Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu wszechczasów?

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu wszechczasów?

Post autor: tadzio3 »

Chodzi mi mianowicie o te z wcześniejszych lat, niz te które są na stronie trójki. Znalazłem jakieś na stronie kultu, ale tam jest tylko 50 i to często nie w całośći. jestem ciekaw, czy gdzieś są pełne 100
bobby

Re: Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu wszechczas

Post autor: bobby »

tadzio3 pisze:Chodzi mi mianowicie o te z wcześniejszych lat, niz te które są na stronie trójki. Znalazłem jakieś na stronie kultu, ale tam jest tylko 50 i to często nie w całośći. jestem ciekaw, czy gdzieś są pełne 100
Niedługo (w maju ??) Tadziu pojawią się Topy od notowania pierwszego całe setki (z topu drugiego niepełna druga pięćdziesiątka) na stronie (lppt.storm zakładka archiwum listy) gdzie są statystyki i przeszukiwania listy i setka podsumowania 1200 notowań.
bobby
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

dzieki. Mam nadzieje że wkrótce będzie :lol:
Gość

Re: Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu wszechczas

Post autor: Gość »

tadzio3 pisze:Chodzi mi mianowicie o te z wcześniejszych lat, niz te które są na stronie trójki.
http://web.archive.org/web/200202100451 ... p/arch.asp ale w większości tylko pierwsze 50.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu wszechczas

Post autor: tadzio3 »

Szkoda, że jeszcze nie ma...
Zbyszek

Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu

Post autor: Zbyszek »

Już od miesięcy/lat poszukuję pełnego zestawienia (całej setki) drugiego topu z 1995 roku - bez efektu. Liczę, że ktoś z uczestników tego forum będzie miał takowe i zechce się nim podzielić.
Gość

Re: Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu wszechczas

Post autor: Gość »

bobby pisze:
tadzio3 pisze:Chodzi mi mianowicie o te z wcześniejszych lat, niz te które są na stronie trójki. Znalazłem jakieś na stronie kultu, ale tam jest tylko 50 i to często nie w całośći. jestem ciekaw, czy gdzieś są pełne 100
Niedługo (w maju ??) bobby
Troszę to trwało, ale jest -- http://power2.uci.agh.edu.pl/~jk/lp3/lp3.phtml
Dane, układ i wygląd zestawień jest autorstwa Bobby'ego. Konwertowane automatycznie do HTML-a, więc na różnych przeglądarkach może różnie wyglądać...


JaceK
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Dobra robota :!:
Sprobuje pogrzebac u siebie w jakichs papierach i plikach w poszukiwaniu drugiego Topu. Poki co przesluchalem drugi Top, ktory mam na kasetach, ale niestety nie przynioslo to zadnych rezultatow, bo w jego trakcie NieDzwiedz nie podawal wynikow drugiej piecdziesiatki :? .
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Szkoda, ze na oficjalnej stronie Listy nie ma tych zestawień- przydałoby sie zasypac pana marka Mailami, żeby ktoś je wrzucił na stronę Trójki, bo nie wierzę, że nie posiadają ich w swoich archiwach
bobby-x

trójkowe topy

Post autor: bobby-x »

Witaj KU3A.
Czy masz nagrane jeszcze inne topy oprócz drugiego na kasetach lub innych nośnikach ???????? Ani w drugim ani w pierwszym topie Niedźwiedź nie podawał drugiej pięćdziesiątki w trakcie trwania topu tylko tydzień poźniej w popołudniowej ?? lub porannej ?? Markomanii, w każdym bądź razie w którejś audycji sobotniej. Czy masz zanotowane godziny emisji wszystkich topów i od którego roku był sześciogodzinny a nie czterogodzinny. Mi wydaje się, że siódmy lub ósmy był dłuższy o dwie godziny.

A jeśli chodzi o umieszczenie topów na stronie oficjalnej to zapomnijcie bo dział promocji programu trzeciego jest zainteresowany tylko słupkami (słuchalnością) a nie poprawianiem popularności PR3 a redakcja listy i topów (Pan Mariusz zajmuje się stronami internetowymi listy) w ogóle nie są zainteresowani jakimikolwiek statystykami, ani topami, ani podsumowaniami rocznymi, ani podsumowaniami okolicznościowymi. Przeczytałem kiedyś na forum wypowiedź Tadzia na temat "współpracownika" Bobbiego. Niestety nie jestem współpracownikiem listy tylko zwykłym słuchaczem. Jakbym współpracował z redakcją listy a mógłbym bo mieszkam pod Wa-wą a pracuję w Wa-wie to strona odnośnie listy i topów byłaby dopracowana na tip-top.
Możecie zapytać w mailach czemu nie ma topów na stronie oficjalnej !!!!!! Ciekawe jaką dostaniecie odpowiedź. Druga główna przyczyna poza brakiem chęci to po prostu brak tych topów. W archiwum Trójki brakuje też tak zwanych "wydruków maszynowych" czyli tych kartek z których Marek "czytał-prowadził" listę. Przykład tego wydruku znajdziecie na stronie 32? pierwsze zdjęcie czarno-białe w książce o liście. W książce jest zadane pytanie która to lista. Jest to "złota lista przebojów programu trzeciego" czyli podsumowanie 50-ciu wydań z dnia 3 kwietnia 1983 roku - godziny 19:05 - 21 ??. Na marginesie w książce są źle podane godziny emisji bardzo dużej ilości notowań.


JESCZE CIEKAWOSTKA ODNOŚNIE POPULARNOŚCI PROGRAMU TRZECIEGO. JAK TRÓJKĘ WYPRZEDZI JESZCZE JEDNA STACJA LUB RADIO MARYJA TO BĘDĘ SŁUCHAŁ TYLKO LISTY A CAŁY PROGRAM TRZECI BĘDĘ OMIJAŁ Z DALEKA.

Z wyników najnowszej fali badania Radio Track (marzec-maj 2005, SMG/KRC) wynika, że trzy największe rozgłośnie ogólnopolskie straciły nieco udziałów w rynku w porównaniu z sytuacją sprzed roku. Liderem tego segmentu pozostaje RMF FM, które ma 22,1 proc. udziału w rynku (w fali marzec-maj 2004 było 24,9 proc.), drugie miejsce zajmuje Radio Zet – 19,7 proc. (przed rokiem 21,3 proc.). Na trzecim miejscu uplasował się Program I Polskiego Radia – 14 proc. (rok temu 15,4 proc.), a na czwartym Program III Polskiego Radia – 5,5 proc. (5,4 proc.). Kolejne są: Radio Maryja – 2,6 proc., Program II Polskiego Radia – 0,7 proc. i Polskie Radio Bis – 0,3 proc.


CZYLI RADIO MARYJA RAZY DWA I JEST LEPSZE OD TRÓJKI. O ZGROZO !!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam Bobby
Bobby-x

jeszcze o topach

Post autor: Bobby-x »

W końcu Jacek z okolic Wawela zmobilizował się i wrzucił topy na podstrony LPPT.STORM do archiwum LP3 (wysłałem je na wiosnę 2005r). Ściągnijcie je szybko na swoje PC-ty bo niewiadomo ile tam zagoszczą. Są błędy w szerokości kolumn (słabo czytelne nazwy utworów i wykonawców) ale jak skopiujecie je do Excela to wszystko ładnie się "ułoży".

Bobby
Bobby

trójkowe topy wszechczasów

Post autor: Bobby »

Jeszcze sobie przypomniałem jedną rzecz o którą mam pretencję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak mam pretensję do redakcji topów. Nigdzie nie ma informacji na ile utworów można głosować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja zagłosowałem na 10 a ponoć można na 20 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cholera jasna

Bobby
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

No tak, ja głosowalem na 20 już drugi rok, więc na 100% jesta taka możliwość
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

No to super :?
Zazynam sie, zeby wybrac 10 kawalkow, a tu okazuje sie, ze mozna na 20 glosowac. :? Umknela mi jakos ta informacja...
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: trójkowe topy

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze:Czy masz nagrane jeszcze inne topy oprócz drugiego na kasetach lub innych nośnikach ????????
Yhy, mam jeszcze trzeci i czwarty. Obydwa na kasetach.
No i zeszloroczny, ale to juz nie tak ciekawa informacja :wink:
Od szostego Topu robie tak jak z cotygodniowa Lista - nagrywam na poprzednim notowaniu.
Czy masz zanotowane godziny emisji wszystkich topów i od którego roku był sześciogodzinny a nie czterogodzinny. Mi wydaje się, że siódmy lub ósmy był dłuższy o dwie godziny.
Niestety nie mam takich informacji. Moge oczywiscie sprawdzic jak to bylo z TW2, TW3 i TW4. W kazdym razie TW2 i TW3 trwaly 5 godzin, a TW4 - 4.
Rzeczywiscie ktorys nastepny byl dluzszy i trwal jakos chyba od 14 do 20.
A jeśli chodzi o umieszczenie topów na stronie oficjalnej to zapomnijcie bo dział promocji programu trzeciego jest zainteresowany tylko słupkami (słuchalnością) a nie poprawianiem popularności PR3 a redakcja listy i topów (Pan Mariusz zajmuje się stronami internetowymi listy) w ogóle nie są zainteresowani jakimikolwiek statystykami, ani topami, ani podsumowaniami rocznymi, ani podsumowaniami okolicznościowymi.
Tez mam jako takie doswiadczenie w tej sprawie (choc pochodzace sprzed kilku lat) i niestety musze potwierdzic slowa Bobbiego. :(
Możecie zapytać w mailach czemu nie ma topów na stronie oficjalnej !!!!!! Ciekawe jaką dostaniecie odpowiedź.
Ale przeciez to kiedys bylo na stronie! To jest dla mnie niezrozumiale...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ciekawych rzeczy się dowiaduje.
Widze że słuchalnośc Trójki jako jedyna się powiększyła, a to ciekawe, bo nie zauwazyłem nic szczególnego, co by zmieniło się w ramówce (no chyba że audycja "lista osobista" Metza, co jest moim zdaniem pozytywnym zjawiskiem). Osatnio jednak moje słuchanie radia ogranicza sie do audycji popółnocnych i oczywiście lista.
Trochę mnie przeraża to oczym pisze Bobby, o traktowaniu po macoszemu statystyk i archiwów, gdyż trójkowa lista ma rzesze słuchaczów (niektórzy zapaleni) a po za tym przecież to druga z najstarszych list w Polsce a Top Wszechczasów jest najbardziej żetelny i oddający prawdziwe gusta słuchaczy mających pojęcie o muzyce. Nie można tego lekceważyć!
Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2005 5:26 pm przez tadzio3, łącznie zmieniany 1 raz.
bobby

najstarsza lista w Polsce

Post autor: bobby »

Oj Tadziu ! Czy aby jesteś pewien, że lista trójki jest najstarsza ??? To muszę Ciebie wyprowadzić z błędu. Najstarszą listą w Polsce jak i w Europie ale podkreślam mającą swoje "odzwierciedlenie w radio" jest LISTA PRZEBOJÓW ROZGŁOŚNI HARCERSKIEJ !!!!!! Co prawda UK singles chart jest starsza bo notowana od listopada 1952 roku ale zaczęto ją nadawać w BBC od końca września 1967 roku czyli prawie dwa lata później niż listę Rozgłośni (od 1 października 1965 roku). Lista LPRH przechodziła wiele zmian nazwy, godzin nadawania, prowadzących i wielu innych rzeczy ale nadal zachowała numerację. W niedzielę 13-ego listopada będzie 1970-te !!!!!!! notowanie. Jeśli nie lubicie czarnych rytmów R&B, hip-hopolo to niepolecam. Teraz można jej posłuchać w niedziele od 20 do 22 w Radiostacji w (Wa-wie na 101.5 - w innych miastach nie wiem). Więc Tadziu lista trójki jest o 17 lat młodszą "siostrą" już czterdziestoletniej LPRH.
Bobby
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ach rzeczywiście! Mój błąd przepraszam. Słyszałem o tej liście tylko że nigdy nie słuchałem bo nie mam dostępu do tej stacji, chociaz czasem łapię. Szczerze mówiąc nie wiedziałem, ze jeszcze istnieje. Słysząc opowieści o niej myslałem, ze juz nie istenieje, ale dzięki za sprostowanie.
Ale jak piszesz, że lecą tam czarne rytmy i tzw "hiphopolo" to rzeczywiście nic nie tracę. Wynika z tego, ze jakosciowo LP3 jest leprza, chociaż muzyka to rzecz gustu.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Przed chwila czytałem na http://listy-przebojow.wilczak.pl/listy-przebojow.htm szerzej o tej liście bo chciałem znaleźć notowania archiwalne.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: jeszcze o topach

Post autor: JaceK »

Bobby-x pisze:W końcu Jacek z okolic Wawela
Wawelu! Taka budowla w Krakowie :)... to tak żeby określić swoje współrzędne geograficzne...
Bobby-x pisze:Ściągnijcie je szybko na swoje PC-ty bo niewiadomo ile tam zagoszczą. Są błędy w szerokości kolumn (słabo czytelne nazwy utworów i wykonawców) ale jak skopiujecie je do Excela to wszystko ładnie się "ułoży".
Jeśli jest położone, to pozostanie! Bez przesady... Najwyżej, jeśli uda się dopracować jakiś sensowny schemat publikowania tych notowań, poprawię błędy o których wspomina Bobby (konwersja z Excella robi takie dziwactwa, ale ja na swoich przeglądarkach nie zauważyłem tego -- proszę zgłaszać które zestawienia ,,rozsypały-się'').

Na dodatek -- dorzuciłem źródła Excella, jakie otrzymałem od Bobby'ego.

Pozdrawiam
Szakal
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 12, 2020 1:57 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983 r.

Re: Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu wszechczasów?

Post autor: Szakal »

Dzień dobry,
czas mam niezły... A dziś po 15-stu latach, gdzie można znaleźć archiwalne Topy?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Gdzie można znaleźć archiwalne notowania topu wszechczasów?

Post autor: bobby-x »

Nigdzie?
ODPOWIEDZ