TOP nowości - nr 14.

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOP nowości - nr 14.

Post autor: Sundrajta »

Zaczyna się od miłych dźwięków, moje nocne przesłuchanie nowości. A to właśnie C Duncan, którego poprzednią piosenkę dodałem do mojej listowej 20-stki. I tamta jest jednak lepsza. Także TfF jest tu z kolejną, trzecią już propozycją i ta też jest najsłabsza, chociaż jak dotąd żadna mnie nie przekonała, a obie osiągnęły na liście umiarkowany sukces. Za to Sting (tym razem w duecie z nieznanym mi Rayem Chenem) w każdej piosence mi podchodzi, a tu jeszcze nie było tej najlepszej, wygląda więc na to że Yacy ma rację i ten artysta wydał najlepszą płytę w XXI wieku. 8) To samo spokojnie mogę napisać o Placebo (choć chyba żadnej poprzedniej ich płyty nie poznałem dotąd w całości), ten numer chwycił mnie dopiero za drugim razem, ale to i tak świetny wynik.
Zdaje się, że mam dobrą porę na słuchanie, bo nawet Igo brzmi doskonale, rzecz jasna w swej dyskotekowej klasie. Ladaco to chyba chce korzystać z sukcesu Bluszcza i leci w podobne klimaty i chyba nie końca to się sprawdza. Voo Voo w ostatnich latach nagrywało genialne płyty, chociaż już ta ostatnia jakby siadła i ten utwór potwierdza mi że pewna koncepcja się wypaliła! Słyszę w tej kolaboracji (to u Wojtka częste) jedynie echa świetności, niby wszystko gra, ale to już nie to? AC to jakaś pokręcona formacja, tyle że kompletnie nie z mojej bajki, ale nie powiem że to jest całkiem słabe. Dwaj panowie K, to już w ogóle są o lata świetlne od tego czego lubię sobie samemu posłuchać. I dlatego z oceną ich dziełka nie zaszaleję. Stromae z drugim kawałkiem na liście, ale to właśnie ten dopiero wciska mnie w fotel choć też to nie moje klimaty, zwłaszcza instrumentalne. Niby Red Vox raczy nas cięższym brzmieniem lecz jakoś do mnie to nie trafia, przechodzi zupełnie bokiem. A podejrzewam, że ktoś ich znalazł szukając czegoś od zespołu, którego nazwa różni się tylko jedną literą. :mrgreen:
Tilaw z wokalistką Kwiatu Jabłoni wypada bardzo sympatycznie, choć mam dziwne przeczucie, że już kiedyś słyszałem tę melodię...
Domagała mam ogromny talent do pisania takich kołyszących się melodii, które bardzo łatwo wpadają w ucho. Niektórzy ich nie lubią, ale nie ja, bo takie prawie regałowe rytmy biorą mnie do tańca. ChT kojarzyło mi się dotąd z mocniejszymi dźwiękami, a to jest takie leciutkie i trochę za mało ambitne. Abba w jakby lepszym nagraniu od tego wcześniejszego, ale czy to już coś co mnie zauroczy kompletnie, jeszcze nie wiem? :cwany:

1. [8,0] Sting feat. Ray Chen — WHAT COULD HAVE BEEN
2. [7,5] Placebo — TRY BETTER NEXT TIME
3. [7,0] Paweł Domagała — DZIECI U DZIADKÓW
4. [6,5] Stromae — L'ENFER
5. [6,5] T.Love oraz Kasia Sienkiewicz — POCHODNIA

-----------------------------------------------------------------
[6,0] Abba — KEEP AN EYE ON DAN
[5,5] Igo — HELENA
[5,5] Red Vox — CHOKING ON THE SPITE
[5,0] Tears for Fears — BREAK THE MAN
[5,0] Voo Voo oraz Masha Natanson — ŁAJBA
[4,5] C Duncan — HEAVEN
[4,5] Cheap Tobacco — TAŃCZ TAŃCZ
[4,0] Ladaco — JEZIORO ŁABĘDZIE
[3,5] Animal Collective — WALKER
[2,5] Kae Tempest feat. Kevin Abstract — MORE PRESSURE
kajman
Posty: 64168
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOP nowości - nr 14.

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze: pt sty 28, 2022 2:47 am tu jeszcze nie było tej najlepszej, wygląda więc na to że Yacy ma rację i ten artysta wydał najlepszą płytę w XXI wieku
Na wszelki wypadek napiszę, że to nagranie nie pochodzi z płyty Stinga tylko z jakiegoś soundtracku. Bo z Twojej wypowiedzi nie wynika, że to wiesz.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOP nowości - nr 14.

Post autor: Sundrajta »

No nie wiedziałem, a powinienem coś zacząć podejrzewać po tym fiuciku. :wink:
Chociaż ten fakt wcale nie musi zmienić mego zdania o tej płycie, tylko będę musiał znaleźć czas na jej posłuchanie, bo na razie go nie mam...
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: TOP nowości - nr 14.

Post autor: TStudent »

Niby mamy "już" końcówkę stycznia, a nastroje na Forum niczym w słynnym Blue Monday, więc myślę, że trzeba oddać ten nastrój jakoś. ;)

No więc żadnych, ale to żadnych zaskoczeń nie ma, na podium wielkie nazwiska z jak widać całkiem wielkimi notami, tylko pewnie kajman zauważy, że kolejność podium mogłaby chociaż być odwrotna. ;)

1. [7,27] T.Love feat. Kasia Sienkiewicz - POCHODNIA
------------------------------------------------------------------------------
2. [6,50] Sting feat. Ray Chen - WHAT COULD HAVE BEEN
3. [6,32] Voo Voo feat. Masha Natanson - ŁAJBA

------------------------------------------------------------------------------
4. [5,75] Stromae - L'ENFER
5. [5,73] Placebo - TRY BETTER NEXT TIME

------------------------------------------------------------------------------
6. [4,95] Cheap Tobacco - TAŃCZ TAŃCZ
7. [4,75] ABBA - KEEP AN EYE ON DAN

------------------------------------------------------------------------------
8. [4,15] Tears For Fears - BREAK THE MAN
9. [4,10] Paweł Domagała - DZIECI U DZIADKÓW
10. [4,05] Animal Collective - WALKER
11. [4,00] Ladaco - JEZIORO ŁABĘDZIE
12. [3,95] Red Vox - CHOKING ON THE SPITE
13. [3,95] Igo - HELENA

------------------------------------------------------------------------------
14. [3,05] C Duncan - HEAVEN
15. [2,90] Kae Tempest feat. Kevin Abstract - MORE PRESSURE


Po dyszce i zerze dostało się Łajbie oraz Tańcz tańcz (czyli Hej hej ;)). I to by było na tyle z maksymalną rozpiętością not. W sumie były cztery dziesiątki i dwanaście zer, a zatem dziesiątki stanowiły 25% ogółu skrajności. Jakież to było proste.

A teraz miło mi powitać debiutantów w tej zabawie: mateusza15 i Seadrę. :D Dzięki temu i frekwencja była najwyższa w historii zestawów na TOPnowości Listy Radia 357. :D A może i dzięki temu średnia ocen wzrosła niemal o 0,5 pkt. :D

Wśród oceniających nieco dłużej prym w zadowoleniu wiedli TStudent (+1,49 pkt., hmmm, to już powoli staje się nudne :lol: ) oraz temik3 (+0,80 pkt. :)). Tylko dwójka oceniających tydzień temu była mniej zadowolona: 4989341 (-0,18 pkt.) oraz Yacy (-0,29 pkt.).

Tytuł "najbliżej średniej wszystkich ocen" wędruje zaś do 4989341 - o 0,17 pkt. poniżej.

W punktowym podsumowaniu nie wiem, czy była już taka sytuacja, że wystąpiły trzy pary utworów będących ex aequo na tych samych miejscach i dosłownie nic nie było w stanie tego rozstrzygnąć. A T.Love z Kasią zainkasowali pokaźną przewagę.

1. 49 T.Love feat. Kasia Sienkiewicz - POCHODNIA
2. 28 Placebo - TRY BETTER NEXT TIME
3. 27 Voo Voo feat. Masha Natanson - ŁAJBA

4. 25 Sting feat. Ray Chen - WHAT COULD HAVE BEEN
5. 21 Stromae - L'ENFER
6. 18 Cheap Tobacco - TAŃCZ TAŃCZ
7. 12 Kae Tempest feat. Kevin Abstract - MORE PRESSURE
8. 11/3 Igo - HELENA
8. 11/3 Ladaco - JEZIORO ŁABĘDZIE
10. 6 Tears For Fears - BREAK THE MAN
11. 5/2 Paweł Domagała - DZIECI U DZIADKÓW
11. 5/2 ABBA - KEEP AN EYE ON DAN
13. 3/2 Red Vox - CHOKING ON THE SPITE
14. 3/1 Animal Collective - WALKER
14. 3/1 C Duncan - HEAVEN
kajman
Posty: 64168
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOP nowości - nr 14.

Post autor: kajman »

Zestaw odebraliśmy niby podobnie niż zwykle, bo tylko o 0,004 niżej, ale tylko dwie osoby z ośmiu oceniły go pozytywnie. Nota bene jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby różnica między skrajnymi odbiorami była taka mała. Tym razem najbardziej zadowolony okazał się temik3, najmniej Sundrajta.
0,410 temik3
0,235 Artur
-0,010 TStudent
-0,068 Yacy
-0,091 4989341
-0,131 Radzix
-0,176 kajman
-0,199 Sundrajta
ODPOWIEDZ