Głosowanie na 14 notowanie LP357

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: TStudent »

Konrad pisze: sob sty 22, 2022 6:38 pmJa co tydzień sprawdzam notowanie, ale niestety jest ogromna stagnacja na liście i to mnie zniechęca.
No jest, ale co poradzić. ;)
Konrad pisze: sob sty 22, 2022 6:38 pmJeszcze w kwestii prowadzącego. Lubię pana Marcela. Jak prowadził LP3 to widać było jego energię, jakąś świeżość. W tej chwili to mam wrażenie jakbym słuchał poranku wieczorową porą. Może dobrze byłoby gdyby prowadzenie listy powierzyć komuś z młodego pokolenia przed 30-ką.
No to właśnie o to chodzi: żeby Marcel nie sprawiał specjalnie wrażenia zmęczonego całym tygodniem ciężkiej pracy (bo jednak ma aż cztery ranki w tygodniu). Poza tym piątkowy wieczór często jest wykorzystywany na różne imprezy, spotkania ze znajomymi i te de. Natomiast na LP3 takiego poczucia, że jest kontakt ze słuchaczami i dobra zabawa, w przypadku Marcelowych zastępstw było relatywnie mało podług tego, co jest teraz. Takie było przynajmniej wrażenie po jednym wysłuchanym dotychczas notowaniu.
Natomiast mnie niestety trochę ta stagnacja, ale w kontekście wykonawców, skłania raczej ku temu, że wolę po prostu słuchać swojej listy niż włączać LP357 w te piątkowe wieczory. Ale ostatnio nawet na swoją listę nie mam siły. Lubię słuchać, ale zmęczenie całym tygodniem pracy naprawdę daje o sobie znać i jak tak dalej pójdzie, to wkrótce zrezygnuję przynajmniej z regularnych nasłuchów (a to, że tak się stanie, nie ulega chyba wątpliwości z racji na wchodzenie stopniowo na coraz wyższe levele dorosłości, i chociaż nie mam szczególnych zobowiązań w rodzinie ani nawet kobiety, ale jednak szczególnie wiosną i latem trochę obowiązków jest np. na podwórku, o które trzeba zadbać).
Konrad pisze: sob sty 22, 2022 6:38 pmMam też wrażenie, że obecne audytorium listy w większości stanowią osoby w wieku 40+ a takim z racji obowiązków tudzież innych czynności zwyczajnie nie starcza czasu i ochoty na słuchanie nowości. Wola więc popierać artystów, których znają.
Nie do końca. Sokoła akurat lubi głównie pokolenie obecnych 20-, 30-latków (co nie znaczy, że nie doceniają go nieco starsi, ale tak w ujęciu statystycznym patrząc chyba napisałem prawdę). Z Bluszczem, zdaje się, jest podobnie. Męskie? Tu chyba wiek nie ma znaczenia z tego co kojarzę.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

jollyroger72 pisze: sob sty 22, 2022 6:59 pm 1. Miałem się nie odzywać, ale...
Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 6:34 pm I nie ma co się wyzłośliwiać (...)
2. Neo, UZMYSŁÓW w końcu sobie, że ktoś inny ma inne zdanie niż Twoje i je tutaj wyraża. Takie jego prawo i żadna to złośliwość. To jest po prostu
K R Y T Y K A. To, że Ty (i wtórujący kajman) zażarcie bronicie wszystkich czynów, jakie podejmują osoby wokół tej listy, nie oznacza, że inni nie mogą swojego zdania tutaj przedstawić.
1. I szkoda, że zmieniłeś zdanie, bo
2. Podkreślony tekst jest kompletną nieprawdą i wypraszam sobie takie insynuacje. Żeby było zabawniej linijkę niżej cytujesz moją wypowiedź o tym, że popełnili mnóstwo błędów - to jest dopiero logika i konsekwencja - moje gratulacje!
A co do krytyki, to wiem, że to jest krytyka, tylko pytanie, czemu ona służy? Wyładowywaniu swoich frustracji? Bo coraz częściej odnoszę takie wrażenie.
Robert pisze: sob sty 22, 2022 7:07 pm jeżeli to chcenie to paniczny strach przed patronami i ich porfelami i śmieszne ankiety to...
Zresztą. Zawsze przecież można zwalić na słuchaczy. No wicie, próbowaliśmy. Czekam, obserwuję.
Wiesz, ja na to patrzę w ten sposób, że nie chcą niczego robić autorytatywnie z szacunku dla Patronów. Czy to jest dobre działanie to inna sprawa. Ale nie sądzę, żeby jakaś większa liczba osób zrezygnowała z patronowania tylko dlatego, że teraz np. zarządzonoby zakaz powrotów. Pewnie nienajlepszy był pomysł z pierwszą ankietą, ale wierzę, że chcieli dobrze, a wyszło jak wyszło (jak to często w demokracji, większość rzadko kiedy ma "rację", bywa podatna na manipulacje itd.). A teraz trudno byłoby się im wycofać. Natomiast ja mam nadzieję, że głosujący pójdą po rozum do głowy, bo chyba większości jednak mimo wszystko nie zależy na takiej stagnacji...
Czekamy i obserwujemy razem, ja też jestem dość sceptyczny, bo to co działo się pod koniec funkcjonowania LP3 nie wróży niczego dobrego, ale mam nadzieję, że choć trochę uda się to wszystko zmienić na lepsze, bo nie za bardzo widzę dla siebie alternatywę.

TStudent, Sokół nie jest tu żadnym wyjątkiem. Osoby wychowane na Fasolkach to roczniki początku lat 80. i starsze, więc wszystko się zgadza, bo raczej ich udział jest tutaj kluczowy.
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2022 7:40 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 7:28 pm Żeby było zabawniej linijkę niżej cytujesz moją wypowiedź o tym, że popełnili mnóstwo błędów - to jest dopiero logika i konsekwencja - moje gratulacje!
Tak, zażarcie bronicie. Swoimi epistołami usprawiedliwiacie te popełnione błędy. W mojej ocenie jest to ZAŻARTA OBRONA i mam prawo do takiego stwierdzenia.
Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 7:28 pm A co do krytyki, to wiem, że to jest krytyka, tylko pytanie, czemu ona służy?
A temu, że wyrażam swoje zdanie. Chciałbyś w tych wątkach mieć kółko wzajemnej adoracji?
Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 7:28 pm Wyładowywaniu swoich frustracji?
Twoje skojarzenia podążają w coraz bardziej abstrakcyjnych kierunkach. Krytykuje się z różnych powodów. Mądry ze słów krytyki wyciąga wnioski, głupi nadal tapla się w szambie... I żebyś nie pomyślał, że te słowa dotyczą Ciebie.
Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 7:28 pm I szkoda, że zmieniłeś zdanie
Bardzo mi przykro...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

Ale, przepraszam, jakie my, forowicze, mamy wyciągać wnioski ze słów krytyki listy? Chyba że zakładasz, że redakcja śledzi na bieżąco forum, ale chyba są małe szanse.
A stwierdzenie, że zażarcie bronię wszystkich czynów, których dokonuje redakcja jest oczywistą nieprawdą, bo nieraz ich krytykowałem, co zostało też tu podkreślone. Takie są fakty - skoro uważasz, że skoro tak to tym gorzej dla nich, Twoja sprawa oczywiście.
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2022 7:54 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Robert »

Krytyka. Konstruktywna krytyka. Czemu ma służyć ? Pewnie temu samemu co prawienie na prawo i lewo morałów...
Zlikwidować opozycję ? Toż to totalitaryzm. Domyślam się, że zwolenników Dobrej Zmiany na forum nie brakuje :) Ale już na spokojnie. Wszyscy, którzy zabierają głos w dyskusji mają na względzie szeroko pojęte Dobro Listy. Niektórzy ubrani trochę w rożowe okulary, trochę imitujący troskę, niektórzy wyposażeni w cięższy oręż. Argumenty jednych i drugich są warte rozważenia. Nie ma jednego lekarstwa na uzdrowienie obecnej sytuacji...
I nie ma pewności, że jakiekolwiek istnieje...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: TStudent »

Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 7:28 pmTStudent, Sokół nie jest tu żadnym wyjątkiem. Osoby wychowane na Fasolkach to roczniki początku lat 80. i starsze, więc wszystko się zgadza, bo raczej ich udział jest tutaj kluczowy.
Jeśli chodzi o Fasolki to i owszem, tak, raczej obecne czterdziestki i pięćdziesiątki, ale jednak jeżeli dominują, to tylko w refrenie. Natomiast Sokół to gros piosenki, bo zwrotki, stawiałbym, że to może być w granicach 70% zawartości piosenki, ale w refrenie po drugiej zwrotce też się pojawia.
jollyroger72 pisze: sob sty 22, 2022 7:36 pmSwoimi epistołami usprawiedliwiacie te popełnione błędy. W mojej ocenie jest to ZAŻARTA OBRONA i mam prawo do takiego stwierdzenia.
Chyba żartujesz. My właśnie wyciągamy te błędy. Przecież w poprzednich epistołach wyraźniem napisał, co mi się nie podoba. Mogę je najwyżej czymś uzasadniać metodą dedukcji, ale jako niskopłatny Patron akurat mam niewielki wpływ na stan rzeczy.
Robert pisze: sob sty 22, 2022 7:53 pmDomyślam się, że zwolenników Dobrej Zmiany na forum nie brakuje :)
Sam onegdaj nim byłem, ale od początku pandemii wkurza mnie. No chyba że dzięki temu nastanie NWO, które jednak będzie polegało na tym, że będzie w tym kraju odrobinę więcej dobroci dla człowieka i poszanowania dla środowiska. Ale to już wybitny offtop. ;)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

Robert pisze: sob sty 22, 2022 7:53 pm Wszyscy, którzy zabierają głos w dyskusji mają na względzie szeroko pojęte Dobro Listy.
Jesteś pewny, że tak jest w 100%? Ja mam pewne wątpliwości, ale jeśli by tak było, to oczywuście każda krytyka mile widziana. Tylko... jest krytyka (jeszcze super, jeśli jest konstruktywna) i jest krytykanctwo. I ja mam wrażenie, że coraz częściej mamy tu do czynienia z tym drugim zjawiskiem. Trochę to mi zaczyna wyglądać jak kopanie leżącego i to mi się średnio podoba, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby wszyscy tak bardzo tu ubolewali nad tym, że ta sytuacja z listą tak obecnie wygląda...

TStudent, tu nie chodzi o to, ile kogo jest procent, tylko co przyciągnęło słuchaczy, a jeszcze wcześniej redakcję do tego kawałka. I jakoś nie łudzę się, że to był Sokół :) (który nota bene jest po 40. i jego słuchacze są raczej niewiele młodsi zapewne).
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2022 8:03 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 7:42 pm Chyba że zakładasz, że redakcja śledzi na bieżąco forum, ale chyba są małe szanse.
Nie, tego nie zakładam, że Nas podczytują. Jednak robią to na swojej stronie facebookowej.
Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 7:42 pm (...) bo nieraz ich krytykowałem, co zostało też tu podkreślone.
Być może czasem tak, ale... Czy na FB to uczyniłeś? Tydzień temu przeczytałem tam dziesiątki krytycznych komentarzy. Jakoś znajomych mi twarzy nie zauważyłem.
Ale nie moje to zmartwienie. I na tym poprzestańmy.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

Pisałem w wątku dla Patronów ostatnio. Akurat znajomych "twarzy" było tam kilka, tadzio, neon.ka. Tadzio bardzo fajnie tam wypunktował kilka ciekawych pomysłów. Podziwiam w ogóle, że chciało Ci się tyle przeglądać, mnie szkoda było czasu i nerwów (bo widziałem w tym wątku też jakąś ostrą wycieczkę ad personam niezwiązaną z tematem). Ale rzeczywiście, nie ma sensu dalej tego ciągnąć tu.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: TStudent »

Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 8:00 pmTStudent, tu nie chodzi o to, ile kogo jest procent, tylko co przyciągnęło słuchaczy, a jeszcze wcześniej redakcję do tego kawałka. I jakoś nie łudzę się, że to był Sokół :) (który nota bene jest po 40. i jego słuchacze są raczej niewiele młodsi zapewne).
1) Redakcję to może i Fasolki przekonały, ale co z tego.
2) Nie wiem, jak dużo wcześniej Sokół coś nagrywał, ale pierwsze znane mi nagranie to okolice 2009. Wtedy w dorosłość wchodziły roczniki gdzieś pomiędzy połową lat 80., a początkiem lat 90., a to już jednak trzydziestki są w tym momencie, a nie czterdziestki. Poza tym i tak wielki hit, czyli To było na melanżu był grany także na Szkolnym Dniu Sportu (czy też Dziecka), a ja miałem wtedy całe boże 12 lat i jeszcze w podstawówce.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: temik3 »

jollyroger72 pisze: sob sty 22, 2022 8:03 pm Nie, tego nie zakładam, że Nas podczytują. Jednak robią to na swojej stronie facebookowej.
Wiesz moim zdaniem gdyby podczytywali to pewnie żadnej zmiany by nie było, może było by jeszcze gorzej.
jollyroger72 pisze: sob sty 22, 2022 8:03 pm Być może czasem tak, ale... Czy na FB to uczyniłeś? Tydzień temu przeczytałem tam dziesiątki krytycznych komentarzy. Jakoś znajomych mi twarzy nie zauważyłem.
Ale nie moje to zmartwienie. I na tym poprzestańmy.
No ja widziałem tam mnóstwo "wychwalania tego co się dzieje z tą listą", no i faktycznie ciężko było tam spotkać znajome twarze. Ale to akurat mało ważne. Wystarczy, że tutaj naczytam(łem) się jaka to świetna lista, no ale zauważyłem też, że samo zachwyt przerodził się w choć trochę krytyki. Tylko zastanawiam się czemu nie jesteśmy się w stanie przyznać to tego zachwytu przed kilku tygodni, nie jest to trudne. Ja jestem tego zdania, że początek listy był kosmicznie tragiczny, ale ostatnie trzy tygodnie nastąpiła poprawa mimo tego, że nadal jest jeszcze słabo w wielu aspektach to istnieje szansa, że w przyszłości może być jeszcze lepiej. Jednak...
Robert pisze: sob sty 22, 2022 5:48 pm A dodanie kolejnego utworu C Duncan bez usunięcia poprzedniego, dwa utwory FKA twings... itd itp. Przecież jak czyścić, to chyba już porządnie. A co powiedzieć o takiej sytuacji, niejako potwierdzającej panujący chaos. Nowy projekt muzyczny Anieli. Pewnie słuchacze Radia 357 wiedzą, kto za tym stoi. Ciekawi mogą poszperać :) Ale do rzeczy. Zespół promuje singiel, rozmowa w czasie audycji, którą prowadzą wspólnie Ola Budka i Antoni Grudniewski, prezentacja utworu itd. Nagle nadchodzi piątek i ten sam Antoni Grudniewski, który dołączył do zespołu listy ''zapomina'' wklepać do zestawu nowość... Czyli reasumując - zauważamy, gramy, promujemy zespół, muzycznie raczej nie z mojej bajki, a zamiast niego dodajemy do zestawu niektóre kawałki, które z dużym prawdopodobieństwem nigdy nie zostaną zagrane... Bawmy się.
Tu myślę, że Robert zawarł całą prawdę o beznadziejności tej listy. Jeśli ta lista ma mieć jakiś szacunek to jak może go mieć skoro zestaw jest czyszczony "co popadnie pod rękę to wyrzucimy" Jeden utwór wypadł po za 42 to go usuwamy, drugi wypadł ale dajmy mu szansę powrotu. Paranoja!!! Gramy płytę Duran Duran ale singla do zestawu nie dodamy bo lepiej czwartego Organka. Saxon, Scorpions wydają single a po co ich dodawać? Żeby przypadkiem nie poczyściły "Naszej stajni" w czołówce. Lepiej dodać 16 nowości i się tym chwalić, a grać z nich i tak tylko te, które są związane z Nami. No ale każdy widzi to inaczej.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

temik3 pisze: sob sty 22, 2022 8:32 pm Jeśli ta lista ma mieć jakiś szacunek to jak może go mieć skoro zestaw jest czyszczony "co popadnie pod rękę to wyrzucimy"
Ty to widzisz, ale inni próbują szukać klucza, według którego utwory są usuwane. Takie dorabianie ideologii do zaistniałego zdarzenia...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

TStudent pisze: sob sty 22, 2022 8:28 pm 1) Redakcję to może i Fasolki przekonały, ale co z tego.
2) Nie wiem, jak dużo wcześniej Sokół coś nagrywał, ale pierwsze znane mi nagranie to okolice 2009. Wtedy w dorosłość wchodziły roczniki gdzieś pomiędzy połową lat 80., a początkiem lat 90., a to już jednak trzydziestki są w tym momencie, a nie czterdziestki. Poza tym i tak wielki hit, czyli To było na melanżu był grany także na Szkolnym Dniu Sportu (czy też Dziecka), a ja miałem wtedy całe boże 12 lat i jeszcze w podstawówce.
1) Myślę, że nie tylko redakcję, praktycznie jestem tego pewien.
2) Widzisz, a ja wiem, że on zaczynał w WWO pod koniec lat 90.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: kajman »

Nie zwalajmy wszystkiego na redaktorów. Jeżeli wyniki są takie jakie są to w znacznym stopniu wina głosujących. I żadne zmiany systemowe problemu nie rozwiążą. Ludzie będą głosować cały czas na to samo, co by to nie było. Po prostu ludzie przywiązują się do piosenek i jeszcze bardziej do nazw(isk). Owszem, brakuje trochę muzyki, która była na LP3, ale nawet jeżeli taki utwór by wszedł to zaległby zamiast tych, które są. Trochę by pomogło granie częściej mniej znanych rzeczy (za czym jak najbardziej jestem), ale obawiam się, że to niewiele zmieni.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: temik3 »

kajman pisze: sob sty 22, 2022 10:11 pm Nie zwalajmy wszystkiego na redaktorów. Jeżeli wyniki są takie jakie są to w znacznym stopniu wina głosujących. I żadne zmiany systemowe problemu nie rozwiążą. Ludzie będą głosować cały czas na to samo, co by to nie było. Po prostu ludzie przywiązują się do piosenek i jeszcze bardziej do nazw(isk). Owszem, brakuje trochę muzyki, która była na LP3, ale nawet jeżeli taki utwór by wszedł to zaległby zamiast tych, które są. Trochę by pomogło granie częściej mniej znanych rzeczy (za czym jak najbardziej jestem), ale obawiam się, że to niewiele zmieni.
Głosujący dostaje od redaktorów produkt ładnie opakowany na tacce i na niego głosuje, a że słuchając audycji ciągle słyszy Daria, Zalew, MG, Fisz, Kaska itd. to nie odważy się głosować na coś innego. Czyja to jest wina? Głosującego? Zresztą jak na coś innego zagłosuje jak tego nie słyszy? Owszem ludzie przywiązują się do piosenek i nazwisk, ale jak masz ich tylko kilka to jak możesz zagłosować na inne. Kajman, moim zdaniem mówienie że brakuje muzyki z LP3 to troszkę nie do końca, ona jest, tylko nikt jej nie gra. Wystarczy po nią sięgnąć. W LP3 była masa coverów itd, wszyscy mieli tego dość, a teraz powstaje nowa lista i nagle jest cudownie, no przepraszam po jaką cholerę znów zapychać listę nimi. Pamiętasz na jakiej zasadzie wypromowało się Again? Prosty przykład i Ty piszesz, że to niewiele zmieni. Jak czegoś nie zrobisz to nie zobaczysz efektu. Piosenka dnia T.Love czy ich trzeba grać na umór? Ale może nie mam racji.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

Ale te inne nazwiska i nazwy słychać na antenie, naprawdę. Tyle że albo ktoś nie zapamięta danego wykonawcy, albo zapomni potem zagłosować... zwykłe ludzkie sprawy. I głosuje po prostu na to, co zna i lubi (i piosenki dnia bywały przeróżne, nie tylko popularni wykonawcy i raczej niewiele to dawało). Koło się zamyka (oczywiście kształt i zasady jakie są teraz nie pomagają, delikatnie mówiąc, ale to już chyba wszyscy wiemy). "Again" to był tak naprawdę jednostkowy przypadek, raczej już nie do powtórzenia z różnych względów. Czasy się zmieniły, nawarstwiło się kilka różnych problemów i mamy to co mamy.
A co do krytyki jeszcze, to z mojej strony ona była także wcześniej, tylko nie z góry na dół wszystkiego. Bo ta lista jest dla mnie ważna, tak jak była kiedyś LP3, a może nawet ważniejsza, z uwagi na czasy, jakie obecnie nastały.
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2022 11:03 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 2 razy.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: kajman »

Nie sądzę, żeby słuchacz był taki tchórzliwy. Ale dyskusji na temat tego co ile razy leci nie podejmę, bo słucham tylko listy. I jeżeli chodzi o granie bądź nie to na LP3 często wysoko dochodziły utwory, których w Trójce nikt nie grał (np Luxtorpeda).
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: VILKI »

jedyną nadzieją na lepsze jutro tej listy są zasady. proste zasady. a nie taka samowolka że każdy może wypaść gdzie chce i wrócić kiedy chce :roll: lista sztywno oddzielona od "poczekalni". to co z tego że piosenka wypada jak za tydzień pewnie spowrotem wróci i tak w kółko. druga sprawa to jestem zdania że 7 utworów to ZDECYDOWANIE za mało jak na ten "przedsionek". ja ze swojego doświadczenia wiem że najbardziej osłuchiwałem się utworów na liście właśnie w poczekalni. i mimo wszystko wciąż się łudzę że to w końcu ... zatrybi odpowiednio :wink:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Robert »

Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 10:59 pmAle te inne nazwiska i nazwy słychać na antenie, naprawdę. Tyle że albo ktoś nie zapamięta danego wykonawcy, albo zapomni potem zagłosować... zwykłe ludzkie sprawy. I głosuje po prostu na to, co zna i lubi (i piosenki dnia bywały przeróżne, nie tylko popularni wykonawcy i raczej niewiele to dawało).
Nie. To tak nie działa. To samo danie podanie w wykwintny sposób inaczej smakuje niż zjedzone w obskurnym, barze przy stacji benzynowej. Podobnie jak z reklamami. W pamięć zapadają tylko te charakterystyczne, mające to coś. Utwór inaczej zapowiedziany, na ''chłodno'', bez refleksyjnie, ma inny wydźwięk i inaczej wpływa na świadomość i podświadomość słuchacza niż piosenka z otoczką, swoją historią i ciepłymi emocjami wokół. Podstawy socjotechniki. Dodając do tego natężenie i częstotliwość grania... 0:4 przed rozpoczęciem meczu.
Pewności nie mam, bo nigdy jej mieć nie będę, ale...
Teoretycznie zostaję dyrektorem muzycznym Radia z dużymi wpływami :) i z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością jestem w stanie wywrócić obecne zestawienie przy zachowaniu obecnej struktury oczywiście przy pomocy różnych spocjotechnik o 180 stopni :) Tylko, że już wtedy byłaby to manipulacja. W pewnym zakresie podobna do obecnej :)
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2022 11:31 pm przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysiek1996
Posty: 727
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Krzysiek1996 »

I jeszcze to, że za mało pozycji jest znanych, na LP3 było to 63, tu 42. Ja chciałbym wiedzieć co było blisko załapania się. Mógłby na przykład redaktor czytać miejsca 50-43 przed startem sekcji "o mały głos".
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

Robert, to tylko gdybanie, ale naprawdę, bardzo mocno wątpię, żeby Ci się udało. Dlaczego? Bo głosujący przyzwyczajają się do określonych nazwisk często przez lata i akurat ci słuchacze uwielbiają polską muzykę, więc np. ile byś nie promował tej zagranicznej, polskie nazwiska i tak będą na topie. Promowanie innych polskich wykonawców? To się już częściowo odbywa, ale OK, przyjmijmy, że nie z należytą atencją. Też nie sądzę, żeby taka zmiana bardzo wiele dała. Może udałoby się wypromować dwa, trzy nowe nazwiska czy nazwy, ale większość została by ta sama. To po prostu zawsze jest proces, jest wiele czynników, to nie jest takie proste, że "od teraz zaczynamy bardziej promować tych i tych i będzie sukces". Częściowo oczywiście może być, jeśli trafi to na podatny grunt i obecnie z tego co widzę takie próby są podejmowane, ale to nie wywróci nagle wszystkiego do góry nogami. Kaśka Sochacka zaczynała w Trójce od "Wiśni" - chwyciło i teraz jest gwiazdą. Może za chwile ktoś nowy się pojawi, ale czy "starzy wyjadacze" bardzo osłabną? Raczej mało prawdopodobne. Tak to niestety widzę.
Krzysiek1996 pisze: sob sty 22, 2022 11:30 pm I jeszcze to, że za mało pozycji jest znanych, na LP3 było to 63, tu 42. Ja chciałbym wiedzieć co było blisko załapania się. Mógłby na przykład redaktor czytać miejsca 50-43 przed startem sekcji "o mały głos".
Dobry postulat. Nie wiem czy ktoś o tym wcześniej pisał, ale jeśli jesteś patronem, proponuję umieścić go w odpowiednim miejscu.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Robert »

Nie napisałem, ile czasu by mi zajęło :) Przecież te 180 stopni to oczywiście tak dla uwupuklenia problemu. Przecież nie to jest sednem zagadnienia tylko mechanizmy, które wpływają bądź mogą wpływać na kształt zestawienia. A to w moim odczuciu ma w pewien sposób miejsce obecnie. I to nie jest fair...
Na bezludnej wyspie mogę przyzwyczaić się do jedzenia robaków, co nie znaczy, że jak w buszu pojawią się nagle jakieś inne produkty spożywcze :) , to ja ciągle będę je jadł i nie zmienię przyzwyczajeń. Człowieka jest się w stanie przyzwyczaić do wszystkiego.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: kajman »

Robert pisze: sob sty 22, 2022 11:28 pm Teoretycznie zostaję dyrektorem muzycznym Radia z dużymi wpływami :) i z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością jestem w stanie wywrócić obecne zestawienie przy zachowaniu obecnej struktury oczywiście przy pomocy różnych spocjotechnik o 180 stopni
W wynikach zmieni się niewiele, ale za to liczba patronów zmniejszy się o minimum 10%.
Krzysiek1996 pisze: sob sty 22, 2022 11:30 pm Mógłby na przykład redaktor czytać miejsca 50-43 przed startem sekcji "o mały głos".
To akurat jest dobry pomysł chociaż i tak pewnie większości słuchaczy koło ucha przeleci. Ale niech to będą utwory, które nigdy w top 42 nie były.
Neo01 pisze: sob sty 22, 2022 11:35 pm ale jeśli jesteś patronem
dodać że będącym na mordoksiążce.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: Robert »

kajman pisze: sob sty 22, 2022 11:56 pm
Robert pisze: sob sty 22, 2022 11:28 pm Teoretycznie zostaję dyrektorem muzycznym Radia z dużymi wpływami :) i z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością jestem w stanie wywrócić obecne zestawienie przy zachowaniu obecnej struktury oczywiście przy pomocy różnych spocjotechnik o 180 stopni
W wynikach zmieni się niewiele, ale za to liczba patronów zmniejszy się o minimum 10%.
Mógłbyś się zdziwić :) Na pewno lista poszłaby w kierunku różnorodności i zachowaniu właściwych proporcji utworów polskich/zagranicznych. Coś a la listy kartkowej, kiedy dopiero raczkowała i mogła wtedy znaleźć miejsce dla Bruce'a Springsteena, Stevie Nicks, Taylor Swift, System of a Down, Moby'ego czy Billie Eilish. W Top 10... Oczywiście, to była lista kartkowa, ale... różnicę widać gołym okiem. W jakim to poszło kierunku, wiadomo. Przypuszczam, że liczba patronów mogłaby polecieć w dół nawet o 20% :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Głosowanie na 14 notowanie LP357

Post autor: kajman »

Przyjąłem założenie, że zestaw utworów do głosowania byłby identyczny i na tym opierałem swoją wypowiedź. Bo jeżeli by były inne to oczywiście wyniki musiałyby być inne. Ale opierając się na tym samym materiale bazowym już nie tak.
Zablokowany