Głosowanie na 12 notowanie LP357

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1788
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Kruklanki »

Poprowadź Listę Piosenek w Radiu 357
Aktualna cena na 11.01.2022 to 18 259,57 zł. Jeszcze 19 dni.
https://allegro.pl/oferta/poprowadz-lis ... NLXnuyAJfA
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Robert »

Kruklanki pisze: wt sty 11, 2022 3:48 pm Poprowadź Listę Piosenek w Radiu 357
Aktualna cena na 11.01.2022 to 18 259,57 zł. Jeszcze 19 dni.
https://allegro.pl/oferta/poprowadz-lis ... NLXnuyAJfA
Ciekawe, kto robił opis :) Ale pomysł jak najbardziej...

Opis
Kultowa audycja, jedyna taka Lista w największym radiu internetowym w Polsce… Wciel się w rolę radiowej legendy i zapowiedz najbardziej świeże piosenki na antenie Radia 357.

Co to za audycja?
Lista Piosenek to znana w wielu domach w Polsce audycja z bogatą tradycją,...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

Przecież dalej jest: "którą w Radiu 357 urządziliśmy po swojemu, trochę na nowo". Oj nieładnie wycinać frazy z kontekstu :) (chociaż sformułowanie "najbardziej świeże" fakt, że niezbyt udane).
Pomysł super, a kwota już zawrotna, ale pewnie jeszcze ze dwa-trzy razy się powiększy :)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Robert »

Neo01 pisze: wt sty 11, 2022 5:59 pmPrzecież dalej jest: "którą w Radiu 357 urządziliśmy po swojemu, trochę na nowo". Oj nieładnie wycinać frazy z kontekstu :) (chociaż sformułowanie "najbardziej świeże" fakt, że niezbyt udane).
Nie widzę w tym nic niestosownego czy choćby nawet zmieniającego wydźwięk. Taki był mój zamiar, bo dla mnie to całkiem nowa lista, bez żadnej kontynuacji czy osadzeniu w historii. Podobnie zresztą jak kiedyś w Radiu Złote Przeboje...

Neo01 pisze: wt sty 11, 2022 2:46 pmNa antenie już drugi raz słyszałem apel o głosowanie na mniej oczywiste rzeczy. Ale czy takie apele coś dają, szczególnie w obecnej sytuacji? Raczej niewiele.
Zobacz, jak nagle potrafił zmienić się front i narracja redaktorów. Ogólnie rzecz biorąc jeszcze niedawno przy każdym wykonawcy ze ''stajni'' 357 przypominany był adres listy. Wystarczyło kilkadziesiąt krytycznych postów... Trochę dziwi, że wcześniej nie dało się zauważyć betonu i przewidzieć rozwoju sytuacji.
Wraca ''Wspieraj system''. Prowadzącym Stelka (na zmianę z A. Grudniewskim). Ciekawy jestem konwencji. Szczególnie w kontekście tego, co jeszcze niedawno mówił, że nie miałby nic na przeciwko, gdyby na liście były tylko wyłącznie polskie utwory... Ogólnie mam wrażenie, że większym priorytetem dla osób decyzyjnych będzie nie próba ''naprawienia'' listy, co załagodzenie lekkiego niezadowolenia patronów.
Przecież nie przestaną nagle grać swoim asami, szczególnie w sytuacji, kiedy zdecydowana większość z tych mocnych kart ma swoje stałe audycje lub stałe miejsce w Garażu czy jako goście. Naczynia połączone...
Dziecko troszkę wylało się z kąpielą, ale, żeby nastąpiły zmiany, nie można oczekiwać zmian, robiąc wciąż to samo... Coś musi być kosztem czegoś...
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: wt sty 11, 2022 8:34 am To nie redaktorstwo ma uznawać coś za dobre czy nie.
A ja uważam, że właśnie taka jest ich funkcja. I bardzo dobrze, że tak robią. Przy czym uważam, że tych propozycji powinno być więcej i zawierać więcej utworów, takich, które może trochę mniej ich zachwycają, ale mieszczą się w kategoriach, które oni uważają za dobre.
jollyroger72 pisze: wt sty 11, 2022 8:34 am Oni powinni dodać do zestawu
Wszystko co leci? Zenka, Sanah, Morświn Orkiestrę, klasyczny blues, awangardowy jezz, skrajny metal, techno, disco? No cóż, ja uważam, że nie i tym się różnimy.
Taka dosyć podstawowa sprawa z którą się z przedmówcami zgadza to to, że powinni promować wszystko, co jest w zestawie, a nie tylko niektóre utwory. Każda nowość w zestawie powinna być grana co najmniej dwa razy dziennie, a przynajmniej raz w najlepszych godzinach.
Robert pisze: wt sty 11, 2022 1:59 pm Trochę też mnie dziwi, że ''Radio'' potrafi dostrzec zjawiska, które są ''na Topie'' (Mata), nie burzą w drastyczny sposób profilu muzycznego stacji i potrafi wspomóc dobrym słowem, a odwracać głowę w innym przypadku (Mery Spolsky czy sanah).
No fakt, Mata jest straszny i nie ma co zauważać. Sanah w większości też reprezentuje (w moim odczuciu) mierny poziom. Do tego ma taką straszną manierę wokalną, że uszy bolą. No a Mery Spolsky to już jest katastrofa.
Robert pisze: wt sty 11, 2022 1:59 pm Po prostu zamknięta, ograniczona bańka obracająca się wokół tych samych nazwisk.
Przez zestaw przewinęło się prawie 200 wykonawców, więc to i kwestia promocji i gustów słuchaczy.
Robert pisze: wt sty 11, 2022 1:59 pm Wykonawcy z jednego ,,miotu''
Co znaczy z jednego miotu? Muzycznie jednak się od siebie różnią i to bardziej niż sugerowani przez niektórych artyści komercyjni.
Robert pisze: wt sty 11, 2022 6:15 pm Trochę dziwi, że wcześniej nie dało się zauważyć betonu
Beton jest i będzie i raczej nie ma sposobu, żeby go nie było. Słuchacze są, jacy są i głosują na to, co głosują. Jak im wrzucisz do zestawu komercyjną papkę i będziesz ją promował to i tak zostanie to w głosowaniu olane, a do tego patroni mogą zacząć odchodzić.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: wt sty 11, 2022 7:08 pm A ja uważam, że właśnie taka jest ich funkcja.
OK, nie mam więcej pytań :wink:
Zobaczymy, ile i jakich komentarzy będzie za kolejne 10 tygodni.
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: TStudent »

Robert pisze: wt sty 11, 2022 5:37 pmAle pomysł jak najbardziej...
W porządku. :) Natomiast pogoda jest dla bogaczy, i to nie byle jakich. ;)
kajman pisze: wt sty 11, 2022 7:08 pmZenka, Sanah, Morświn Orkiestrę
Świetne porównanie. :)
kajman pisze: wt sty 11, 2022 7:08 pmMata jest straszny
Rzeczywiście maniera wokalna Maty ma działanie stricte odurzające (bo chłopak może i niezły, i może ma talent, ale w mojej opinii go na pewno marnuje). sanah potrafi nagrywać dobre utwory, ale i upiorki takiego kalibru jak Kolońska, do którego wstręt z każdym przypadkowym odsłuchem rośnie. O Mery może lepiej nie będę się wypowiadać, bo też się dziewczyna marnuje.
Kuba1201
Posty: 2066
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Kuba1201 »

1. Iron Maiden - THE WRITING ON THE WALL
2. Daria Zawiałow - METROPOLIS
3. Kaśka Sochacka - NIEBO BYŁO RÓŻOWE
4. Muchy feat. Katarzyna Nosowska & Paweł Krawczyk - PSY MIŁOŚCI
5. Snail Mail - VALENTINE
6. Dave Gahan & Soulsavers - METAL HEART
7. Franz Ferdinand - BILLY GOODBYE
8. Jack White - TAKING ME BACK
9. Grzegorz Turnau & Igor Herbut - ZUPA NA PLANTACH
10. The New Years 2022 feat. Ørganek & Bela Komoszyńska - A JEDNAK CUD
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

Pogoda dla bogaczy juz byla i kolezanka z forum prosila mnie o zmiane tytulu watku. Czyli niedlugo moze byc tak, ze co 5 not bedzie mialo bogatego zastepce? Znaczy wspolprowadzacego?

A Kuba to chyba wyslal jakis darmowy kupon? Czy konkurs wygral? Oj ta ta moja pamiec...
Ostatnio zmieniony wt sty 11, 2022 9:41 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

Robert pisze: wt sty 11, 2022 5:37 pm
Opis
Kultowa audycja, jedyna taka Lista w największym radiu internetowym w Polsce… Wciel się w rolę radiowej legendy i zapowiedz najbardziej świeże piosenki na antenie Radia 357.

Co to za audycja?
Lista Piosenek to znana w wielu domach w Polsce audycja z bogatą tradycją,...
Że tak odniose sie do wytluszczeń
🥰🥰🥰
🥰🥰🥰🥰🥰
🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

Kajman to inteligentny , fajny forowicz, poznany 28 zlotow temu. Ale takie glupoty wypisuje, ze uszy więdną jak sie to czyta.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

Kruklanki pisze: wt sty 11, 2022 3:48 pm Poprowadź Listę Piosenek w Radiu 357
Aktualna cena na 11.01.2022 to 18 259,57 zł. Jeszcze 19 dni.
https://allegro.pl/oferta/poprowadz-lis ... NLXnuyAJfA
Juz 20 457. Jest 20:47. Licytuje 15 osob. Czy dojdzie do 50 tys. Wydaje mi sie, ze takie kupczenie lista jest niesmaczne.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: wt sty 11, 2022 7:39 pm
kajman pisze: wt sty 11, 2022 7:08 pm A ja uważam, że właśnie taka jest ich funkcja.
OK, nie mam więcej pytań :wink:
Zobaczymy, ile i jakich komentarzy będzie za kolejne 10 tygodni.
Funkcja odpychania roznorodnosci, to sie zgodze.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: kajman »

Jest jak najbardziej różnorodnie, a dorzucenie komercji nic nie zmieni, bo i tak ta komercja jest. Co najwyżej obniży się poziom zestawu.
AlekOb
Posty: 2934
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: AlekOb »

bobby-x pisze: wt sty 11, 2022 9:48 pm
Kruklanki pisze: wt sty 11, 2022 3:48 pm Poprowadź Listę Piosenek w Radiu 357
Aktualna cena na 11.01.2022 to 18 259,57 zł. Jeszcze 19 dni.
https://allegro.pl/oferta/poprowadz-lis ... NLXnuyAJfA
Juz 20 457. Jest 20:47. Licytuje 15 osob. Czy dojdzie do 50 tys. Wydaje mi sie, ze takie kupczenie lista jest niesmaczne.
Przecież to jest aukcja charytatywna, więc chyba im więcej, tym lepiej :know:
Poza tym zawsze ktoś może licytować dla kogoś.

W innym temacie, przyznam, że trochę zaczyna mnie męczyć promocja urodzinowego utworu Organka. Ostatnio słuchając radia chyba niecałe 3h, udało mi się usłyszeć go co najmniej 3 razy.
Teraz widzę, że zarówno w poście na fb, jak i na głównej stronie wrzucili info o utworze z dopiskiem "zagłosuj na utwór: lista.radio357.pl", czyli co, numer 1 w najbliższym notowaniu już znamy? Nie wiem po co aż tak to pompmują :roll:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

bobby-x pisze: wt sty 11, 2022 9:48 pm Wydaje mi sie, ze takie kupczenie lista jest niesmaczne.
bobby to inteligentny, fajny forowicz, ale czasem takie głupoty pisze, że...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

Neo01 pisze: śr sty 12, 2022 9:25 am
bobby-x pisze: wt sty 11, 2022 9:48 pm Wydaje mi sie, ze takie kupczenie lista jest niesmaczne.
bobby to inteligentny, fajny forowicz, ale czasem takie głupoty pisze, że...
Dzięki za dobre słowo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

AlekOb pisze: wt sty 11, 2022 11:11 pm Przecież to jest aukcja charytatywna, więc chyba im więcej, tym lepiej :know:
Poza tym zawsze ktoś może licytować dla kogoś.
Pierwszy krok współprowadzenie listy. A czy nie sądzisz, że następnym razem można zlicytować pierwsze miejsce. Wygrywający ustawi sobie co tam powinno być. A kolejnym razem zlicytujmy zestaw do głosowania np za 40 tys., ja wygram i wstawię do zestawu 80 propozycji z tylko trash metalu. W końcu to tylko akcja charytatywna, na jakiś szczytny cel.

Nie mam nic przeciwko licytacjom i pomaganiu fundacjom ale uważam, że niektórych rzeczy nie powinno wystawiać się na aukcje.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

bobby, please, nie idź tą drogą... :roll:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

Może wyjaśnisz mi na PW?
temik3
Posty: 17402
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: temik3 »

kajman pisze: wt sty 11, 2022 11:04 pm Jest jak najbardziej różnorodnie, a dorzucenie komercji nic nie zmieni, bo i tak ta komercja jest. Co najwyżej obniży się poziom zestawu.
Ja tam różnorodności nie widzę, 85% zestawu jest po to by było, 10% zestawu jest po to by to promować i ciągle słuchaczy nagabywać, a 5 % to zapchanie końcówki listy. To czy dorzucenie "jakiejś tam komercji" zmieni czy nie zmieni cokolwiek to My tego nie wiemy a czy obniży poziom zestawu to moim zdaniem nic już tego zestawu nie obniży. Ale to tylko Nasze prywatne zdania. Ale napiszę "rządowo" jest super ruchy na liście są ogromne, nowości co tydzień po 10, co notowanie nowy numer jeden, w zestawie mnóstwo nowości z każdego gatunku muzycznego, nic tylko pod sufit skakać. :STOP: Już z tych 100% skaczących 90% się zmęczyło i siedzi na parkiecie, reszty już nie dokończę cytatem z pewnego utworu. Mam nadzieję, że jednak za kilka tygodni ten statek, który osiadł na mieliźnie popłynie.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

bobby-x pisze: śr sty 12, 2022 10:29 am Może wyjaśnisz mi na PW?
Napiszę jednak tu. Uważam, że takie rozumowanie jest zupełnie nieuprawnione. Dlaczego miałoby być licytowane 1. miejsce?! To tylko wzięcie udziału w audycji rozrywkowej - nie wiem naprawdę, jak można doszukiwać się w tym czegoś złego czy niewłaściwego, a takie snucie dywagacji uważam, że jest bardzo nie na miejscu i nie ma kompletnie żadnego sensu, jak chyba tylko podjudzanie. To tyle z mojej strony.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4582
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: obserw99 »

1. Dave Gahan & Soulsavers - METAL HEART
2. Ewa Bem - PODARUJ MI TROCHĘ SŁOŃCA
3. Archive - SHOUTING WITHIN
4. Grzegorz Turnau & Igor Herbut - ZUPA NA PLANTACH
5. Nathaniel Rateliff & The Night Sweats - WHAT IF I
6. Arek Kłusowski & Kayah & Michał Kmieciak - NIECH ZIMY NIE BĘDZIE
7. Tears For Fears - NO SMALL
8. Black Country, New Road - CHAOS SPACE MARINE
9. Edyta Bartosiewicz - NIE ŚMIEM (TAM, GDZIE TRZEBA)
10. The New Years 2022 & Ørganek & Bela Komoszyńska - A JEDNAK CUD
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: bobby-x »

Neo01 pisze: śr sty 12, 2022 11:13 am Napiszę jednak tu. Uważam, że takie rozumowanie jest zupełnie nieuprawnione. Dlaczego miałoby być licytowane 1. miejsce?!
Ok. Moze byc tu. Moje rozumowanie jest takie jakie jest wg bobbiego dziesiątego. Na szczęście nie masz uprawnień do kneblowania moich ust. To wolny kraj a forum nie jest cenzurowane.
Skoro mozna licytowac wspolprowadzenie, mozna tez cokolwiek innego. Pogoda dla bogaczy. Niedzwiedziowi by nigdy do glowy nie przyszlo aby brac szmal za wspolprowadzenie listy.

Jak widac Redaktorstwo, bedzie trzepac kase na audycji, zamiast pomyśleć jak ją uatrakcyjnić.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Głosowanie na 12 notowanie LP357

Post autor: Neo01 »

Miałem już nic nie pisać, ale... "trzepać kasę na audycji"?! Może warto czasem pomyśleć przed tym jak się napisze, serio.
ODPOWIEDZ