CAŁA SETKA 13 TOPU

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

PS pisze: W tym, że przygnębiającą dla mnie sprawą jest ta STAGNACJA. ROK W ROK TO SAMO :x . Czy naprawdę nie ma już żadnej muzyki (nowej lub starej) do poznania lub odkrycia na nowo? Przecież dla przykładu same tylko lata 70-te to, na Boga, nie wyłącznie PROG ROCK !!! A gdzie są Patti Smith, Television, Blondie, The Ramones, The Clash, Iggy Pop, David Bowie, The Stranglers, Talking Heads, Kraftwerk, Joy Division? Można by tak wymieniać, ale wśród nowych propozycji i tak pojawiają się cały czas Ci sami wykonawcy. Jest tylko kwestia czy ma być "Komu bije dzwon" czy "Gdy nie ma dzieci".
Stagnacja oznacza to, ze piosenki muszą być rzeczywiście tak dobre, że żadne inne nie są w stanie ich przebić. Nie zapominaj, ze to ludzie głosują na te utwory, a nie redaktorzy prowadzący listę. Założę się, że wiele osób rezygnuje z głosowania na te piosenki z czołowki listy, bo chce zmian, ale za to dochodzą nowi, którzy zauroczają się tymi genialnymi piosenkami i dlatego pozostaj bez zmian. To świadczy o klasie piosnenek- nieśmiertelności, a takie powinny być w czołowce listy.
Top wszech czasów rządzi sie innymi prawami niż lista cotygodniowa.
Z resztą zmiana na topie jest nieubłagalna. Rok po roku zmienia się pokolenie i na liście zostają ze starych utworów tylko piosenki-ikony, a resztę zajmują popularni dziś wykonawcy.
Tendencje zmianowe są bardzo widoczne. Po pierwsze Archive od dwóch lat jest w czołówce. Po drugie coraz wyzsze pozycje Pink Floydów, coraz niższe Queen, The Beatles, Janis Joplin itd.
PS pisze: Łudziłem się, że ukazująca się właśnie na płytach "Kolekcja LP3" przypomni słuchaczom Trójki zespoły, które tworzyły historię tego radia w latach 80-tych (Maanam, Lady Pank, Oddział Zamknięty, Aya RL, Klaus Mitffoch, tiLt) i nastąpi w TWC wreszcie jakieś przetasowanie.
No właśnie. Sam siebie zaprzeczasz- to są te zmiany na liscie. Wcześniej ci wykonawcy byli w topie, teraz spadli.
PS pisze: Patti Smith, Television, Blondie, The Ramones, The Clash, Iggy Pop, David Bowie, The Stranglers, Talking Heads, Kraftwerk, Joy Division[/b]?
Najwyraźniej nie sa tak poularni, zeby zwojowac top.
PS pisze:Jeżeli jedynym świeżym utworem na 100 (!!!) jest “Bitter Sweet Symphony”, to po co własciwie było czekać rok na tę listę? Żeby przekonać się, że jedna piosenka awansowała z 9 na 8, a inna z 18 na 16?
Świeżych" utworów jest więcej- takich jak "Do kołyski", "Again", 'Długość dźwieku samotnoości", ""Trudno nie wieżyć w nic"
PS pisze: Mówiąc krótko, moim skromnym zdaniem, ta zabawa wymaga gruntownej reformy. Ale to tylko moja odosobniona opinia.
Po co na siłę zmieniać? Jak ludziom się to podoba- a się podoba i skoro głosują tak a nie inaczej ja nie widzę motywu do narzekań.
Znacznie częściej spotykam się z opiniami o tęskocie do niektórych piosenek, których już nie ma w topie, a były one pod koniec stawki. To co by było, gdyby tak zabrakło kilku piosenek ze ścisłej czołowki?
Sam jak wcześniej napisałeś brakuje Ci niektórych utworów, które spadły z top 100, a to jest przeciez skutek zmian na topie.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: cd

Post autor: kajman »

airborn pisze:W pierwszych Topach pojawiał się brutalnie wycięty z Gates... końcowy fragment Soon.
Nie tylko w topach, ale (i to chyba jeszcze częściej) w muzykach ciszy. Ostatnio doszły mnie słuchy, że w l. 80-tych wydano to na singlu.
airborn pisze: A co tu jest do narażania? IMO to truizm jest :). "A Trick..." to dla mnie najlepsza płyta Genesis ever. A jej obszerne fragmenty (no, z dwa kawałki: Entangled i Ribbons) słyszałem pierwszy raz w życiu w porannej audycji Zapraszamy do Trójki (tak!) Grzegorza Miecugowa. To był rok 1991 bodaj.
1. Po prostu kilku prezenterów muzycznych i wielu ludzi, z którymi rozmawiałem lansowało tezę, że Genesis skończył się z odejściem Gabriela, czego nigdy nie byłem w stanie zrozumieć.
2. Która płyta Genesis jest dla mnie best to trudno mi powiedzieć, bo prawie wszystkie oceniam niezwykle wysoko. Z okresu do Hacketa moim zdaniem właściwie tylko From Genesis.. i Baranek są słabsze od pozostałych.
3. Mam wrażenie, że Ripples a nie Ribbons.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:
PS pisze: Patti Smith, Television, Blondie, The Ramones, The Clash, Iggy Pop, David Bowie, The Stranglers, Talking Heads, Kraftwerk, Joy Division[/b]?
Najwyraźniej nie sa tak poularni, zeby zwojowac top.
Spora część z tych wykonawców nie ma na to szans, bo ich piosenek nie ma w zestawie do głosowania.
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: cd

Post autor: airborn »

>1. Po prostu kilku prezenterów muzycznych i wielu ludzi, z którymi rozmawiałem lansowało tezę, że Genesis skończył się z odejściem Gabriela, czego nigdy nie byłem w stanie zrozumieć.

Ludzie mają różne opinie, ale o których prezenterów chodzi?

>3. Mam wrażenie, że Ripples a nie Ribbons.

Słuszne :).
Dodam, że o "Entangled" Marek N. zawsze powtarzał, że to jego zdaniem najpiękniejszy fragment całej muzyki lat 70. Tym bardziej nie mogę więc zrozumieć, czemu zupełnie nic starego Genesis nie ma w zestawie do głosowania.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: cd

Post autor: kajman »

airborn pisze:Ludzie mają różne opinie, ale o których prezenterów chodzi?
To była w latach 80-tych dosyć powszechna opinia, ale po 20 latach trudno mi nazwiskami rzucać.
airborn pisze:Dodam, że o "Entangled" Marek N. zawsze powtarzał, że to jego zdaniem najpiękniejszy fragment całej muzyki lat 70. Tym bardziej nie mogę więc zrozumieć, czemu zupełnie nic starego Genesis nie ma w zestawie do głosowania.
Ja także.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: cd

Post autor: kajman »

airborn pisze:Ludzie mają różne opinie, ale o których prezenterów chodzi?
To była w latach 80-tych dosyć powszechna opinia, ale po 20 latach trudno mi nazwiskami rzucać.
airborn pisze:Dodam, że o "Entangled" Marek N. zawsze powtarzał, że to jego zdaniem najpiękniejszy fragment całej muzyki lat 70. Tym bardziej nie mogę więc zrozumieć, czemu zupełnie nic starego Genesis nie ma w zestawie do głosowania.
Ja także.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Dopiero dzisiaj wyniki umieścili na stronie Trójki:
http://www.polskieradio.pl/trojka/top/top2006.asp
ODPOWIEDZ