłbym zdanie...
Maanam powinien być na 1000, bo tak zaprezentowano ten utwór na antenie. Czego jeszcze chcieć, może tablic z 10 przykazaniami na górze. Co do tego kto wczesniej dostał wydruk nie dyskutuję, ale wydruki chyba były tożsame, więc tylko przeróbkom Jacka trzeba przypisać różnice.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: jollyroger72 »

Dekodi pisze: ndz sty 26, 2020 11:12 pm Maanam powinien być na 1000, bo tak zaprezentowano ten utwór na antenie.
Litości... Bo taka była decyzja Bobby'ego (może słuszna, nie wiem), że Maanam ma być na 1000 i Redaktorzy tak przeczytali? Sorry, ale nie znając zasad, mnie to nie przekonuje.
A co do prezentacji na antenie... Kiedyś Brodka też została zaprezentowana na antenie po wypadku z Top30 i skorygowano w wyniku nieprawidłowo zastosowanych zasad. Można? Można, czyli żadna to "świętość".
Dlatego dla mnie Wyniki zaprezentowane przez Admina są miarodajne i słuszne. I definitywnie kończę pisanie w tym wątku.
Dekodi
Posty: 309
Rejestracja: wt mar 14, 2006 11:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 96 z 18.02.1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Dekodi »

To ustal sobie wyniki sam i z pewnością będziesz zadowolony. skoro ja zanotowałem 1000 i tak jest u Bobbiego, to chyba wystarczy. Padło tutaj stwierdzenie, że w przypadku Bobbiego nie było ingerencji w miejsca generowane z systemu tymczasem Jacek wyraźnie stwierdził, że kolejność ustalił według swoich zasad. I to akurat wystarczy? Raz dwóch notujących i posiadaczy zestawu w całości nie jest dostatecznym dowodem, a ustalenie samodzielnie kolejności już takie jest.
Od początku jestem zdanie, że skoro system tak to "wypluł" to tak powinno zostać, bez ręcznych poprawek ponad stwierdzone błędy.
ODPOWIEDZ