Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, neon.ka, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Post autor: wzorowezero » pt cze 24, 2016 8:45 pm

Dobra, myślę, że można założyć temat o dyskusji nad zestawem na Polski Top (czasami brakuje trybu przypuszczającego w moim poście - długo analizowałem). Zacznijmy od ilości utworów na wykonawcę (tylko dwucyfrówki):
16 Maanam; Republika
15 Cykl Kabaretu Starszych Panów
14 Edyta Bartosiewicz; Kult; Lady Pank; Myslovitz
13 Czesław Niemen; Hey; T.Love
12 Budka Suflera; Marek Grechuta; Perfect
11 Czerwone Gitary; Dżem; Raz, Dwa, Trzy
10 Breakout; Kayah; Maryla Rodowicz; Wilki; Wojciech Młynarski

Redakcja mocno ograniczyła liczebność wielu wykonawców, np. Maanamu, który miał 21 utworów, by usunąć mu pięć z nich. Najwięcej jest 16 dla artysty (w tym przypadku Maanamu i Republiki) z racji tego, że obecna liczba głosów wynosi 33, a Redakcja zadbała o to, aby nie dopuścić do tego, aby co najmniej połowa głosów poszła na danego artystę. I chyba to jedyny plus takiego odsiewu utworów.

Ale to nie wszystko - Marek Niedźwiedzki na swoim blogu napisał, że jest za mało głosów. Więc gdyby powiększyć do 50 (a w XXI TWC pomysł ogólnie był trafiony z daniem 50 głosów zamiast 33), to myślę, że chociaż większość utworów (jak nie wszystkie) mogłaby wrócić, a 20-22 na wykonawcę nie byłby złym pomysłem, bo i tak połowy głosów artysta by nie przekroczył, ale oczywiście nic na siłę.

A teraz, taka moja propozycja (z naciskiem na słowo "propozycja") z cyklu: co dalej?

Myślę, żeby w pierwszej kolejności zająć się dwoma sprawami - powiększeniem liczby głosów do 50 (osobiście jestem za tym) oraz nad pakietami, o których opowiem zaraz. Myślę, żeby rozegrać to tak - jak pakiet dobije do chociaż 25% głosów poparcia, to można wszystkie utwory w danym pakiecie zarekomendować do zestawu - w pierwszej kolejności. Jeśli by się zdarzyło, że pojedyncze utwory z pakietu nie zostałyby dodane do zestawu, to przejdą do drugiego etapu. To samo z utworami z pakietów, które magicznej granicy 25% by nie przeszły.

Krótko - albo "tak", albo "nie". Nie byłoby głosów typu "tak, ale nie chcę tego i tego utworu".

Drugi etap możnaby zacząć, jeśli te utwory ostatecznie znajdą się w zestawie (najszybciej jak możliwe po pierwszym głosowaniu) i mam cichą nadzieję, że jak już ten etap przerobimy, to znajdą się w zestawie. Jak nic się nie zmieni w ciągu, powiedzmy, 3-5 dni od dodania, można ruszyć z drugim etapem.

Drugi etap mógłby wyglądać tak, jak wyglądają Forumowe Topy - wybieralibyśmy 50 utworów, układamy je w kolejności. Pierwsza setka mogłaby być rekomendowana w pierwszej kolejności, a druga setka (albo miejsca od 101. do 150., zobaczy się w dyskusji) mogłaby być rekomendowana w drugiej kolejności. O tyle lepiej, że wystarczy tylko jeden post, zamiast oczekiwać na użytkowników, co mają zaległości. A po drugie - bywało też tak, że wybierając utwory na Ogólny Top - nic nie zostaje wybrane z danego pakietu (gatunku). Setka zostałaby wyłoniona bez względu na wyniki z pakietów, co w najsłabszym przypadku mogłoby to zabrać szansę zupełnie nowym utworom, które mają szansę wejść do zestawu po raz pierwszy.

Jestem zwolennikiem tego, aby dodać mnóstwo utworów do zestawu, by liczebnie zbliżyć się do ilości utworów w zestawie na Ogólny Top. Choć z drugiej strony - czy dodanie w sumie koło 300 utworów za jednym zamachem nie byłby... szaleństwem? Choć przed XV Topem, jeśli dobrze doczytałem, to dodano z jakieś 1000...

Teraz wszystkie pakiety (w innym poście będzie rozpiska) - w sumie jest 210 utworów:

1. Utwory wyrzucone z zestawu przed IX Topem Wszech Czasów
Pakiet A - Utwory (8), które obecnie są w zestawie na XXII Ogólny Top (bez względu na to, jak sobie tam radzą), a nie ma ich w zestawie na Polski Top
Pakiet B - Utwory (29) tych wykonawców, które obecnie mają liczną reprezentację (9-16 utworów [do 2^4 utworów])
Pakiet C - Utwory (24) tych wykonawców, które obecnie mają średnią reprezentację w zestawie na Polski Top (5-8 utworów [do 2^3 utworów])
Pakiet D - Utwory (32) tych wykonawców, które obecnie mają małą reprezentację (3-4 utwory [do 2^2 utworów])
Pakiet E - Utwory (46) tych wykonawców, które obecnie mają bardzo małą reprezentację (1-2 utwory [do 2^1 utworów])
Pakiet F - Utwory (5) tych wykonawców, które Top wcześniej jeszcze miały reprezentację, a obecnie tej już nie ma

Ad 1 - Osobiście, Pakiet A powinien przejść, najlepiej automatycznie. Poza tym, nie wiadomo jak utwory z tego, jak i z pakietów B-F, poradziły sobie w VIII Topie (Topie przed usunięciem tychże utworów). Zresztą, utwory zostały usunięte bez dyskusji, a patrząc na Pakiet A można pokusić się o stwierdzenie, że również bardzo pochopnie i odgórnie (poza tym, pierwotnie takie "Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości" miało w zestawie nie być). Wiele usunięć ciężko zrozumieć, a nie wiadomo, jak utwory sobie poradziły. Poza tym, tak rozdrobniłem pakiety, ponieważ 50 utworów w jednym pakiecie byłoby przesadą.

2. Utwory z tematu traktującego o wyłanianiu nowości przed IX PTWC
Pakiet G - Utwory (5) w głosowaniu na nowości na IX Top Wszech Czasów, które zdobyły co najmniej 9 głosów, a i tak nie przeszły
Pakiet H - Utwory (18) w głosowaniu na nowości na IX Top Wszech Czasów, które zdobyły co najmniej 25% głosów, ale mniej niż 9 głosów

Ad 2 - Temat jest świeży, wałkowaliśmy go jeszcze 3 miesiące temu. Z 25 rekomendacji weszły tylko dwie ("Beksa" oraz "Trójkąty i kwadraty", ale również i "Spadochron"), które prawdopodobnie bez tego głosowania i tak dostałyby się do zestawu, a z utworów, które otrzymały 50% głosów użytkowników przeszło... zero. Biorę pod uwagę, że tamto głosowanie to takie jakby "małe piwo" (bo trzeba było wybrać zaledwie 20-30 nowości spośród wykonawców z małą reprezentacją lub jej brakiem), ale większość nowości nie są z tego głosowania, więc myślę, żeby jeszcze raz posłużyć się tymi wynikami tym bardziej, że jak pisałem, temat nie jest wcale aż taki stary i może się przydać do większej dyskusji, którą można zacząć. I pytanie - dlaczego "co najmniej 9 głosów" przy pakiecie G? Prosta odpowiedź - "Karuzela", która była ostatnia (871.), tyle głosów zdobyła w IX Polskim Topie, więc można oczekiwać, że skoro co najmniej 9 osób widziało coś w tych 5 utworach, to nie powinny okupywać ogonu zestawu.

3. Przeszłe Polskie i Ogólne Topy:
Pakiet I - Utwory (20), które w przeszłości były w zestawie na Polski Top, a zostały usunięte przed II PTWC i nigdy nie powróciły
Pakiet J - Utwory (4), które w przeszłości były w zestawie na Polski Top, a zostały usunięte przed VIII PTWC i nigdy nie powróciły
Pakiet K - Utwory (18), które w przeszłości były w zestawie na Ogólny Top, a nie było im dane kiedykolwiek zawitać na zestaw na Polski Top

Ad 3 - Chciałbym mocno zaznaczyć (także do punktu pierwszego), że za każdym razem, kiedy utwór zostaje usunięty z zestawu, to nie jest wiadoma jego pozycja w ostatnim dla niego Topie, a to coś znaczy. Nad usunięciami przed II Topem pracowano (z różnym skutkiem), ale z jednej strony nie są wiadome pozycje tych usuniętych, a z drugiej strony nie wiadomo, jak by sobie poradziły przy zestawie powiększonym prawie dwukrotnie. Co do Pakietu J - jasne, może odbiegają od tego jak ma wyglądać Polski Top, ale moim zdaniem nie odbiegają rażąco (ale patrząc na to, co się działo wokół IX PTWC, lepiej być ostrożnym, jeśli chodzi o proponowanie takich utworów "na granicy", choć pewnie i takie mogą znaleźć się w zestawie prędzej czy później, szczególnie, jeśli założyć, że "Top edukuje starszych i młodszych słuchaczy", bo taki głos w wątku się pojawił, a Top to nie tylko setka, tylko cały zestaw). Wracając, jak dotąd, jawnie się "oberwało" tylko "Sorry Polsko" na blogu Marka Niedźwieckiego - pomimo tego, że to inna półka, to jednak na blogu dało się wyczuć, że ten utwór "lekko zepsuł Top". Nic oczywiste nie jest.

Nie wiem, jak z kwestią usunięć - ja bym sobie po prostu odpuścił do momentu, jeśli liczba utworów w zestawie na Polski Top mocno wzrośnie (a moimi oczami widzę, że tych braków naprawdę jest trochę). Nawet, jeśli "Karuzela" jest ostatnia, to nawet ją bym sobie po prostu oszczędził. Co innego być ostatnim utworem mając 9 głosów i będąc na 871. miejscu w Polskim Topie niż być ostatnim utworem mając 3 głosy i będąc na 1500-którymś miejscu w Ogólnym. Ja bym się odważył na to, aby mocno do zestawu pododawać - nie byłoby takie złe. Skorzystaliby na tym np. pół-zapomniani artyści z lat 60. i 70., kiedy osiągali sukcesy na festiwalach w Opolu czy Sopocie (ja bym spróbował - najwyżej potem się usunie z zestawu, jak tak źle mogłyby sobie radzić).

Co do utworów, które obecnie mają świetny bilans w podsumowaniu Listy (a nie są w żadnym pakiecie) - proponuję, aby rozważyć je w tym drugim etapie, jak już ogarniemy kwestię pakietów.

A - chyba możemy się umówić, że taką granicą dla utworów będzie notowanie 1764 - wtedy ostatni raz gościła najmłodsza "Wojenka" (ale w tym samym notowaniu ostatni raz gościła "Następna stacja" Taco Hemingwaya, który ma 220 punktów w podsumowaniu Listy oraz raz pierwsze miejsce, więc ten też można rozważać). A notowanie 1764 miało miejsce 20 listopada 2015 roku (niespełna pół roku przed IX PTWC). Jestem przeciwnikiem utrzymywania... półrocznej karencji. Niech to się rozrośnie do 2,5 roku najwyżej.

I bym zapomniał - mile widziane zawsze są Wasze propozycje. Za niedługo podam, jak wyglądałyby wszystkie 11 pakietów, a także to, jak poradzili sobie poszczególni wykonawcy w IX Polskim Topie.

Przypominam - to tylko taka moja propozycja, a że mamy już wyniki na aktualny Top, to można ruszać z dyskusją. Zawsze możemy inaczej to rozpatrzeć. Tak czy siak, zapraszam do dyskusji :)
Ostatnio zmieniony pt cze 24, 2016 9:52 pm przez wzorowezero, łącznie zmieniany 1 raz.

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Post autor: wzorowezero » pt cze 24, 2016 8:46 pm

Proponowane pakiety utworów:

Pakiet A (8 utworów):

Kod: Zaznacz cały

Anna Maria Jopek - SZEPTY I ŁZY 
Aya RL - ULICA MIASTA 
Closterkeller - WŁADZA 
Dżem - PARTYZANT 
Maanam - SZARE MIRAŻE 
Maanam - WYJĄTKOWO ZIMNY MAJ 
Republika - RAZ NA MILION LAT 
T.Love - NIE, NIE, NIE
Pakiet B (29 utworów):

Kod: Zaznacz cały

Czerwone Gitary - DZIEŃ JEDEN W ROKU 
Czerwone Gitary - MATURA 
Edyta Bartosiewicz - KOZIOROŻEC 
Edyta Bartosiewicz - SZAŁ 
Edyta Bartosiewicz - TATUAŻ 
Hey - BYŁABYM 
Hey - HO 
Kult - AMNEZJA 
Kult - BROOKLYŃSKA RADA ŻYDÓW 
Kult - MARYSIA 
Kult - WÓDKA 
Lady Pank - NA CO KOMU DZIŚ 
Lady Pank - STACJA WARSZAWA 
Maanam - ANIOŁ (MIŁOŚĆ TO WIECZNA TĘSKNOTA) 
Maanam - MÓWIĄ, ŻE MIŁOŚĆ MIESZKA W NIEBIE 
Maanam - RÓŻA 
Maryla Rodowicz - ROZMOWA PRZEZ OCEAN 
Maryla Rodowicz - TO JUŻ BYŁO 
Myslovitz - NOCNYM POCIĄGIEM AŻ DO KOŃCA ŚWIATA 
Myslovitz - SZKLANY CZŁOWIEK 
Myslovitz - UCIEKINIER 
Raz, Dwa, Trzy - JUŻ 
Raz, Dwa, Trzy - W WIELKIM MIEŚCIE 
Republika - PSY PAWŁOWA 
Republika - REPUBLIKA 
Republika - SAM NA LINIE 
T.Love - JAZZ NAD WISŁĄ 
T.Love - STANY 
T.Love - T.LOVE, T.LOVE 
Pakiet C (24 utwory):

Kod: Zaznacz cały

Anna Maria Jopek - NA DŁONI 
Bajm - PŁOMIEŃ Z NIEBA 
De Mono - OSTATNI POCAŁUNEK 
Elektryczne Gitary - GŁOWY L 
Grzegorz Turnau - KAWAŁEK CIENIA 
Grzegorz Turnau - LIRYKA LIRYKA 
Grzegorz Turnau & Georgios Dalaras - LOULOUDI (KWIAT) 
Halina Frąckowiak - DANCING QUEEN 
Halina Frąckowiak - MAŁY ELF 
Kasia Nosowska i Kazik - ZOIL 
Kazik - DZIEWCZYNY 
Lao Che - DROGI PANIE 
Lao Che - HISZPAN 
Lombard - KRYSZTAŁOWA 
Lombard - MAM DOŚĆ 
Martyna Jakubowicz - STARA TAŚMA NA MOIM GRUNDIGU 
Michał Żebrowski i Anna Maria Jopek - WSPOMNIENIE 
Nosowska - MAKRO 
Nosowska - O NAS 
Oddział Zamknięty - RZEKA 
Stanisław Soyka - HARD TO PART 
Strachy na Lachy - MORALNE SALTO 
Urszula - NIEBO DLA CIEBIE 
Varius Manx - DLACZEGO JA (ZABIJ MNIE) 
Pakiet D (32 utwory):

Kod: Zaznacz cały

Andrzej Zaucha - BĄDŹ MOIM NATCHNIENIEM 
Andrzej Zaucha - C'EST LA VIE - PARYŻ Z POCZTÓWKI 
Andrzej Zaucha - SIÓDMY ROK 
Armia - JESZCZE RAZ, JESZCZE DZIŚ 
Armia - JEŻELI 
Aya RL - NASZA ŚCIANA 
Coma - STO TYSIĘCY JEDNAKOWYCH MIAST 
Ewa Bem - MIŁOŚĆ TO JEST WIELKI SKARB 
Ewa Bem - MÓWIĘ TAK, MYŚLĘ NIE 
Ewa Bem - POR FAVOR 
Golden Life - HELIKOPTER 
Golden Life - OPRÓCZ 
Ira - IKAR 
Ira - MOCNY 
Ira - NIE ZATRZYMAM SIĘ 
Irena Jarocka - BEATLEMANIA STORY 
Klaus Mitffoch - DLA TWOJEJ GŁOWY KOMFORT 
Klaus Mitffoch - SIEDZI 
Kombi - HOTEL TWOICH SNÓW 
Kombi - KOCHAĆ CIĘ ZA PÓŹNO 
KSU - ZA MGŁĄ 
O.N.A. - MIMO WSZYSTKO 
Pod Budą - KRAKÓW, PIWNA 7 
Pudelsi - CZERWONE TANGO 
Pudelsi - UWAŻAJ NA NIEGO 
Pudelsi - WOLNOŚĆ SŁOWA 
Renata Przemyk - ODJAZD 
Renata Przemyk - PROTEST DANCE 
Robert Gawliński - CHERMAN 
Róże Europy - LIST DO GERTRUDY BURGUND 
Sztywny Pal Azji - ŁOŻE W KOLORZE CZERWONYM 
TSA - JODYNA 
Pakiet E (46 utworów):

Kod: Zaznacz cały

Agressiva 69 - SITUATIONS 
Akurat - LUBIĘ MÓWIĆ Z TOBĄ 
Alicja Majewska - BYĆ KOBIETĄ 
Alicja Majewska - ODKRYJEMY MIŁOŚĆ NIEZNANĄ 
Anna Jurksztowicz – STAN POGODY 
Atmosphere - WYRZUCENIE 
Banda i Wanda - MAMY CZAS 
Banda i Wanda - SIEDEM ŻYCZEŃ 
Beata Kozidrak - TERAZ PŁYNĘ 
Beata Kozidrak - ŻAL MI TAMTYCH NOCY I DNI 
Bielizna - KOŁYSANKA DLA NARZECZONEJ TAPICERA 
Blenders - OWCA 
Blenders - PONIEDZIAŁEK 
Daab - FALA LUDZKICH SERC 
Daab - PODZIELONO ŚWIAT 
Daab - PRZED NAMI WIELKA PRZESTRZEŃ 
Dezerter - POLSKA ZŁOTA MŁODZIEŻ 
Edyta Geppert - ZAMIAST 
El Doopa - MOHEROWY NINJA 
Emigranci - W STRONĘ SŁOŃCA 
Exodus - JESZCZE CZEKAM 
Firebirds - 24 ZACHODY SŁOŃCA 
Hanna Banaszak - SAMBA PRZED ROZSTANIEM 
Izabela Trojanowska - KARMAZYNOWA NOC 
Jacek Lech - 20 LAT, A MOŻE MNIEJ 
Jacek Skubikowski - ZA KAŻDY DZIEŃ, ZA KAŻDY SZEPT 
Kasia Stankiewicz - MARZEC 
Kazik Na Żywo - TATA DILERA 
Klincz - LATARNIK 
Kombajn do zbierania kur po wioskach - LEWA STRONA LITERKI M 
Kombajn do zbierania kur po wioskach - POŁĄCZENIA 
Kowalski - IRLANDIA ZIELONA 
Mieczysław Szcześniak - NO CO TY NA TO? 
Mira Kubasińska & After Blues – ZOBACZ JAK PIĘKNIE
Mirosław Czyżykiewicz - AVE (inspira) 
Papa Dance - NAJ STORY 
Papa Dance - NIETYKALNI 
Papa Dance - OCEAN WSPOMNIEŃ 
Pidżama Porno - EZOTERYCZNY POZNAŃ 
Reni Jusis - MAGNES 
Ryszard Rynkowski - NIE BUDŹCIE MARZEŃ ZE SNU 
Sidney Polak - RADIO WARSZAWA 
Turbo - FABRYKA KEKSÓW 
Universe - GŁUPIA ŻABA 
Universe i Beata Kozidrak - TYLE CHCIAŁEM CI DAĆ 
ZOO - ROMANTYCZNA GRA 
Pakiet F (5 utworów):

Kod: Zaznacz cały

7777 - JAK JA KOCHAM CIĘ 
Buzu Squat - PRZEBUDZENIE 
eM - TRAMWAJE JAK KOMETY 
Mad Money - NA TWOJEJ ORBICIE 
Mafia - JA (MOJA TWARZ)
 

Pakiet G (5 utworów):

Kod: Zaznacz cały

Ada Rusowicz i Niebiesko-Czarni - ZA DALEKO MIESZKASZ MIŁY
Andrzej Rybiński - NIE LICZĘ GODZIN I LAT
Artur Rojek - SYRENY
Krzysztof Krawczyk - OSTATNI RAZ ZATAŃCZYSZ ZE MNĄ
Skubas - NIE MAM DLA CIEBIE MIŁOŚCI
Pakiet H (18 utworów):

Kod: Zaznacz cały

Andrzej Rosiewicz - CHŁOPCY RADAROWCY
Andrzej Rosiewicz - CZTERDZIEŚCI LAT MINĘŁO
Czerwony Tulipan - JEDYNE CO MAM
Danuta Rinn - GDZIE CI MĘŻCZYŹNI
Ewelina Flinta - ŻAŁUJĘ
Filipinki - BATUMI
Gabriel Fleszar - KROPLĄ DESZCZU
Gayga & Pro-Rock - GRAJ, NIE ŻAŁUJ STRUN
Kury - JESIENNA DEPRECHA
Luxtorpeda - HYMN
Marek i Wacek - MELODIA DLA ZUZI
Mela Koteluk - FASTRYGI
Mela Koteluk - MELODIA ULOTNA
Metro - WIEŻA BABEL
Męskie Granie Orkiestra - ELEKTRYCZNY
Robert Chojnacki & Friends - PRAWIE DO NIEBA
Skubas - LINOSKOCZEK
Waglewski Fisz Emade - OJCIEC
Pakiet I (20 utworów):

Kod: Zaznacz cały

Big Day - GDY KIEDYŚ ZNÓW ZAWOŁAM CIĘ
Blenders - BIRIBOMBA
Closterkeller - NA KRAWĘDZI
Czerwone Gitary - MAŁY MIŚ
Czerwone Gitary - NIKT NA ŚWIECIE NIE WIE
De Press - CY BOCYCIE ŚWINTY OJCE
Elektryczne Gitary - CO POWIE RYBA
Halina Frąckowiak - ANNA JUŻ TU NIE MIESZKA
Jacek Kaczmarski - PRZEDSZKOLE
Kasia Kowalska - BYĆ TAK BLISKO
Lech Janerka - WYOBRAŹ SOBIE
Mafia - IMIĘ DESZCZU
Mancu - MIASTO JUŻ ŚPI
Myslovitz - ZWYKŁY DZIEŃ
Proletaryat - PROLETARYAT
Pudelsi - SAMBA MAMBA
Rezerwat - OBSERWATOR
Siekiera - JUŻ BLISKO
Tomek Lipiński - NIE PYTAJ MNIE
Urszula - POWIEDZ, ILE MASZ LAT
Pakiet J (4 utwory):

Kod: Zaznacz cały

Ich Troje - A WSZYSTKO TO... (BO CIEBIE KOCHAM)!
Jeden Osiem L - JAK ZAPOMNIEĆ
Łzy - AGNIESZKA JUŻ DAWNO
Norbi - KOBIETY SĄ GORĄCE
Pakiet K (18 utworów):

Kod: Zaznacz cały

Aya RL - JAK ZE STALI I ZE SZKŁA
Czesław Niemen - ZABAWA W CIUCIUBABKĘ
Dżamble - NAGA RZEKA
Dżamble - W NOC I W DZIEŃ
Edyta Bartosiewicz - URODZINY
Edyta Górniak - ONE & ONE
Hey - ONE OF THEM
Hey - W IMIENIU DAM
Kasia Kowalska - NOBODY
Kayah - ANIOŁ WIEDZIAŁ
Kayah - JAK LIŚĆ
Klaus Mitffoch - OGNIOWE STRZELBY
Lady Pank - MAŁA LADY PUNK
Lombard - ŚMIERĆ DYSKOTECE!
Skaldowie - OD WSCHODU DO ZACHODU SŁOŃCA
Ścianka - BIAŁE WAKACJE
Świetliki - ZŁE MISIE
Waglewski Nowicki Morawski Hołdys (I Ching) - RÓŻNE ROZMOWY Z ŻYCIEM

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Post autor: wzorowezero » pt cze 24, 2016 8:48 pm

Podsumowanie artystów - IX PTWC (część pierwsza):
(gwiazdką zaznaczone utwory więcej niż jednego wykonawcy)

Jedne podmioty wykonawcze zasługują na więcej piosenek z ich repertuaru ze względu na wyniki (np. Luxtorpeda, Paktofonika czy Kaliber 44), a inne podmioty wykonawcze zasługują na więcej piosenek ze względu na to, że nie mają najlepszej możliwej reprezentacji, a taką mogą mieć.

1984 - 308
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Abradab - 457*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Acid Drinkers - 335
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Agressiva 69 - 655
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Akurat - 103
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Alibabki - 336
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Alicja Majewska - 250
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Andrzej Dąbrowski - 529, 553
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Andrzej Kurylewicz - 168
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Andrzej Zaucha - 20, 472, 677
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Andrzej Żarnecki - 443
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Ania Dąbrowska - 161
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Anita Lipnicka - 305, 475, 482, 594
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Anna German - 259, 345
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Anna Jantar - 116*, 252
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 2/2 w 500)

Anna Jurksztowicz - 674
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Anna Maria Jopek - 225, 297, 299, 509*, 531, 589*
(0/6 w 100, 0/6 w 200, 3/6 w 500)

Anna Szałapak - 623
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Antonina Krzysztoń - 219
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Armia - 92, 292, 468
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 3/3 w 500)

Artur Gadowski - 377, 754*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Artur Rojek - 53, 456, 528*
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Atmosphere - 793
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Atrakcyjny Kazimierz i Cyganie - 595
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Aya RL - 8, 222, 524
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Azyl P. - 275
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Bajm - 214, 220, 241, 385, 419, 440, 480, 643
(0/8 w 100, 0/8 w 200, 7/8 w 500)

Balkan Electrique - 733
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Banda i Wanda - 243, 410
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Bank - 447
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Basia - 438, 442, 656, 760, 791, 807
(0/6 w 100, 0/6 w 200, 2/6 w 500)

Basia Stępniak-Wilk - 110*
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Beata Kozidrak - 789
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Bemibek - 476
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Bemibem - 312
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Bielizna - 371, 515
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Big Cyc - 228, 242, 493
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 3/3 w 500)

Big Day - 503, 608, 766
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Bizony - 688*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Blackout - 298, 570
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Blenders - 162
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Blue Cafe - 761
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Bogusław Linda - 123*
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Bogusław Mec - 79
(1/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Borysewicz & Kukiz - 363
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Bóm Wakacje w Rzymie - 798
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Brathanki - 391, 729
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Breakout - 23, 45, 136, 149, 182, 188, 244, 326, 469, 588
(2/10 w 100, 6/10 w 200, 9/10 w 500)

Brodka - 129, 176, 353
(0/3 w 100, 2/3 w 200, 3/3 w 500)

Brygada Kryzys - 91, 179
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Budka Suflera - 12, 38, 49, 55, 116*, 130, 166, 185, 309, 346, 381, 490
(4/12 w 100, 8/12 w 200, 12/12 w 500)

Buldog - 474
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

The Car Is on Fire - 848, 855
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Chłopcy z Placu Broni - 1, 77, 113, 709
(2/4 w 100, 3/4 w 200, 3/4 w 500)

Chylińska - 334
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Closterkeller - 248, 285
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Collage - 186, 579
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Coma - 67, 74, 84, 134
(3/4 w 100, 4/4 w 200, 4/4 w 500)

Cool Kids of Death - 232, 704, 825
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Czarno-Czarni - 731, 854
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Czerwone Gitary - 114, 160, 262, 269, 271, 279, 451, 510, 668, 684, 690
(0/11 w 100, 2/11 w 200, 7/11 w 500)

Czerwono-Czarni - 845*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Czesław Niemen - 3, 21, 39, 71, 86, 102, 365, 372, 383, 386, 698, 759, 802*
(5/13 w 100, 6/13 w 200, 10/13 w 500)

Czesław Śpiewa - 221
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Daab - 22
(1/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Dawid Podsiadło - 83, 139
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

De Mono - 235, 423, 483, 713, 751
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 3/5 w 500)

De Press - 210
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

De Su - 508
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Dezerter - 155
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Dwa Plus Jeden - 170, 212, 395, 448
(0/4 w 100, 1/4 w 200, 4/4 w 500)

Dzieci Kapitana Klossa - 549
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Dżamble - 189, 762
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Dżem - 4, 28, 31, 34, 43, 85, 93, 105, 165, 173, 256
(7/11 w 100, 10/11 w 200, 11/11 w 500)

Edmund Fetting - 35, 217
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 2/2 w 500)

Edyta Bartosiewicz - 29*, 44*, 64, 106, 211, 278*, 280, 420, 543, 599* 652, 741, 750
(3/14 w 100, 4/14 w 200, 8/14 w 500)

Edyta Geppert - 131, 148
(0/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Edyta Górniak - 470*, 521, 697, 747*, 763
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 1/5 w 500)

El Doopa - 245
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Elektryczne Gitary - 218, 313, 436, 449, 512, 525, 564
(0/7 w 100, 0/7 w 200, 4/7 w 500)

Elżbieta Adamiak - 281
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Elżbieta Mielczarek - 411, 775
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Elżbieta Wojnowska - 540
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Emigranci - 300
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Eugeniusz Bodo - 517, 673*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Ewa Bem - 361, 681, 785
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Ewa Demarczyk - 135, 140, 226, 450, 479
(0/5 w 100, 2/5 w 200, 5/5 w 500)

Exodus - 699
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Farben Lehre - 551
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Fatum - 544
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Firebirds - 267
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Fisz Emade Tworzywo i Justyna Święs - 63, 178
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Formacja Nieżywych Schabuff - 253, 504, 710, 734, 817
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 1/5 w 500)

Franek Kimono - 169
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Gedeon Jerubbaal - 700
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Golden Life - 194, 607, 818
(0/3 w 100, 1/3 w 200, 1/3 w 500)

Golec uOrkiestra - 605, 669
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Goya - 546, 705
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Grażyna Łobaszewska - 90, 295, 803
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Grupa ABC (Andrzeja Nebeskiego) - 209, 657
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Grupa I - 670
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Grzegorz Halama Oklasky - 461
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Grzegorz Tomczak i Iwona Loranc - 630
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Grzegorz Turnau - 66, 69, 110*, 180, 196, 526*, 680, 686
(2/8 w 100, 5/8 w 200, 5/8 w 500)

Grzegorz z Ciechowa - 373
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Haiku Fristajl - 649
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Halina Frąckowiak - 413, 692, 830, 861, 870
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 1/5 w 500)

Halina Kunicka - 850
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Hanka Ordonówna - 571
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Hanna Banaszak - 337
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Happysad - 88, 407
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 2/2 w 500)

Hedone - 721*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Helena Majdaniec - 845*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Henryk Wars - 601, 673*, 835, 853
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 0/4 w 500)

Hey - 29*, 30, 89, 119, 153, 181, 197, 261, 264, 304, 374, 384, 592
(3/13 w 100, 7/13 w 200, 12/13 w 500)

Houk - 156
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Human - 288, 357
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Hunter - 506*, 534
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Hurt - 117
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Illusion - 146
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Ira - 133, 239, 330
(0/3 w 100, 1/3 w 200, 3/3 w 500)

Irena Jarocka - 458, 532, 712, 856
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Irena Santor - 302, 484, 735, 828, 865
(0/5 w 100, 0/5 w 200, 2/5 w 500)

Izabela Trojanowska - 329, 559
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Izrael - 434
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Jacek Kaczmarski - 32*, 47, 87, 467
(3/4 w 100, 3/4 w 200, 4/4 w 500)

Jacek Kleyff - 401, 694*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Jacek Lech - 736
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Jacek Skubikowski - 518, 584
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Jan Kiepura - 730
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Jan Pietrzak - 424
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Janusz "Yanina" Iwański - 118*, 658, 765*
(0/3 w 100, 1/3 w 200, 1/3 w 500)

Janusz Laskowski - 572, 783
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Jerzy Połomski - 743, 806
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Jerzy Stuhr - 107
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Jonasz Kofta - 233, 792
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Julia Marcell - 393
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Justyna Steczkowska - 426, 446, 772
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 2/3 w 500)

Kabaret Elita i Jan Kaczmarek - 639
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kabaret Starszych Panów - 227, 453, 485, 501, 522, 533, 538, 573, 587, 701, 764, 808, 819, 820, 842
(0/15 w 100, 0/15 w 200, 3/15 w 500)

Kaliber 44 - 111
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Kapitan Nemo - 358
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Karin Stanek - 799, 821
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Kasa Chorych - 769
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kasia Kowalska - 229, 354, 437, 609, 659, 718, 773
(0/7 w 100, 0/7 w 200, 3/7 w 500)

Kasia Kurzawska - 582*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kasia Stankiewicz - 770
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

KAT - 201
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Katarzyna Groniec - 535, 574
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Katarzyna Sobczyk - 466, 776, 800, 809
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Kayah - 366*, 421*, 462, 539* 554, 575*, 679, 737, 753, 851
(0/10 w 100, 0/10 w 200, 3/10 w 500)

Kazik - 19, 132, 278*, 323, 325, 355*, 360
(1/7 w 100, 2/7 w 200, 7/7 w 500)

Kazik na Żywo - 54, 164
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Klan - 585, 675, 726
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Klaus Mitffoch - 57, 124, 491, 606
(1/4 w 100, 2/4 w 200, 3/4 w 500)

Klincz - 642
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kobranocka - 37, 121, 303, 618
(1/4 w 100, 2/4 w 200, 3/4 w 500)

Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach - 581
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kombi - 306, 405, 495, 505
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Korba - 790
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Kowalski - 276
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Krystyna Prońko - 99, 206, 340, 459, 552
(1/5 w 100, 1/5 w 200, 4/5 w 500)

Krzysztof Daukszewicz - 506*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Krzysztof Kiljański - 539*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Krzysztof Klenczon i Trzy Korony - 289, 379
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Krzysztof Krawczyk - 599*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

KSU - 42, 200, 332
(1/3 w 100, 2/3 w 200, 3/3 w 500)

Kukiz - 638*, 813*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Kult - 7, 9, 18, 62, 81, 96, 141, 150, 199, 216, 237, 282, 321, 418
(6/14 w 100, 9/14 w 200, 14/14 w 500)

L-4 - 671
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Lady Pank - 70, 72, 95, 143, 152, 198, 223, 315, 433, 444, 557, 604, 651, 719
(3/14 w 100, 6/14 w 200, 10/14 w 500)

Lao Che - 16, 26, 100, 257, 439
(3/5 w 100, 3/5 w 200, 5/5 w 500)

Lech Janerka - 177, 187, 497, 565, 578, 665, 810
(0/7 w 100, 2/7 w 200, 3/7 w 500)

Lenny Valentino - 498
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Lipali - 502
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Liroy - 513
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Lombard - 27, 172, 265, 397, 414, 560, 629, 640
(1/8 w 100, 2/8 w 200, 5/8 w 500)

Lubomski na Reszcie - 441
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Ludmiła Jakubczak - 831, 840
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Luxtorpeda - 59, 138
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Łucja Prus - 215*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Post autor: wzorowezero » pt cze 24, 2016 8:49 pm

Podsumowanie artystów - IX PTWC (część druga):

Maanam - 17, 50, 127, 151, 208, 213, 290, 339, 350, 370, 396, 399, 499, 500, 619, 635
(2/16 w 100, 4/16 w 200, 14/16 w 500)

Maciej Kossowski - 795, 866
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Maciej Maleńczuk - 429*, 457*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Madame - 602, 727
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Made in Poland - 644
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Magda Umer - 251
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Malarze i Żołnierze - 556
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Marcin Rozynek - 616
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Marek Biliński - 286
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Marek Grechuta - 13, 40, 82*, 101, 122, 273, 287, 316, 382, 632*, 687*, 720
(3/12 w 100, 5/12 w 200, 9/12 w 500)

Marek Jackowski - 328
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Marek Kościkiewicz - 754*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Maria Koterbska - 755, 863, 871
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Maria Peszek - 97, 348, 641
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

Marian Kociniak - 481
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Mariusz Lubomski - 801
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Martyna Jakubowicz - 24, 412, 415, 654, 693, 767
(1/7 w 100, 1/7 w 200, 3/7 w 500)

Maryla Rodowicz - 147, 318, 343, 530, 621, 687*, 708, 782*, 814, 834
(0/10 w 100, 1/10 w 200, 3/10 w 500)

Mech - 541
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Mela Koteluk - 284
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Michał Lorenc - 311
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Michał Żebrowski - 589*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Mieczysław Fogg - 255, 685, 758, 787
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Mieczysław Szcześniak - 470*, 590
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Mirosław Czyżykiewicz - 636
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Młynek Kawowy - 492
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Mr. Z'OOb - 109, 744
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Myslovitz - 15, 82*, 115, 192, 249, 277, 322, 327, 368, 375, 408, 432, 473, 478
(2/14 w 100, 4/14 w 200, 14/14 w 500)

Nasz Wspólny Świat - 838
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Nasza Basia Kochana - 716
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Natalia Kukulska - 742, 869
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Negatyw - 781
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Niebiesko-Czarni i Wojciech Korda - 832
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

No To Co - 745, 867
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Nosowska - 158, 205*, 283, 638*, 666, 706, 780, 796
(0/8 w 100, 1/8 w 200, 3/8 w 500)

O.N.A. - 75, 398, 529, 732
(1/4 w 100, 1/4 w 200, 2/4 w 500)

Obywatel G.C. - 2, 36, 128, 359
(2/4 w 100, 3/4 w 200, 4/4 w 500)

Oddział Zamknięty - 104, 191, 369, 388, 661
(0/5 w 100, 2/5 w 200, 4/5 w 500)

One Million Bulgarians - 633
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Orkiestra na Zdrowie - 694*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Paktofonika - 108
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Papa Dance - 569, 722
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Partia - 738
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Pati Yang - 527
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Patrycja Kosiarkiewicz - 847
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Paweł Kukiz i Piersi - 576, 746
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Perfect - 5, 52, 56, 125, 159, 163, 246, 307, 317, 400, 460, 464
(3/12 w 100, 6/12 w 200, 12/12 w 500)

Pezet - 422*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Pidżama Porno - 80, 167
(1/2 w 100, 2/2 w 200, 2/2 w 500)

Piotr Bukartyk (+ Sekcja) - 270, 349
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Piotr Szczepanik - 378, 380, 496, 682
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Piwnica pod Baranami - 266
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Pod Budą - 526*, 631, 702
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Pogodno - 342, 611, 637, 826
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Porter Band - 567, 777, 841
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Proletaryat - 338, 536
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Przemysław Gintrowski - 32*, 626
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Pudelsi - 445, 739, 794
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Pustki - 489
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Raz, Dwa, Trzy - 46, 204, 224, 258, 272, 430, 511, 586, 612, 748, 862
(1/11 w 100, 1/11 w 200, 6/11 w 500)

Renata Przemyk - 205*, 254, 294, 721*
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Rendez-Vous - 624, 815
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Reni Jusis - 593, 852
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Republika - 6, 33, 60, 78, 94, 126, 137, 157, 175, 234, 247, 260, 274, 291, 352, 477
(5/16 w 100, 9/16 w 200, 16/16 w 500)

Rezerwat - 51
(1/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Riverside - 98, 202
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 2/2 w 500)

Robert Chojnacki & Friends (Andrzej Piaseczny/Piasek) - 662, 846
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Robert Gawliński - 435, 577, 613, 645
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Robert Janowski - 827
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Robert Janson i Kuba Badach - 703
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Robert Kasprzycki - 331, 696, 860
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Rotary - 542
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Roxa - 625
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Róże Europy - 44*, 324, 596
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 2/3 w 500)

RSC - 293, 376
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Ryszard Rynkowski - 547, 797
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Ryszard Sygitowicz - 580
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

SBB - 203, 487, 725
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 2/3 w 500)

Seweryn Krajewski - 236, 428, 782*, 804
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 2/4 w 500)

Shakin' Dudi - 389, 486, 711
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 2/3 w 500)

Sidney Polak - 406, 422*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Siekiera - 344, 403, 471, 634
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 3/4 w 500)

Sistars - 431, 784, 839
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Sixteen - 859
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Skaldowie - 215*, 390, 452, 465, 678, 756, 768, 811, 843
(0/9 w 100, 0/9 w 200, 4/9 w 500)

Sława Przybylska - 514
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Smolik - 528*, 582*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Stan Borys - 61, 688*, 814*
(1/3 w 100, 1/3 w 200, 1/3 w 500)

Stanisław Grzesiuk - 836
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Stanisław Soyka - 118*, 190, 627, 765*, 771, 833
(0/6 w 100, 2/6 w 200, 2/6 w 500)

Stanisław Wenglorz - 857
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Stanisława Nowicka - 868
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Stare Dobre Małżeństwo - 65, 120, 174, 333
(1/4 w 100, 3/4 w 200, 4/4 w 500)

Strachy na Lachy - 142, 154, 171, 341, 351, 455, 683
(0/7 w 100, 3/7 w 200, 6/7 w 500)

Sweet Noise - 509*, 747*
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Sztywny Pal Azji - 10, 230, 628, 689
(1/4 w 100, 1/4 w 200, 2/4 w 500)

Szwagierkolaska - 614, 695
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Ścianka - 663, 805
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Śmierć Kliniczna - 752
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Świetliki - 123*, 550
(0/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

T.Love - 48, 112, 195, 231, 347, 362, 404, 561, 568, 615, 653, 728, 829
(1/13 w 100, 3/13 w 200, 7/13 w 500)

Tadeusz Chyła - 691
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Tadeusz Woźniak - 25*, 617
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

Test - 723
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Tie Break - 765*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Tilt - 41, 144, 310, 314, 427, 583
(1/6 w 100, 2/6 w 200, 5/6 w 500)

T-Raperzy znad Wisły - 620
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Trubadurzy - 786, 864
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

TSA - 11, 58, 207, 392
(2/4 w 100, 2/4 w 200, 4/4 w 500)

Turbo - 14, 555
(1/2 w 100, 1/2 w 200, 1/2 w 500)

TZN Xenna - 749
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Universe - 409
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Urszula - 145, 519, 558, 603, 660, 816, 849
(0/7 w 100, 1/7 w 200, 1/7 w 500)

Urszula Dudziak - 319
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Variete - 516
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Varius Manx - 183, 296, 425, 562, 650, 858
(0/6 w 100, 1/6 w 200, 3/6 w 500)

Voo Voo - 68, 73, 301, 402, 523, 717, 823, 824
(2/8 w 100, 2/8 w 200, 4/8 w 500)

Vox - 367, 622, 774
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Waglewski Nowicki Morawski Hołdys - 566* (MWNH), 598* (MWNH), 714*
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Wały Jagiellońskie - 707, 740, 812
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 0/3 w 500)

Wanda Warska - 802*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Wiesław Gołas - 387
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Wilki - 76, 193, 394, 548, 591, 597, 610, 715, 724, 778
(1/10 w 100, 2/10 w 200, 3/10 w 500)

Wojciech Gąssowski - 646, 667
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 0/2 w 500)

Wojciech Młynarski - 263, 268, 416, 454, 545, 563, 647, 672, 822, 844
(0/10 w 100, 0/10 w 200, 4/10 w 500)

Wojciech Waglewski - 457*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Wolna Grupa Bukowina - 364, 417
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

Yaro - 837
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Yugopolis - 429*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Yugoton - 355*, 638*, 813*
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Zakopower - 240
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 1/1 w 500)

Zbigniew Hołdys - 320, 757
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 1/2 w 500)

Zbigniew Kurtycz - 788
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Zbigniew Łapiński - 32*
(1/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Zbigniew Wodecki - 238, 507*, 664, 676
(0/4 w 100, 0/4 w 200, 1/4 w 500)

Zbigniew Zamachowski i Grupa MoCarta - 184
(0/1 w 100, 1/1 w 200, 1/1 w 500)

Zdzisława Sośnicka - 356, 507*, 648
(0/3 w 100, 0/3 w 200, 1/3 w 500)

Zespół Adwokacki Dyskrecja - 600
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Ziyo - 294, 463
(0/2 w 100, 0/2 w 200, 2/2 w 500)

ZOO - 779
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

Zuch Tomek Wertz - 632*
(0/1 w 100, 0/1 w 200, 0/1 w 500)

kajman
Posty: 45327
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Post autor: kajman » sob cze 25, 2016 10:03 pm

Podchodzę do zestawu w sposób kompletnie odmienny. Uważam, że jest zbyt rozbudowany i należy go zmniejszyć do góra 600 utworów. Więc utworow raczej nie dodawać a usuwać. Szczegółowo postaram się odnieść później.

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Post autor: wzorowezero » wt lip 05, 2016 11:58 pm

Jeszcze taka analiza mi przyszła na myśl - zwróciłbym największą uwagę na obecną dekadę.

Kod: Zaznacz cały

      liczba   śr.
Dekada  utworów  poz.   -1os do +1os*
1920-1929    1   868   868-868
1930-1939    7   615   411-820
1940-1949    0   -     -
1950-1959    2   493   482-505
1960-1969   92   547   279-815
1970-1979   100   466   209-724
1980-1989   255   379   137-620
1990-1999   246   442   200-684
2000-2009   139   465   225-705
2010-2019   26   204   63-344

1920-1959   10   616   421-812

*os - średnia pozycji włączając - i + jedno odchylenie standardowe.
Najbardziej utworów potrzebują siedemdziesiątki i starsze. Nowsze też, ale widać, że te radzą sobie zbyt dobrze. Dlatego tym bardziej utrzymać karencję i nie wpuszczać utworów młodszych od "Wojenki" przez kilka lat. To nie jest żaden problem, jak na Ogólny Top karencja rozrosła się do 4 lat.

Dobra, teraz do posta. Może najpierw spojrzę Twoim okiem. To byłby dobry pomysł, ale czy taki nagły spadek utworów z 871 do 500-600 to byłby dobry pomysł (można by założyć, gdyby odciąć 400 utworów i dać kilkadziesiąt nowości)? Stopniowo - okej, ponieważ byłoby wiadome, które utwory zyskają na usunięciu innych. No poza outsiderami, warto też wyciąć słabsze mocno reprezentowanych (ale z rozsądkiem, bo jak już coś jest w Ogólnym Topie, to w Polskim nie ma prawa znikać). Raczej oczywiste. Jest przy tym jeszcze trochę problemów, do czego odniosę się już teraz.

Następny Polski Top będzie okrągły, bo dziesiąty. Dzięki reklamowaniu tego jako okrągły, jubileuszowy Top i też dzięki akcji na IX Topie (mimo woli kogokolwiek z Trójki), Top chyba stał się popularniejszy, ale nadal mniej popularny od Ogólnego - to różnica jakichś 4000 głosujących. I patrząc na to - nie będzie przez parę lat lepszej możliwości na to, aby np. wprowadzić do zestawu pół-zapomnianych artystów lat 70., lat 60., a może nawet i wcześniejszych. Może faktycznie nie będą przebojowi (bo w analizie przed II PTWC była taka rubryka mniej przebojowych artystów, a myślę sobie, czemu nie spróbować - Top jest stosunkowo młody i mniej zabetonowany), ale jak inaczej spopularyzować takich artystów, jak Regina Pisarek, Tadeusz Woźniakowski, Teresa Tutinas czy innych, którzy obok Niemena i Czerwonych Gitar też, choć mniej, się wsławili, również na festiwalach w Opolu i Sopocie? Można gdybać - najwyżej potem usunie się słabsze utwory. Nadal twierdzę, że zestaw jest niepełny - w ciągu 9 lat, eksperymentowano na nieco ponad 1000 utworów podczas, a w Ogólnym eksperymentowano z ponad 2200 utworami. Nie licząc utworów z obecnej dekady, Ogólny Top większych braków nie ma, a Polski takie ma.

Mógłbym być za odsiewem dopiero, jak poeksperymentujemy, bo jak pisałem - na tapetę wzięliśmy na Polski Top w sumie ponad 1000 utworów. Gdyby akurat teraz zrobić solidny odsiew, to na tym zyskałyby najbardziej najnowsze utwory, bo każdy utwór z obecnej dekady jest w górnej połowie stawki, a być może też i utwory z drugiej i trzeciej setki, że mogą mieć szansę nawet na pierwszą setkę (trochę to tak, jakby pierwszy Top odbył się po drugim). Poczekałbym z takim rozwiązaniem - nie próbowaliśmy jeszcze z wieloma utworami, a druga sprawa jest taka, aby obowiązywała 3-letnia karencja, jeśli nie większa. Z Ogólnym Topem się udało cztery lata z rzędu, a nawet, jeśli do zestawu trafiło coś, co nie zostało wybrane przez Forum, to nie było problemu, bo to nie było coś mocno nowego.

Ja też jestem za powiększeniem zestawu także z tego powodu - dodanie tylu nowości przed VIII Topem sprawiło, że w końcu "Modlitwa" czy "Byłaś serca biciem" wybiły się na miejsca, które są mniej więcej zbieżne z tym, jak wśród polskich utworów poradziły sobie w Ogólnym Topie. Myślę, żeby i w taki sposób poeksperymentować. Więcej będzie "pijawek", ale jeszcze inaczej może się ułożyć czołowa setka. Być może bardziej wyniki Polskiego Topu współgrają z wynikami Ogólnego Topu dla polskich utworów. Zobaczymy, bo inaczej się nie dowiemy, ale jednak szanuję odmienny punkt widzenia :)

[Coś jeszcze chciałem napisać - zapomniałem, może mi się przypomni po drodze...] - dobra, już wiem co - chyba to raczej naturalne by było, gdyby co najwyżej 33 głosy na użytkownika zostały, jeśli przyjąć, że jednak zostanie te 500-600 utworów. Ale wtedy trzeba pewien porządek z Ogólnym Topem zrobić (choć tam odcięcie 1000 utworów za jednym zamachem to jednak mało rozsądny pomysł - i tutaj potrzebna by była bardzo dogłębna analiza, którą mogę sporządzić).

Jest jeszcze jedna sprawa - ostatni Forumowy Top Wszech Czasów, ale to w kwestii głosów. Ja wiem - nie każdy głosuje na to samo, co na Forumowy Top, ale gdyby tak założyć... Podliczyłem sobie głosy na polskie utwory (a to, że pewne osoby omijają polskie utwory na Ogólny Top, to nic). Liczone na szybko.

Dopiero końcowa liczba jest ilością głosów na polskie utwory. Te pod "50" i pod "33" to tylko liczby pomocnicze - na XX Top głosowano na 33, a na XXII głosowano na 50 utworów.

Kod: Zaznacz cały

Użytkownik   33 50      100
-------------------------------------
Colloportus   14 20       45
lothorien    14 20       45
Carlit     15 19       40
jotem3     14 24       37
pcinema     12 17       36
jollyroger72  16 20       35
Basia49     8 16       33
roman76     10 16       32
PS       12 17       31
Ssupras     9 15       30
Aro       5 12       30
krzychu78    9 15       29
EVENo      10 12       29
tadzio3     5 11       29
Zawiesina    12 18       28
gżegoż     10 16       28
Yacy       9 13       27
Geephard     5 13       27
piotr1990    7  9       27
mirek0490    6  9       26
kajman      9 14       25
Arkano      5 10       25
wwas       9 11       24
ku3a       2  6       24
Grzegorz1973   6 11       23
Martyr      7  9       23
rafal92     5  9       23
mustaszrik    7 11       22
Donnie      7 11       21
konte      6  9       21
marsvolta    7  8       21
jedrzej2012   4  8       21
MareKK      4  6       20
endrju1s     8 10       19
Kubak25     5 10       19
dominik_fi    1  8       18
Anvil      6  7       17
adameria     1  5       17
prz_rulez    2  7       16
detektyw     8 11       15
Gary       2  2       15
dannar      3  8       14
konwicki1980   5  6       14
Tomekk      2  2       14
mateusz15    7 10       13
Miszon      3  3       13
Robinson     4  7       11
TomaszBr     4  5       11
mariusz72    3  7       10
4989341     4  4       10
obserw99     1  1       10
figc1898     2  4       7
student     0  0       6
barb42      3  4       4
Scaramouch    2  4       4
stavanger    0  2       4
Giggs99     0  0       4
mr.pusiak    1  3       3
Nicoletta    0  0       3
albarn      1  2       2
Dede       0  0       0
GregF      0  0       0
krzyniu102    0  0       0
miszony     0  0       0
piotreklp3    0  0       0
Radzix      0  0       0
romec      0  0       0
Z listy 1503 utworów na Ogólny Top, niespełna 300 jest polskich, a eksperymentowano w sumie na blisko 400. Nawet przy 20 głosach oddanych na polskie utwory to jest naprawdę dużo. Zdarzyło się, że dwie osoby oddały 45 głosów ze 100 na polskie utwory. A to też coś znaczy, więc nie byłoby szkody, gdyby powiększyć liczbę głosów do 50. A gdyby porównać sobie na oko XXI i XXII Ogólne Topy, to można odnieść wrażenie, że polskie utwory na tym zyskały.

W swoim czasie (z naprawdę większą rozwagą i ostrożnością, choć pewnie będzie można wyczuć parę wyjątków, ale niekoniecznie rażących) mogę powoli sporządzać listę propozycji z rokiem i wydawnictwem - niektóre były rozważane, a niektóre nie. Swego czasu Piotr w temacie o wielkiej dyskusji przed XXII Topem dał znać, aby dać właśnie rok i wydawnictwo. Tak będzie lepiej.

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Post autor: wzorowezero » śr wrz 21, 2016 5:47 pm

Jeszcze raz wracam do usuniętych utworów. Bazując tylko na tych wynikach można w pewnym stopniu wytłumaczyć, dlaczego niektóre utwory zostały usunięte, ale nadal są też i takie przypadki, które nie powinny nigdy się wydarzyć. Wykorzystałem tylko dostępne dane - w przypadku utworów dodanych przed VIII PTWC posłużyłem się starym głosowaniem. Ale do rzeczy:

Wśród usuniętych w ciągu ostatnich dwóch lat utworów z zestawu na Polski Top (z zestawu, który liczył sobie dokładnie 999 utworów):
103 - utwory goszczące zestaw od II PTWC
9 - utwory goszczące zestaw od VI PTWC
36 - utwory goszczące zestaw od VIII PTWC (z czego 4 zostały usunięte przed VIII PTWC)

Źródła dalszych wyników Polskich Topów (2-6):
II (jakieś 99%) i III (pełne): od tej strony do końca
IV (pełne): od tej strony do końca
V (1-200): ta strona
VI (101-200 + ciekawostki): od tej strony do końca

Utwory, które były w zestawie od II PTWC
"---" - notowane w danym Polskim Topie, ale bez ujawnionego wyniku

Kod: Zaznacz cały

                           2    3    4    5    6    śr.  
Republika - RAZ NA MILION LAT             140   117   112   129   142   128
Raz, Dwa, Trzy - W WIELKIM MIEŚCIE           274   231   161   167   157   198
Closterkeller - WŁADZA                 158   227   232   ---   ---   205,67
Republika - PSY PAWŁOWA                244   221   180   ---   ---   215
Hey - BYŁABYM                      279   293   146   179   180   215,4
Republika - REPUBLIKA                 297   247   225   ---   ---   256,33
Armia - JEŻELI                     272   297   217   ---   ---   262
Grzegorz Turnau - LIRYKA LIRYKA            254   328   229   ---   ---   270,33
Andrzej Zaucha - C'EST LA VIE - PARYŻ Z POCZTÓWKI   260   235   353   ---   ---   282,67
Czerwone Gitary - MATURA                250   299   309   ---   ---   286
Mirosław Czyżykiewicz - AVE (inspira)         525   529   171   118   121   292,8
Edyta Bartosiewicz - TATUAŻ               298   320   295   ---   ---   304,33
Alicja Majewska - ODKRYJEMY MIŁOŚĆ NIEZNANĄ      207   316   412   ---   ---   311,67
Anna Maria Jopek - SZEPTY I ŁZY            291   295   389   ---   ---   325
Kazik - DZIEWCZYNY                   344   335   326   ---   ---   335
Hanna Banaszak - SAMBA PRZED ROZSTANIEM        294   301   410   ---   ---   335
Republika - SAM NA LINIE                380   345   296   ---   ---   340,33
Aya RL - ULICA MIASTA                 374   354   332   ---   ---   353,33
Edyta Geppert - ZAMIAST                337   337   405   ---   ---   359,67
Andrzej Zaucha - BĄDŹ MOIM NATCHNIENIEM        349   340   416   ---   ---   368,33
Maanam - WYJĄTKOWO ZIMNY MAJ              381   360   373   ---   ---   371,33
Edyta Bartosiewicz - SZAŁ               389   438   364   ---   ---   397
T.Love – NIE, NIE, NIE                 441   406   363   ---   ---   403,33
Pudelsi - WOLNOŚĆ SŁOWA                484   411   390   ---   ---   428,33
Grzegorz Turnau - KAWAŁEK CIENIA            491   511   301   ---   ---   434,33
Aya RL - NASZA ŚCIANA                 512   526   499   487   161   437
Universe i Beata Kozidrak - TYLE CHCIAŁEM CI DAĆ    366   456   496   ---   ---   439,33
Kowalski - IRLANDIA ZIELONA              432   398   502   ---   ---   444
Edyta Bartosiewicz - KOZIOROŻEC            435   494   418   ---   ---   449
Kasia Nosowska & Kazik - ZOIL             420   499   429   ---   ---   449,33
Anna Maria Jopek - NA DŁONI              412   449   498   ---   ---   453
Firebirds - 24 ZACHODY SŁOŃCA             448   450   478   ---   ---   458,67
Myslovitz - UCIEKINIER                 496   444   454   ---   ---   464,67
Czerwone Gitary - DZIEŃ JEDEN W ROKU          449   510   457   ---   ---   472
Michał Żebrowski i Anna Maria Jopek - WSPOMNIENIE   479   470   491   ---   ---   480
El Doopa - MOHEROWY NINJA               458   423   447   482   624   486,8
Exodus - JESZCZE CZEKAM                566   603   307   ---   ---   492
Daab - PODZIELONO ŚWIAT                513   512   466   ---   ---   497
Maryla Rodowicz - ROZMOWA PRZEZ OCEAN         494   513   547   ---   ---   518
Grzegorz Turnau & Giorgios Dalaras - LOULOUDI (KWIAT) 694   665   213   ---   ---   524
Maanam - RÓŻA                     549   506   540   ---   ---   531,67
Pudelsi - CZERWONE TANGO                572   528   571   ---   ---   557
Renata Przemyk - PROTEST DANCE             583   491   495   542   689   560
Kombi - KOCHAĆ CIĘ ZA PÓŹNO              588   572   526   ---   ---   562
Ira - NIE ZATRZYMAM SIĘ                551   607   533   ---   ---   563,67
Varius Manx - DLACZEGO JA (ZABIJ MNIE)         579   582   550   ---   ---   570,33
Kombajn do zbierania kur po wioskach - POŁĄCZENIA   568   593   569   ---   ---   576,67
Daab - PRZED NAMI WIELKA PRZESTRZEŃ          521   600   611   ---   ---   577,33
Halina Frąckowiak - MAŁY ELF              589   556   594   ---   ---   579,67
Maanam - ANIOŁ (MIŁOŚĆ TO WIECZNA TĘSKNOTA)       632   613   549   ---   ---   598
Alicja Majewska - BYĆ KOBIETĄ             480   640   679   ---   ---   599,67
TSA - JODYNA                      742   714   350   ---   ---   602
Lombard - KRYSZTAŁOWA                 660   591   561   ---   ---   604
Klincz - LATARNIK                   611   617   588   ---   ---   605,33
Nosowska - O NAS                    651   628   544   ---   ---   607,67
Blenders - PONIEDZIAŁEK                592   595   650   ---   ---   612,33
Róże Europy - LIST DO GERTRUDY BURGUND         644   602   593   ---   ---   613
Blenders - OWCA                    567   609   546   597   751   614
T.Love - STANY                     687   565   614   ---   ---   622
Andrzej Zaucha - SIÓDMY ROK              633   551   689   ---   ---   624,33
Ira - MOCNY                      616   668   609   ---   ---   631
Izabela Trojanowska - KARMAZYNOWA NOC         756   699   632   639   458   636,8
Kasia Stankiewicz - MARZEC               690   711   537   ---   ---   646
Elektryczne Gitary - GŁOWY L              678   657   621   ---   ---   652
Bielizna - KOŁYSANKA DLA NARZECZONEJ TAPICERA     533   690   739   ---   ---   654
Pod Budą - KRAKÓW, PIWNA 7               655   667   649   ---   ---   657
T.Love - JAZZ NAD WISŁĄ                696   625   663   ---   ---   661,33
Papa Dance - NAJ STORY                 693   672   635   ---   ---   666,67
Ryszard Rynkowski - NIE BUDŹCIE MARZEŃ ZE SNU     684   631   686   ---   ---   667
Atmosphere - WYRZUCENIE                656   716   655   ---   ---   675,67
Papa Dance - OCEAN WSPOMNIEŃ              767   732   711   536   716   692,4
O.N.A. - MIMO WSZYSTKO                 658   742   685   ---   ---   695
Kombi - HOTEL TWOICH SNÓW               685   678   728   ---   ---   697
Halina Frąckowiak - DANCING QUEEN           728   676   695   ---   ---   699,67
Beata Kozidrak - ŻAL MI TAMTYCH NOCY I DNI       625   728   748   ---   ---   700,33
Golden Life - HELIKOPTER                704   697   724   ---   ---   708,33
Universe - GŁUPIA ŻABA                 506   683   792   704   859   708,8
Agressiva 69 - SITUATIONS               596   781   769   ---   ---   715,33
Nosowska - MAKRO                    714   720   714   ---   ---   716
Klaus Mitffoch - DLA TWOJEJ GŁOWY KOMFORT       753   705   703   ---   ---   720,33
Irena Jarocka - BEATLEMANIA STORY           650   763   783   ---   ---   732
Klaus Mitffoch - SIEDZI                778   743   720   ---   ---   747
Bajm - PŁOMIEŃ Z NIEBA                 724   774   745   ---   ---   747,67
Mieczysław Szcześniak - NO CO TY NA TO?        754   750   752   ---   ---   752
Papa Dance - NIETYKALNI                749   744   767   ---   ---   753,33
Robert Gawliński - CHERMAN               766   767   732   ---   ---   755
Maanam - MÓWIĄ, ŻE MIŁOŚĆ MIESZKA W NIEBIE       755   725   785   ---   ---   755
T.Love - T.LOVE, T.LOVE                769   733   764   ---   ---   755,33
Jacek Lech - 20 LAT, A MOŻE MNIEJ           743   765   765   ---   ---   757,67
Ewa Bem - MIŁOŚĆ TO JEST WIELKI SKARB         772   773   751   ---   ---   765,33
Jacek Skubikowski - ZA KAŻDY DZIEŃ, ZA KAŻDY SZEPT   777   760   781   ---   ---   772,67
Ewa Bem - MÓWIĘ TAK, MYŚLĘ NIE             760   755   813   ---   ---   776
Martyna Jakubowicz - STARA TAŚMA NA MOIM GRUNDIGU   812   784   746   ---   ---   780,67
Mad Money - NA TWOJEJ ORBICIE             796   788   761   ---   ---   781,67
Stanisław Soyka - HARD TO PART            787   776   793   ---   ---   785,33
Urszula - NIEBO DLA CIEBIE              782   780   794   ---   ---   785,33
ZOO - ROMANTYCZNA GRA                 808   802   763   ---   ---   791
Beata Kozidrak - TERAZ PŁYNĘ              773   803   812   ---   ---   796
Sidney Polak - RADIO WARSZAWA             799   811   780   ---   ---   796,67
Ewa Bem - POR FAVOR                  792   805   795   ---   ---   797,33
De Mono - OSTATNI POCAŁUNEK              794   796   808   ---   ---   799,33
Reni Jusis - MAGNES                  804   807   811   ---   ---   807,33
Emigranci - W STRONĘ SŁOŃCA              817   819   817   ---   ---   817,67
Utwory dodane przed VI PTWC
"x" - utworu nie było w zestawie na Polski Top

Kod: Zaznacz cały

                           2   3   4   5   6
Dżem - PARTYZANT                   x   x   x   x   113
Lao Che - DROGI PANIE                 x   x   x   x   247
Kult - AMNEZJA                    x   x   x   x   263
Maanam - SZARE MIRAŻE                 x   x   x   x   286
Raz, Dwa, Trzy - JUŻ                 x   x   x   x   360
Myslovitz - NOCNYM POCIĄGIEM AŻ DO KOŃCA ŚWIATA    x   x   x   x   363
Armia - JESZCZE RAZ, JESZCZE DZIŚ           x   x   x   x   371
Kult - MARYSIA                    x   x   x   x   443
Mira Kubasińska & After Blues – ZOBACZ JAK PIĘKNIE  x   x   x   x   584
Piosenki, które w dużym głosowaniu uzyskały największą aprobatę wśród użytkowników i zostały włączone do zestawu na VIII PTWC (dla przypomnienia - "Karuzela" Marii Koterbskiej w IX PTWC uzyskała zaledwie 9 głosów, więc utwory, które otrzymały 10 głosów i więcej w głosowaniu nie powinny wylądować w głównym Topie na ostatnim miejscu)
"*" - usunięty z zestawu zaraz po rozpoczęciu głosowania na VIII PTWC

Kod: Zaznacz cały

17  Łzy - AGNIESZKA JUŻ DAWNO...*
16  Pidżama Porno - EZOTERYCZNY POZNAŃ 
13  Lombard - MAM DOŚĆ 
12  Buzu Squat - PRZEBUDZENIE 
12  Golden Life - OPRÓCZ 
11  Coma - STO TYSIĘCY JEDNAKOWYCH MIAST 
11  Daab - FALA LUDZKICH SERC 
11  Renata Przemyk - ODJAZD 
10  Hey - HO 
10  Ich Troje - A WSZYSTKO TO... (BO CIEBIE KOCHAM)!*
10  Kazik Na Żywo - TATA DILERA 
10  Lady Pank - NA CO KOMU DZIŚ 
9   Ira - IKAR 
9   Kombajn do zbierania kur po wioskach - LEWA STRONA LITERKI M 
9   Kult - WÓDKA 
9   Myslovitz - SZKLANY CZŁOWIEK 
9   Norbi - KOBIETY SĄ GORĄCE*
9   Pudelsi - UWAŻAJ NA NIEGO 
9   Turbo - FABRYKA KEKSÓW 
8   Akurat - LUBIĘ MÓWIĆ Z TOBĄ 
8   Banda i Wanda - SIEDEM ŻYCZEŃ 
8   Jeden Osiem L - JAK ZAPOMNIEĆ*
8   Kult - BROOKLYŃSKA RADA ŻYDÓW 
8   Lao Che - HISZPAN 
8   Maryla Rodowicz - TO JUŻ BYŁO 
8   Oddział Zamknięty - RZEKA 
8   Strachy na Lachy - MORALNE SALTO
7   7777 - JAK JA KOCHAM CIĘ
7   Anna Jurksztowicz – STAN POGODY 
7   Banda i Wanda - MAMY CZAS 
7   Dezerter - POLSKA ZŁOTA MŁODZIEŻ 
7   eM - TRAMWAJE JAK KOMETY 
7   KSU - ZA MGŁĄ 
7   Lady Pank - STACJA WARSZAWA 
7   Mafia - JA (MOJA TWARZ) 
7   Sztywny Pal Azji - ŁOŻE W KOLORZE CZERWONYM

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Wielka dyskusja - zestaw na Polski Top

Post autor: wzorowezero » ndz wrz 25, 2016 8:39 pm

Od razu zaznaczam, że przy pewnych statystykach (dotyczących polskich utworów w Ogólnym Topie) pominąłem ze 2-3 utwory, ale później to poprawię.

Zanim do rzeczy, trochę o propozycjach. Tak jak w Ogólnym Topie, w Polskim będzie prawie tak samo - posilę się danymi z Listy Przebojów w pierwszej kolejności, a potem "wolna amerykanka". Tyle że z polskimi utworami będzie trudniej, bo co do notowań to mam jeszcze Jedynkową Listę Przebojów, 30 Ton, Telewizyjną Listę Przebojów, ale z YouTubem to będzie trochę ciężej. Ale patrząc na to jak użytkownicy głosowali, to nie głosowali z reguły na anonimowe utwory, więc myślę, że o ile wytłumaczenie będzie potrzebne, to jednak można polegać w pełni także na nosie użytkowników :) Swoją drogą, teraz będę bardziej stawiał na znanych wykonawców. Jeśli by się zdarzyło, że chciałbym dany utwór zobaczyć w zestawie, a nie mam ku temu powodów, to będzie lista bez tego. W przeciwieństwie do tej listy, gdzie było kilkaset utworów... ta będzie bardzo bardzo okrojona. Więc nie będzie propozycji z przypadku.

Ogólnie chciałem zrobić rozpiskę na temat polskich utworów w Ogólnym Topie, których nie ma w zestawie na Polski Top (a były lub ich w ogóle nie było). Poniżej jest 6 tabel:

Źródło: http://lpmn.pl/twc_pr3.php

1A. Utwory, które wcześniej były w zestawie na Polski Top a ich obecnie nie ma, natomiast nadal są w zestawie na Ogólny Top

Kod: Zaznacz cały

Top                      15     16     17     18     19     20     21     22
Liczba utworów w zestawie         (1573)   (1623)   (1665)   (1558)   (1549)   (1678)   (1530)   (1503)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Anna Maria Jopek – Szepty i łzy        x      x      x      x     729     919     951    1140
Aya RL – Ulica miasta            737     800     714     618     648     686     754     991
Closterkeller – Władza             x      x      x      x      x     705     750     741
Dżem – Partyzant                x      x      x     120     176     245     241     386
Maanam – Szare miraże            926     682     698     709     682     911     898     773
Maanam – Wyjątkowo zimny maj         915     864     801     900     961    1080    1041     926
Republika – Raz na milion lat        242     272     313     301     371     450     418     437
T.Love – Nie, nie, nie            794     938     765    1055     836    1175    1147    1158
1B. Ta sama tabela, ale liczone tutaj są tylko polskie utwory

Kod: Zaznacz cały

Top                      15     16     17     18     19     20     21     22
Liczba utworów w zestawie          (277)    (310)    (315)    (304)    (293)    (317)    (293)    (289)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Anna Maria Jopek – Szepty i łzy        x      x      x      x     195     233     237     267
Aya RL – Ulica miasta            178     221     215     186     180     180     190     250
Closterkeller – Władza             x      x      x      x      x     186     187     198
Dżem – Partyzant                x      x      x     28     43     54     57     101
Maanam – Szare miraże            210     194     213     202     188     230     226     208
Maanam – Wyjątkowo zimny maj         207     229     234     245     237     258     251     241
Republika – Raz na milion lat         67     77     113     87     103     112     100     116
T.Love – Nie, nie, nie            190     238     227     263     216     271     264     269
2A. Utwory, które były w zestawie na Polski i Ogólny Top, a obecnie ich nie ma

Kod: Zaznacz cały

Top                      15     16     17     18     19     20     21     22
Liczba utworów w zestawie         (1573)   (1623)   (1665)   (1558)   (1549)   (1678)   (1530)   (1503)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Anna Maria Jopek – Na dłoni         709     749     957     882    1001      x      x      x
Armia – Jeszcze raz, jeszcze dziś       x      x     468     442     476      x      x      x
Bajm – Płomień z nieba             x      x      x      x    1292    1511      x      x
Edyta Bartosiewicz – Szał          1085    1094     796     712     876    1102      x      x
Edyta Bartosiewicz – Tatuaż         814     947     671      x      x      x      x      x
Grzegorz Turnau – Liryka, liryka       835     877     743     878      x      x      x      x
Hey – Byłabym                406     687     556     673      x      x      x      x
Kult – Amnezja                 x      x     196     374     413     588     710      x
Kult – Marysia                 x      x      x     729      x      x      x      x
Lao Che – Drogi Panie             x      x      x     550      x      x      x      x
Lombard – Kryształowa            1201    1217    1198    1162    1135    1421      x      x
Maanam – Anioł (Miłość to wieczna tęsknota) 960    1024    1123      x      x      x      x      x
Renata Przemyk – Protest Dance       1265    1136    1122      x      x      x      x      x
Róże Europy – List do Gertrudy Burgund   1165    1442    1292    1274    1238      x      x      x
2B. Ta sama tabela, ale liczone tutaj są tylko polskie utwory

Kod: Zaznacz cały

Top                      15     16     17     18     19     20     21     22
Liczba utworów w zestawie          (277)    (310)    (315)    (304)    (293)    (317)    (293)    (289)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Anna Maria Jopek – Na dłoni         172     207     251     238     241      x      x      x
Armia – Jeszcze raz, jeszcze dziś       x      x     157     138     131      x      x      x
Bajm – Płomień z nieba             x      x      x      x     273     306      x      x
Edyta Bartosiewicz – Szał          226     261     233     203     222     260      x      x
Edyta Bartosiewicz – Tatuaż         194     239     208      x      x      x      x      x
Grzegorz Turnau – Liryka, liryka       196     231     222     235      x      x      x      x
Hey – Byłabym                109     196     181     194      x      x      x      x
Kult – Amnezja                 x      x     75     114     112     142     180      x
Kult – Marysia                 x      x      x     208      x      x      x      x
Lao Che – Drogi Panie             x      x      x     168      x      x      x      x
Lombard – Kryształowa            241     279     280     281     258     298      x      x
Maanam – Anioł (Miłość to wieczna tęsknota) 213     253     273      x      x      x      x      x
Renata Przemyk – Protest Dance        254     268     272      x      x      x      x      x
Róże Europy – List do Gertrudy Burgund    236     303     294     290     269      x      x      x
3A. Utwory, które były kiedyś w zestawie na Ogólny Top, a nie było im dane się znaleźć w zestawie na Polski

Kod: Zaznacz cały

Top                      15     16     17     18     19     20     21     22
Liczba utworów w zestawie         (1573)   (1623)   (1665)   (1558)   (1549)   (1678)   (1530)   (1503)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Aya RL – Jak ze stali i ze szkła      1522    1215    1495    1290    1258      x      x      x
Czesław Niemen – Baw się w ciuciubabkę   1236    1249    1319      x      x      x      x      x
Dżamble – Naga rzeka              x      x      x      x    1456    1639      x      x
Dżamble – W noc i w dzień           x      x      x      x    1505    1647      x      x
Edyta Bartosiewicz – Urodziny        1231    1099    1019      x      x      x      x      x
Edyta Górniak – One & One          1479    1451    1513    1321    1420    1599      x      x
Hey – One of Them              1215    1086    1130      x      x      x      x      x
Hey – W imieniu dam             877    1246     899      x      x      x      x      x
I Ching – Różne rozmowy z życiem        x      x      x      x    1372      x      x      x
Kasia Kowalska – Nobody           1389    1277    1362    1363    1380    1538      x      x
Kayah – Anioł wiedział           1207    1354    1453      x      x      x      x      x
Kayah – Jak liść                x      x      x    1103    1245    1488      x      x
Klaus Mitffoch – Ogniowe strzelby      1228    1279    1276    1263    1310      x      x      x
Lady Pank – Mała Lady Punk          444     729     850      x      x      x      x      x
Lombard – Śmierć dyskotece!         1367     886    1382      x      x      x      x      x
Skaldowie – Od wschodu do zachodu słońca    x      x      x      x    1339    1452      x      x
Ścianka – Białe wakacje           776    1146    1202    1131    1164      x      x      x
Świetliki – Złe misie            726    1250    1399    1301    1206      x      x      x
3B. Ta sama tabela, ale liczone tutaj są tylko polskie utwory

Kod: Zaznacz cały

Top                      15     16     17     18     19     20     21     22
Liczba utworów w zestawie          (277)    (310)    (315)    (304)    (293)    (317)    (293)    (289)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Aya RL – Jak ze stali i ze szkła       276     277     311     292     271      x      x      x
Czesław Niemen – Baw się w ciuciubabkę    249     284     298      x      x      x      x      x
Dżamble – Naga rzeka              x      x      x      x     291     315      x      x
Dżamble – W noc i w dzień           x      x      x      x     292     316      x      x
Edyta Bartosiewicz – Urodziny        248     263     263      x      x      x      x      x
Edyta Górniak – One & One          273     306     313     295     288     314      x      x
Hey – One of Them              243     259     275      x      x      x      x      x
Hey – W imieniu dam             202     283     246      x      x      x      x      x
I Ching – Różne rozmowy z życiem        x      x      x      x     283      x      x      x
Kasia Kowalska – Nobody           268     287     301     300     284     309      x      x
Kayah – Anioł wiedział            242     294     307      x      x      x      x      x
Kayah – Jak liść                x      x      x     273     270     305      x      x
Klaus Mitffoch – Ogniowe strzelby      247     288     291     288     275      x      x      x
Lady Pank – Mała Lady Punk          119     203     238      x      x      x      x      x
Lombard – Śmierć dyskotece!         264     236     304      x      x      x      x      x
Skaldowie – Od wschodu do zachodu słońca    x      x      x      x     279     300      x      x
Ścianka – Białe wakacje           185     270     281     276     260      x      x      x
Świetliki – Złe misie            176     285     306     293     265      x      x      x

ODPOWIEDZ