4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: neon.ka »

Narzekanie po 4 notowaniach jest w moim odczuciu trochę przedwczesne. :-)
Natomiast, jak już pisałam gdzieś indziej, będąc za możliwością powrotów zdecydowanie miałam na myśli coś innego, niż to ma miejsce obecnie. W moim odczuciu w tej chwili "O mały głos" jest czymś innym niż podstawowym zestawieniem tylko z nazwy. Z pierwszej 35 utwory nie powinny spadać do tej sekcji. Przydałoby się też oddzielenie tych części jakimś jinglem... w ogóle jingli brakuje.
No i jednak mam odczucie (które miałam już przy liście kartkowej), że propozycje do głosowania pomijają w dużej mierze bardziej uznanych wykonawców na rzecz promowania tych całkiem nowych lub niszowych. Jeśli byłoby to pół na pół, to jeszcze ok., natomiast jeśli widzę nową propozycję i nie mam zielonego pojęcia, kto to jest (a nie każdy ma czas, żeby szukać i odsłuchiwać wszystko), to niestety będę się trzymać piosenek, na które głosowałam w poprzednich notowaniach. I dlatego moim zdaniem ta prezentacja propozycji po 20:00 jest bardzo słusznym pomysłem, natomiast - jeśli nie ma czasu, by puścić je wszystkie - wybierałabym na antenę raczej te piosenki, które nie były piosenkami dnia (bo je i tak łatwo było można usłyszeć w tygodniu).
temik3
Posty: 17402
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: temik3 »

Robert pisze: sob lis 20, 2021 5:26 pm Zgadzam się. Oczywiście ocena jakości zestawu to rzecz indywidualnego gustu, ale mam wrażenie, że większość utworów jest jakby z jednego, trudnego do zdefiniowania, ''miotu''. Lista ma olbrzymie grono ''wyznawców'' zamkniętych w pewnego rodzaju bańce, którzy akceptują bez mrugnięcia okiem wszystko co serwuje i proponuje im radio. Jest im dobrze, tak jak jest, nie zagłębiają sie specjalnie w sprawy techniczne czy dynamikę zmian. Piosenki mają ładnie grać, ma być dowcipnie, efektownie (garaż), a jaki to daje ogólny, taki estetyczny odbiór listy np. z takimi 20-minutowymi dziurami z propozycjami w środku listy, niespecjalnie w ich ocenie czy prowadzącego Marcela jest ważne... Przecież lista to tylko pretest... itd.
W ocenie obecnego stanu rzeczy poszedłbym raczej w kierunku dość łatwej w obecnych czasach tzw. manipulacji gustem słuchacza i wpływu na jego podświadomość. Radio 357 robi to dość dobrze :) , powiedziałbym wybitnie i słuchacz ma na złotej tacy podane wszystko, by bez uruchomienia większych procesów myślowych wychwycić przy oddawaniu głosów to, czym został ''zbombardowany'' jego umysł. Socjotechnika w dzisiejszych czasach to spory oręż... Nowa Kaśka Sochacka dodana do zestawu będzie na szczycie w przeciągu trzech tygodni... I wszyscy będą zadowoleni... No, prawie wszyscy. Choć to naprawdę może być niezły utwór...
A ja narzekałem na kartkową listę... :)
Dokładnie, kazdy ocenia utwory inaczej i to co dla jednego jest super dla innego jest koszmarem. Ale może tak to grono koszmarów dla jednych i grono super powiększyć kosztem tego co gdzieś tam wypada za 35, czy z 36-42 znika całkiem? Mam podobne myśli, że te nagrania są ze ściśle określonego grona, a jedynym wyjatkiem jest ktoś kto wrzuci coś mocniejszego i te utwory troszkę ratują sytuację. Manipulacja gustem słuchaczy jak to celnie określiłeś miała już miejsce w ostatnim okresie LP3, a tutaj przybrała na sile. Dlatego też macie Fisza głosujcie, bo My go promujemy, macie MGO to głosujcie. Dostaniecie Kaśkę, a może nie dostaniecie, ale zobaczymy, ale jak Wam damy to głosujcie. Wiem idę po bandzie, ale też odnoszę podobne wrażenie, że umysł ludzki zachwycony powstałym nowym radiem i będący patronem tegoż nie jest w stanie odpowiedzieć negatywnie na serwowane w nim utwory. Ja sam chyba w tej chwili jestem aż za bardzo nastawiony negatywnie, ale mam do tego swoje powody, nie tylko związane z beznadziejnym zestawem, beznadziejną logiką usuwania bądź nie utworów a także ich przywracaniem, z kompletnie beznadziejnym prowadzeniem listy, dziwnymi "garażami", jakimiś lajfami, no i do tego te propozycje. Ale może być tylko lepiej i na to liczę.
mario85832719
Posty: 521
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: mario85832719 »

Moim zdaniem brakuje w zestawie do głosowania krótkich fragmentów utworów, bo po samej nazwie wykonawcy i danego kawałka, który jest akurat nowy wielu osobom, które go wcześniej nie słyszały to nic nie powie i go pominą wybierając swoją dziesiątkę. Wiem, że prawie cały zestaw jest na Spotyfi, ale... W trakcie głosowania nie myśli się o wyborze innej aplikacji, żeby sprawdzić, co to za utwór i czy czasem nie warto na niego zagłosować.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: Neo01 »

Te fragmenty mają się wkrótce pojawić, cierpliwości.

A co do manipulacji gustem słuchaczy to tylko podam pewien przykład, że jednak nie jest to takie proste. Niedźwiedź od kilku tygodni promuje nowy singiel Patryka Pietrzaka, tego od "Maryś", która akurat świetnie sobie radziła na kartkowej liście. Jednak teraz, mimo że nowy kawałek słyszę u niego w każdej chyba audycji (zresztą akurat też mi się bardzo podoba), odzewu w postaci pojawienia się na liście nie ma...
Oczywiście, działa tu efekt Mamonia, że znane nazwiska oraz kawałki, które wielokrotnie słyszy się na antenie mają spory handicap, ale jednak nie działa to tak zero-jedynkowo.
Natomiast zgodzę się w pełni z neonką co do nadmiernej niszowości większości propozycji. To po prostu nie jest miejsce na dodawanie np. afrykańskich wykonawców, o których słyszeli może tylko najwytrwalsi fani audycji Bartka Gila itd. itp. To jednak jest lista przebojów, nie lista utworów niszowych, mimo że być może wiele z nich byłaby warta uwagi - jednak siłą rzeczy tej uwagi nie dostanie u dostatecznej liczby słuchaczy. Dobrze, że chociaż te propozycje będą teraz grane w innych audycjach i pewnie te fragmenty utworów trochę pomogą w ich identyfikacji i może (oby) zwiększeniu nieco ruchu, ale generalnie, tak jak piszecie, pewnie szanse na to są dość niewielkie...
Jednak na pewno zestaw dla mnie nie jest słaby, oczywiście mógłby być lepszy, bo paru rzeczy, które mogłyby i w moim odczuciu powinny się pojawić brakuje, ale na pewno nie narzekam, że nie mam z czego wybierać, albo że są jakieś słabe punkty w mojej 10.
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: TStudent »

Tylko się pytam, gdzie na przykład jest Bonamassa, który jednak swoje grono fanów wśród Słuchaczy Radia ma? ;)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: Neo01 »

Neo01 pisze: ndz lis 21, 2021 12:15 am paru rzeczy, które mogłyby i w moim odczuciu powinny się pojawić brakuje
I jeśli chodzi o niego, to myślę, że może o to chodzić, że single są za długie i dlatego Marta Kula mogła nie zdecydować się na te propozycje. Ale chyba już o tym wspominałem.
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: TStudent »

Za długie? Może Time Clocks czy Notches są za długie, bo mają po 7 minut, ale co to komu przeszkadza? Poza tym są też krótsze utwory, które nie są singlami, ale mogą być bardziej radiowe, np. Questions And Answers :) Kto powiedział, że muszą być single? ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: bobby-x »

Robert pisze: sob lis 20, 2021 5:26 pm
1 -- większość utworów jest jakby z jednego, trudnego do zdefiniowania, ''miotu''.
2 -- Lista ma olbrzymie grono ''wyznawców'' zamkniętych w pewnego rodzaju bańce,
3 -- Jest im dobrze, tak jak jest, nie zagłębiają sie specjalnie w sprawy techniczne czy dynamikę zmian. Piosenki mają ładnie grać, ma być dowcipnie, efektownie (garaż), a jaki to daje ogólny, taki estetyczny odbiór listy np. z takimi 20-minutowymi dziurami z propozycjami w środku listy, niespecjalnie w ich ocenie czy prowadzącego Marcela jest ważne... Przecież lista to tylko pretest... itd.
-- A ja narzekałem na kartkową listę... :)
Brawo Robercik.
1 - "miotu" :lol:
2- "bańce" - w sedno :mrgreen:
3 - też mi się wydaje, że Lista ma po prostu grać, w piątek wieczorem... do kotleta, do remontów, do sprzątania, do dłubania w garażu.... a co na niej jest i jak mocno zabetonowane, to prawie nikogo to nie interesuje.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: Neo01 »

Jaki świat dookoła, taka lista.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: kajman »

Neo01 pisze: ndz lis 21, 2021 12:15 am To po prostu nie jest miejsce na dodawanie np. afrykańskich wykonawców, o których słyszeli może tylko najwytrwalsi fani audycji Bartka Gila
Prywatnie się cieszę, że ten utwór został dodany. Już słuchałem całej płyty i jestem nią zachwycony. To i Jazzmeia to największe dla mnie radości, które pojawiły się w zestawie.
Krzysiek1996
Posty: 730
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: Krzysiek1996 »

Robert pisze: sob lis 20, 2021 5:26 pm
temik3 pisze: sob lis 20, 2021 1:10 pmJakiejś specjalnej recepty dobrej dziś ciężko znaleźć, bo redakcja sama zamknęła się na betonowanie listy, a kolejne prześmieszne "wypadki i powroty" pokazują, że nie panuje nad tą listą. Ale to tylko moje prywatne zdanie niekoniecznie słuszne, sam przyczyniam się do częściowego betonu bo głosuję na 10-11 tych samych utworów, ale powód jest jeden, fatalny zestaw.
Zgadzam się. Oczywiście ocena jakości zestawu to rzecz indywidualnego gustu, ale mam wrażenie, że większość utworów jest jakby z jednego, trudnego do zdefiniowania, ''miotu''. Lista ma olbrzymie grono ''wyznawców'' zamkniętych w pewnego rodzaju bańce, którzy akceptują bez mrugnięcia okiem wszystko co serwuje i proponuje im radio. Jest im dobrze, tak jak jest, nie zagłębiają sie specjalnie w sprawy techniczne czy dynamikę zmian. Piosenki mają ładnie grać, ma być dowcipnie, efektownie (garaż), a jaki to daje ogólny, taki estetyczny odbiór listy np. z takimi 20-minutowymi dziurami z propozycjami w środku listy, niespecjalnie w ich ocenie czy prowadzącego Marcela jest ważne... Przecież lista to tylko pretest... itd.
Wszystko prawda, ale w takim razie szkoda było wydawać tych sześciocyfrowych kwot na system, można było dać głosowanie w formie ankiety na FB, i tyż by fajnie grało :p
TStudent
Posty: 11641
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: TStudent »

Tylko że wyniki ankiety na Fb niestety widać. :nie:
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: kacper94 »

Nie wiem, czy to odpowiedni temat, ale spróbuję to wrzucić tutaj. Od dzisiaj po 9.30 będą w "Kieruj się na południe" pojawiać propozycje redakcji muzycznej do LP357. Ciekawe, jak to wpłynie na piątkowe prezentacje tych propozycji (chociaż słychać, że to są piosenki które były prezentowane w piątek, tyle że w rozszerzonej wersji)...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: bobby-x »

Czyli taki Kącik lp3? znaczy lp357? Nic to nie da bo propozycje są marne/mierne...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 4 notowanie Listy Piosenek 357 (19.11.2021)

Post autor: Neo01 »

Ale przecież już podczas listy było zapowiedziane, że w innych audycjach będą pojawiać się nowości w całości, grane fragmentarycznie podczas LP357. I pojawiają się, nie tylko w "Kieruj...", ale też choćby w "Zakamarkach".
ODPOWIEDZ