Opracowanie Topów w PDF

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Opracowanie Topów w PDF

Post autor: bobby-x »

Przeglądałem opracowania odnośnie Topów, nie pamiętam teraz czy ogólny czy polski. Znalazłem kilka literówek, chciałbym je zapodać aby opracowanie było jeszcze doskonalsze. Nie wiem czy właściwe jest zakładanie nowego wątku, ewentualnie proszę o przesunięcie tematu do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: bobby-x »

Powracam do tematu.
Top ogólny opracowanie po 23 topach, wydanie I, 1 stycznia 2017:

1. strona 6 - legenda drugi wiersz od góry "miejsce w poprzednim notowaniu (XXI Top)" czy nie powinno być XXII jeśli to opracowanie jest po 23 Topach?
2. strona 6 - legenda czwarty wiersz od góry "najwyższa pozycja w dotychczasowych XXII notowaniach (bez zerowego)" - czy nie XXIII ?
3. strona 6 - legenda drugi wiersz od dołu "liczba punktów w podsumowaniu XXII Topów" - czy nie XXIII ?
4. strona 6 - legenda pierwszy wiersz od dołu "miejsce w podsumowaniu XXII Topów" - czy nie XXIII ?
5. stopka na wszystkich stronach - na stronie pierwszej jest 9:06 - 21:00, czy w stopkach nie powinno być też 9:06 a nie 9:05? [przepraszam upierdliwy jestem do granic możliwości :oops: ]
6. strona 26 - klasyfikacja medalowa po 23 Topach, pierwszy i drugi utwór "ile razy na podium", na pewno nie 23 po tym topie z U2 na pudle, raczej 22. Jak dodamy medale 10+12+0 wychodzi 22. oraz 7+10+5 = 22.
ostatnia strona - literówka - drugi wiersz od góry "ODDANAO 1344 311 GŁOSÓW"
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: EVENo »

Ja mam małą sugestię, oczywiście świat się nie zawali jeśli nie zostanie to poprawione, ale zauważyłem błąd, więc o nim piszę ;) "Piosenka młodych wioślarzy" zespołu Kult jest utożsamiana z płytą "Muj wydafca" i faktycznie jest na tym albumie jakaś tam wersja tego utworu, ale oryginalnie pochodzi on z albumu "Posłuchaj to do ciebie" z 1987 roku.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: jedrzej2012 »

"Makumba" Big Cyc, tam też jest błąd. Powinno być z albumu "Z gitarą wśród zwierząt".
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Piotr »

Piszcie, piszcie, śmiało. Jak kiedyś będe miał czas to sobie złączę dwie bazy topów w jedną i będzie znacznie lepiej tym bardziej, że w jednej jest dobrze, a w drugiej źle. Niestety czas jest potrzebny.
Mickey3
Posty: 248
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1993

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Mickey3 »

W dziale TWC na alp3.pl jest napisane "2016 XXI Trójkowy Top Wszechczasów (pełne wyniki)", a powinno być "2016 XXIII Trójkowy Top Wszechczasów (pełne wyniki)".
Proszę o poprawę tego błędu.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: ku3a »

no i w sumie przy każdej edycji powinno być "(...) Top Wszech Czasów".
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3244
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Arkano »

Nie wiem za bardzo gdzie o to spytać, więc spróbuję tu.
Czy można liczyć na to, że w archeo będą się pojawiać pełne wyniki topów sprzed 2015? Do niedawna były na stronach LPMN - niestety już ich tam nie ma. Znaczy, że przeskoczą na "nasze" archiwum?
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: EVENo »

Na początku chciałem stworzyć nowy temat w "Poprawkach do archiwum", ale to nie o archiwum się rozchodzi, więc spróbuję tutaj.

Chodzi o piosenkę "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka. Rok wydania ustalono na 1971, tymczasem różne źródła w internecie sugerują rok 1972. Również nazwa albumu się nie zgadza.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarmist ... iat%C5%82a
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarmist ... 2a_(album)

Pozwolę sobie też zacytować Kajmana: "Podówczas w Opolu nie pojawiały się utwory grane wcześniej w radiu. A w Opolu był w 1972"
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: bobby-x »

EVENo pisze: czw lis 15, 2018 7:47 pm

Chodzi o piosenkę "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka. Rok wydania ustalono na 1971, tymczasem różne źródła w internecie sugerują rok 1972. Również nazwa albumu się nie zgadza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarmist ... 2a_(album)

Pozwolę sobie też zacytować Kajmana: "Podówczas w Opolu nie pojawiały się utwory grane wcześniej w radiu. A w Opolu był w 1972"
Piotr nam niestety już nie odpowie na to pytanie. Ale skoro wątek jest nie zamknięty, to możemy spróbować podyskutować o Tadeuszu Woźniaku i innych. Jeśli chodzi o link, który zostawiłem w cytacie, to Ciocia Wikipedia, nie spełnia standardów wiarygodności informacyjnej. Raczej staraj się Cioci nie cytować. Napisano tam "Zegarmistrz światła - debiutancki album wokalisty i kompozytora, Tadeusza Woźniaka, wydany w 1972 roku przez Polskie Nagrania." Dla mnie bardzo szczegółową książką z okresu 1959-1973 jest książka "Encyklopedia Polskiej Muzyki Rockowej - Rock 'n' Roll - 1959 - 1973", wydawnictwo Rock Serwis rok wydania 1995, autorzy: Kawecki, Sadłowski, Ćwikła, Zając.

Albumy winylowe:
1. Woźniak - nagrano w styczniu 1972 r. (Muza) - jest Zegarmistrz światła
2. Tadeusz Woźniak - nagrano w czerwcu 1974 r (Muza) - nie ma Zegarmistrza

CD:
Zegarmistrz Światła - nagrywano w czerwcu i lipcu 1991 r. (Pomaton) - jest Zegarmistrz światła
więc nie wiem jaka płyta "Zegarmistrz światła" z 1972 roku według Cioci ???

Natomiast autory książki nie mieli jeszcze w 1995 roku tak szerokiego dostępu do internetu, na przykład do "discogs.com". Tu znajdziemy trzy płyty winylowe Tadeusza Woźniaka z 1972 roku (kolejność losowa):
1. Woźniak - 1972 (niebieska) [artysta z gitarą]
2. Woźniak - 1972 (różowa - czerwona?) [artysta z gitarą]
3. Tadeusz Woźniak - 1972 [na okładce twarz artysty]
na wszystkich jest Zegarmistrz.
Nie wiem czym różnią się płyty niebieska od różowej?

Dalej za książką:
Pocztówki dźwiękowe - nie ma Zegarmistrza
singiel winylowy (01.1972) SP-397 Zegarmistrz światła / Mój czas
nagrania radiowe rok 1972 - Zegarmistrz światła

Wnioski - rok wydania 1972, tytuł albumu albo Woźniak albo Tadeusz Woźniak. Może Piotr dotarł do informacji kiedy utwór został napisany, skomponowany a nie nagrany?

Natomiast przy Roxette - też zapisałem u mnie inaczej. Ważne bo zaliczam utwór do następnej dekady. Na potrzeby filmu z 1990 roku został nieco zmieniony tekst.
tytuł: It Must Have Been Love
rok: 1990
płyta: ost "Pretty Woman"
z adnotacją: Pierwsza wersja piosenki wydana 23 listopada 1987 roku na singlu „It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)”.

U Piotra:
tytuł: It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)
rok: 1987
singiel: It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)
płyta: Turn to Me



i jeszcze Tubular Bells - Mike Oldfield
u mnie:
Tubular Bells
rok: 1973
singiel winylowy strona A: Tubular Bells (Now The Original Theme From „The Exorcist”) 3:18 / strona B: Tubular Bells 4:39

u Piotra:
tytuł: Tubular Bells Part One/ Tubular Bells Part Two
rok: 1973
album: Tubular Bells

Part One i Part Two mają po ponad 20 minut więc nie mogły być prezentowane w Topie. Odgrzebałem top nr 7 i top nr 8, przesłuchałem pozycje 8 i 36, czas wychodzi 3:16, Marek miał jakiś kompakt chyba? z Egzorcysty, wspominał o tym w topach i o tym filmie.
pozdr.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Miszon »

Wydaje mi się że Tubular leciał w wersji z Egzorcysty
Dibango1
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:40 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Dibango1 »

Hej, gdzie można znaleźć opracowanie 25 Topu w pdf?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: bobby-x »

Dibango1 pisze: śr sty 01, 2020 11:29 am Hej, gdzie można znaleźć opracowanie 25 Topu w pdf?
wrzuciłem na chomika Bobby-X katalog Top nr 25 , jest pdf. https://chomikuj.pl/Bobby-X/Top+nr+25
Dibango1
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:40 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Dibango1 »

Piękne dzięki!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: bobby-x »

Poważnie Listy słuchasz od 1. No to gratulacje za wytrwałość.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Robinson »

A czy Top 26 gdzieś znajdę, z podanymi pozycjami z poprzedniego roku i z liczbą tygodni?
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: jedrzej2012 »

Chyba lat, a nie tygodni. Bo topy są raz w roku.
Dibango1
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:40 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Dibango1 »

bobby-x pisze: śr sty 01, 2020 12:12 pm Poważnie Listy słuchasz od 1. No to gratulacje za wytrwałość.
Pamiętam nawet dwie audycje z propozycjami do 1 notowania, Przez wiele lat zapisywałem wyniki, a potem to już było łatwiej, bo były w internecie.:). Teraz czekam na pełne opracowanie tegorocznego topu. Kiedy i gdzie będzie można je znaleźć?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: bobby-x »

Dibango1 pisze: pn sty 06, 2020 4:33 pm
bobby-x pisze: śr sty 01, 2020 12:12 pm Poważnie Listy słuchasz od 1. No to gratulacje za wytrwałość.
Pamiętam nawet dwie audycje z propozycjami do 1 notowania, Przez wiele lat zapisywałem wyniki...
Nawet dwie bo my pamiętamy tylko 17.04 ???
A zapisywałeś te dane poniżej oficjalno-oficjalnych?
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: mikrobi »

Jeśli chodzi o lata poszczególnych utworów, no to są problemy.
Czy przyjmujemy ukazanie się piosenkia na płycie długogrającej czy na singlu, emisję w radio czy pierwsze publiczne wykonanie. O ile na Zachodzie problemów nie było - (no może poza sytuacjami kiedy płyta miała premierę w styczniu a singiel promujący, powiedzmy w listopadzie) o tyle w Polsce a zwłaszcza przed 1989 często było tak, że wiele znanych piosenek nie trafiało na albumy długogrające (a jeśli już po latach na składanki i to nie zawsze składanki jednego wykonawcy). Wielu wykonawców - zwłaszcza z kręgu muzyki środka, ale nie tylko - nie nagrywało piosenki na albumy, tylko np. po zebraniu odpowiedniej ilości nagrań zbierali je na jednym albumie.
I potem jest tak, że np. Sexy doll ma wszędzie wpisany rok 1983 a na liście byla w 1982 a Na falochronie - przebój roku 1990 w zestawieniach jest przypiswany do 1992 (kiedy ukazała się płyta).
Z zachodnimi jest niby prościej, choć nie rozumiem czemu Wichrowe wzgórza Kate Bush są przpisane do roku 1977 (skoro tak płyta jak i singiel wyszły w roku 1978). Podobnie z płytą Aerosmith Get a grip wyszła w 1993 r. i z tego roku są poszczególne piosenki, ale Cryin przypisany jest do roku 1992 (singiel wyszedł jednak w 1993). Bo już np. z Take on me czy It must have been love, to akurat rozumiem. Podobna pierwsza wersja Take on me była rzeczywiście w 1984 a pierwsza wersja It Must Have Been Love w 1987. Pytanie tylko czy w topie były grane te wersje czy te ogólnie znane z - odpowiednio - 1985 i 1990 r.
Dibango1
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 01, 2020 10:40 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Dibango1 »

bobby-x pisze: pn sty 06, 2020 10:40 pm
Dibango1 pisze: pn sty 06, 2020 4:33 pm
bobby-x pisze: śr sty 01, 2020 12:12 pm Poważnie Listy słuchasz od 1. No to gratulacje za wytrwałość.
Pamiętam nawet dwie audycje z propozycjami do 1 notowania, Przez wiele lat zapisywałem wyniki...
Nawet dwie bo my pamiętamy tylko 17.04 ???
A zapisywałeś te dane poniżej oficjalno-oficjalnych?
Wydaje mi się, że Niedźwiedź prowadził rozbiegówkę przez dwie soboty z rzędu, ale teraz po latach może faktycznie się mylę, wtedy miałem zaledwie 12 lat :)
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: EVENo »

Nie wiem czy to chwilowe, czy na zawsze, ale strona lpmn.pl nie działa, a co za tym idzie wszystkie PDF-y opracowane przez Piotra nie są dostępne. Mam nadzieję, że są osoby, które je pobrały (ja na pewno mam ostatni TWC i ostatni PTWC).
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: Robinson »

Nie działa również radio. :(
http://www.lpmn.pl/radio_online.php
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Opracowanie Topów w PDF

Post autor: bobby-x »

EVENo pisze: ndz cze 07, 2020 4:44 pm Mam nadzieję, że są osoby, które je pobrały
Tak są, wszystkie, które były dostępne w pdf są pobrane. Kilka ogólnych i kilka polskich.
ODPOWIEDZ